0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #560 -: Януари 19, 2012, 15:53:51 pm »
Аз съм писала в темите назад за кремът на Percutalfa
Аз се мажех само с такъв крем. Колеги ми подариха първата опаковка за РД. След това си го купих :D Изключително лесен за нанасяне, с дълготрайно действие. А и доста време се използва една опаковка :wink:
Сигурно е и до кожа, но нямам нито една стрия :D


п.п White, позволих си да кача снимка, че твоята не се вижда :D

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #561 -: Януари 19, 2012, 16:11:24 pm »
Аз пък си купих обсъжданият от вас Мустела, но ми миришеше много неприятно и се насилих 1-2 пъти да се намажа. После ме мързеше да се мажа с каквото и да е пък и витамини не съм пила, моят лекар не ги препоръчва.
Факт е, че нямам нито една стрия, така че.......Божа работа.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #562 -: Януари 19, 2012, 16:28:00 pm »
Здравейте мамчета! На 18.01. си направих теста, беше положителен след 2 дни закъснение. Едва на 23.01. имам час при АГ-то.  :( Изгаря ме нетърпение, притеснение и хиляди въпроси  :( Постоянно се моля всичко да е наред. И тъй като не съм от търпеливите да си изчакам прегледа, ще се допитам до опитните вече момичета:
-по изслисления за калкулатор в нета съм в 5 г.с. с термин 24.09.2012. Може ли да се види вече бебчо?
-имам болки ниско в корема, понякога в средата, по-скоро са като мускулни спазми  :( Нормално ли е това? Когато ме боли се притеснямам, когато не ме боли се притеснявам, защо не ме боли.  :oops:
-имам постоянно вагинално течение, нормално ли е?  :oops:
Извинявайте на глупавите въпроси, но четох, четох, питах, разпитвах и накрая се обърках съвсем и започнах да се притеснявам повече  :?
Благодаря ви предварително и се извинявам за дългия пост!
« Последна редакция: Януари 19, 2012, 16:29:32 pm от karmen-kosara »
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #563 -: Януари 19, 2012, 16:35:01 pm »
Кармен, най-лесно ще разсееш страховете като си пуснеш едни кръвен тест 48 часа след първия. ЧХГ трябва да се удвоява на 24-48 часа.
Много ти е рано за преглед. ЧХГ трябва да достигне стойност 1000-2000, за да се види сак в матката.
Болките и течението са си съвсем нормални. Аз имах страхотни болки от трансфера до 7 г. с.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #564 -: Януари 19, 2012, 17:56:07 pm »
Кармен и аз имах болки и пиех нош па :) , и отидох към края на 5 седмица,видяхме плоден сак,но беше рано за ембрионче..
А за течението - до ден днешен имам течение,кога воднисто,кога бяло...

Ще чакаме добри новини след прегледа..

Но и аз искам да питам за едни болки - все едно с игла отдолу,все едно нещо за миг те прерязва във влагалището...имам ги от около 2 седмици.Онзи ден бях до Шейново да си взема епикризата и доктора уж ме прегледа,но нямаше нищо обезпокоително и все пак някой има ли такива усещания?
« Последна редакция: Януари 19, 2012, 18:35:08 pm от jolie16 »


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #565 -: Януари 19, 2012, 18:39:49 pm »
karmen-kosara
При мен лекаря в 6та седмица "видя нещо" би трябвало да се види и в 5та седмица плодния сак :) Болките са нормални според мен, аз си имах болки до 3ти месец особено в дните когато трябваше да ми дойде цикъла. Колкото до течението това е една от "благините" на бременността :D Свиквай ще има още много екстри, но си заслужава ;) Пожелавам ти късмет :)

Момичета на някоя от вас да й се е появила така симпатичната линея негра? Защото на мен започна да ми се появява, все още е бледа ама хич не изглежда привлекателно... :(

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #566 -: Януари 19, 2012, 19:59:58 pm »
привет мoичета
е ние сме със сини гащи :)

аз все съм си с контракции и пазя леглото.
Най- много на няколко дни една разходка с кучетата.
Поне спря да ме боли толко - от началото до преди седмица две
все си ме болеше ниско в дясно и само папаверин и бусколизин ми помагаха.
Една седмица пазих леглото в болницата заради болките и кървне.
Сега чакаме началото на февруари за феталната.

 
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #567 -: Януари 19, 2012, 21:19:55 pm »
karmen-kosara Тихичко честито :) И мен ме боля долу ниско до 7 г.с. някъде, а течението е нормално до края на бременноста :) стискам палци всичко да е наред! В 5 г.с. може да се види сакче, но едва ли ембрионче - поне при мен не се видя..
jolie16 ти коя седмица си? Помня, че аз имах подобни болки в 14-15 г.с...
Anuk_Anuk Честити сини гащи :)


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #568 -: Януари 19, 2012, 21:26:40 pm »
Krisi , от утре започвам 20-та..Много са неприятни тези прорязвания и за тях не помага нито нош па,нито магнезия,нищо..само се стряскам!


