0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #620 -: Януари 23, 2012, 12:51:04 pm »
Misty, аз първите 7 месеца качих 7-8кг най-вероятно защото цяло лято не спрях да се разхождам и никъде не ми се лепеше само на стомаха, но сега последните 2 месеца само лежа вкъщи и ям заради скъсената шийка не смея да мръдна навън, никакво движение... В 8-ия месец качих набързо 4кг и вече 3 седмици така стои кантарът и не качвам повече, въпреки че продължавам да си хапвам колкото си искам. Не са ти много килограмите, пък и явно не се качва равномерно всеки месец :wink:.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #621 -: Януари 23, 2012, 13:17:01 pm »
geri Сърдечно благодаря за успокоението!Дано е така!Аз верно,че стана втора седмицазала не съм излизала заради времето...Дано и аз задържа малко килцата... :wink:


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #622 -: Януари 23, 2012, 13:23:11 pm »
Puhche, не съм говорила с доктора още за начина. Въобще не съм наясно с нещата, но ще се съобразя изцяло с това, което той ми препоръча. Аз съм с очила 4 и 3,75 диоптъра и четох в нета че на жени с по-високи диоптри препоръчват секциото. Това въобще не го знаех. Абе общо взето въобще не съм наясно с нещата  :?
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #623 -: Януари 23, 2012, 16:22:17 pm »
Тази темичка се е напълнила с толкова много нови бременни коремчета. :D Момичета, наслаждавайте се на съня и спокойствието, докато можете. След това идва много сладка и незаменима радост, но и доста безсъние. Килограмите ще се свалят, не се тревожете за това.
На момичетата преди термин приятна среща с бебоците.


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #624 -: Януари 23, 2012, 17:14:03 pm »
Да, Усмивчице, секцио ще е. Като гледам календара колко малко време остава и мен ме обхващат едни страхове...от неизвестното...
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #625 -: Януари 23, 2012, 18:40:39 pm »
geri Сърдечно благодаря за успокоението!Дано е така!Аз верно,че стана втора седмицазала не съм излизала заради времето...Дано и аз задържа малко килцата... :wink:

Аз съм качила 8кг до момента, а цяла бременност досега почти съм изкарала на легло. Забранени са ми разходките, натоварването и прочие. Даже предполагах, че повече ще кача с това обездвижване, но си е до структура. Иначе си хапвам добре - по 5-6 пъти на ден :)
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #626 -: Януари 23, 2012, 18:45:02 pm »
Няма страшно, Катрин! Аз тъй като не знаех какво да очаквам, просто бях супер спокойна. Но и лекарите така направиха нещата, че и за миг не се почувствах притеснена. Всички знаеха какво правят и тяхното спокойствие се прехвърли и върху мен. Много ти стискам палци и знам, че всичко ще бъде наред!
Мисти, аз като отидох да раждам бях 17кг отгоре. Бях 50 като забременях. Сега, няма все още месец от както съм родила, влизам във всичките си дрехи, корем вече почти нямам. Никакви упражнения не правя все още, но нещата вече влязоха в норма. Като се има предвид и че съм постоянно вкъщи, тъй като е студено да излизам с бебето. Предполагам, че като тръгнем по разходки съвсем ще сваля. Така че, наслаждавайте се на бременността си и както са казали и другите, не мислете за килограмите сега.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #627 -: Януари 23, 2012, 19:03:54 pm »
Благодаря... на всички! :bighug:
Верно,че се свалят килограмите, аз с дъщеря ми качих 30 кг и до 8 мия й месац бях ги свалила.Но не ми се ще да качвам рязко, че е опасно...
А иначе още от самото раждане се свалят между 10-14 кг. :wink:
Катрин, ти ще ни изпревариш всичките от списъка за Март! :D Успих ти желая и леко раждане!
« Последна редакция: Януари 23, 2012, 19:06:17 pm от Misty »


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #628 -: Януари 23, 2012, 22:12:29 pm »
Свалят се килограмите, момичета! Аз ако съм знаела как бързо ще се възстановя... А то какво притеснение беше!
Още няма и месец от секциото, аз съм с 5кг по-малко от преди да забременея!(качих около 17кг по време на бременността ) Корема ми се прибра, няма да кажеш, че беше с 123см обиколка като влязох в болницата да раждам!
Имайте впредвид, че и вода се задържа много и не всичко ви се е лепнало! Аз изглеждах като балон в лицето, подута и огромна.. Какво потене му дръпнах в деня на секциото и деня след... Чудо!
От кърменето също се свалят килца. Аз нямам много кърма, ние и не сме засукали още.. Цедя колкото мога и им давам в шише...  Тялото  изполва около 500 калории на ден, за да произвежда мляко.
Всичко ще си дойде на мястото, важното е бебоците да са ни живи и здрави!

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #629 -: Януари 24, 2012, 09:08:49 am »
Момичета влизам набързо да споделя че вече сме и вкъщи с Ема. Раждането бе трудно, но благополучно,. Всичко избледнява в момента в който прегърнеш малкото човече!

Както се досещате, преносих с няколко дена – за да избегна индуциране, бях готова да опитам “нетрадиционни” методи, като мнооого дълги разходки, много пикантна храна, дори рициново масло (в малко количество и едократно – не е от най-прекрасните усещания☺) Мисля че подействаха, защото след 5 дни Ема се появи на бял свят.

Един съвет –за раждането е наистина важно да имате сили – затова ако можете, почивайте преди това!

jolie16, на теб ли да пратя файла със списъчето?
« Последна редакция: Януари 24, 2012, 09:20:09 am от vaci »


*
Re: Тема на бременните №79я
« Отговор #630 -: Януари 24, 2012, 10:40:44 am »
vaciмного се радвам че всичко е минало добре и че с малката сте вече вкъщи :) сигурно не можеш да и се нарадваш :)

И аз мисля, че с килограмите всичко ще бъде наред стига да не продължите с яденето за двама след  раждането. Момичетата които така и не могат да си възтановят фигурата след раждането са тези които продължават  да ядът двойни количества под предтекст че кърмят.
Аз исках да ви питам следното нещо. Вече споменах няколко пъти че от началото  на бременноста че холестерола ми почти се удвои (въпреки че не е страшно още), обаче всичко си беше варед и в норма до преди 2 месеца.От 2 месеца започна да се увеличава и аз го дължах на огромното количество млечни продукти които ям, а обикновенно не поглеждам дори...и другото което се е променило че от 2 месеца ям страшно много мед....ама наистина много...дали с кисело мляко или чай - мед нагъвам по цял ден (пак нещо което до преди не пипах въобще). Та дали меда качва холестерола, защото аз до сега мислих че е от млякото и преминах директно на 0% масленост, ама днес в едно предаване чух и за меда няколко негативни неща и се усъмних да не идва от там целия проблем?


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #631 -: Януари 24, 2012, 11:23:58 am »
Момичета помагайте тези пъпки по ареолите ми не се махат и сърбят страшно много особенно като се изкъпя макар че тях мия само с вода да не се разнасят :(.На някой случвало ли му се е такова нещо

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #632 -: Януари 24, 2012, 12:01:45 pm »
Аз качих 15кг., сега съм минус 8, корема ми спадна напълно. Накрая бях доста подута и аз, като си гледам снимките сега се ужасявам. Имам да свалям още 10, че при последният опит ин витро качих предварително.
Не мисля, че холестерола се качва от млечни храни, направи списък какво точно ядеш и се консултирай с лекар.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #633 -: Януари 24, 2012, 13:37:37 pm »
anjelina19,вчера попаднах на една статия за аромотерапия при бременност и там препоръчват бадемово олио при ранички от кърменето,предполагам ,че може да помогне и в твоя случая.Пращам ти линк от статията:http://www.biberonbg.com/info/aromatoterapia_i_bremennost.htm
А на мен изобщо нищо не ми се преяжда ,нито пък нещо ми харесва,чак толкова,че да не мога да спра да го ям.Дори имам дни ,в които ям насила ,защото трябва...Започнах да си мисля вече ,че всичко за апетита на бременните е мит.Е качила съм 4-5кг,но в никакъв случай не мога да кажа,че от прекалено хапване.Дали по късно ще ми се отвори апетит или ще си продължа така?Има ли някой от вас без апетит като мен?
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #634 -: Януари 24, 2012, 13:50:15 pm »
Върнах се момичета :), ще си имаме момиченце :), всичко е наред,отговаря си на седмиците :) не мога да сваля усмивката от лицето си,само дано всичко е наред и да ми е здравичко :)

Vaci,то и файл ли има ? :) Прати го,дано не е нещп сложно :) И щях да питам,ако някое от момичетата роди,но нямаме връзка с него,докога седи в списъчето?

Някой от вас има ли впечатления от сиропа Фрути Лакс ?Все още нямам проблеми със запек,но забелязвам,че все по-трудно става  :oops:


*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #635 -: Януари 24, 2012, 14:10:53 pm »
alana, Чакай да влезеш в 8-ми, 9-ти месец ... :D!!!И аз така, не ми се прияждаше, но сега всичко ми е вкусно! :lol:
jolie16, Много хубава новина!Видя ли, че всичко е ок!Честито!Ще вьрзваш панделки! :D  :bori_015:
vaci, Супер!Вече сте си в къщи!Започват сладките грижи! :hangclothes:
Gergana:) ми се губи нещо?!? osi_10 ylinfant
« Последна редакция: Януари 24, 2012, 14:19:38 pm от Misty »


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #636 -: Януари 24, 2012, 14:19:41 pm »
Ааа, тук е, тук е gergana :wink:. Мисля да се поизгубя чаааак сед 2 седмици :D.
И аз това си мислех за апетита - че е мираж, но като дойдоха последните 2 месеца си наваксах за предходните :lol:.
Jolie, страхотна новина!
Vaci:bighug:.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #637 -: Януари 24, 2012, 15:16:21 pm »
Ааа, тук е, тук е gergana :wink:. Мисля да се поизгубя чаааак сед 2 седмици :D.

:)


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #638 -: Януари 24, 2012, 15:30:01 pm »
Мисти, силно се надявам до устискаме до 1.03. Най - вероятно ще ме приемат седмица по - рано, за да ги държим до тогава.
Като ви слушам колко килограма сте качили, направо ви завиждам. Аз досега съм + 34 и малко ми се струва мисия невъзможна свалянето им. А и тези папиломи, които ми излязоха по врата и гърдите са просто ужастни. Дали ще изчезнат след раждането?
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #639 -: Януари 24, 2012, 16:20:06 pm »
Гери как ти се поостава още 2 седмици не знам аз всеки ден му говоря да излиза вече тежи ми доста и съм надала 16 килограма до сега :D.Вечер ме хващат едни болки ту корема ме боли ту кръста краката ми се схващат дота често вече имам контракции някой от които са болезнени :( абе място не мога да си намеря :(