0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #640 -: Януари 25, 2012, 09:20:42 am »
Нощта ми беше ужасна, Елиа нервничеше и не искаше да спи изобщо, то не бяха ревове то не беше чудо. Накрая мъжът ми се зае с поредното успокояване и аз съм задремала. Пробуждам се тишина, поглеждам към леглото й и виждам шише с чай от копър подпряно с играчка, за да не пада, а тя смуче ли смуче. "Помощникът" в другата стая чати. Така побеснях, че си позволих да си изпусна нервите пред детето.
Мисля, че се стресна, защото до сутринта се будеше неспокойна, мяташе ръчички и се кокореше. Сега съвестта не ми дава мира. Освен да се въздържам какво да направя?!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #641 -: Януари 25, 2012, 09:34:41 am »
Нощта ми беше ужасна, Елиа нервничеше и не искаше да спи изобщо, то не бяха ревове то не беше чудо. Накрая мъжът ми се зае с поредното успокояване и аз съм задремала. Пробуждам се тишина, поглеждам към леглото й и виждам шише с чай от копър подпряно с играчка, за да не пада, а тя смуче ли смуче. "Помощникът" в другата стая чати. Така побеснях, че си позволих да си изпусна нервите пред детето.
Мисля, че се стресна, защото до сутринта се будеше неспокойна, мяташе ръчички и се кокореше. Сега съвестта не ми дава мира. Освен да се въздържам какво да направя?!
Не се тревожи не си единствена. Не е хубаво, но се случва. Детето ти е толкова малко, че вече не помни, не си го слагай присърце чак пък толкова. И аз да бях и аз щях да избеснея, ако я намеря с подпряното шише. Освен да се въздържаш, друго не виждам какво можеш да направиш.


  
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #642 -: Януари 25, 2012, 10:03:58 am »
Мецани явно вчера е бил деня за падане,Криси го хванах във въздуха буквално при поредния си опит да полети от леглото.Огромен ужас сърцето ми щеше да хвръкне,краката ми се подкосиха.Знам,че е почти неизбежно да се избегне това с падането,колкото и да ги пазиш те винаги намират начин и пролука да се търкулнат.
Елена като казва да са живи и здрави, че са гумени :lol:
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #643 -: Януари 25, 2012, 10:14:08 am »
Май наистина вчера е бил деня на падането.И Севи снощи малко остана да тупне на земята.Хем беше в ръцете ми.Ама тя така подскочи изведнъж като видя баща си,че се изплъзна от ръцете ми.
За гушкането - и аз като Дидон не съм й спестявала гушкане.Иска ли - гушкаме се, разнася ме се.Еми то може ли да е само легнало горкото.Но и тя не прекалява с това,макар че е много разнасяна от баби,чинки,вуйни.
[/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #644 -: Януари 25, 2012, 10:19:57 am »
Аз децата си ги нося. Като не може да ходи, то е ясно, но и Ивана ако иска да я вдигна, не и отказвам. Е, понякога я хващам за ръчичка и я водя, особено ако трябва да нося и бебето, но гледам да не и казвам, че не мога. Баба ми ми викаше да не съм я учела така, но пък аз си мисля, че няма още дълго да искат да ги нося, сега ми е паднало. После ще ги търся тези моменти, а няма да ги има. И мажар да съм много зле с кръста, вдигам и стискам зъби и ми е приятно.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #645 -: Януари 25, 2012, 10:25:11 am »
Нещо не ми се появи поста.
Племеникът ми като беше на годинка падна от леглото му и си счупи ключицата :-О
Известно време беше с превързана ръчичка, но никакви последствия. Сега си е голям мъж( 10 г)
Както казва Елена да са живи издрави и добре че, че са като гумени :-)


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #646 -: Януари 25, 2012, 10:28:50 am »
Д-р Бърди, прилагам снимка на крачето от тази сутрин.

След като изчезна екземата напълно, продължих да мажа по схемата Певарил- Фусикорт още 2 дни, след което мажех 1 път на ден с Адерма и слагах пудра няколко пъти през деня.
Възможно ли е екземата да се провокира от честото мокрене с вода, тъй като почти след всяка смяна на памерс мия Жорко на мивката с водичка ( след изхождане го мия и с измивното блокче на Себамед). Разбира се, след това подсушавам най-идеално.
Греша ли някъде в подхода си? Какво е Вашето мнение и препоръки?

п.п. кожата в сгъвката на крачето е леко зачервена, суха и започва да се бели, пъпчици няма.
« Последна редакция: Януари 25, 2012, 10:30:33 am от Мецани »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #647 -: Януари 25, 2012, 10:38:45 am »
Абе вярно е, че сега им е време за гушкане, скоро ще спрат да дават (Кай и сега не ще да стои гушнат, ма нейсе). Но има и друга страна на въпроса, аз от личен опит: внимавайте си с болките в кръста; майка ми така половин живот стискаше зъби и разнасяше деца, торби и всичко останало, и накрая на 40 години повече от 2 години лежа на дивана с така възпалена дискова херния, че не можеше да мръдне, буквално до банята; оперираха я с риск от тотално инвалидизиране, но тя се съгласи, толкова зле беше; аз и сестра ми отлично помним този период (и досега е много зле), слава богу не излезе в количка, но беше ад. Аз бих предпочела да си беше спестила разнасянето и да си имахме после здрава (доколкото може с диск.херния) мама, а не мама, която години наред не можеше дори да дойде с нас до Витоша.
Затова сега си имам не едно, ами няколко наум, благославям производителя на проходилките и се пазя много :-)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #648 -: Януари 25, 2012, 11:26:25 am »
Д-р Бърди, прилагам снимка на крачето от тази сутрин.

След като изчезна екземата напълно, продължих да мажа по схемата Певарил- Фусикорт още 2 дни, след което мажех 1 път на ден с Адерма и слагах пудра няколко пъти през деня.
Възможно ли е екземата да се провокира от честото мокрене с вода, тъй като почти след всяка смяна на памерс мия Жорко на мивката с водичка ( след изхождане го мия и с измивното блокче на Себамед). Разбира се, след това подсушавам най-идеално.
Греша ли някъде в подхода си? Какво е Вашето мнение и препоръки?

п.п. кожата в сгъвката на крачето е леко зачервена, суха и започва да се бели, пъпчици няма.

Остава влага след миене. Не е нужно да миете токова често.
Дръжте мястото колкото се може по-сухо. Дори и с често пудрене.
Намажете пак с Фусикорт-Певарил за 1-2 дена.

НЕ мийте непрекъснато!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #649 -: Януари 25, 2012, 11:40:10 am »
Благодаря, д-р Бърди  :)
Ще продължа по схемата и след 2 дни ще направя нова снимка.

Замислих се, че може би честото миене провокира екземата, но се получи като "след дъжд - качулка".

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #650 -: Януари 25, 2012, 12:31:14 pm »
Мецани, моите и двете са с екземи. Още докато Симеон беше малък, педиатърката ми каза да огранича мокренето. При Боби положението е доста по-сериозно, той има екземи по бузките, ушетата, сгъвките на вратлето, ръчичките, крачетата... Всеки път след баня се активират и зачервяват, затова не къпя всеки ден, използвам олио за къпане (Линола фет), а не сапун, мажа с А-дерма след къпане. Поне веднъж седмично обаче се възпаляват и зачервяват, в Естония даже кървяха екземите, защото отказваха да ми предпишат лечение. Сега взимам мерки по-навреме и се надявам, че след годинката положението ще се подобри, както стана и при Симеон.
Та идеята ми е - почиствай локално и не къпи всеки ден.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #651 -: Януари 25, 2012, 13:14:25 pm »
Бих искала да помоля и аз за мнение д-р Бърди!
Дани има обрив по бузката, брадичката по-малко и от днес забелязвам нова пъпка на челото и на шията под ушенцето. Не зная дали си личи хубаво от снимката, пъпките са червени с бели връхчета като акне. Педиатърката каза, че било нормално, кожата му се чистела, да не мажа с нищо. За мен не е много нормално, при положение, че това "чистене" се разразства. Моля ви за съвет, д-р Бърди, с какво да мажа и на какво според вас се дължи този обрив (храна, козметика, хигиена)? По лицето не го мажа с нищо.

Не съм сигурна успявам ли да прикача снимката  :oops:

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #652 -: Януари 25, 2012, 13:31:18 pm »
Ани, благодаря за съвета.
Ще проверя дали го има при нас това олио за къпане. Иначе и аз мажа с А-дерма.
Дано бързо му минат екземите на Боби.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #653 -: Януари 25, 2012, 13:37:28 pm »
Гледам реклама на това http://apteka.framar.bg/30022009/%D0%B4%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B5%D0%BC-%D1%80%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D1%8A%D1%80-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-60-%D0%B3%D1%80-#axzz1kOJO6BJB за екземи.
Мишле моят син имаше подобни(не знам дали са същите) казаха ми и на мен че се чисти от хормоните на майката от бременността, махнаха се към края на 2м и не се повлияха от скромните ми опити да ги махна с мазане и си се местеха, намаляха и увеличаваха както си искат.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #654 -: Януари 25, 2012, 14:42:02 pm »
Д-р Birdie, може ли да коментирате пак проблема на едната ми близначка с яденето.
Вече не сме на АБ.
С времето, докато се опитваме да се храним започвам да си мисля, че всичко е на психическа основа. Когато дойде времето за Шишето и когато я поставя в поза за ядене, тя започва да се върти, да скимти. Ако й подам бибката млъква и започва да си в дъвче усилено. Като предложа шишето- тя опитва, даже не преглъща, а започва пак да се криви, да върти глава, плаче. Пак давам бибката и пак се успокоява. Идва един момент накрая в който аз се разревавам, тя мирясва втренчва се в една точка ето така:  8O и започва да смуче, все едно нищо не е било и даже се сърди когато извадя шишето за повече време, за да я избърша например. Всичко си изяжда, даже сега- когато пробваме да ядем х5 пъти на ден с по- голямо количество мляко.
Възможно ли е да съм я изгорила и от това да се плаши детето.Как бих могла да я успокоя, ако е от изгаряне? Или е някакво отклонение? Това втренчване ме безпокои. Не знам какво му направих на това дете, преди всичко си ядеше и се радваше когато дойдеше време за хранене.
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #655 -: Януари 25, 2012, 15:53:24 pm »
Бих искала да помоля и аз за мнение д-р Бърди!
Дани има обрив по бузката, брадичката по-малко и от днес забелязвам нова пъпка на челото и на шията под ушенцето. Не зная дали си личи хубаво от снимката, пъпките са червени с бели връхчета като акне.

И малкия имаше подобни пъпки, лекарката каза "бебешко акне" и да не го мажа с нищо.В началото до месец и половина бяха дори зачервени.В момента не са червени, но все още ги има, и аз се чудя не трябваше ли вече да са се махнали.

Да ви питам нещо извън темата набързо  :oops: , падала ли ви е косата на вас мамите и какво сте пили да овладеете положението?
Пишете ми на лични, ако искате.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #656 -: Януари 25, 2012, 15:54:54 pm »
Мишле, хубаво мишленце имате  :D! Според мен няма от какво да се притесняваш.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #657 -: Януари 25, 2012, 16:06:17 pm »
Силве, някъде из темите бях чела за ампули на Виши, били много ефикасни.
Аз на времето ползвах ревалит ампули.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #658 -: Януари 25, 2012, 16:16:18 pm »
Моята коса започна да капи няколко месеца след като родих. Капеше ужасно много, мислех, че ще остана без коса :) Нищо не съм правила, спря след няколко месеца сама и за щастие все още съм си със същото количество коса /поне на външен вид/ :)


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #659 -: Януари 25, 2012, 16:23:07 pm »
Мишле и ние имахме подобни пъпчици. Даже бяха повече- казаха бебешко акне. Сега ги няма. Тук таме има някоя по забележима по челото( към косичката) Не помня да съм мазала с нещо специално. педиатърът каза със сребърна вода.
Моята коса също капе, КАТО ЕСЕНЕН ЛИСТОПАД  :( :( :( а аз и без това нямам много.Сигурно е от бременността ама Май трябва да започна да я подхранвам с нешщо
« Последна редакция: Януари 25, 2012, 16:25:46 pm от ivanita »