0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #300 -: Декември 28, 2011, 12:43:09 pm »
Коала Честита ви дъщеричка! Да ви е жива и здрава и цял живот само да ви радва :) Ох, и аз вече много се чудя за секцио  osi_10 ... особено като чуя как се хвалите колко добре и спокойно минава цялата процедура... :)
Мишле82 представям си какво ти е...аз сигурно при всяко движение на бебето ще подскачам и че тичам за чантата :) Ама когато стане, тогава, Божа работа си е :) Когато реши бебо тогава ще излезе :) Успех от мен :)

Имам чуството, че последните 2 седмици корема ми стана огромен  :? За съжаление, вчера видях че са ми отекли краката  (не много, но се вижда) и много се изплаших :( И сега ми забраниха да пия каквито и да е течности след 7ч вечерта и да лежа с вдигнати крака няколко дена, докато пораскарам малко течности, че аз наистина пия много чайове и вода вечер...Ама какво да се прави, ние сега имаме гости и сме сумати хора в нас и те постояно пият ту шампанско, ту вино и аз поне с чайче се залъгвах :) Вече и това пропускаме, ама какво да се прави :) Някой ако знае някой трик срещу задържане на течности, ще съм много благодарна да ми кажете :)

« Последна редакция: Декември 28, 2011, 12:45:27 pm от Krisi88 »


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #301 -: Декември 28, 2011, 12:50:08 pm »
Някой ако знае някой трик срещу задържане на течности, ще съм много благодарна да ми кажете :)
Не мисля че има трик срещу задържането на течности, Криси. От това което съм чела, се случва на доста майки особено около термина на раждане. Продължавай да си вдигаш краката по-често по-нагоре (по-високо от нивото на сърцето) - така поне трябва да почувстваш някакво облекчение...


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #302 -: Декември 28, 2011, 12:51:55 pm »
Тъпо и странно ми е много, защото искам наистина да се роди, когато то си е решило. Не искам днес пак да ме карат да оставам, не искам да го предизвикват. Само така мога да съм сигурна, че когато трябва, тогава е станало. Във всички останали случаи, ако нещо се обърка, ще знам, че решението да остана точно този ден е било мое. Или да не остана също...А каквото се случи днес, няма да е по начина, по който ще се случи утре. Суеверна съм малко в повече вероятно, ама предполагам се разбира какво имам предвид.  :?

Re: Тема на бременните №79
« Отговор #303 -: Декември 28, 2011, 14:06:37 pm »
Коалка, честита ти розова радост, радвам се,че всичко е минало прекрасно, пожелавам ти бързо възстановяване и много целувки на бебка. Вчера наистина беше лудница в клиниката всички лекари хвърчаха нагоре-надолу, дойдоха момичета за секцио но с контракции, бая отвисях на запис и да се видя с док.
Благодаря ти за споделеното,
Мишле, не се тормози, ще излезе юнака, но явно е своенравен и си има собствено мнение по въпроса кога.
Гале, как сте с младежите?
Моя запис от днес е ок, нямаше контракции, дано си дочакам датата за секцио догодина :)
Гери, при мен записите започнаха от 30 г.с през 2 седмици, а като влязох в 36 г.с всяка седмица, а от вчера ще съм по 2 пъти в седмицата. За разкритие са ме гледали веднъж до момента и то беше преди 10 дни, на 30.12 ще ме гледат пак.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #304 -: Декември 28, 2011, 14:47:50 pm »
Мишле82, не се тревожи юнака ще си излезе, когато е готов. И при мен имаше закъснение, може да се каже че до деня на раждане не усещах никакви контракции. Дори в предния ден имах кървене и отидохме до болницата, но от там ни казаха, че още не е настъпил момента и имах само един сантиметър разкритие, и ни върнаха. В същия ден до 23:00 имах вече 8 см разкритие. При мен силните контракции започнаха внезапно, но при всяка жена си е различно. Пожелавам ти леко раждане и приятна среща с мъничето.


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #305 -: Декември 28, 2011, 18:02:17 pm »
Аз направих всичко на всичко три записа на тонове, последният от които в деня на приемането ми. Прегледът за разкритие беше също преди раждането.
Мишле, вероятно е изнервящо това очакване, кураж още малко остана.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #306 -: Декември 28, 2011, 18:03:43 pm »
) Някой ако знае някой трик срещу задържане на течности, ще съм много благодарна да ми кажете :)


Ограничи солта до минимум.
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #307 -: Декември 28, 2011, 18:37:00 pm »
) Някой ако знае някой трик срещу задържане на течности, ще съм много благодарна да ми кажете :)


Ограничи солта до минимум.

Също увеличи приема на вода. Чиста вода.
Това го гледах от едно фитнес предаване, културистка се готвеше за състезание. И понеже си имам проблеми с отоци и без бременност, го запомних. Действа!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #308 -: Декември 28, 2011, 18:48:01 pm »
) Някой ако знае някой трик срещу задържане на течности, ще съм много благодарна да ми кажете :)


Ограничи солта до минимум.

Също увеличи приема на вода. Чиста вода.
Това го гледах от едно фитнес предаване, културистка се готвеше за състезание. И понеже си имам проблеми с отоци и без бременност, го запомних. Действа!

