0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #660 -: Януари 25, 2012, 16:38:17 pm »
Силванче, нормално е падането на косата. Не мажи с никакви "вълшебни" ампули, ако кърмиш! Ще спре от само себе си и ще си имаш пак коса. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #661 -: Януари 25, 2012, 16:38:43 pm »
Бих искала да помоля и аз за мнение д-р Бърди!
Дани има обрив по бузката, брадичката по-малко и от днес забелязвам нова пъпка на челото и на шията под ушенцето. Не зная дали си личи хубаво от снимката, пъпките са червени с бели връхчета като акне. Педиатърката каза, че било нормално, кожата му се чистела, да не мажа с нищо. За мен не е много нормално, при положение, че това "чистене" се разразства. Моля ви за съвет, д-р Бърди, с какво да мажа и на какво според вас се дължи този обрив (храна, козметика, хигиена)? По лицето не го мажа с нищо.

Не съм сигурна успявам ли да прикача снимката  :oops:
Татко целува бузките брадясал??
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #662 -: Януари 25, 2012, 16:43:32 pm »
silvanchence ,при мен също от скоро се появи такъв проблем с косата, вероятно от кърменето. Преди няколко дни си взех шампоан Fitoval(продава се в аптеките, цената е около 8 лв.). Още след първото измиване усетих голяма разлика при сресването.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #663 -: Януари 25, 2012, 16:56:27 pm »









Да ви питам нещо извън темата набързо  :oops: , падала ли ви е косата на вас мамите и какво сте пили да овладеете положението?
Пишете ми на лични, ако искате.
Силве, след раждането ми предния път косата ми започна да капе адски. Някъде около месец след него се случи. Снабдих се на дистрибуторска цена с ампули на "Лореал"- свършиха прекрасна работа.
Иначе съм чела и за други методи, прилагани при косопад, но аз лично не ги пробвах- ако нямаха ефект ампулите, и до тях щях да стигна.

Незнам дали сега защото кърмя, но нямам косопад все още. Сигурно ще започне като спре кърмата. Рецептата ще ти я напиша на ЛС за другите начини на спиране на косопада.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #664 -: Януари 25, 2012, 21:01:55 pm »
забравих да ви пиша вчера по повод на падането - тук много препоръчват арника крем, като се ударят някъде да се нанесе на ударенето - не посинява или по-бързо минава посиняването и било хубаво за травми, има и известен болкоуспокояващ ефект. не зная какво мисли д-р Бърди, аз си взех и я намазах вчера, че имаше синина на бузата. като четох за арниката, пишеше доста хубави неща, на мен за първи път ми я препоръчаха след раждането.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #665 -: Януари 25, 2012, 21:16:21 pm »
Моето момче е на два месеца и половина, само на кърма, и денем се храни на три часа, от време на време прави паузи и по четири.

Обаче нощем се буди да суче ту на два, ту на три часа. Имахме нощни паузи от по пет-шест часа, когато беше на месец и половина, но за кратко. Наддава идеално. Нощем суче по пет минути и заспива. Дори когато успявам да го накарам да яде и от двете гърди, паузите пак са от по три часа.

Знам, че е нормално и до бебе, но има ли шанс да поразреди нощното хранене в скоро време?


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #666 -: Януари 25, 2012, 21:35:01 pm »
Цигу, да не те разочаровам, но аз все още си задавам същия въпрос. Моят син се буди в 2.00ч и в 5.00ч , за да суче, независимо че в 21.30-22.00ч е изпил 150 мл АМ + 1 мезурка оризово брашно в него.
Според мен си е до дете.

Ели, арника взимах след раждането. Първоначално бях скептично насроена към нея, но определно ми помогна за възстановяването.
Слава Богу, след падането вчера нямаме синини.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #667 -: Януари 25, 2012, 21:57:57 pm »
Татко целува бузките брадясал??
Говоря аз, ама... само с устни го бил докосвал  :x Благодаря ви, Докторе!
Значи няма да се притеснявам и няма да мажа с нищо. В момента съм на инжекции окситоцин, от 3-4 дни, по 1-2 на ден. Възможно ли е също да дават отражение? Като време горе долу съвпадат не с появата на обрива, но със засилването му-да.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #668 -: Януари 25, 2012, 22:33:16 pm »
Моето момче е на два месеца и половина, само на кърма, и денем се храни на три часа, от време на време прави паузи и по четири.

Обаче нощем се буди да суче ту на два, ту на три часа. Имахме нощни паузи от по пет-шест часа, когато беше на месец и половина, но за кратко. Наддава идеално. Нощем суче по пет минути и заспива. Дори когато успявам да го накарам да яде и от двете гърди, паузите пак са от по три часа.

Знам, че е нормално и до бебе, но има ли шанс да поразреди нощното хранене в скоро време?
Да, ако в последното кърмене предлагате и двете гърди... но по принцип- сам ще спре нощното, когато му дойде времето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #669 -: Януари 25, 2012, 22:38:02 pm »
Татко целува бузките брадясал??
Говоря аз, ама... само с устни го бил докосвал  :x Благодаря ви, Докторе!
Значи няма да се притеснявам и няма да мажа с нищо. В момента съм на инжекции окситоцин, от 3-4 дни, по 1-2 на ден. Възможно ли е също да дават отражение? Като време горе долу съвпадат не с появата на обрива, но със засилването му-да.
Това се получава от това, за което Ви писах- забележете и овалното зачервяване от същата страна.
Измиваме лицето със сапун внимателно.
Следете да не се разпространяват.
Може локално да туширате с клечка за уши САМО 3-те бели пъпки с Фусидин. За ден... два, 1 път дневно.

