0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #420 -: Януари 17, 2012, 20:18:39 pm »
Д-р Бърди Здравейте моля ви за мнение детето ми е на 7 месеца от 2месечен има хрипчета в нослето преглеждан е няколко пъти не е болен ваксините ги слагаме редовно пръскаме в носа с стеримар и еуфорбиум вади сополки но много малко не кашля взехме и секрет от нослето не излезе нищо.Лекарите ми казаха че ще отшуми с времето но аз продължавам да се претиснявам за него защото като спи направо си хърка днес след консултацията личния му лекар му изписа ксизал взех лекарството но не сам му дала защото се стреснах от всички нежелани реакции въпроса ми към вас е дали това наистина ще отшуми и да давам ли ксизала
Направете посявки- носни и фарингеални.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #421 -: Януари 17, 2012, 21:41:25 pm »
Направете посявки- носни и фарингеални.
Вземане на носен и гърлен секрет - това същото ли е?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #422 -: Януари 17, 2012, 21:49:39 pm »
Да.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #423 -: Януари 17, 2012, 22:18:45 pm »
Нашия бебо вдигнал температура заради гърлото-зачервено. След тридневно звънене педиатъра ни прегледа и ни изписа АБ, че били много подути сливиците. На четвъртия ден температурата спадна, а на петия се обрина+разстройство и спряхме АБ(след консултация с педиатъра). Започнах да давам пюре от моркови и след обяд оризова каша.
Д-р Бърди до колко дни да се надявам, че ще се сгъсти акото, честотата на изхожданията намаля, дупето ни е силно зачервено мажа със Судокрем? Сега си мисля дали АБ не е бил излишен, но 3 дни с температура ме притесниха много. Направи и един фонтан тази вечер, но друго връщане няма още давам АР по 2-3 дози дневно.
Аз съм с хроничен фарингит, който се изостри днес дали не е прихванал нещо от мен?
« Последна редакция: Януари 17, 2012, 22:37:17 pm от м-и »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #424 -: Януари 17, 2012, 22:33:28 pm »
Докторе, на нас ни е взиман носен и гърлен секрет - чисти са, но въпреки това детето си има секрети - кога повече, кога по-малко; похърква подсмърча, не изкарвам много секрети, но имам чувството че му са в основата на нослето и не могат да излезнат. И това е от доста време.Обяснението на педиатъра е, че сме с по-тесни носни каналча и било нормално да похъркват,но на мен не ми се вярва. :-(


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #425 -: Януари 17, 2012, 22:37:10 pm »
Това пак спада към дискретните симптоми на рефлукс.
Понякога става след прекарана вирусна инфекция и е въпрос за АБ, но не при  бебе на 4м, освен в редки случаи.
Понякога също е дискретен белег на АБКМ.

Аз бих дал АР мляко ( освен ако не кърмите). Като първа стъпка.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #426 -: Януари 17, 2012, 22:58:32 pm »
Това пак спада към дискретните симптоми на рефлукс.
Понякога става след прекарана вирусна инфекция и е въпрос за АБ, но не при  бебе на 4м, освен в редки случаи.
Понякога също е дискретен белег на АБКМ.

Аз бих дал АР мляко ( освен ако не кърмите). Като първа стъпка.
 :o
Ами цялата тази работа с хремите започна откакто беще на около 3-3,5 месеца с малка пауза от седмица-две. Какво ли не му пръсках в нослето. :(
 Изцяло сме на АМ от началото на годината (Фризовом), преди това повече на АМ и по-малко кърма.
Какво АР мляко бихте ми препоръчали? И постепенно ли да  заместя старото мляко с новото?

Също така забелязах че от 2-3 вечери като си пие млякото към края изплаква/иззписква изведнъж и след 10-на секунди си продължава да пие(освен ако не го е изпил цялото) :? (само вечер е това)
По време на сън проплаква подобно на гореописаното, сякаш нещо го мъчи.

« Последна редакция: Януари 17, 2012, 23:10:57 pm от ivanita »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #427 -: Януари 17, 2012, 23:20:05 pm »
Значи познах... :)

Опитайте с НАН АР. Но не сменяйте изведнъж- давайте за 2-3 дена само вечер, последното АМ.
Все пак, това може да трае доста седмици, преди да изчезне- стига да се подобрява- значи АМ работи.

Вземете помпичка за нослето- капвайте 1-2 капки физ р-р и след това аспирирайте.
Не би било лоша идея, аспирираното да дадете за посявка.
Правете тези аспирации за два, три дена... .
Следете да не пие лакомо, и да не връща мляко много, особено през нослето.

