0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #500 -: Януари 13, 2012, 09:58:06 am »
Момичета , някой от вас посещавала ли е кинезитерапевт и може ли да ме насочи към такъв в София. От известно време ръката ми изтръпва и моя док. ме праща при такъв специалист. Аз се учудих , защото знам , че при това изтръпване се предписва магнезий.Така че , ще съм благодарна ако някоя от вас сподели .
Аз ходих през цялата си втора бременност на масажи при кинезитерапевт заради страхотни болки в кръста и гърба.
Мога да ти пратя координати на лични.
Сега преди да забременея пак бях закъсала и ме оправи една докторка от ц-р Фитолек. За нея също мога да кажа само хубави неща.
ПП При мен е дискова херния.
Имай предвид, че магнезий помага при мускулни схващания /крампи/.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #501 -: Януари 13, 2012, 13:31:53 pm »
Момичета , някой от вас посещавала ли е кинезитерапевт и може ли да ме насочи към такъв в София. От известно време ръката ми изтръпва и моя док. ме праща при такъв специалист. Аз се учудих , защото знам , че при това изтръпване се предписва магнезий.Така че , ще съм благодарна ако някоя от вас сподели .
Здравей Дидомира :D
при мен проблема с ръката е следния -едно че ми изтръпва и отделно през ноща се събуждам от болка. Трябва да ти кажа , че ще се оправим като родим :P :P :P нищо братче не помага нито магнезий нито масаж нито нищо. Вчера по повод ръката ходих на невролог, само така си платих 100 лв преглед и какво лекарства не е препоръчително, тя ми изписа диклак и за пиене и за мазане. Моят доктор ми каза , ако можеш да изтърпиш по-добре , тези лекарства не са препоръчителни и така, въоръжаваме се с търпение и така в името на бебчетата ще търпим, дано при теб е по- поносимо :D

Нашите съкровища Васил и Виктория
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #502 -: Януари 13, 2012, 13:52:26 pm »
Момичета , някой от вас посещавала ли е кинезитерапевт и може ли да ме насочи към такъв в София. От известно време ръката ми изтръпва и моя док. ме праща при такъв специалист. Аз се учудих , защото знам , че при това изтръпване се предписва магнезий.Така че , ще съм благодарна ако някоя от вас сподели .
Здравей Дидомира :D
при мен проблема с ръката е следния -едно че ми изтръпва и отделно през ноща се събуждам от болка. Трябва да ти кажа , че ще се оправим като родим :P :P :P нищо братче не помага нито магнезий нито масаж нито нищо. Вчера по повод ръката ходих на невролог, само така си платих 100 лв преглед и какво лекарства не е препоръчително, тя ми изписа диклак и за пиене и за мазане. Моят доктор ми каза , ако можеш да изтърпиш по-добре , тези лекарства не са препоръчителни и така, въоръжаваме се с търпение и така в името на бебчетата ще търпим, дано при теб е по- поносимо :D

Здравей, усмивка .
Кой е доктора ти ? Ако искаш пиши ми на лични .

Аз утре ще посетя кенезитерапевт , но още съм в чуденка дали да дам 50 лв за преглед . Моя доктор ме праща при нея , като се съмнява че имам шипове , но аз никога не съм имала подобни проблеми до сега .
Аз също от седмица се будя от болка в дясната ръка , а от снощи ми изтръпва и лявата . Точно почнах да спя и ето ти ...  :D Сега като ти прочетох и поста си мисля въобще има ли смисъл да ходя .
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #503 -: Януари 13, 2012, 15:58:35 pm »
Момичета , някой от вас посещавала ли е кинезитерапевт и може ли да ме насочи към такъв в София. От известно време ръката ми изтръпва и моя док. ме праща при такъв специалист. Аз се учудих , защото знам , че при това изтръпване се предписва магнезий.Така че , ще съм благодарна ако някоя от вас сподели .
Здравей Дидомира :D
при мен проблема с ръката е следния -едно че ми изтръпва и отделно през ноща се събуждам от болка. Трябва да ти кажа , че ще се оправим като родим :P :P :P нищо братче не помага нито магнезий нито масаж нито нищо. Вчера по повод ръката ходих на невролог, само така си платих 100 лв преглед и какво лекарства не е препоръчително, тя ми изписа диклак и за пиене и за мазане. Моят доктор ми каза , ако можеш да изтърпиш по-добре , тези лекарства не са препоръчителни и така, въоръжаваме се с търпение и така в името на бебчетата ще търпим, дано при теб е по- поносимо :D

Здравей, усмивка .
Кой е доктора ти ? Ако искаш пиши ми на лични .

