0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #600 -: Януари 23, 2012, 19:46:43 pm »
Еми то с бебешките клечки, няма как да набуташ ушната кал на вътре.
А това, че детенце си върти главата при болки в ушите не мисля, че е вярно. Отит си боли яко и би следвало да плачат. Моят син не мога да го успокоя до като не подейства болкоуспокояващото. Като бебе си въртеше главата и сега понякога го прави, но ми казва, че го сърбят. А го сърби, когато се е събрала малко повече ушна кал.
Какви са тези бебешки клечки, с които не може да се набута. Особено ме заинтригова.
За болката - всяко дете е различно ( и всяка инфекция предполагам).Ивана имаше отит няколко пъти и не е плакала, дори и не си е дърпала ушите както казват, че правели.
« Последна редакция: Януари 23, 2012, 19:59:42 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #601 -: Януари 23, 2012, 19:51:59 pm »
 Аз чистя винаги след баня, само с бебешки клечки. Аз моите след баня не мога да ги търпя не подсушени, та така и неговите. Не натискам и не бъркам с друго. Със бебешките няма начин да се набута мърсотия навътре

Боби,имат уширена част,клечките и всъщност с тях обираш с въртеливо движение мръсотията,която е на входа на ушенцето
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #602 -: Януари 23, 2012, 20:03:16 pm »
Боби,имат уширена част,клечките и всъщност с тях обираш с въртеливо движение мръсотията,която е на входа на ушенцето

 и при рязко завъртане главата на бебето няма опасност да бръкнеш по-навътре отколкото трябва.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #603 -: Януари 23, 2012, 20:04:43 pm »
Какви са тези бебешки клечки, с които не може да се набута. Особено ме заинтригова.


Боби, виждала съм такива само в K mart
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #604 -: Януари 23, 2012, 20:26:05 pm »
Какви са тези бебешки клечки, с които не може да се набута. Особено ме заинтригова.


Боби, виждала съм такива само в K mart




0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #605 -: Януари 23, 2012, 22:05:40 pm »
Аз ги чистя с обикновени клечки за уши

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #606 -: Януари 23, 2012, 22:50:26 pm »
Надине, как се слага бебето в тази възглавничка?нещо не можах да си го представя

Лесно :-) Ограничителите (така се водят) от линковете са други, но идеята е еднаква на всички (аз например си имах и такъв от първия линк при по-далечната баба):

http://kasida.bg/_details/Bebepharmogranichavastavazglavnica.jpg

http://www.novobebe.com/media/0d6c633cce2eaaae1438b102b1f38b20TMB.jpg
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #607 -: Януари 24, 2012, 00:04:41 am »
Благодаря момичета, ще потърся, че това чистене на уши ми е голяма мъка.

Б.


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #608 -: Януари 24, 2012, 00:49:21 am »
Аз мисля д-р Бърди беше писал....с клечка за уши се почиства след баня около каналчето само и мидичката...


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #609 -: Януари 24, 2012, 09:47:30 am »
Ама то точно там моето диване складира такива количества ушна кал, че се чудя как успява да завъди толкова мърсотия без да слиза от количката си...
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #610 -: Януари 24, 2012, 11:23:52 am »
Преди време и аз чистех след баня редовно, докато не запуших единия ушен канал. Ходих на специалист и той ми обясни, че ушната кал е размекната след къпането и влиза много по-лесно надолу по канала и затова не е желателно да се чисти тогава. Сега чистя само когато децата са сухи, съответно и ушната секреция намаля, сърбежите също.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #611 -: Януари 24, 2012, 12:44:28 pm »
тоест извода е чистим с бебешки клечки, когато децата са сухи? боже може ли поне чистенето на уши да е по-просто. надявам се да не си говорим и за рязането на нокти, че ако и там има протокол вече ще се гръмна :D

хубав ви ден и здрави деца
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #612 -: Януари 24, 2012, 12:47:59 pm »
тоест извода е чистим с бебешки клечки, когато децата са сухи? боже може ли поне чистенето на уши да е по-просто. надявам се да не си говорим и за рязането на нокти, че ако и там има протокол вече ще се гръмна :D
има, мъжът го върши :-)


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #613 -: Януари 24, 2012, 13:01:11 pm »
боби, ако дойдем до щатите, ще ти звънна да изпълним протокола  :D
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #614 -: Януари 24, 2012, 13:03:15 pm »
Аз подсушавам веднага след баня. Буквално ми е първото нещо, което правя, докато са увити в хавлия. Ползвам такива бебешки клечки с уширение за попиване на водата, ако има навлязла.
Малката още от бебе има доста ушна кал, която изтича навън и е по-тъмна на цвят. Няколко пъти са я гледали УНГ и са ми казвали, че това не е проблем, че вътре ушенцето е чисто. Да попивам и да не въртя с натиск, защото се провокират жлезите да образуват още повече.
При младежа не е така.
За ноктите - у нас си има протокол. Малката от бебе мрази да й режа ноктите. За ръцете посвикна, но краката - там е голям театър.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #615 -: Януари 24, 2012, 13:17:25 pm »
За ноктите - у нас си има протокол. Малката от бебе мрази да й режа ноктите. За ръцете посвикна, но краката - там е голям театър.
Аз на Андреа, понеже много се върти и мъжът ми отказва, и ги режа докато спи.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #616 -: Януари 24, 2012, 13:22:48 pm »
За ноктите - у нас си има протокол. Малката от бебе мрази да й режа ноктите. За ръцете посвикна, но краката - там е голям театър.
Аз на Андреа, понеже много се върти и мъжът ми отказва, и ги режа докато спи.
Приспивам го вечер поне 2 пъти по половин час в никакъв случай не мога да режа докато спи щото е като зайче-да се шумне нещо различно или да го пипнеш и се е ококорил. Режа като пея  :D
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #617 -: Януари 24, 2012, 13:32:08 pm »
режа и пея, е много хубаво. вчера си мислех, как гледах двугодишния син на приятелката ми да търчи по без памперс из вкъщи, а тя седи и го чакат да му сложи новия и си мислех, то мойто дете така няма да прави. сега ситуацията е малката лази по без памперс из стаята, аз я гоня. та явно за всяко нещо има протокол, което ме кара да си мисля, че нещо ние не правим като хората, не може да е толкова сложно. в края на крайщата деца са гледани от памтивека
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #618 -: Януари 24, 2012, 13:42:56 pm »
Обикновено най простите неща са най сложни, това от опит.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #619 -: Януари 24, 2012, 15:07:45 pm »
Ушите не се почистват всеки, а на дълги интервали, защото колкото по - често се почистват, толкова повече се стимулират жлезите да отделят. Става порочен кръг.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.