0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #380 -: Януари 14, 2012, 22:57:28 pm »
Бихте ли ми дали съвет - децата ужасно много се плюнчат, текат лиги като реки, в резултат на това гушките им са като подсечени, пъпчасали, въобще лоша работа. С какво да мажа?
Eille, много ми похвалиха ето този крем на Биодерма
http://monami.bg/products/3721-bioderma-abc-derm-peri-oral-perioralen-krem-za-beb.html
който е точно за това. Не сме го ползвали досега но утре ще ни е първото мазане, че Алекс от 2 седмици започна да си ближе с език долната устна и вече е станало като раничка кожата на брадичката му/и под устната. Разбира се има ефект от мазането ми само докато спи защото облизва всичко друго, което сложа на кожата:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #381 -: Януари 14, 2012, 23:02:37 pm »
Моят син също имаше рана на брадата от плюнчене. При него мина с подсушаване и пудрене с топоцин.

Да уточня, раната беше доста надолу и нямаше риск да влезе топоцин в устичката.
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #382 -: Януари 14, 2012, 23:30:24 pm »
Аз също ползвам крема на Биодерма, много съм доволна. В началото на захранване кожата около устичката на Хриси много се зачерви, още с първото намазване имаше поразителен ефект.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #383 -: Януари 15, 2012, 14:16:36 pm »
Супер сте !
Калоян си смуче долната устна и точно на брадичката ,където я захапва имаме горните проблеми .
Ще взема и аз кремчето.
А за лигите да не говорим-слагам лигавник,той го дърпа и дъвче ,та блузата пак мокра.
Като куче с мокра муцуна сме :)


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #384 -: Януари 16, 2012, 10:49:08 am »
И аз да се включа към оплакванията от мокри муцуни! Кошмар, не само дрехите и килограми лигавници, а и пода, проходилката, леглото.... Сега точно виси на решетката на леглото си, проврял бузи наполовина навън, като дундест жален граф Монте Кристо, и лигите капят на водопад по пода пред леглото! В чудо съм се видяла, а зъб няма и няма; знам, че няма възрастен с неизрасли зъби и все някога и Кай ще го споходят, ама вече почвам да се чудя все пак...
Имам и друга чуденка - любимия му безименен пръст на лявата лапичка. Биберон не желае, и дума не може да става - пробвала съм всякакви марки и размери, не и не. Но пръста му е в устата винаги, когато е гладен/спи му се или е нервен. И пръста вече ми се струва изтънял, не като останалите 9 наденички... може и само да ми се струва, но не ми се ще да стига реално дотам. И не знам какво да правя - пруста не се замества с нищо, не само с биберони (пробвала см дъвкалки всякакви, само временно са и никога когато му трябва за успокоение); има опция да купя кремче, което да му горчи, но се притеснявам, че така ще му отнема единственото успокоение... Имате ли идеи?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #385 -: Януари 16, 2012, 11:13:08 am »
Надин моят опит с пръстите е че колкото ги вадя и замествам толкова по лошо. Може да подаваш по нещо всеки път като посегне да си лапа пръста, моята майка така прави, но може ли все там да са ти очите не знам. А за зъбите на едно приятелско дете чак след годината един след друг са излезли.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #386 -: Януари 16, 2012, 11:23:56 am »
Нади и при нас така само единия де Марти слага пръст когато е гладен и не заспива без него :lol:,а за биберон да не съм чула направо му се повдига на детето съм се отказала да давам,ама с този пръст какво ще правим не знам 8O
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #387 -: Януари 16, 2012, 11:40:31 am »
Тоест на всички ни трябва някой, дето знае  :lol:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #388 -: Януари 16, 2012, 11:47:28 am »
Ooo, Nadine, Бина, спокойно не сте единствените с лигите и пръстите. Нашия и той точи лиги отсега, пък като почнат зъбите, незнам  :? А любимия му пръст е десния показалец :lol: и го научи да го смуче от днес за утре 8O, както си слагаще цялата ръка в устата, и изведнъж го гледам с показалеца. Аз го махам, той пак го бута, аз махам, обърна се, и след секунда пак в устата :roll: :lol:. Ползва го за всичко - успокоение, като е нервен, за приспиване, за десерт след ядене :balk_160: - изпие си млякото и хоп в устата. и аз мислех да го мажа с нешо ама то е толкоз мъничък. Слагам  ръкавичките от време на време и му ги махам мокри  :D
Ох, не знам какво ще ги правим тези пръсти!! Смуче и биберон, ама не му е много фен


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #389 -: Януари 16, 2012, 15:47:06 pm »
Моят син също не желаеше биберон-залъгалка и не харесваше повечето т. нар. "чесалки" - гумени и тям подобни. Направо ги изхвърляше от леглото. Не помня да си е смучел продължително пръстите,но се сещам че харесваше да си лапа една дрънкалка, с мека и гладка текстилна обвивка, от която не се отделяха влакна. Представляше кръгче, в което си пъхаше ръчичката и с глава на кравичка. С нея се успокояваше и заспиваше. Незнам дали сте пробвали с нещо подобно - меко е,лечико и удобно за хващане и прятно за лапане, явно...
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #390 -: Януари 16, 2012, 18:34:25 pm »
Здравейте д-р Бърди,

Първо искам да Ви благодаря, че с ваша помощ овладяхме рефлукса и синът ми вече спи по 9-10ч през ноща :) Преди това беше мисия невъзможна.

А сега, имам няколко въпроса. След 10 дни ставаме на 6м, да продължаваме ли на НАН АР, или можем да минем на Хумана 2? Детето повръща рядко, предимно когато се оригва или се търкаля по корем.