И това подкрепям, но като прочетох, че й ограничават течностите, се въздържах. Иначе е закономерно организмът да се "запасява" с това, от което е ограничен.
Спазвах тези правила плюс много движение - в резултат не съм отичала и през двете си бременности.
« Последна редакция: Декември 28, 2011, 18:50:13 pm от elle22 »
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #309 -: Декември 28, 2011, 19:58:49 pm »
Коалка, мила, честита ти рожбичка. Да сте здрави и много да ви радва! Колко се радвам за теб само.......
*

    Misty

  • ***
  • 273
  • "Най-хубавото предстои!"
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #310 -: Декември 28, 2011, 22:13:07 pm »
koala Още веднъж -честито!!!
МишлеКураж още малко има, те мъжете така трудно излизали....а после цял живот се мъчели да се върнат обратно... :D
Ох това отичане и мен ме тревожи....така се ограничавам от сладко , соленото пък е табу, тестяното също...Сега по празниците е трудно.Дали може човек вообще да не задържи вода по време на бременност?!С Дъщеря ми бях страшно дебела и много отичах, сега с момъка е много различно...дано няма отоци ,че много неприятно...
« Последна редакция: Декември 28, 2011, 22:35:03 pm от Misty »


Re: Тема на бременните №79
« Отговор #311 -: Декември 28, 2011, 22:24:48 pm »
Хахахахах, развесели ме, Мисти! Ама вярно е  :lol:

*

    ysmivkata

  • **
  • 104
  • Мечтите се сбъдват
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #312 -: Декември 28, 2011, 22:44:06 pm »
Koalka Честита ти рожбичка! Жива и здрава да е, пожелавам ви много, много приказни мигове от тук насетне :grouphug2:! На малката пожелавам едно прекрасно детство, а на мама бързо възстановяване! :balk_5:
Мишле спокойно :balk_118:всеки момент можеш да очакваш включване,то няма някакъв признак по който можеш да познаеш, сега ти няма нищо,а може след няколко часа да гушкаш малкото мишле, така че спокойно,,,,, малко търпение!
Ох момичета толкова се вълнувам като прочета, че някоя е родила и всичко е наред :balk_64: :balk_64: :balk_64: Стиснати :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: на всички от мен!
Гале включи се, никаква те няма, усещам в най-скоро време че ще се включиш с хубава новина! :bighug: :bighug: :bighug:
« Последна редакция: Декември 28, 2011, 22:45:38 pm от ysmivkata »

Нашите съкровища Васил и Виктория
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #313 -: Декември 29, 2011, 00:28:28 am »
Коала, честита ви рожба!

И аз чакам с нетърпение пролетта да си гушкам бебенцата. Сега само ме подритват :)

В коя г.с. най-късно трябва да се отиде в болницата, където искате да раждате? Или няма значение? Защото аз май ще съм секцио и освен, че знам къде се намира болницата не съм стъпвала там :) (ако не броим един преглед при д-р Начев в ендокринологията).
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #314 -: Декември 29, 2011, 05:26:17 am »
Имаме си Мама Гальонди! http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47340.new#new
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #315 -: Декември 29, 2011, 09:22:11 am »
) Някой ако знае някой трик срещу задържане на течности, ще съм много благодарна да ми кажете :)


Ограничи солта до минимум.

Също увеличи приема на вода. Чиста вода.
Това го гледах от едно фитнес предаване, културистка се готвеше за състезание. И понеже си имам проблеми с отоци и без бременност, го запомних. Действа!

И това подкрепям, но като прочетох, че й ограничават течностите, се въздържах. Иначе е закономерно организмът да се "запасява" с това, от което е ограничен.
Спазвах тези правила плюс много движение - в резултат не съм отичала и през двете си бременности.
Благодаря за отговорите. Аз не съм написала че са ми ограничили течностите, а ми забраниха да пия течности след 7часа! През деня ако искам и 25 литра мога да изпия, но след 7 ми казаха че единственото което правиш е да натоварваш сърцето и бъбреците...А солта я спираме, въпреки че наистина е много трудно да се ограничаваш...вчера пих дамо 1 чай вечерта :)
Гальонди Да са ти живи и здрави! Дано всичко да е минало добре, ще чакаме да разказваш ;)


*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #316 -: Декември 29, 2011, 09:55:13 am »
И аз знам че пиенето на повече вода действа диуритично, но не зная дали това правило важи през бременността...
Кога започнахте приема на витамини за бременни? Бихте ли препоръчали някоя марка?
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #317 -: Декември 29, 2011, 10:11:45 am »
Бамбо,аз започнах да пия витамини преди около 10 дни,защото нямам никакъв апетит и не се храня разнообразно.Общо взето живея на сухари и сирене през деня,а вечер ориз боб или леща.Не мога да понасям месо,нито роба,а прочетох колко са важни в момента протеините и витамините,та затова си купих Прегни Кеър,те са по две капсули на ден,омега 3 и комплекс витамини.Добре ми понасят,само не трабвя да се взимат на гладно.
Момичета имам ужасно безсъние едва издържам вече:((По цяла нощ се въртя и спя по 30 мин и после се събуждам,изпитвам чуство на безпокойство  и не мога ад се отърва от него.През деня съм добре и ,като си легна ме прихващат.Дали мога да пия Мелантонин или е вредно?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
*
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #318 -: Декември 29, 2011, 11:19:20 am »
Tedi и аз съм така, само тестени неща и малко кисели плодове, нищо друго не мога да понасям, понякога сирене и кисело мляко. Чувствам се даже виновна че не "храня" децата добре  :D. Затова се замислям за някакви витамини, фолиевата к-на до края на 3 месец ли се пиеше?
Re: Тема на бременните №79
« Отговор #319 -: Декември 29, 2011, 11:30:56 am »
В тези витамини,които пия си има необходимата доза фолиева киселина.Ти беше ли вече на фетална морфолигия,ако да при кого?
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.