Цитат
По време на сън проплаква подобно на гореописаното, сякаш нещо го мъчи.
Има епизоди на нощен рефлукс... вероятно тежки и висок рефлукс... .
« Последна редакция: Януари 17, 2012, 23:23:06 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #428 -: Януари 18, 2012, 01:23:48 am »
дъщеря ми се държи по подобен начин нощем - събужда се през около 2 часа с проплакване, суче за кратко и пак заспива. понеже си мисля, че д-р Бърди ще каже "рефлукс", въпросът ми е какви предложения имате за кърмено бебе. тя отказа биберон, така че не мога да й дам оризова каша, пък и нали тя не се разтваря с кърмата. ще съм благодарна за идеи, че малко ми е уморително. благодаря
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #429 -: Януари 18, 2012, 01:54:56 am »
Не, няма да кажа.  :wink:  Защото това не е рефлукс.
Просто имате много часове между последното нощно хранене и първото сутрешно.

Е, всичко не е рефлукс... . :)
« Последна редакция: Януари 18, 2012, 01:59:36 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #430 -: Януари 18, 2012, 02:06:31 am »
Д-р Бърди, може ли да помоля за насоки към по-подробна информация за рефлукс при деца и по-конкретно при такива с дискретни симптоми. Четох вашите мнения, връщах се назад по темите, но ми се ще да получа по-подробна информация, защото имам съмнения, че сме били с рефлукс, а има вероятност и в момента да имаме някакви подобни проблеми. При нас обаче симптомите май са по-дискретни и от тези, които няколко пъти си правите труда да опишете подробно. За съжаление съвсем от скоро си давам сметка, че може би сме имали или все още имаме подобен проблем. Преди може да се каже че съм подминавала с лека ръка написаното тук по темата, с убеждението, че щом не повръщаме изобщо значи не може да имаме рефлукс. Както и да е. Ето няколко неща които се сещам /може да има и още/, че може да са били "нашите симптоми", но съм търсела в съвсем друга посока проблем:
- често хълцане
- на детето му е явно неприятно да го оставяме по корем, понякога дори се е стигало до рев. Като поотрасна малко и започна сам да се обръща, вечер се налагаше да ставам да го "наместя", защото започваше да пъшка или плаче, тъй като все още не знаеше как да се върне в изходна позиция
- между 3 и 8 месец /по спомен/ през деня почти не спеше. Имаше кратки дремки от по 30 мин. два пъти дневно.
- вечер спеше много неспокойно, спомням си че мяташе много краката- вдигаше ги високо нагоре и после изведнъж ги удряше долу в матрака като често това беше придружено със пъшкане и стонове. Принципно спеше по цяла нощ без да се събуди /всичко изброено правеше в просъница/,но от момента на захранване се започна едно будене по на 2-3 часа. Така и не разбрах тогава какво му е- постепенно отпаднаха идеи като- жаден е, гладен е и подобни. Започна да спи по цяла нощ по-спокойно чак на година и седем месеца. Тогава успях и да го отбия без драми.
Пиша всичко това и с надеждата, че ако има някоя заблудена майка като мен, която не предполага какво се случва с детето и, може да си вземе поука.

Принципно синът ми е много спокойно дете, не плаче без причина за щяло и нещяло, като бебе не си спомням да е бил неспокоен постоянно и без причина. Сега обаче си спомням, че имаше някакви периоди, в които ми беше трудно да го накърмя, защото малко след като започвахме се дърпаше и мрънкаше /не се е извивал никога на дъга обаче/. Тогава си мислех че е от онези прословути "кризи" и "стачки"....
Може би сме имали и други симптоми, но просто не знам че са били такива :)


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #431 -: Януари 18, 2012, 02:34:39 am »
Не, няма да кажа.  :wink:  Защото това не е рефлукс.
Просто имате много часове между последното нощно хранене и първото сутрешно.

Е, всичко не е рефлукс... . :)

радвам се да го чуя, аз също си мисля, че нищо не може да се направи, но нали трябвало да спят бебетата не-знам-си-колко часа без прекъсване (така пиша, защото препоръките са от 6-до "много" пак цитирам педиатър) и по-сериозното ми притеснение е това събуждане с проплакване, дали е признак на дискомфорт. може би не бива да пиша толкова късно вечер сега всичко ми се струва проблем  8O
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #432 -: Януари 18, 2012, 03:21:57 am »
Бебето ми е на 2 месеца и половина, само на кърма (вода предлагам, но не иска) и вече 4 дни няма ако в памперса.
 ... яде 6/7 пъти на ден горе-долу по следната схема:
22.00 часа
спи до 6 часа на другия ден.

Дай боже всекиму!  :D Чакам с нетърпение такава схема на хранене и изхождане.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #433 -: Януари 18, 2012, 09:40:15 am »
Благодаря ви докторе. Ще последвам съветите ви. Изненада ме обаче че тази хрема може да е признак на рефлукс.
По принцип той никога не е пил лакомо(е освен ако майка му се отвее нанякъде и го остави гладен малко) и не е повръщал -от време на време само малко през устата(не като фонтан обаче), през носа нямам спомен. В последно време обаче не е.

Джиджи мислим еднакво за тези симптоми. Аз ще преровя темата назад да видя какво мога да направя още за този рефлукс(повдигане на матрак и т.н.)


*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #434 -: Януари 18, 2012, 10:07:02 am »
Здравейте д-р Бърди,
извинявам се ако вече ви е задаван подобен въпрос, но не открих отговор.

Бебето ми е на 2 месеца и половина, само на кърма (вода предлагам, но не иска) и вече 4 дни няма ако в памперса. Иначе са мокри. Напъва се от време на време, но има само газове. Трябва ли да му помагам с термометър, да му давам ли дуфалак - изписа ни го педиатъра, но все още не съм му давала?
Притеснявам се и дали му стига кърмата - яде 6/7 пъти на ден горе-долу по следната схема:
6.00 часа
9.00 часа
12.00 часа
16.00 часа
19.00 часа
22.00 часа
спи до 6 часа на другия ден.

Благодаря!


Снощи много се притесних, защото на последното ни хранене в 22.00 Жорко сука по 5 минути от двете гърди и после взе да опъва зърната, дърпа, сърди се, чак започна да плаче. Реших да проверя с помпата дали има нещо и не можах да изпомпам нищо, само някакви капки. Веднага извадих от фризера кърма, но докато се размрази малкия се скъсваше от рев и му дадох гърда да се успокои, а пък той взе че заспа. Мислех че ще се събуди след два/три часа, но не, спа чак до 7.30 тая сутрин.
Педиатъра ми казва, че гладно бебе не спи цяла нощ и просто си е взел каквото му трябва. Ама все още не е акал, вече 5-ти ден, макар че вчера мушкахме термометър.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #435 -: Януари 18, 2012, 10:10:51 am »
Миси не слагай термометър в дупето, ще получи рагада и ще го боли. Ние, когато бяхме на 1 г.и 4 м., отидохме до Пловдив за едно, ,пък се оказа че има фисура. Тая фисура не знам дали не съм я предизвикала с термометъра аз или от запека. Но запек имахме когато е вече захранен и ядеше нормална храна. Пак ти казвам, дано и д-р Бърди се включи, че бебета на кърма може да не се изхождат и седмица. С термометъра шега не бива.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #436 -: Януари 18, 2012, 10:12:19 am »
Бебето ми е на 2 месеца и половина, само на кърма (вода предлагам, но не иска) и вече 4 дни няма ако в памперса.
 ... яде 6/7 пъти на ден горе-долу по следната схема:
22.00 часа
спи до 6 часа на другия ден.

Дай боже всекиму!  :D Чакам с нетърпение такава схема на хранене и изхождане.

Сам си направи тази схема, нощно хранене имахме само в началото, но сам си го спря още през първия месец. Сутрин не го будя, веднъж откара до 9.30 часа, но обикновено таткото като стане за работа и почне да кашля и ни събужда.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #437 -: Януари 18, 2012, 10:23:26 am »
Миси не слагай термометър в дупето, ще получи рагада и ще го боли. Ние, когато бяхме на 1 г.и 4 м., отидохме до Пловдив за едно, ,пък се оказа че има фисура. Тая фисура не знам дали не съм я предизвикала с термометъра аз или от запека. Но запек имахме когато е вече захранен и ядеше нормална храна. Пак ти казвам, дано и д-р Бърди се включи, че бебета на кърма може да не се изхождат и седмица. С термометъра шега не бива.

Ами аз не исках, но снощи мъжа ми сподели с негов приятел доктор, хирург и той го изплашил, че 4 дни без изхождане е много и му казал да слагаме термометър.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #438 -: Януари 18, 2012, 10:27:47 am »
Миси, опитай да хапваш повече разхлабващи храни - круши, киви, сушени сливи, сушени кайсии. Ще видиш вълшебния ефект.
И наистина не се притеснявай излишно. Кърмата понякога се усвоява напълно и отттам редките изхождания.
Няма гладно бебе, спящо по цяла нощ. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #439 -: Януари 18, 2012, 11:26:30 am »
Миси, и Симеон и Борис са имали пауза от по 10 дена без изхождане. При първия беше единичен случай, при втория за период от 2 месеца се редуваха дни с нормални изхождания и седмици без.
Пий повече течности, яж храни с фибри, прави му масаж на коремчето и гимнастика с крачетата като каране на колело. Накрая притискай двете свити крачета към коремчето, за да излязат газовете и това е достатъчно.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde