0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #720 -: Януари 27, 2012, 21:44:57 pm »
 Момичета, предполагам, че Силванчето си има глава на раменете. Не я нападайте, може да има обяснима причина да задава такъв въпрос...
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #721 -: Януари 27, 2012, 23:11:43 pm »
Момичета, предполагам, че Силванчето си има глава на раменете. Не я нападайте, може да има обяснима причина да задава такъв въпрос...
Не мисля, че хората го правят от глупост, така че не затова го казах. По-скоро мисля, че много хора не осъзнават колко по-голям е риска за децата, от колкото за възрастните. Затова го написах това, не   е нападане. Законът не е критерий, защото законът позволява доста неща, които не са непременно най-безопасните.


  
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #722 -: Януари 28, 2012, 10:44:43 am »
За жалост днес обрива на Хриси се е разпространил по цялото гръбче и надолу към дупето. Започвам да се съмнявам дали това е правилното лечение. :(
Първичната област като, че ли е с една идея по-добре но не е изчезнал,  притеснява ме, че продължават да се появяват нови места, които не съм третирала с крем. Детето е спокойно и не я сърби, не показва дискомфорт.  

Момичета, имали ли сте подобен проблем с вашите бебчета? Най-неприятното е, че днес е събота. Качвам снимки от днес сутринта.
« Последна редакция: Януари 28, 2012, 10:47:57 am от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #723 -: Януари 28, 2012, 10:46:48 am »
За жалост днес обрива на Хриси се е разпространил по цялото гръбче и надолу към дупето. Започвам да се съмнявам дали това е правилното лечение. :(
Първичната област като, че ли е с една идея по-добре но не е изчезнал,  притеснява ме, че продължават да се появяват нови места, които не съм третирала с крем. Детето е спокойно и не я сърби, не показва дискомфорт.  

Момичета, имали ли сте подобен проблем с вашите бебчета? Най-неприятното е, че днес е събота. Качвам снимки от днес сутринта.
не се виждат никакви снимки


  
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #724 -: Януари 28, 2012, 10:51:12 am »
Боби,  качих снимките отново, че бях направила грешка в избора на файловете.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #725 -: Януари 28, 2012, 12:11:38 pm »
Дийп, пробва ли със содата? При нас това много помогна.
Иначе такава голяма площ да се третира с Фуцидин!? На мен ми се струва много. Дано д-р Бърди се включи.
Опитай да къпеш без шампоан, само водичка.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #726 -: Януари 28, 2012, 12:27:33 pm »
Не съм мазала със сода, защото след прегледа я намазах с фусидин.  Това, което ме притеснява е, че след вчерашното мазане 2 пъти днес има разпространение на обрива.  :( Аз докато я третирах с крема на биодерма нямаше подобрение но нямаше и такова разпространение или другия вариант е да е пик сега.

Ти в какво съотношение направи содата с водата?
« Последна редакция: Януари 28, 2012, 12:29:19 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #727 -: Януари 28, 2012, 12:36:59 pm »
Мъничко сода слагаш в чаша с вода. Може би четвърт чаена лъжичка.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #728 -: Януари 28, 2012, 13:06:55 pm »
http://apteka.framar.bg/30000121/%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%BB%D0%BE%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B5%D1%80-%D1%81%D0%BE%D0%BB-200-%D0%BC%D0%BB-

Аз бих е измила с това. Единият ми син имаше обрив още докато бяхме в болницата и от там ми казаха, да къпя с него. Аз съм много доволна как подейства.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #729 -: Януари 28, 2012, 14:01:08 pm »
deep това трябва да го види лекар. То не е едно петънце по цялото тяло е.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #730 -: Януари 28, 2012, 14:49:59 pm »
deep, кашата за която си писала на Милупа със 7 зърна не е ли с глутен? Писала си за безглутенова такава или има безглутенова 7 зърна?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #731 -: Януари 28, 2012, 16:17:25 pm »
deep, ние имахме подобни обриви като бяхме на около 2 месеца, особено по лицето. Кожата беше доста суха и се сляха пъпчиците, подобно на екзема. Педиатърката ни каза да мажем с цефабене 3 пъти на ден, а 2-3 пъти също и с дефламол. За няколко дни се оправихме. Цефабенето може да се маже продължително време и на голяма площ от тялото. Аз съм доволна, но все пак може би трябва ви погедне доктор.


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #732 -: Януари 28, 2012, 17:17:56 pm »
Дидонка благодаря за успокоението защото днес при изхожданията не е имало нещо необичайно
deep,когато при нас има какъвто и да е обрив спирам да мия и мажа с каквото и да било,но и ако на другия ден не са се успокои ли пъпчиците при доктора.Когато едното детенце имаше подобен обрив,но не мога да твърдя,че е същия,педиатърката предписа Фенистил
« Последна редакция: Януари 28, 2012, 17:19:50 pm от бина »
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #733 -: Януари 28, 2012, 18:13:56 pm »
Момичета, малкия пак е обявил гладна стачка.Трябва да изяжда по 120-130 мл., а яде по 60 мл. бързо, и едва успявам да му дам до 90 мл. понякога, с големи обиколки из стаята, пускане на всякакви музики и светлини.

На 12.01. му биха ваксината, след това една седмица почти не яде, по 60 мл., рядко по 90 мл., после десетина дни си яде нормално, и от три дни пак не яде  :( , по 60 мл. на хранене, и ако успея да му набутам до 90-100 мл. с големи разходки.
Разредих храненията на 3,5-4 часа и пак не иска.Спрях да му давам и вода един час преди храненето, и не иска пак.

При вас имало ли е такива периоди, и за колко време са отшумявали?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #734 -: Януари 28, 2012, 18:24:58 pm »
Силванче, имаш ли причина изобщо да даваш вода?
На моите деца не съм пускала "атракции" при хранене, тъй като много се разсейваха.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #735 -: Януари 28, 2012, 18:36:54 pm »
silvanchence, да не те плаша, но при нас това продължи месеци... Чак сега, шести, има малко подобрение. Иначе беше един ден хапне като хората и после две седмици зор :(. Според мен и сега яде далеч под очакваните количества, но поне по пет минути суче без циркове, та все нещо трябва да поглъща (вече спрях и да тегля - само се отчайвам). Хубавото е, че детето си изглежда здраво, има енергия за трима, въпреки, че яде много по-малко, отколкото се очаква. Дано и при вас да е така! Колко пъти хапва малкият? Опитай нощем ако се поразмърда да му дадеш - аз така успявах да я излъжа, докато е сънена, но пък резултатът е, че и сега се буди за ядене (не знам дали е в резултат на нощните ни хранения тогава или просто си огладнява, поради малките количества през деня)

Аз вода тогава изобщо не съм давала - не помогна много за апетита и това, само дето и сега не иска да пие, а вече похапва по 30-40 гр пюре и се позапича :(.
« Последна редакция: Януари 28, 2012, 18:40:04 pm от vanyush »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #736 -: Януари 28, 2012, 18:37:16 pm »
Deep според съставка на опаковката на каша Милупа - 7 зърна, се съдържа пшеничен грис. Това за мен не е безглутеново, от това може да е проблема при бебка.
« Последна редакция: Януари 28, 2012, 18:39:07 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #737 -: Януари 28, 2012, 20:57:22 pm »
Силванче при нас Криси беше така,чак се чудех от къде надаваше като не изяждаше това което трябва в чудо се бях видяла,но килограмите бяха на ред не съм се притеснявала много,но за атракциите само подканвах с пеене и като ядеше в мен с крака си го полюшвах от долу,ама че го обясних.като го гушна да го храня го слагам в скута си и от долу го по бутвам по дупето  :lol:
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #738 -: Януари 28, 2012, 22:36:45 pm »
като го гушна да го храня го слагам в скута си и от долу го по бутвам по дупето  :lol:

И аз така го подканям  :D .

Не знам на какво се дължи този бунт, но и да се обадя на личната, нищо няма да ми помогне, освен да го забаламосвам, няма какво да направя.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #739 -: Януари 28, 2012, 23:11:39 pm »
Силванче, ако детето наддава добре и няма изгледи за някакъв дискомфорт - не го мъчи!

Аз лично никога не съм насилвала за ядене - колкото - толкова! Щом дивее - значи му стига! При вас - щом си е спокойно детето - значи няма нужда от "набутване"! Той е човек, а на човеците понякога просто не им се яде толкова, колкото пише по книгите  :wink: