0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #660 -: Януари 26, 2012, 13:05:45 pm »
Аз си усещам бебетата от 14-та седмица (движението им в мен, но нямаше ритничета) като сериозното ритане започна в 20-та седмица, даже в началото ме будеха, но с времето се свиква, сега не ми прави впечатление, постоянно ме ритат, не са от най-кротичките :)
« Последна редакция: Януари 26, 2012, 13:07:55 pm от anichka.bs »
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #661 -: Януари 26, 2012, 13:57:50 pm »
Е, то с две бебенца няма как да не е голямо ритане и блъскане  :lol:
Направо не знам как се справяте бременните с близнаци в последните месеци и седмици. Но пък после, каква голяма радост ви чака  :balk_46:
« Последна редакция: Януари 26, 2012, 15:13:12 pm от ginger »
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #662 -: Януари 26, 2012, 15:50:33 pm »
ginger Да ти кажа честно ако си с първа бременност дълбоко се съмнявам да е бебето  :D С прва бременност е възможно след 16г.с да усетиш бебето, но пак е рядкост (с близначета незнам как е). Бебето едва ли ще го усещш като боцкане или болка, по скоро е като пеперудки в стомаха :)Аз започнах да усещам като пукане на балончета в 18г.с, но до последно се чудя дали е било бебето или ми се е струвало :? Но повечето жени така го усещат...Истинско ритниче устих някъде в 19г.с :)
« Последна редакция: Януари 26, 2012, 15:52:11 pm от Krisi88 »


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #663 -: Януари 26, 2012, 16:19:02 pm »
Да и аз си мислех, че на толкова ранен етап няма как да е това, но то като се занареждат глупости в главата  :oops:

Ще чакам и аз да достигна по-големите седмици и да усетя най-накрая пеперудките и ритничетата  :lol:
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #664 -: Януари 26, 2012, 16:52:03 pm »
Джинджър, ритането на близнаците е май индивидуално. При мен голямото ритане беше в 6 месец, а сега е много елегантно, по-скоро като милване. Е, усеща се и някой шут от време на време, но не може без такива неща. Много ми е приятно.
Относно подуването на краката, моите се подуха малко в началото и си останаха така. Всичко в изследванията ми е наред. Кръвното също.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #665 -: Януари 26, 2012, 17:49:04 pm »
katrin_sl, дано не бъркам, но май при теб едното бебче изоставаше. Откри ли се проблема, сега наред ли е всичко?
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #666 -: Януари 26, 2012, 19:33:13 pm »
ginger,ние се движим горе долу заедно и при мен се усеща някакво тупнене и леко гъделичкане в корема вечер ,като си легна най-често ,но едва ли е бебето. Много е рано още да се усеща. И аз нямам търпение вече да видя какво е ,но ще трябва да почакаме още малко, поне две три седмици.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #667 -: Януари 26, 2012, 19:43:01 pm »
wish не е рано за пола. При мен го определиха в 13 г.с. Зависи и от техниката на кабинета, вкойто ходиш разбира се! :D
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #668 -: Януари 26, 2012, 20:06:29 pm »
DariD,аз ходя при Давидков във Варна ,той има доста добра техника и най-важното ,знае да работи с нея.Пола го гледахме в 14-та седмица ,но бебето се беше скрило и едва успяхме да го обърнем за малко.Та затова не се видя добре и може да има изненада другия път,ама то така е по интересно. :wink: 
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #669 -: Януари 26, 2012, 21:22:44 pm »
Момичета, вероятно са бебетата - аз в тези седмици усещах и беше точно като пеперуди. И то с първата бременност. Всичко зависи от плацентата, разположението на бебето. Това са си хубави усещания, радвайте им се :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #670 -: Януари 27, 2012, 10:11:58 am »
Аз започнах да го усещам в началото на 17 г.с., точно така както повечето момичета го описват като трепкане на пеперуди. Много е ако :D. Искам да попитам "по-напредналите", вчера бях на втори преглед ЖК и докторката искаше да ми прави цитонамазка. На вас правили ли са ви такова изследване, дали е задължително?
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #671 -: Януари 27, 2012, 10:53:40 am »
На мен не ми е правена, а моята приятелка ходи при същия лекар на ЖК и той и пусна, явно е индивидуално.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #672 -: Януари 27, 2012, 10:56:34 am »
На мен също в 13г.с. ми правиха цитонамазка и ми взеха секрет за микробиология.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #673 -: Януари 27, 2012, 11:16:06 am »
Аз започнах да го усещам в началото на 17 г.с., точно така както повечето момичета го описват като трепкане на пеперуди. Много е ако :D. Искам да попитам "по-напредналите", вчера бях на втори преглед ЖК и докторката искаше да ми прави цитонамазка. На вас правили ли са ви такова изследване, дали е задължително?

Не е задължително, но е много желателно да се прави всяка година. Така се определя вероятността за наличие на папилома вирус, рак на маточната шийка, ранички и др.
Няма общо с бебето, а с твоето здраве и ако се прави редовно това изследване, дори и да се появи проблем, в ранен стадий всичко е лечимо.

Така че, съветът ми към всички момичета е да правят изследването редовно. Не знам дали се поема от касата, но дори и да не е смятам, че 20 лв веднъж годишно, могат да се дадат за нещо важно.
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #674 -: Януари 27, 2012, 11:19:18 am »

Здравей iiivanova
при мен подуването на краката започна някъде в шестия месец, а освен това и ръцете леко ми е подуха и ми изтръпват. Направих си изследване нямамнито албумин нито пък високо кръвно, което ми е 100/65. Моят доктор ми каза , че така ще е , макар че с първата бременност краката започнаха по късно да ми се подуват, сега може би защото съм с близнаци започна по рано. Но трябва да пиеш повече течности, по точно вода, и то през деня, да ако можеш да и поставяш краката на високо, нооо задължително трябва да има и умерено движение, не бива а се застояваш на едно място. Дано ти мине бързо :P
Нещо Герганчето ми се губи :ask:

Нашите съкровища Васил и Виктория
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #675 -: Януари 27, 2012, 11:38:57 am »
Аз започнах да усещам бебето по-осезаемо от няколко дни ( 21 г.с. ) , но гъделичкането доста по-рано...някъде около 15 г.с. Много приятни усещания са;-)))) Да им се радваме сега;-) И на мен не са ми взимали цитонамазка, но.....май ще трябва да поискам. Хубав снежен ден на всички мами :grouphug2:
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #676 -: Януари 27, 2012, 12:26:28 pm »
Здравейте момичета !Как сте в тази зима?!Аз сам в болничен, за да сме си в къщи на топло!На 06.02.12 излизам в 45 дневният болничен преди раждане... :D
За цитонамазките, Здравната Каса ги поема,веднъж годишно е задължително да се прави!А на 6 месеца ако има някакъв, здравословен проблем в семейството.
Бебешките ритничета са най-сладкото нещо!Но, момиченца и момченца риткат така различно, щерката много нежно риткаше, ама юнака сега...мъже бе мъже! :D
Мисти, силно се надявам до устискаме до 1.03. Най - вероятно ще ме приемат седмица по - рано, за да ги държим до тогава.
Като ви слушам колко килограма сте качили, направо ви завиждам. Аз досега съм + 34 и малко ми се струва мисия невъзможна свалянето им.

Катрин, важно е бебчетата да са добре и да се родят живи издрави, ти все пак си с двечки!Свалят се килограмите ще видиш!За децата всичко си струва!
Geri верно много се загуби, май ще започва Февруарския списък...
« Последна редакция: Януари 27, 2012, 14:12:19 pm от Misty »


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #677 -: Януари 27, 2012, 13:00:21 pm »
И на мен ми се губи Герганчето мили момичета-няма я нито тук ,нито в скайп, а не е много присъщо за нея.Явно ни е заформила някоя изненадка,ама ще изчакаме и ще видим.И ние вече седим на полусъединител,че доста взе да ми натежава,ама дано поне още 2 седмици изкараме.На всички нови попълнения-лека бременност,а на останалите-леко раждане :bighug: :bighug:
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #678 -: Януари 27, 2012, 16:07:26 pm »
katrin_sl, дано не бъркам, но май при теб едното бебче изоставаше. Откри ли се проблема, сега наред ли е всичко?

Засега продължавам с кислороднаата терапия, а как ни се отразява ще разберем другия петък. Според лекарката ми е нормално такова изоставане, но аз все пак се тревожа.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #679 -: Януари 27, 2012, 16:15:12 pm »
Здравейте и от мен момичета.От доста време не съм  писала само си ви чета и ви се радвам.Вчера беше последния ни преглед в София.Всичко е наред бебка е вече 2,300гр върви си едричка мойта шишка(аз така си и викам).Даже се видя,че има и коса,но слава на Бога добре,че нямам кисилини много рядко получавам.И аз като  Мисти на 09.02 излизам в 45 днивня болничен преди раждане.Вчера беше голямото пътуване до София много сняг и нищо не беше почистено от Стара Загора до София 5 часа в едната посока и пет в другата.Но най-важното е,че се прибрахме живи и здрави.
Смятам да раждам в Стара Загора в държавната болница и то секцио доки не се наема да е нормално раждането.
Относно подуването на краката и мойте вече се подуват доста.А пък за изтръпването на ръцете да не говоря от два месеца е някакъв кошмар даже на дясната ръка нон стоп ми стоят изтръпнали само три от пръстите.Но ще потраем малко остана. :bighug: :bighug: :bighug:
Герито наистина се губи :ask: ще ни готви изненада както казва Ники
Извинявам се за дългия пост и се радвам,че всички сте добре :bighug: