0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #460 -: Януари 10, 2012, 09:04:04 am »
Krisi88 спокойно :) И при мен я има водната ситуация - кофти е ама и това ще мине :wink:

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #461 -: Януари 10, 2012, 10:33:07 am »
Тази водна ситуация май е всеобща и няма за какво да се тревожим. Аз се бях поразболяла преди няколко месеца и много кашлех. От напъването наистина ми се случи да се изпускам няколко пъти, та относно кашлицата, взимайте мерки навреме и не се напъвайте.
Проблемът със запека също го имаше в началото. Очите ми изскачаха, но всичко се нормализира с времето и сега съм добре.
Килограмите.....това е тема табу вече. Забременях на 61, а сега съм 94. Няма да говоря повече.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #462 -: Януари 10, 2012, 10:43:03 am »
Ето ме и мен най-накрая!
Момичета аз имам абсолютно същите проблеми като вас... тотално променени вкусове, сутрин препечени филийки с кашкавалче, сиренце, малко плодове, не понасям риба, месо, никакви готвени яденета.... Корема ми се подува от всичко което хапна, сутрин след тоалет е по-добре, но до вечерта вече съм поне в 6 месец  :D :D  :D
За газовете не ми се говори.... Засега не съм намерила спасение на проблема, доки каза че е нормално за бременността, храната се задържала по-дълго в червата и хрносмилането било забавено.
Иначе на мен бременността ми пролича рано, в офиса казах в края на 2я месец, защото вече не можех да закопчея панталоните и имах коремче  :wink: Мисля че това донякъде се дължи и на прогестероновите препарати след стимулацията, те доста подуват.
Момичета много се радвам да ви кажа че в събота видяхме пола - очакваме момче и момиче!!!  :bori_007: :bori_004:   Много съм щастлива и ще помоля Vaci да ме добави в списъчето с термин 06.07.2012
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #463 -: Януари 10, 2012, 10:48:01 am »
Бамбо,честити разноцветни гащи!Ти в коя седмица си?Ех,как искам и аз в петък да видим пола,ама май е рано...
 Момичета след ,като оправихме темата с яденето,аз да питам за дргото от ония"трите неща"Каккто вече разбрахте предстои ми годишна отпуска ,която ще прекараме на топло и хубаво място,та там неминуемо ще е предразполагощо към романтика и любов :wink:
Та иска да питам,кога вече може да прекратим въздържанието,което през последните 4 месеца сме нарушили само 2 пъти :oops:
Лекарят при,когото ходя на консултация в малкият ни град казал на мъжа ми,че ин витрото било много рискова бременност и трябвало до края да не правим секс?!В следствие на което той не ще даже да ляга до мен...След ,като казах на д-р Александров той много се смя и попита-Аз някога казвал ли съм ти подобно нещо?!В интерес на истината не е,но аз от страх си мислех да чакам до 3-я месец.
Само ,че сега като се чувствам добре и бременноста ми върви леко,дали би било проблем?При вас как са нещата,кога и дали изобщо?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #464 -: Януари 10, 2012, 11:05:07 am »
Благодаря Теди! Желая ви една незабравима, прекрасна почивка! И аз съм чувала че е хубаво да се пораздвижваш по време на полета, но не зная как би повлияло печенето на слънце и басейните, надявам се там да нямат проблем с чистотата, защото плуването е много полезно за бременните.
Аз съм в 14 седмици и 4 дни, на фетална морфология бях в 12 седмица и д-р Марков успя да види едното бебче че е момиче, другото се беше прикрило  :D
А по въпроса със секса малко ме е срам да кажа че ние от началото на процедурата до сега нищо не сме правили  :oops: мъжо реши че така и така трябва да се пазим и започна един 3 месечен курс с лекарства които му действат анти от всякъде, нищо не се събужда дори и сутрин, кажа че ще ходи да се прегледа за всеки случай  :D Мисля че след 3 месец няма проблем ако имате желание!
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #465 -: Януари 10, 2012, 11:21:35 am »
Бамбооо честито щарените гащи!!!!! :D :D
Айде, с още една снаха се уредих  :lol:
Обади се да се видим като имаш възможност  :wink:
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #466 -: Януари 10, 2012, 11:45:20 am »
Еха темата се е напълнила с мами в ранни седмици все така да е пълна за напред  :)На мен не ми остана много  :)На бебчо вече му  е тясно много явно,защото като мърда ме болят ребрата чак ,не знам как на него не му убива :)Само да кажа че гледам че сте засегнали темата на мен също ми пролича доста рано в началото на 3 месец :),но на мен това е 2 бременност :)