Притесняваме повишеният му тонус - постоянно рита, мята ръце, едва му слагам памерса и го обличам - като "шило" е. При тази динамика последния месец е наддал само 300гр.
Мнението на личната е, че е нормало - вид темперамент. :?
А вашето?
« Последна редакция: Януари 16, 2012, 18:37:36 pm от Breiv »
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #391 -: Януари 16, 2012, 18:47:51 pm »
Момичета, някоя от вас да е водила бебето на ортопед в Горна Баня, записва ли се предварително, бързо ли става?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #392 -: Януари 16, 2012, 20:46:33 pm »
Момичета, някоя от вас да е водила бебето на ортопед в Горна Баня, записва ли се предварително, бързо ли става?

Аз записах час при д-р Алексиев в частният му кабинет.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #393 -: Януари 16, 2012, 20:53:37 pm »
@Breiv

Може да продължите с  АР млякото докато напредне захранването.
Трудностите с обличането се оценяват не на база колко активно е детето, а на база дали с лекота може да преодолеете съпротивлението на мускулният му тонус за да го облечете- вижте нещата в тази насока.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #394 -: Януари 16, 2012, 21:04:29 pm »
Д-р Бърди, моля за помощ. Дъщеря ми е на годинка и е със суха кожа.Сега имаме ужасен обрив и дерматоложката ни каза псориазис или атопичен дерматит. Моля ви за помощ
С какво лекувахте досега?
Гъбичкова инфекция е това... давам Ви снимка на същата. На Вашата 4 снимка е същото... .
Педиатърката ме накара да мажа с Адвантан. От него отшумявах в периода на мазането и след два дни отново същото. Мажа тялото с Avene, мия с душ олиото на д-р Тайс. Мазала съм с А-дерма и Емолиум. Лятото имахме, но по-малко и не толкова възпалени.От слънцето се повлияваха добре. Вие какво ще ме посъветвате да правя?

Д-р Бърди, помогнете!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #395 -: Януари 16, 2012, 21:42:55 pm »
Момичета, някоя от вас да е водила бебето на ортопед в Горна Баня, записва ли се предварително, бързо ли става?
Ние отидохме с направление, без предварително записване. Имаше и други бебчета и почакахме, но не много. Да подчертая, че отидохме към 11ч., моя приятелка беше ходила следобед и не е имало работещ кабинет. Направлението покрива прегледа, но да се видят на ехограф ставичките, се заплаща допълнително 18лв.
« Последна редакция: Януари 16, 2012, 21:44:47 pm от marsi »

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #396 -: Януари 16, 2012, 21:58:43 pm »
Благодаря ти!

А при д-р Алексиев ходили ли сте?

Ходихме веднъж при квартален ортопед и в платихме там 25 лева, носим ортопедични гащи в момента и се чудя в ГБ ли да отидем, при д-р Алексиев ли?

[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #397 -: Януари 16, 2012, 22:06:13 pm »
При нас се появи следният проблем. Снощи при масажа след баня усетих малка бучка над сгъвката на лявото краче към пубисната кост. Не знам аз ли си внуших или в действителност, но днес вече ясно я различавам. Прочетох инфо за ингвиналните хернии, но те се срещат предимно при момчета и предимно в дясно. Дали пък не е подут лимфен възел? Мерих температурата, нямаше. От вчера сме с нови памперси дали не е реакция от тях? Съмнявам се, но все пак питам.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #398 -: Януари 16, 2012, 22:58:26 pm »
др.Бърди бях писала това:Цитат на:
Цитат
Цитат на: бина в Януари 13, 2012, 10:15:47 am
Когато обясних на педиатърката как е гладен и когато започна да яде цокне 2-3 пъти и се почва мрънкане извиване на гръб и с триста зора си изяждаше млякото,не се случваше при всяко ядене и вечер както и тази със затворени очички почти спейки мрънка мрънка прави си мосчета мъчи се да се обърне,пръцка и така 30-40 мин.и се успокоява и така няколко пъти на вече,по някога само по веднъж Тя каза както май повечето док.в БГ,че е колики.Но колкото повече чета и по белезите който др.Birdie  спомена по горе силно се съмнявам да е тъка.
Цитат
Ваш
Ако кърмите, изваждайте малко кърма преди да поставите на гърдата.
Ограничете поемането на въздух при кърмене чрез правилно поставяне на гърдата.
Не кърмете в легнало положение.

Не кърмя на АМ и захранван до сега само с зеленчуци,положението все същото какво да правя нито детето се наспива нито аз


« Последна редакция: Януари 16, 2012, 23:04:24 pm от бина »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #399 -: Януари 17, 2012, 00:15:30 am »
Д-р Бърди, моля за помощ. Дъщеря ми е на годинка и е със суха кожа.Сега имаме ужасен обрив и дерматоложката ни каза псориазис или атопичен дерматит. Моля ви за помощ
С какво лекувахте досега?
Гъбичкова инфекция е това... давам Ви снимка на същата. На Вашата 4 снимка е същото... .
Педиатърката ме накара да мажа с Адвантан. От него отшумявах в периода на мазането и след два дни отново същото. Мажа тялото с Avene, мия с душ олиото на д-р Тайс. Мазала съм с А-дерма и Емолиум. Лятото имахме, но по-малко и не толкова възпалени.От слънцето се повлияваха добре. Вие какво ще ме посъветвате да правя?

Д-р Бърди, помогнете!
Може да намажете с "Певарил". Но само червените петна!- те са 3? 4? общо...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.