0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #480 -: Януари 11, 2012, 13:25:41 pm »
Драгица, хубава среща с бебо утре  :D! Пиши какво е казал Док! :D
И аз ще видя утре как ще коментират резултатите!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #481 -: Януари 11, 2012, 19:46:28 pm »
Аз в събота съм на преглед и нямам търпение да видя колко са пораснали :) На 12.12 бяха 460 и 490гр.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #482 -: Януари 12, 2012, 11:48:01 am »
Момичета,аз сега като съм в 11 седмица ,в кой месец съм всъщност?!В коя седмица свършва третия критичен месец?Хич ме няма със сметките и съвсем се обърках :oops:
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #483 -: Януари 12, 2012, 12:02:17 pm »
Момичета,аз сега като съм в 11 седмица ,в кой месец съм всъщност?!В коя седмица свършва третия критичен месец?Хич ме няма със сметките и съвсем се обърках :oops:

Теди , напиши в гугъла гестационни седмици и ти излизат точно в кой месец си . Аз също съм зле и от там си ги гледам .
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #484 -: Януари 12, 2012, 12:03:30 pm »
Аз се ориентирам по тази табличка:
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #485 -: Януари 12, 2012, 12:10:40 pm »
Здравейте момичета!
Аз все още съм в очакване да видя заветните  :bfp:, но попаднах на една информация, която бих желала да споделя с всички, които скоро очакват да гушкат своите бебчета. Надявам се да бъде полезна за някои от Вас. Успех до финала и здрави и красиви бебета накрая!
http://news.plovdiv24.bg/319521.html
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #486 -: Януари 12, 2012, 13:14:07 pm »
Здравейте, момичета! Аз също съм в 11 седмица и по мои изчисления и след разговор с доктор установих, че съм в 3 месец. Въпреки, че в книжката за бременни, която чета пише, че първия месец има 6 седмици. Някой знае ли има ли нещо вярно в това? Успех на всички, които очакват щастливото събитие!!! А на тези, които вече са го изживели пожелавам хубави моменти с малките ангелчета :)))
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 13:20:19 pm от yanav »
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #487 -: Януари 12, 2012, 13:18:45 pm »
Момичета, привет и днес;-) Как сте? Аз в 14,30 съм на преглед при д-р Сигридов и вече ме е гепило шубето;-)
Дано ми каже хубави работи;-)))
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #488 -: Януари 12, 2012, 14:14:06 pm »
Момичета,аз сега като съм в 11 седмица ,в кой месец съм всъщност?!В коя седмица свършва третия критичен ?
И аз много се бърках в началото :) Лунарните месеци са по 4 седмици, а цялата бременност се води 10 месеца (280 дена = 28 дена х 10 месеца ) Критични са първите 3 лунарни месеца т.е първите 12 седмици. Аз лично си я водя по "нормалните" ( незнам как се казват) 9 месеца, както ми е линийката в подписа.
Ти в момента си в 3ти месец. В 13та седмица ще влезеш 4ти лунарен месец, а в 14та ще влезеш в 4ти нормален. Тъй като си още в началото на бременноста разликата между двата варианта е само дни, но с времето се увеличава. Например аз влязох в 6ти лунарен в 21ва седмица, а в нормален в 22 г.с и 5 дена .
Дано е достатъчно ясно :)
Прикачвам и много точна графика за нормалните 9 месеца :)
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 14:43:37 pm от Krisi88 »


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #489 -: Януари 12, 2012, 17:28:52 pm »
Момичета виждам че сте коментирали резултати от изследвания на кръв и урина. На мен скоро не са ми пускани, на ЖК съм по ЗК, още в началото като се регистрирах ми пуснаха кръв и урина, това беше в 8-9 седмица и оттогава нищо, на прегледи съм веднъж месечно. На всяко посещение на ЖК ли трябва да се пускат, поемат ли се от ЗК и ако не какви показатели трябва да се следят?
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #490 -: Януари 12, 2012, 17:54:56 pm »
На мен ми пуснаха кръв и урина като се регистрирах и днес пак :)
Сега съм в края на 17 седмица...Не мисля,че трябва да се пуска всеки месец и да поемат се от ЗК


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #491 -: Януари 12, 2012, 18:41:22 pm »
Благодарности на Криси за таблицата!Аз вечно съм в чуденка коя седмица съм и кой месец,даже моя ми се смее,че другата седмица ще искам да раждам като все си ги преувеличавам..С тази седмица определено са ми по ясни нещата  :lol:
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #492 -: Януари 12, 2012, 19:55:52 pm »
Криси,балгодаря за линийката вече ми е ясно,сега съм в средата на 3-я месец,още 2 седмици до 4-я:))Тази линийка си я копнах ,защото наистина е много разбираемо направена:)Утре е деня на морфологията и много се вълнувам,като мине ще пиша да разказвам.Дано бебчо е здрав:)
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #493 -: Януари 12, 2012, 20:19:42 pm »
bamboo Относно изследванията кръв и урина, аз от 4-тия месец(когато се регистрирах в ЖК)до сега имам пуснати четири пъти.Последното тази седмица на 10.01.12.Което е на месец по едно.Предполагам,че това е нормално...
И аз така се бърках за месеците и се чудех в кой точно съм, ориентирам се от тук:
http://www.mama.no-meat.org/link_pregnancy/gest_weeks/
Май всички нямаме търпение да стигнем финала,аз още повече сега когато остава толкова малко...
Ние сме на преглед на 16 в понеделник.Ще видя бебо, че вече така ми домъчня...от месец не съм го виждала... 8)
Гери Малко ти остава, прескача ли ти сърчицето вече..
Теди Кога тръгвате на почивката...
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 20:29:21 pm от Misty »


*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #494 -: Януари 12, 2012, 21:02:16 pm »
Misty, не питай :D. Все по-притеснено ми става с всеки изминал ден. Досега нямах търпение да минат дните, а сега ми се струва, че направо летят! Не мога да повярвам, че остава толкова малко :D.
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #495 -: Януари 12, 2012, 21:50:39 pm »
Мина днес и моя преглед;-) Слава Богу всичко с момъка е наред. Тежи 346 гр. Малко човече си е вече:-))) Изписаха ми железосъдържащ препарат за 25 дни, за вдигане на тоя хемоглобин и така.....Успокоих се....до следващия преглед на 1.02;-))
Приятна вечер момичетааааааааа
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #496 -: Януари 12, 2012, 22:00:27 pm »
Мисти,на 15 рано сутринта ни е полета.Нямам търпение да стигнем вече там и да си легна на плажа,нищо че в нашия град сутринта беше -16 градуса:))))
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #497 -: Януари 12, 2012, 22:45:14 pm »
Идвам и аз да се отчета.
Моя хемоглобин също е нисък и ми изписаха да пия фело-форгама, но от него ми става много много лошо и затова с док се разбрахме следващия път като вляза за болничен да ми пуснат система с желязо.
Иначе си полежах 4дена на системи, инжекции и хапченца, че получих контракции, но бебо е добре.
вече е цели 206грама :) на 16ти сме за късен скрининг и да се видим на 3D
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #498 -: Януари 13, 2012, 09:39:20 am »
Момичета , някой от вас посещавала ли е кинезитерапевт и може ли да ме насочи към такъв в София. От известно време ръката ми изтръпва и моя док. ме праща при такъв специалист. Аз се учудих , защото знам , че при това изтръпване се предписва магнезий.Така че , ще съм благодарна ако някоя от вас сподели .
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #499 -: Януари 13, 2012, 09:52:08 am »
Много мило ми става като ви чета момичета, темичката е страхотна, въпреки че ми е малко трудно да запомня всички  :D коремчетата растат, нямаме търпение до всеки преглед за нова среща с нашите бебчета.... отнесох се  :D :D :D
Теди лек полет и много хубави емоции в Мексико! Чакаме те като се върнеш да ни донесеш много слънце и екзотика в темичката!
Дидомира на мен лекарката от ЖК ми изписа Магнерот 3*1, но аз го вземам 2 пъти на ден, действа при мускулни крампи, а също е добре за матката, нали и тя е мускул, при бременност организма има по-големи нужди от магнезий