0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #540 -: Януари 17, 2012, 13:20:28 pm »
anjelina ще, ще!Всичко ще е наред!Спокойно!Ще си мислиш колко хубаво ще бъде после, като си гушкаш бебенцето.Стискам ти палци много силно!!! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
krisi88 На мен докторката ми беше казала,ако имам болки или контракций да вземам нош па  по 2 хапчета,3 пъти на ден, в продължение поне на три дни.Може да го съчетаеш и с Магнерич или Магнерот, три пъти по едно на ден.
« Последна редакция: Януари 17, 2012, 13:22:22 pm от Misty »


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #541 -: Януари 17, 2012, 14:05:38 pm »
И нашия преглед мина в събота. За навършени 27г.с. теглото им е 967гр и 994гр, съответно за момиченцето и момченцето. Добре ги изхранвам, ама и аз доста си хапвам. Качила съм 8кг. Иначе момиченцето е напречно горе и добре ми притиска стомаха, от там са и ужасните киселини, иначе момченцето е главично в ляво.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #542 -: Януари 17, 2012, 18:50:51 pm »
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #543 -: Януари 17, 2012, 20:14:48 pm »
Страхотно Vaci! :youwoman: :grouphug:
Честито ви дъщеричка :bori_007:! Да е жива и здрава, весела и много, много щастлива! :ballons: :cheerleader:
Да бъде на мама гордостта! На теб бързо възстановяване! :bighug: :bighug:

Нашите съкровища Васил и Виктория
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #544 -: Януари 17, 2012, 23:22:56 pm »
Мамчета да попитам от няколко дена са ми се появили едни ситни пъпчици по ареолата на едната гърда и много сърбят това нормално ли е и случвало и се на някоя от вас? :(

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #545 -: Януари 18, 2012, 09:50:58 am »
anichka.bs Ама как така само 8 килограма си качила, пък си с близнаци??? Аз на същите седмици вече съм качила 10 килца а съм само с едно бебе :( Вярно много кльощава забременях- 46 килограма ама...

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #546 -: Януари 18, 2012, 11:57:18 am »
blue_sky благодаря ти много, на следващият преглед ще питам лекаря какво е положението с помпата :)
brainbug и аз така, качила съм 8 вече, горе долу по 1.200кг на месец :( Ама какво да се прави, после ще ги сваляме.

Благодаря ви за отговорите за нош-па :) Аз така и не мога да разбера дали контракции получавам, дали не...На мен корема ми се втвърдява и си остава твърд към 1 час например, а не е като мускулни свивания..Както и да е важното е че нош па помага :)


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #547 -: Януари 18, 2012, 23:57:02 pm »
Между другото исках да ви споделя до сегашния си опит с кремовете стещу стрии. Бях писала че си взех един крем на Lierac за доста голяма сума и съм изключително недоволна! Буквално крема стига за 10 намазвания и на 6тия ден забелязах че ми се бели корема от него  8O Спрях го и братовчедка ми за Коледа ми подари още един крем на Lierac срещу стрии (те се оказаха серия срещу стрии от 2 крема) и реших и него да пробвам и след 2 дена се изринах отстрани на корема...
Бебешкото олио върши много добра работа, но преди 1 седмица ми свърши и случайно си купих на Mustela хидратиращ крем за бременни от серия 9 months и съм изключително доволна. Цената е доста приемлива за големината на опаковката и крема се размазва страшно много - т.е много малко количество стига за целия корем и бюст. И най-хубавата част е, че след като се намажеш кожата наистина е много мека и "мазна" към 4-5 часа, което с нито един крем до сега не ми се е случвало. Много го препоръчвам, определено ще купя и за бебето продукти на Mustela :)


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #548 -: Януари 19, 2012, 09:48:28 am »
Аз за първите 4 месеца си бях взела на Дева някакво кремче а след като влязох в четвъртия започнах да се мажа с олиото против стрии на Икаров. За сега нямам, но корема ми е още малък така че не е гаранция. Според мен си е до кожа и до ген главно
,мазилата помагат , но едва ли имат решаващо значение :) Криси- ще споделяме впечатления на финала :)

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #549 -: Януари 19, 2012, 09:54:31 am »
Между другото исках да ви споделя до сегашния си опит с кремовете стещу стрии. Бях писала че си взех един крем на Lierac за доста голяма сума и съм изключително недоволна! Буквално крема стига за 10 намазвания и на 6тия ден забелязах че ми се бели корема от него  8O Спрях го и братовчедка ми за Коледа ми подари още един крем на Lierac срещу стрии (те се оказаха серия срещу стрии от 2 крема) и реших и него да пробвам и след 2 дена се изринах отстрани на корема...
Нито един от тези кремове не е подходящ за бременни!
Аз съм писала в темите назад за кремът на Percutalfa

Мустелата на мен ми е твърде мазна и миризлива.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #550 -: Януари 19, 2012, 09:59:55 am »
Имам въпрос от коя седмица или месец започнахте да ползвате кремове против стрии и пи ли ли сте витамини и какви и от кога започнахте приема? Усмихнат ден пожелавам на всички  :D Оф много станаха май въпросите ми, но се чувствам като пате в калчища  :lol:
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #551 -: Януари 19, 2012, 10:06:15 am »
Витамини съм пила инцидентно в последните месеци /зимни/ и то само тези на ХИП. Моят лекар е против всякаква химия по време на бременност.
Мазането можеш да почнеш като ти порастне малко коремът или усетиш кожата като разпъната. При първата ми бременност - към 6-ти месец :D.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #552 -: Януари 19, 2012, 10:51:28 am »
Нито един от тези кремове не е подходящ за бременни!