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #569 -: Януари 20, 2012, 09:00:54 am »
Благодаря ви момичета! Поуспокоих се малко. Тази сутрин се случи нещо много странно, както си седях на табуретката изведнъж усетих болка в корема - сякаш с нещо са ми защипали отврътре корема... 8O
Някакси се страхувам още да се радвам на бременността си, докато не е минал прегледа. Имам чувството, че параноята ме хваща  :lol:
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #570 -: Януари 20, 2012, 09:11:00 am »
karmen-kosara колкото по-малко се притесняваш толкова по-добре и за теб и за бебенцето :) И аз в началото бях в постоянна параноя и само се молех на Бог нещо да не се обърка, но ще минат тези тревоги и ще дойдат други  :D Не се притеснявай излишно :) 

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #571 -: Януари 20, 2012, 09:18:36 am »
Кармен , карай го по-спокойно. :D
Непрестанните тревоги не са добри нито за тебе , нито за бебето.
Наслаждавай се на събитието - каквото има да става ще стане.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #572 -: Януари 20, 2012, 09:59:52 am »
Благодаря ви! Това ми е първа бременност и неизвестното ме плаши. Но самата мисъл, че в мен расте нов живот ме прави смела и силна! Това е от малкото прекрасни неща, които са се случвали в живота ми. Нямам търпение да видя точицата  :D
Сигурно ставам досадна, моля да ме извините, но се вълнувам много!
Благодаря ви за подкрепата  :bighug:
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #573 -: Януари 20, 2012, 10:11:52 am »
karmen-kosara
Момичета на някоя от вас да й се е появила така симпатичната линея негра? Защото на мен започна да ми се появява, все още е бледа ама хич не изглежда привлекателно... :(
Мдаммм, разчертана съм и аз. Родих и още не се е скрила, кога ще стане това не зная ;)

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #574 -: Януари 20, 2012, 10:27:24 am »
Мишле, остави линията и се радвай на Дани :D. И на мен ми се появи миналия месец светла линия, но повече ме дразни порасналото ми дупе отколкото тя :lol:.
Кармен, притесненията няма да свършат докрая да знаеш :wink:.
Аз пък сега все се питам дали ще се усетя навреме, че започва раждането, че път ни чака до болницата...
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #575 -: Януари 20, 2012, 10:31:05 am »
Кармен, притесненията няма да свършат докрая да знаеш :wink:.
Аз пък сега все се питам дали ще се усетя навреме, че започва раждането, че път ни чака до болницата...

за раждането знам, че се усеща тъпа болка преди да ти изтекат водите. Приятелки са ми казвали, че са получавали разтройство преди раждането и по това са се ориентирали, незнам колко е вярно.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #576 -: Януари 20, 2012, 11:44:53 am »
Кармен явно всички мами имат такива притеснения в началото. Успокой се и мисли позитивно ,аз съм сигурна че всичко ще е наред ,радвай се че едно мъничко човече започва живота си в теб :D

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #577 -: Януари 20, 2012, 11:48:23 am »
Нищо не съм усетила преди да ми плиснат водите. Индивидуално е всичко.

Мишле, ще изчезне линията. Не й се вглеждай толкова!

кармен, за съжаление, поне в началото почти нищо не зависи от нас, така че се опитай да мислиш положително! Недей през цялата бременност да се притесняваш, защото така ще пропуснеш възможността да й се насладиш. А не искаш да е така, нали?

гергана, леко раждане! Колко далече ви е болницата? При първо раждане нещата обикновено не се случват особено бързо.

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #578 -: Януари 20, 2012, 11:52:10 am »
gergana :-) една приятелка роди преди няколко дни, повярвай ми ще разбереш  :P На нея тапата й е паднала още в 8 вечерта и са почнали по малко да изтичат водите и контракции и ехееее чак в 3 сутринта е отишла в болницата и там си е почакала още :) Едва ли ще стане чак толкова бързо че да нямаш време да стигнеш и едва ли ще е толкова незабележимо че да не усетиш какво се случва  :) Абе лесно ми е сега да говоря ама кой знае какво ще ми е като наближи....

*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #579 -: Януари 20, 2012, 12:24:10 pm »
На 1 час път ми е болницата, не е далече, но пусто му и притеснение :)... Разпитах всички родили нормално приятелки, изчетох всички признаци на започване на раждането и пак ми е неспокойно като знам, че не остана вече.