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #467 -: Януари 10, 2012, 12:55:41 pm »
bamboo, честити ти разнополови близначета! После като почнеш с пазаруването е много весело. Харесваш си неща и за момиченца, и за момченца :)
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #468 -: Януари 10, 2012, 18:58:51 pm »
Е :Dхххх Бамбо, честити ти шарени гащи! Ние за сега на първо четене сме мъжкарчета!
Ние също все още се въздържаме от правене на любов  :D голям страх да не стане нещо! :D
Момичета да ви питам.Днес ми излезнаха резултатите от кръвта: Нисък хемоглобин-111 при реф.гр. 120-160 и СУЕ (утайка)80 при 2-15.
Тази ускорена утайка ме тормози чак в петък ще съм за разчитане на резултати!
Някоя от вас има ли този проблем?
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #469 -: Януари 10, 2012, 19:04:50 pm »
Честито Бамбу!И на мен ми предстои преглед в петък и тайничко се надявам на шаренко,ама каквото се покаже все ще им се радвам  :)
Дари,аз си нямам представа за тази утайка .Напоследък забелязах,че първата ми урина сутрин е доста тъмна..Не съм питала док.но предполагам ,че е от бременността.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #470 -: Януари 10, 2012, 19:15:24 pm »
jolie16 И аз това се бях притеснила да не ми изтичат околоплодните води... Но явно всичко е наред щом при повечето от вас този проблем го има..
Благодаря ви за отговорите, падна ми камък от сърцето, че аз наистина щях да звъня на доктора извънредно да не ми текът водите...  :lol: Явно ще трябва да свикваме и с тази "екстра" :)
Килограмите.....това е тема табу вече. Забременях на 61, а сега съм 94. Няма да говоря повече.
Ох, въобще да не ти пука...Аз дори не се качвам на кантара вече от 2 месеца..Колкото кача - толкова :) После всички заедно ще сваляме... 8) 8) 8)
bamboo честити ти розови и сини гащи :)
TEDI_81 за кекса да ти кажа мен много ме беше страх в началото...Направо до 12та седмица не давах на мъжа ми да ме погледне даже, а пък точно тогава той ме тормозеше постоянно! Само да се съблека да се къпя, и нашия вече беше готов и то не бяха молитви, скандали и т.н. Ама аз така и не дадох...После се отпуснах и имахме няколко диви седмици, а сега мъжа ми не иска - вече съм "била с корем и бебето мърдало и го било страх" и т.н....общо взето глупости... :wink: Според мен преди 2-3 седмици тепърва осъзна, че ще става баща и е умрял от страх  :lol:

Ние днес бяхме на ФМ беше страхотно! Малката е 28 см и си е един малък човек :) Много съм доволна видяхме я на 4Д и личицето и е толкова красиво :) Има много големи и красиви устни ( от моя ген са  :oops:, че бащата е с малки устни ) Носленцето и е малко и чипо, още не можем да се разберем от коя рода е :) Вече нещата взеха да ми стават много реални  8O
« Последна редакция: Януари 10, 2012, 19:17:18 pm от Krisi88 »