Кремовете са спецялно за бременни, като такива се продават в аптеките, включително е описано на кутиите и листовките че се препоръчват по време на бременност (след 4ти месец) за превенция на стрии. Това, че не са най-добрите и че нищо не струват е отделна тема.
brainbug и аз мисля, че е до вид кожа и ген а и аз лично се съмнявам да се размина без стрии до края  :lol: На мен просто кожата на корема ми стана много суха и през деня постояно ме сърбеше корема, а това е единсвения крем който спря сърбежа защото наистина много хидратира.
roska01 кремовете се започват от 4ти месец, а витамините аз ги пия от началото на бременноста :)


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #553 -: Януари 19, 2012, 11:44:50 am »
Аз започнах да се мажа като започна да ме сърби кожата - което означава, че е суша и има вероятност да се нацепи.
Аз се мажа на корема с олио на Palmer's, а по краката и гърдите с лосион пак на същата марка.
Честно казано съм много доволна. Мажа се от един месец и още не ми е свършило нито едното от двете.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #554 -: Януари 19, 2012, 12:22:04 pm »
Аз се мажа с Мустела още от самото начало..Никъде не пише ,че се започва след 4 месец,дори пише ,че се препоръчва през цялата бременност и първите месеци след раждането!Много от вас пишат ,че са започнали по-късно и искам да попитам дали е вредно нещо или си е едно от тези неписани правила ,които си ги знаем от близките?
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #555 -: Януари 19, 2012, 12:25:40 pm »
При мен стриите се появиха изведнъж в края на седми месец и само отстрани на корема, където са дръжките. Използвала съм олио против стрии на Чико, а сега си взех масло на Хип. Честно казано и от двете не съм особено доволна, но в крайна сметка гена си е ген.
Бих искала да споделя нещо, което започва да ме тревожи. Вчера бях на поредната консултация и за втори път се оказа, че момиченцето ми не наддава, както трябва и изстава с 3 седмици. При някоя близнашка мама случвало ли се е подобно нещо? Моля, споделете! От утре започвам кислородна терапия 2 пъти в седмицата, която добре повлиявала на такива случаи. Силно се надявам да е така, защото иначе ще се наложи да вадим бебетата преждевременно.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #556 -: Януари 19, 2012, 12:32:24 pm »
Моята кожа на корема също е много суха. Доскоро като слагах лепенките Климара направо се лющеше като пърхот. Купих си маслото на Икаров, но пише при бременност да се ползва след 4мес. Мислех да го почна от 5мес. Следобяд съм на преглед, ако не забрава ще питам. Мъжо като ме види да се чеша и ме бъзика да взема накрая да се окъпа. :D
Витамините док. ми ги изписа още преди да започнем опитите. Скоро ще ги спирам, пада се до края на 15г.с.
Почти не ям пресни плодове и зеленчуци. :oops: Ще взема да питам дали да си ги пия още.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #557 -: Януари 19, 2012, 12:49:56 pm »
Благодаря на всички за коментарите. Бях чела някъде в нета че преди 4 месец не било препоръчително да се мажи корема с крем против стрии, незнам до колко е вярно това  8O
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #558 -: Януари 19, 2012, 14:26:54 pm »
roska01 за някои кремове, които са по-силни, наистина пише че не трябва да се ползват преди 4ти месец, но на тях изрично е написано, че не трябва. Както alana написа, тези на Mustela можеш да ги ползваш през цялата бременност както и други най-обикновенни хидратиращи кремове за тяло. Аз ползвах бебешко олио първите 3 месеца, като следвах логиката, че ако на бебешка кожа не вреди едва ли и сега ще навреди  8)
Незнам точно защо е, но предполагам че специялизираните кремове срещу стрии имат по-силни съставки и могат да достигнат до бебето през кожата.


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #559 -: Януари 19, 2012, 14:46:24 pm »
katrin_sl правила ли си си генетично изследване за тромбофилия? За това се сещам че оказва влияние и евентуално изоставане в развитието. Познавам 2 такива случая - едното момиче знаеше че има предразположение и провеждаше терапия с Фраксипарин, и с нарастване на бебетата те започнаха да изостават, наложи се да увеличи дозата на Фракси-то и бебетата наваксаха. Другото момиче не знаеше, бебка се роди преждевременно и чак след раждането се сетили да и пуснат това изследване и се оказала носител на мутация в протромбиновия ген и е трябвало да провежда терпия по време на бременността.
Аз от скоро мажа с крем против стрии и олио на Чико Мама донна, защото усещам кожата опъната и суха, сърби....подобряват положението, за останалата част на тялото иначе ползвам след баня колд крем на Авен, от който съм наистина доволна през зимата, аз съм с много суха кожа.