Аз утре ще посетя кенезитерапевт , но още съм в чуденка дали да дам 50 лв за преглед . Моя доктор ме праща при нея , като се съмнява че имам шипове , но аз никога не съм имала подобни проблеми до сега .
Аз също от седмица се будя от болка в дясната ръка , а от снощи ми изтръпва и лявата . Точно почнах да спя и ето ти ...  :D Сега като ти прочетох и поста си мисля въобще има ли смисъл да ходя .

Дидомира, Усмивка и аз съм като вас.И двете ръце ми изтръпват през ноща (по-рядко през деня) нощем се събуждам от болка!
Днес докторката ми изписа Магнерот и каза че ако не се повлияя на невролог.
Усмивка не ми се ще и аз да дам 100лв на вятъра!Ти в коя седмица си от кога почна всичко? При мен от 12 г.с.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #504 -: Януари 13, 2012, 16:23:24 pm »
Чела съм, че при бременност някои жени развиват carpal tunnel syndrome (прощавайте, но не знам как е на български). Това боли по начина, който описвате - без да ви поставям диагноза, разбира се, но е нещо, за което да попитате.
Лекува се с нещо такова:
http://www.amazon.com/Mueller-Wrist-Brace-splint-Black/dp/B000RZHPOM
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #505 -: Януари 13, 2012, 17:27:27 pm »
Момичета,мина морфологията,бебчо е добре няма големи аномалии,всичките му органи са на място плюс една малка пишка:))Доц Томова каза,че на 99% е момченце,мъжа ми едва не припадна от радост:))Лекарката вика вижте му бъбречетата,а моя вика дай още веднъж да видим пишката:)))Аз нямах претенции за пола,радвам се че е здравичко.Сега спокойно ще отида на почивка:)Зашото тази година последно сме двамата от догодина ще сме тримата,голяма веселба ще пада:)Аз съм облагодетелствана,защото когато пътувахме за прегледа мъжа ми каза,че ако е момиче аз ще си го гледам,а ако е момче той:)))Не,че му вярвам ама...:)))
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #506 -: Януари 13, 2012, 18:50:07 pm »
Darid много рано се е появило това състояние. Аз утре навършвам 27 г.с При мен се появи може би от две седмици. Е и аз така първо докторката каза пий магнерот 3х1, повече вода и така. Но нищо, и мен първо с дясната ръка започна и само при нея е болката, но сега и лявата започна да ми тръпне, но това ще е , ще търпим геройски  в името на нащте слънчица. А аа тази невроложката ми каза компреси с реванол, а пък и аз слагам и лед и така. Стискам палци да се оправим :P :P :P







Нашите съкровища Васил и Виктория
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #507 -: Януари 13, 2012, 19:16:59 pm »
Браво Теди, радвам се, че всичко е ок и ти пожелавам много и незабравими мигове по мексиканските плажове  :wink: :)
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #508 -: Януари 13, 2012, 19:27:31 pm »
Благодаря,Силви скоро и ти ще изживееш тази емоция,запази ли си вече час и при кого?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #509 -: Януари 13, 2012, 20:21:08 pm »
Tedi 81 много хубава новина.Те мъжете са едно племе... :D Ние имаме снимка на инструмента от 4D-то.И от консултациите докторката все му  праща на мъжо "поздрави"-снимки  на чурката...Няма да ти кажа, умира си от кеф! :D 8Oх,Мъжка им работа!
Лек път и да си изкарате хубаво, почивката!Донеси един джоб слънце на връщане! 8)
Ех, момичета съчувствам ви искрено  на болежките!На мен пък зъбите са ми проблемни, направо се рушат, все съм на зъболекар...няма как ще търпим геройски!Струва си!!! Бабите казват:"Така лесно майка не се става!"-така си е...
Vaci Се губи нещо много сериозно, някой има ли новини от нея?!Дано се обади скоро с хубавата новина!
« Последна редакция: Януари 13, 2012, 20:23:00 pm от Misty »


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #510 -: Януари 13, 2012, 21:50:13 pm »
TEDI_81 Честити сини гащи  :bori_002: Много се радвам за вас :) То и моя искаше момченце, щяло да го мисли по-малко...Като разбра че чакаме девойка 3 дена не спа, щял с нея на детска градина даже да ходи, че сама как щяла да се оправи... :lol: :lol: Само дето име не можем да и измислим :( Лек път и приятно прекарване :)
vaci нещо наистина се изгуби...дано всичко да е наред и да се похвали с радостна вест!!!
Misty и аз със зъбите го закъсах..ходих почти 2 месеца, на 3ти януари ми беше последното посещение... Един зъб ми умъртвиха, 3 лекуваха....направо не искам да се връщам назад и дано не стъпвам там скоро време... Аз за това в момента ям страшно много кисело и прясно мляко, явно не ми е достигал калция...
White ти май ще си първата ни мама с термин септември  :D :D :D
« Последна редакция: Януари 13, 2012, 21:52:05 pm от Krisi88 »


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #511 -: Януари 14, 2012, 09:35:40 am »
Чела съм, че при бременност някои жени развиват carpal tunnel syndrome (прощавайте, но не знам как е на български). Това боли по начина, който описвате - без да ви поставям диагноза, разбира се, но е нещо, за което да попитате.
Лекува се с нещо такова:
http://www.amazon.com/Mueller-Wrist-Brace-splint-Black/dp/B000RZHPOM
Благодаря Цигу, ще попитам, но...съмнявам че е чувала за това!
Усмивка, ти си накрая...още малко ти е останало!
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #512 -: Януари 14, 2012, 10:49:19 am »
Чела съм, че при бременност някои жени развиват carpal tunnel syndrome (прощавайте, но не знам как е на български). Това боли по начина, който описвате - без да ви поставям диагноза, разбира се, но е нещо, за което да попитате.
Лекува се с нещо такова:
http://www.amazon.com/Mueller-Wrist-Brace-splint-Black/dp/B000RZHPOM
Благодаря Цигу, ще попитам, но...съмнявам че е чувала за това!
Усмивка, ти си накрая...още малко ти е останало!
Охооооо въобще не смятам , че съм накрая има си доста още, е ми ще чакаме , ще траем и така. Герито води , малии кога мина това време,е все имам чувството, че при другите бързо минава. Гери хайде не остана... :bighug: :crossfingers:

Нашите съкровища Васил и Виктория
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #513 -: Януари 14, 2012, 11:40:11 am »
Ау, как аз, има и други преди мен, аз не бързам :lol:. Вчера и аз бях на преглед - засега няма никакви признаци, че наближава раждането, но знае ли човек... Отдавна всичко ми е готово, май само аз не съм :oops:.
Теди, лек полет и приятно изкарване! Ще чакаме да разказваш!
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #514 -: Януари 14, 2012, 12:20:46 pm »
Най-после дойде и моя ред да се похваля за пола на бебетата!Ще си имаме шаренки,и момченце и момиченце  :drunk:Всичко си им е в нормите и док много ги харесва.Дано всичко се развива така до финала!Интересното е,че освен изследванията в 12 седмица,други не ми е правил.Сега иска една седмица преди следващия преглед само урина т.е.в 19 г.с.Аз съм отрицателен резус фактор и ми се искаше за антитела да направим ,но каза че е рано.На момичетат с такъв фактор кога ви ги правиха тези тестове?Предполагам ,че док си знае ,ама нали искаме всичко да е наред...И термин не иска да ми каже кога ми се пада..Рано било  :?
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #515 -: Януари 14, 2012, 12:44:01 pm »
DariD, права е ysmivka, има време още за нея!
Gergana , аз, че чак тогава e тя... :D, Е то и други има още преди мен, ама 30-та седмица си е 30-та седмица, все пак!И аз съм се постегнала, но повече към 36-тата ще се приготвям още и за мен е рано.
Krisi88 относно зъбите и калция, и аз все гледам да хапвам млечни продукти, но проблема си е  на лице.Друг е въпроса колко млечните пробдукти в БГ са от мляко! :lol:А за щерката, ще видиш каква любов ще са с твоя, те бащи и дъщери са голяма любов.Ще му вади душата с памук!! :D
alana честито шаренко.Важното е да са живи издрави дечицата, пък каквото дал Господ.
« Последна редакция: Януари 14, 2012, 12:54:55 pm от Misty »


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #516 -: Януари 14, 2012, 13:55:31 pm »
gergana на теб много малко ти остана :) много бързо мина времето :) сигурна съм че всичко ще е наред :) всичко ли сте купили вече? Аз още нищо не съм купувала имам само едно боди което ми го подариха и само си го гледам :)
Misty да и аз така мисля :) Мисля че двамката ще са страшна комбина за това живот и здраве и едно момченце по-нататък и аз да правя комбина с някой :)
Alana честити шарени гащи :) така е най-хубаво - и от двете по едно :) аз съм с отрицателен резус фактор, 1ви антитела ми пуснаха в 14 -15 г.с.  и от тогава още 2 пъти (на всеки 3 седмици). Но на мен ми биха Рофилак в 7 г.с защото прокървих, а ваксината седи в организма към 3 месеца за това 1вия тест за анти тела ми беше положителен( той трябва да е положителен ако е бита ваксина в последните 3 месеца)  След това отслабна действито на ваксината и в 18г.с вече теста ми беше отрицателен. И вчера пак беше отицателен. Може на мен да ми ги пускат нарочно на 3 седмици, но знам че антитела се пускат в 3ти, 5ти и 8ми месец.


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #517 -: Януари 14, 2012, 14:21:43 pm »
Криси, всичко сме купили отдавна. Аз нямах търпение и всеки ден се прибирах с нещо дребно за бебето :D. И аз така - голямо любуване на първото нещо, което му купих - едни миниатюрни дънки :lol:. Накрая дните минават много бързо за разлика от началото...
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #518 -: Януари 14, 2012, 15:54:28 pm »
Криси, всичко сме купили отдавна. Аз нямах търпение и всеки ден се прибирах с нещо дребно за бебето :D. И аз така - голямо любуване на първото нещо, което му купих - едни миниатюрни дънки :lol:. Накрая дните минават много бързо за разлика от началото...
Ох колко мило ми стана :) Представям си ги тия дънки :):) И аз мисля да започна с пазара от 28ма седмица и аз да купувам по нещо всяка седмица :) Каква количка си избрахте?На мен ми харесва на Chicco Trio Living, някой има ли отзиви за нея?
Аз имам чувството, че нищо незнам относно пазара за бебето...Искам да купя хубави неща, но не и да давам пари само заради марката. С мъжа ми бяхме в един магазин да правим списък и общо взето избирахме най-скъпото от незнание какво е добро и какво не...Вярно ли е че бибероните на НУК били най-хубави за развитието на челюстите? (хах хиляди въпроси  :D ) Гери ти какво си подготвила за болницата? Биберони взимала ли си?



*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #519 -: Януари 14, 2012, 16:02:41 pm »
Криси, питай за количката най-добре тук, както и пусни името й в търсачката!
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=44779.760

Купи си само най-необходимите неща и не забравяй, че приятели и роднини ще ти подаряват! Най-добре да се разберете предварително, ако е възможно. Май в началото най-много дрешки купувах от C&A. Съотношението качество-цена беше много добро. От Киаби също съм купувала. Както сега са ви разпродажбите, гледай да се възползваш, доколкото е възможно!  :D