Имате ли трудност да го обличате, поради това че е "стегнат" много ( крачка, ръце)?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #670 -: Януари 25, 2012, 22:40:53 pm »
забравих да ви пиша вчера по повод на падането - тук много препоръчват арника крем, като се ударят някъде да се нанесе на ударенето - не посинява или по-бързо минава посиняването и било хубаво за травми, има и известен болкоуспокояващ ефект. не зная какво мисли д-р Бърди, аз си взех и я намазах вчера, че имаше синина на бузата. като четох за арниката, пишеше доста хубави неща, на мен за първи път ми я препоръчаха след раждането.
Широко я използвам и тук ( арника).
Много съм доволен... мисля и друг път съм писал за нея тук, но не си спомням наистина.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #671 -: Януари 25, 2012, 22:43:11 pm »
Благодаря Ви, д-р Бърди, Мецани.
Не се оплаквам от нощното кърмене и се надявам да кърмя възможно най-дълго. Само дано паузите станат по-дълги с времето.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #672 -: Януари 25, 2012, 23:04:42 pm »
Няма нищо лошо да се "оплаквате".
Не се издържа понякога, и е човешко.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #673 -: Януари 25, 2012, 23:09:30 pm »
Не съм знаела че Арниката помага за синини. Мен ме научиха като се ударя или изгоря да си ги мажа със слънчогледово олио - за изгорено не винаги помага, а за синините ако се сетя да мажа сякаш не излизат.
През бременността на мен не ми е паднал и един косъм и си мисля, че е нормално после да си "наваксат".
Това с кърмене от двете гърди на последно хранене при нас не сработи по принцип и на мен не ми пречи че го кърмя, а по-скоро си мисля, че не му стига, но и от шише да допълня храненето пак се буди.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #674 -: Януари 25, 2012, 23:11:46 pm »
Здравейте,
моето момиченце е на 3 месеца. От около месец вече спи по цяла нощ- ляга си между 21ч\22ч  и става съм 7\8 сутринта. През цялото това време спи по гръб, опитвам се да обръщам на една страна но тя избутва одеалцето с което я подпирам и пак заема позата по гръб. През деня я слагам на една страна но спи най-много 30 мин.
Иначе възглавницата и е антирефлукс, повдига главата на 25-30 градуса и не е мека но не е и твърда. Вие какво мислите, вредно ли е това продължетлно спане по гръб?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #675 -: Януари 25, 2012, 23:48:43 pm »
Лиони, няма нужда да я обръщаш. Най - добре е бебето да спи по гръб.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #676 -: Януари 26, 2012, 00:25:22 am »
 Мечо, нали знаеш, при Коко мънкането е равно на пищенето при другите бебета... пупупу на Кокето :)
 Сега по същество, идват ми на ум две неща. Първото е, опитай да си много бърза с обличането. Аз първо разтягам деколтето на бодито много хубаво с ръце, набирам го между палеца и показалеца си /както набиране и дамските чорапогащници при обуване/ ииии хоп, първо откъм брадичката и очичките и после цялата главичка е минала. Бих казала, че само за части от секундата, детето няма видимост. С нахлузването на ръкавките, отново разтягам и набирам, пъхам си обаче, първо два мои пръста, хващам му неговата ръчичка, като се опитвам да съм обхванала и петте пръстчета и после издърпвам ръчичката...
 Може би звучи много глупаво, че така ти обяснявам, но знаеш, понякога търсим "под вола теле"... може би нещо съвсем прозаично го дразни и във вечерня час, изтощен след баня, го кара да изпада в истерия

 Ако пък пищи, защото му е студено /макар,че знам колко е топло във вас/, метни му една суха хавлийка или одеалце докато оправяш памперса...
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #677 -: Януари 26, 2012, 00:29:59 am »
лиони, аз пък се притеснявах, че мойто бебе се обръщаше на една страна и не искаше да спи по гръб, така че не й се притеснявай, че спи по гръб. важното е, че спи.

не че искам да плаша новите майки, но моята мома днес стана на 8 месеца  :balk_16: и все още си ме буди през нощта, според мен не защото е гладна, а за да провери, че съм до нея. така, че не си давайте твърде зор, защото бебето е пораснало и вече трябва да можете да вършите много неща - аз така си натрупах работа, щото нали сега бебето ми е голямо, е не е гот. ако може майката да си стои на бебешкия режим май е по-добре. лека ви нощ
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #678 -: Януари 26, 2012, 01:39:42 am »
....моята мома днес стана на 8 месеца  :balk_16: .....

А моят на година и 11 ;)
До преди 4-5 месеца и мен редовно си ме будеше. После спря почти изведнъж....сам.

.....опитай да си много бърза с обличането. Аз първо разтягам деколтето на бодито много хубаво с ръце, набирам го между палеца и показалеца си /както набиране и дамските чорапогащници при обуване/ ииии хоп, първо откъм брадичката и очичките и после цялата главичка е минала. Бих казала, че само за части от секундата, детето няма видимост. ....

Аз това си го спестих като ползвах изключително бодита с копчета отпред. Много ми бяха удобни първите няколко месеца...


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #679 -: Януари 26, 2012, 08:12:10 am »
Честито Елена да е здрава и усмихната момата!
Дидон и аз така обличам като теб, проблема е в самото обличане иска да е гол  :D