0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #700 -: Януари 28, 2012, 21:12:24 pm »
Внимавайте с чайовете. Ето цитат от статията за опасни и безопасни билки:

Някои чайове, приемани в по-голямо количество и концентрация могат да стимулират маточната мускулатура и да предизвикат раждане. Такива са: анасон, коча билка, лайка, черен оман, ефедрин (ма хуанг в традиционната китайска медицина; има силен антихистаминен ефект), имел, хибискус, лимонена трева, женско биле корен, див пелин, бласкун, листа от малина, розмарин, градински чай, лаврово дърво, коприва, бял равнец.

Има разлика между билкова тинктура, запарка и чай. Тинктурите и запарките са силно концентрирани и действието им може да бъде необратимо и не са препоръчителни по време на бременност.

Смятани за безопасни са:

липа
шипка – добър източник на витамин Ц, подпомага работата на имунната система
лимон – ефикасен срещу безпокойство и безсъние
Да се внимава при консумацията на:

ройбос, от същата група и honeybush – имат ниско съдържание на танини, които могат да попречат на абсорбцията на желязо, за това не се препоръчва за бременни, които имат анемия. От друга страна облекчава симтомите при запек, гадене, повръщане и киселини, състояния, който са често срещани по време на бременността. Една до две чаши на ден не силен чай се смята за безопасно количество за консумация. Полезни при кърмене – облекчават коликите.
лайка – подпомага спокойния сън, но също така има спорна информация за нежелани ефекти в някои случаи. Да се консумира умерено.
мента – препоръчва след първия триместър. Подпомага храносмилането, облекчава стомаха и е ефективен при гадене.
джинджифил – въпреки че е силно ефективен и облекчава симтоми на гадене и повръщане, в големи количества може да предизвика контракции на матката.


И цялата статия:
http://www.mama.no-meat.org/link_pregnancy/tea/
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #701 -: Януари 29, 2012, 15:44:36 pm »
Хей момичета, гледам че сте ме разконспирирали вече :D. Ами да се похваля - на 25.01 в 11.00 се роди нашият Ясен - 2850гр. и 48 см. Вчера се прибрахме и сега се опознаваме взаимно :cheerleader:.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #702 -: Януари 29, 2012, 15:57:36 pm »
Чудесна новина. :D
Да сте живи, здрави и много щастливи.
 
 п.п. Някой да пусне тема в честитките.
« Последна редакция: Януари 29, 2012, 15:59:27 pm от iiivanova »
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #703 -: Януари 29, 2012, 16:41:47 pm »
гери, честито - да сте живи и здрави  :cheerleader:
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #704 -: Януари 29, 2012, 17:12:21 pm »
Гери, да сте много здрави и ти и малкия сладур. Да е много лъчезарен и щастлив  :bighug: :balk_47: :balk_46:
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #705 -: Януари 29, 2012, 18:02:53 pm »
Честито, Гери! Да сте живи и здрави!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #706 -: Януари 29, 2012, 18:13:32 pm »
Честито съкровище, Гери , да ти е жив и здрав и много да ви радва!!! Да не забравяш да ни хвърляш по едно око от време на време  :D

*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #707 -: Януари 29, 2012, 19:51:33 pm »
Честито Герии:-) Да ви е жив и здрав малкия юнак:-)))
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #708 -: Януари 29, 2012, 19:56:15 pm »
Ех че хубава новина Гери!  :youwoman:
Чесито ви синче, да е живо и здраво и най-щастливо! На теб ти пожелавам бързо възстановяване :bighug: :bighug: :bighug:
п.с влизах въвъ форума да видя дали няма новина от теб и съответно мнооого се зарадвах, предчувствах си.
Много, много се радвам за вас, гушкайте се, гледкайте се и се наслаждавайте на хубавите моменти заедно!!!!!!!
Хайде момичета някой да пусне темата за честито!

Нашите съкровища Васил и Виктория
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #709 -: Януари 29, 2012, 20:19:27 pm »
Гери,ЧЕСТИТО отново! :ballons: :babyflips:
Да ви е живи издрав малкият Ясен и много да ви радва!
Ти как си?!
Рзкажи подробности, като ти остане време от сладките грижи!

 :bighug: :bighug: :bighug:


Пускам тема, не знам дали имам права.... :?
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47517.msg904045
« Последна редакция: Януари 29, 2012, 20:29:25 pm от Misty »


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #710 -: Януари 30, 2012, 09:40:44 am »
Честито, Гери!!! Да сте живи и здрави и много щастливи моменти заедно.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #711 -: Януари 30, 2012, 10:50:26 am »
За мен беше много неочаквано и дори докато пътувахме към болницата бях убедена, че ще ме върнат, но на прегледа се оказа, че съм отишла с 4см разкритие 8O. Имах болка предишната нощ ниско долу, но беше слаба и изобщо не разбрах, че били контракции. Пристигнахме в 8 сутринта в болницата и докато ме настанят в стая, попълнихме документите за прием, към 10 ми пуснаха система окситоцин, още не беше изтекла и след половин час бях вече със 7см разкритие. Сложихме упойка и в 11.00 точно с 3 напъна се роди бебчо :D! Пожелавам на всички едно такова бързо и леко раждане като моето!
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #712 -: Януари 30, 2012, 12:40:02 pm »
Гери честито и от мен :) Аз ти писах в темичката :) Ох, ти както го описа напрво ми изглежда фасулска работа  :lol: Успоких се малко, че вече от 3 дена само това мисля - дали нормално, дали секцио  8O 8O 8O Много се радвам, че всичко е минало толкова добре, сигурно не можеш да си свалиш погледа от малкия Ясен :) Ти кърмиш ли го? Лесно ли започна да се храни?


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #713 -: Януари 30, 2012, 14:22:02 pm »
Криси, да не би във Франция някой да ти предоставя възможност да избираш? Не съм чувала за такава страна от западните, освен ако няма предпоставки.
Свиквай с мисълта за естествено раждане! А и хората са измислили упойките. С упойка мога да родя още много пъти.  :lol:

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #714 -: Януари 30, 2012, 15:34:52 pm »
Гери едно голямо ЧЕСТИТО :ballons: от мен да е жив и здрав малкия Яско много да те слушка и да си похапва :D ,браво на теб изпревари ме, дано и при мен мине така бързо :D

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #715 -: Януари 30, 2012, 16:13:09 pm »
Криси, да не би във Франция някой да ти предоставя възможност да избираш? Не съм чувала за такава страна от западните
Попринцип не мога да избирам, но ми е правен LLETZ на шийката на матката и за това мога да избера и секцио. И за това ми е малко притеснено, обясниха ми че при естествено раждане има вероятност да се втвърди шийката на матката и да се наложи секцио по спешност по средата на раждането. За това много се чудя, попринцип искам естествено. Вие чували ли сте нещо по въпроса?


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #716 -: Януари 30, 2012, 17:35:51 pm »
Криси, аз да си призная много се страхувах от нормалното раждане и си мислех доста за секцио. Сега не съжалявам, че послушах доктора си. Но ако имаш някакви медицински показания за секцио е друго. Важното е всичко да завърши добре.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #717 -: Януари 30, 2012, 18:06:32 pm »
Въпреки, че сега се връщам от лекаря ми и пак обсъдихме темата с раждането и въпреки, че в БГ са ми казали че мога да избирам заради конизацията, той си ме отряза и тактично ми каза че ще раждам естествено, защото той така препочитал  :lol: :lol: За това както blue_sky каза опция май нямам  8)
Гери да, аз като прочетох ти как си родила, ако знам че и аз така ще раждам няма да го мисля въобще  :lol: Ама вече няма да го мисля, стана ми ясно днес че от мен няма да зависи как ще раждам  :wink: Каквото писано такова!

Иначе девойката е към 750 грама, върви си добре, ама и мама не я ограничава много в яденето :) Тоя уикенд беше страшно...не се спрях да ям, даже като бях преяла пак се чудих какво да ям  8O


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #718 -: Януари 30, 2012, 19:33:53 pm »
Тоя уикенд беше страшно...не се спрях да ям, даже като бях преяла пак се чудих какво да ям  8O


Ха-ха това все едно аз съм го писала, но не важи само за почивните дни, а за цялата ми бременност. Не знам до колко килограма ще го докарам накрая, не стига че съм дребна ми и това ядене...не ми се мисли  :oops:
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #719 -: Януари 30, 2012, 22:29:22 pm »
Хапвайте сега, момичета! Че като съквартирантите ви притиснат стомасите, няма да има място да се тъпчете.  :lol:
Криси, с конизацията изобщо не съм наясно, но знам, че много рядко правят планирано секцио (поне в държавите, от които имам някаква представа - Франция, Германия, Белгия, Люксембург). Ама наистина много рядко. Въпреки това, от курса за бременни, на който ходех, от 7-8 жени само аз и още една бяхме родили естествено. При другите се беше наложило секцио дали защото се губели тоновете или много часове нямало разкритие.
Иначе за доктора хич не е по-удобно да раждаш естествено. Поне мен този, който ми следеше бременността, ми изроди бебето. Беше в отпуска. Заради мен дойде вечерта. После остана да спи в болницата и се надяваше да се наспи. В 3,30 ч. през нощта акушерката го събуди, аз родих в 5,40 ч., а сигурно ме ши до 6,30 ч.  :lol: