0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #640 -: Януари 24, 2012, 16:23:26 pm »
alana много ти благодаря за страничката ще пробвам с бадемовото масло дано ми помогне :D

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #641 -: Януари 24, 2012, 17:53:13 pm »
jolie16 честити розови гащички :D
Аз днес най-после се записах на Ж.К., вече съм 14 -15г.с., но бебенцето е срамежливичко май и не се видя какво е.Другата седмица съм на преглед при моя лекар и се надявам и аз да разбера пола, че разглеждам днеска едни колички, креватчета и се чудя кой цвят да гледам  :lol:. А мамите, кото се подготвят за скорошна среща с бебоците, защо не пуснете примерен списък с необходимите вещи за болницата и след това ще е полезноза нас, които сме в началото.
alana относно апетита и аз като теб нямам особено, дори цял месец толкова повръщах, че свалих 3кг. Сега предпочитам леки храни особено вечер, защото иначе ми става тежко като си легна, но сигурно и това ще се прмени.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #642 -: Януари 24, 2012, 22:59:22 pm »
Криси, не е от меда. Обърни се към лекар, ако нещата излизат извън граница. Гинекологът, който ти получава резултатите, нищо ли не казва?
И не яж тези боклуци от по 0 %, че ги тъпчат със свински желатин. Иначе ще стоят течни.
И който смята, че ще има време да яде за двама, като роди ... Е, аз нямах и за веднъж време.  :lol:

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #643 -: Януари 24, 2012, 23:22:14 pm »
blue_sky ами гинеколога ми каза, че "това не бил висок холестерол", това че бил малко над нормата не било проблем и не съм искала да знам какво било висок холестерол. Просто аз сама не мога да разбера от какво може да се качва, защото нищо не се е променило в режима ми на хранене от преди и сега освен меда и преди ядох страшно много от най-мазното кисело мляко (направо сметана, просто във Франция имат над 5-6 вида млечни продукти които наподобяват кисело мляко, но не са точно и няма превод) и сега преминах на по-леко, защото прочетох, че маслеността на животинските продукти е едно от най-опасните неща за холестерола. Даже започнах да преварявам и цедя маслото и вече го ям "без" холестерола в него... И за това ви писах, защото не мога да разбера от какво може да е  8O (преди като пуших и пих ми беше двойно по-нисък  :lol: :lol: ) Сега не съм яла високомаслени продукти от месец и половина и ще видим дали ще се отрази, ама сега като видях че съм изяла към 4кг мед за 4 месеца - лошо ми стана.... 8O Аз все си преливах от големия буркан в по-малък и сега като видях, че от големия нищо не останало се замислих да не е от това...  :o
jolie16 Честити розови гащи :) Добре дошла в клуба на панделките :) И аз като разбрах, че ще е момиченце  много се зарадвах, ама аз и много и си исках момиченце :) Абе да са ни живи и здрави :)
andjelina19 пробвай със зехтин...чувала съм, че помагал... :?


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #644 -: Януари 25, 2012, 09:03:01 am »
jolie16, честити розови гащи :)))
и аз съм от ядящите както преди, повръщах и ми се гадеше 2-3пъти до сега
и нищо не ми се дояжда.
а шоколад да не видя - ужасен ми е, ама много, а аз толкоооо го обичам

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #645 -: Януари 25, 2012, 11:44:43 am »
Krisi88 и аз съм така с меда. Това е единственото сладко нещо, което ям. Преди си умирах за шоколад и вафли, а сега не мога да ги гледам. Мед не ядях, а сега не ми излиза муцуната от  него  :oops:.
Jolie честита мацка.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #646 -: Януари 25, 2012, 16:34:30 pm »
Холестерол има много в яйцата и кожичката на пилешкото месо например, високо маслените млечни продукти също. Изобщо мазните неща. Виж дали тези неща не са в повече в диетата ти Криси 88. Доколкото прочетох си във Франция-там е на почит маслото. Не знам дали употребяваш много, но е хубаво да се ограничи-набляга се на растителни мазнини, които са по-леки.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #647 -: Януари 25, 2012, 16:57:41 pm »
Момичета подуват ли Ви се краката? Ако да , от кога започнаха?
На мен от два дни ми се подуват от глезените до колената.
Мислех  , че в по-големите месеци ще почнат. :(
Струва ми се несериозно да звъня на док.
Знам ли?
Прегледа ми е чак след 8 дни.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #648 -: Януари 25, 2012, 17:03:40 pm »
Следи си кръвното и урината за наличие на албумин.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #649 -: Януари 25, 2012, 17:06:58 pm »
Krisi88 благодаря ще пробвам и това  :D

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #650 -: Януари 25, 2012, 19:40:04 pm »
Благодаря ви за отговорите, сега ще видим в края на месеца какво е положението, дано не се е качил още след като спрях млечите неща :)
ginger не помня ти с момиченце или момченце си? ако незнаеш още, може да си с момиче като мене :) казват че тези дето така ги влече сладкото са с момиченца :) Аз като видя буркана все ми се дояжда, а преди и аз не можех да понасям направо :)
Доколкото прочетох си във Франция-там е на почит маслото.
Тук на почит е всичко мазно :) Добре, че не ми се услаждат кроасаните, че незнам тогава какво щях да правя  8O
iiivanova попринцип е малко рано да ти се надуват вече краката..по-скоро знам че след 8ми месец е нормално...Ако ти се надуват краката, ограничи максимално движението, защото ще стане още по-зле. Лежи си и си вдигни на високо краката. Подуването на лицето и крайниците е симптом за преклампсия (мисля, че за това и White ти е написала да си следиш кръвното и урината), за това говори с лекаря ти при следващата визита :)


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #651 -: Януари 25, 2012, 19:46:39 pm »
Момичета подуват ли Ви се краката? Ако да , от кога започнаха?
На мен от два дни ми се подуват от глезените до колената.
Мислех  , че в по-големите месеци ще почнат. :(
Струва ми се несериозно да звъня на док.
Знам ли?
Прегледа ми е чак след 8 дни.

Задължително провери кръвното и албумина в урината, това поддуване е характерно при бременност и никак не е за подценяване. Аз имах поддуване, но на глезените и то само в летните горещи месеци, когато застудя спаднаха. От 6-ти месец следях стриктно кръвното си, защото имам проблеми с него, а от 8-ми месец минах на Допегит.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #652 -: Януари 25, 2012, 19:54:32 pm »
Здравейте,
И аз съм голям фен на меда от няколко дни ,любимото ми нещо са филии с мед и масло  :)Инъче шоколада не ме влече. Другото ,което много ми се яде е чипс.Особено един със сирене на Чио чипс. Без да се усетя онзи ден изядох цял пакет от големите чак ми стана лошо. Знам ,че е вредно ,но понеже нищо не ми се яде по принцип и гледам ,като нещо ме привлече да не се лишавам. :eating:
За подуване на краката е рано,но и аз усещам нещо такова.Какво ще става в жегите незнам.От днес спях Утрогестана и ми е малко притеснено как ще е без него,но да се надяваме ,че няма да има изненади.
На ЖК съм в Петък и незнам какво точно ще бъде ,дали ще има УЗИ.. :? Дано,че да мога да видя какво е положението.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #653 -: Януари 25, 2012, 20:09:15 pm »
WISH относно Ж.К. сигурно сега ще се регистрираш - да ще има УЗИ, както и ще ти вземт секрет и кръв, затова трябва да отидеш на гладно. Ще ти измерят коремчето, талията и кг., ще огледат бебчето и това е. Поне при мен беше така и веднъж месечно ще посещаваш лекаря.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #654 -: Януари 25, 2012, 20:36:14 pm »
Пухче,
Аз вече съм регистрирана и първия път само ме теглиха и ми дадоха бележки за изследвания на кръв и урина. Не са ме преглеждали.Сега незнам на втората какво следва. Само ми казаха,че ще ми пускат изследване за антитела понеже съм с отрицателен резус фактор.   
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #655 -: Януари 26, 2012, 08:53:41 am »
Добро утро мамчета! Мина прегледа и с нетъпение чакаме новия. Да питам кръвно налягане 115 на 80 високо ли е или ниско?

Поздрави и цуфки!
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #656 -: Януари 26, 2012, 10:57:11 am »
Добро утро мамчета! Мина прегледа и с нетъпение чакаме новия. Да питам кръвно налягане 115 на 80 високо ли е или ниско?

Поздрави и цуфки!

Кармен, моето е 120/80 мериха го в неделя и казаха, че е идеално. Не знам дали някакви фактори като ръст и тегло оказват влияние,  но според мен ти е екстра  osi_9

Krisi88 поне засега казват, че чакаме момче, но като гледам и ти и wish сте с момиченца и похапвате медец, та започвам да се чудя дали на следващия преглед няма да излезе, че и ние ще сме в розово  :bighug:
Аз заподозрях, че може да съм "малко" бременна след като спря да ми се яде шоколад и започна адски да ми се пие газирана вода. Преди ядях по един шоколад на ден, а газираната вода ми беше най-глупавото питие, а сега  :eating:
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #657 -: Януари 26, 2012, 10:59:52 am »
karmen-kosara това е идеално кръвно налягане според мен моето е 90 на 60 и казват че е ниско докторите  :)

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #658 -: Януари 26, 2012, 11:24:58 am »
ginger и аз така - луд фен на шоколада :) Само че при мене вместо да ми се отяде по време на бременноста, ми се дояде в 3 пъти повече...като ламя съм :) Всичко сладко направо ме побърква :) А за пола, незнам всичко е възможно :) На нас ни казаха момиченце още от 12г.с и си останахме така
karmen-kosara 80-120 е идеално кръвно, твоето също го смятай за такова. Горната граница е емоционална, за това че е малко под 120 нищо не означава :) По-добре така отколкото по-високо. И аз миналия път бях с такова кръвно 115/80


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #659 -: Януари 26, 2012, 12:23:51 pm »
Искам да ви питам, възможно ли е в 14-та сседмица да усещам бебо?
От време на време през ден-два усещам леко боцване в матката, за около секунда и после спира. Възможно ли е това да е бебето или само си въобразявам  :oops: