0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #360 -: Януари 13, 2012, 16:51:34 pm »
Докторе ,успяхте ли да разгледате снимките или нещо съм объркала?
Дано образите Ви дадът някаква представа.http://s1077.photobucket.com/albums/w472/4etka1/

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #361 -: Януари 13, 2012, 17:01:08 pm »
Нещо бъркате с везните- детето не изглежда да е 4 кг.
Също нещо бъркате с обиколката на главата... вероятно не мерите там където трябва.
Иначе детето изглежда външно добре ( не е крайно хипотрофично, имам пред вид), но нещо не е наред или с данните, които давате, или с цялата тази паника.

Няколко неща:
Има ниско разположени ушички обаче- горните им краища идват не на нивото на веждата, а на около средата на окото. Освен ако не е оптична измама от снимката. На снимката също се вижда как светлинният рефлекс (Corneal Light Reflex - Хиршберг тест) не попада точно в центъра на зениците ( двустранно).
Моля, обсъдете с Педиатъра тези подробности.

Детенцето тук Ви изглежда да е 4 кг?
« Последна редакция: Януари 13, 2012, 17:14:13 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #362 -: Януари 13, 2012, 18:51:37 pm »
Сега като погледна поместената от Вас снимка действително изглежда голям но за жалост и само заради ъгала на снимката.Обиколката на главата действително е 43см/прочетох в нета как трябва да се мери/Килограмите са 4,600 премерих го преди малко.Но сега има друг проблем 8O
Преди час му дадох с върха на чаена лъжичка кисело мляко.30 минути след това го съблякох за баня и установих че на кръста се е зачервил.Не обърнах внимание,помислих ,че съм го държала по-дълго през кръстъ.След банята зачервеното беше обхванало и дупето и бедрата в началото.В момента червенината отива и към коремчето.Възможно ли е да е алергична реакция към киселото мляко?
Преди седмица му дадох същото количество /с върха на чаена лъжица/ реакция нямаше.Как да постъпя сега? Да го храня ли от тук нататакас АМ?Да ходя ли в спешното?
Може ли да има белтъчна непоносимост или алергия?
« Последна редакция: Януари 13, 2012, 19:13:16 pm от arwin »

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #363 -: Януари 13, 2012, 20:33:28 pm »
Д-р Бърди, моля за помощ. Дъщеря ми е на годинка и е със суха кожа.Сега имаме ужасен обрив и дерматоложката ни каза псориазис или атопичен дерматит. Моля ви за помощ




*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #364 -: Януари 13, 2012, 23:26:24 pm »
Да припомним някои от дискретните белези за рефлукс при кърмачета:
* плач при първи глътки мляко и извиване на дъга.
* извиване на дъга при поставяне в легнало положение.
* странни премлясквания и преглъщания между храненията, даващи впечатление че храна се връща, и детето я преглъща.
* много неспокойни деца " не знаещи какво искат", за малко успокояващи се на ръце, плачещи веднага в легнало положение и малко успокояващи се в право.

И ние май имаме рефлукс като сравнявам симптомите.

Какво трябва да направя да облекча състоянието на малкия, освен да сложа по-висока възглавница?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #365 -: Януари 14, 2012, 09:05:31 am »
Д-р Бърди имеме температура в момента 37,3 снощи в 20ч беше 38 по препоръка на педиатъра сложих ефералган свещичка в 2ч пак беше 38 и сложих още една свещичка. Сега само меря, нямаме симптоми освен, че е кротък. Ще го водя да го погледне педиатъра да имам ли нещо предвид? Може ли да е от зъби и до колко време  може да е висока заради тях? Не е имал контакт с болен.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #366 -: Януари 14, 2012, 09:49:07 am »
Да припомним някои от дискретните белези за рефлукс при кърмачета:
* плач при първи глътки мляко и извиване на дъга.
* извиване на дъга при поставяне в легнало положение.
* странни премлясквания и преглъщания между храненията, даващи впечатление че храна се връща, и детето я преглъща.
* много неспокойни деца " не знаещи какво искат", за малко успокояващи се на ръце, плачещи веднага в легнало положение и малко успокояващи се в право.

И ние май имаме рефлукс като сравнявам симптомите.

Какво трябва да направя да облекча състоянието на малкия, освен да сложа по-висока възглавница?
Възглавница, която да повдига матрака, нали? Не под главата на бебето.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #367 -: Януари 14, 2012, 11:16:10 am »
Аз не мога да си редактирам поста и ще допълня тук. Температурата се задържа на 37,6, педиатъра не желае да ни прегледа и по телефона ни изписа Нурофен и Панадол превантивно на 3ч. Да ги давам ли? Мисля си до 38 градуса да не предприемам нищо, то нали температурата означава, че организма се бори с инфекцията.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #368 -: Януари 14, 2012, 11:19:58 am »
Аз също не давам докато не стане 37.8-37.9,но като искаш дай Панадол щом и педиатъра ти е казал
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #369 -: Януари 14, 2012, 11:54:23 am »
Аз също не давам докато не стане 37.8-37.9,но като искаш дай Панадол щом и педиатъра ти е казал
Според мен се застрахова, че да не го безпокоя в почивните дни(както и ми отказа преглед днес), затова искам независимо(ако мога така да се изразя) мнение, а и с него не сме в синхрон нещо.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #370 -: Януари 14, 2012, 12:03:40 pm »
Д-р Бърди, моля за помощ. Дъщеря ми е на годинка и е със суха кожа.Сега имаме ужасен обрив и дерматоложката ни каза псориазис или атопичен дерматит. Моля ви за помощ
С какво лекувахте досега?
Гъбичкова инфекция е това... давам Ви снимка на същата. На Вашата 4 снимка е същото... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #371 -: Януари 14, 2012, 13:48:54 pm »
м-и,ако не си дала не давай изчакаи,те личните няма такива като нашите по целия свят
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #372 -: Януари 14, 2012, 14:21:24 pm »
Относно температурата, доктор Бърди неколкократно си е правил труда да пише обстоятелствени и обширни постове относно интерпертирането й. Вкл. спрямо теченията в съвременната  педиатрия. Прочетете малко назад, дори само търсачката с температура в педиатричния подфорум да пуснете, ще излезе нещо по въпроса.
Като цяло за такава температура, аз бих дала ако въпреки, че не е "висока" детето показва признаци на неспокойство или е вяло.
При  над 37.5, давам панадол /парацетамол според килограмите/. Това е мое решение,никого не ангажирам с него.
« Последна редакция: Януари 14, 2012, 14:24:38 pm от *vera »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #373 -: Януари 14, 2012, 15:35:01 pm »
Дадох Панадол, температурата стигна 38.3 падна до 36.6 и сега пак се покачва - 3ч след Панадола.
Пуснах търсене още преди да пиша, излизат ми прекалено малко мнения в самия подфорум, а тема по тема има доста стайна температура, антибиотик, ваксини и ще ми отнеме доста време да чета докато открия това което търся, но чета.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #374 -: Януари 14, 2012, 15:45:43 pm »
м-и, не беше лично.
Има много информация, някои постинги на доктора дори са отделени в тема. Едва ли има физическата възможност да откливка на всичко.
Щом температурата се е качила до 38.3, мисля че е удачно да търсиш начин детето да бъде прегледано от лекар.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #375 -: Януари 14, 2012, 16:03:59 pm »
Мисля си до 38 градуса да не предприемам нищо, то нали температурата означава, че организма се бори с инфекцията.
Аз не давам до 38.5 понякога дори и до 39, ако се чувства комфортно. А интересно, но понягока тази температуран е им пречи и затова не бързам да давам. Ако се чувства зле, тогава и на по-малко бих дала, но до сега не се  е случвало. Обикновено с 38 си играе и не я притеснява. Това си е моя подход.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #376 -: Януари 14, 2012, 16:10:58 pm »
Задържа се температурата под 37, но сега се чудя дали да спазвам схемата на педиатъра. Намерих пост на д-ра, който ме удовлетворява от към инфо. Не очаквам отговори на всичките си чуденки, затова не ги и излагам-то този който трябва да ми отговори не го прави, че да се сърдя изобщо не ми е минало на ум. Просто за първи път има температура и не е активен, а мрънка още повече, на всичкото отгоре ме обхваща паника и почти цялата нощ съм мерила на 15 мин., даже мислех и с вода и оцет да го мажа  :D. То угодия няма, като е активен-нормално ли е толкова, като не е пак проблем  :D. Благодаря ви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #377 -: Януари 14, 2012, 20:20:12 pm »
Д-р Бърди, моля за помощ. Дъщеря ми е на годинка и е със суха кожа.Сега имаме ужасен обрив и дерматоложката ни каза псориазис или атопичен дерматит. Моля ви за помощ
С какво лекувахте досега?
Гъбичкова инфекция е това... давам Ви снимка на същата. На Вашата 4 снимка е същото... .
Педиатърката ме накара да мажа с Адвантан. От него отшумявах в периода на мазането и след два дни отново същото. Мажа тялото с Avene, мия с душ олиото на д-р Тайс. Мазала съм с А-дерма и Емолиум. Лятото имахме, но по-малко и не толкова възпалени.От слънцето се повлияваха добре. Вие какво ще ме посъветвате да правя?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #378 -: Януари 14, 2012, 20:53:16 pm »
Д-р Бърди, здравейте. Дъщеря ми е на 3.5 месеца, има едни ситни червени пъпчици по гръбчето, коремчето, вратлето. Появяват се и се махат. Педиатърката и каза - няма проблеми, когато ги видя. Ще пусна няколко снимки, ако може да ги видите, незнам дали ще ги видите добре, че са много ситнички... Ще съм Ви благодарна ако си кажете мнението.




В четвъртък ни биха ваксина и малко се поувеличиха - възможно ли е да е от нея? Инъче други неразположения няма от нея.
Благодаря предварително!
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #379 -: Януари 14, 2012, 22:42:46 pm »
Бихте ли ми дали съвет - децата ужасно много се плюнчат, текат лиги като реки, в резултат на това гушките им са като подсечени, пъпчасали, въобще лоша работа. С какво да мажа?