*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #471 -: Януари 10, 2012, 20:53:10 pm »
Е :Dхххх Бамбо, честити ти шарени гащи! Ние за сега на първо четене сме мъжкарчета!
Ние също все още се въздържаме от правене на любов  :D голям страх да не стане нещо! :D
Момичета да ви питам.Днес ми излезнаха резултатите от кръвта: Нисък хемоглобин-111 при реф.гр. 120-160 и СУЕ (утайка)80 при 2-15.
Тази ускорена утайка ме тормози чак в петък ще съм за разчитане на резултати!
Някоя от вас има ли този проблем?
Хемоглобина е нисичък, имаш още много до края, така че най-вероятно док ще те кара да пиеш желязо, че то и с двама които да те цедят става още по-сериозно положението.
Иначе утайката не трябва да те притеснява - обикновено тя е ускорена при бременни и е с по-високи показатели, тъй като организма възприема бременността, както и плода като "нашественик" срещу който да се бори. Лека бременност до края и още по леко раждане :)
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #472 -: Януари 10, 2012, 21:09:32 pm »
Момичета , тази вечер с ужас установих , че две от бенките ми по врата са се утроили буквално . На някоя от вас случвало ли се е и дали ще се нормализират след като се роди бебето ?
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #473 -: Януари 10, 2012, 21:38:33 pm »
Момичета , тази вечер с ужас установих , че две от бенките ми по врата са се утроили буквално . На някоя от вас случвало ли се е и дали ще се нормализират след като се роди бебето ?
И аз имам този проблем, но не е само по врата. Бенките по врата и около гърдите се превърнаха в папиломи. Имам една в интимната област, която е като брадавица вече и силно ме притеснява как да я заобиколя при обезкосмяването за секциото. Ужастно е! Доколкото знам, няма да изчезнат след раждане, а трябва да се изгорят.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #474 -: Януари 10, 2012, 21:39:14 pm »
Julia m благодаря ти за отговора! Аз за утайката се бях шашнала, защото хемоглобина си ми е нисък по-принцип! Преди да забременея пиех Малтофер, но от него получавах страшни болки в корема, дано док ми изпише нещо друго! :D
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #475 -: Януари 10, 2012, 22:46:17 pm »
Дидомира, освен ако не са на гърдите ти, които примерно са станали тройни, значи няма да се смалят повече. И на мен ми излязоха толкова много нови, докато бях бременна. Не се притеснявай! Моят дерматолог ми предложи да ми ги махне, но от само себе си ми каза, че няма да изчезнат. Засега съм ги оставила.

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #476 -: Януари 11, 2012, 05:27:57 am »
Момичета , тази вечер с ужас установих , че две от бенките ми по врата са се утроили буквално . На някоя от вас случвало ли се е и дали ще се нормализират след като се роди бебето ?
На мен ми излязоха доста по време на бременността. Ще изчакам първия си преглед след раждането и ще се разбираме с доки къде да ходя да ги горя.
Няма да се махнат сами...
Добре дошли на всички нови мами и лека бременност до термин! :D

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #477 -: Януари 11, 2012, 07:21:24 am »
Добре дошли на новите попълнения в темата.
Момичета внимавайте с килограмите ще ви утежнят раждането и износването на бебето.
Ето ви един калкулатор за изчисляване на кг., които е редно да качите повреме на тези 9м.
http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm

Колкото до бенките, спокойно при мен всичко изчезна като с магическа пръчка почти веднага след като родих.
Дари, утайката е повишена при бременност в това няма нищо обезпокоително.
Лека бременност на всички ви.
*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #478 -: Януари 11, 2012, 10:37:30 am »
Vaci нещо се изгуби от хоризонта :ask:... хайде миличка чакаме те с хубави новини, дано всичко мине възможно най -леко :crossfingers: :bighug: :bighug:

Нашите съкровища Васил и Виктория
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #479 -: Януари 11, 2012, 12:12:02 pm »
Утайката и при мен е 40 т.е доста завишена и док предния  път каза, че е нормално. Хемоглобина ми също пада още 105 е, и сигурно и на мен ще предпише желязосъдържащ препарат. Но това са неща мисля нормални за бременността. Аз утре съм на преглед при д-р Сигридов и чакам с нетърпение, че от 1 м не съм виждала бебо;-)))