0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #260 -: Януари 08, 2012, 14:13:31 pm »
Колко време след антибиотика ( роцефина или амоксицилина) да очаквам температурата да стои в нормални граници без дадавам парацетамол? За колко дена да го давам този амоксицилин? Тя каза за 10, но можело и за 7. Вие какво мислите?

Още веднъж благодаря и лек ден. 
Седмица.
Не би трябвало да има т-ра щом приема АБ.
Благодаря. Супер! Като знам само каката  какво разтройство прави точно от този антибиотик - жестока работа. Колкото по-кратко, толкова по-добре.


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #261 -: Януари 08, 2012, 14:21:59 pm »
Дадено от Бърди средство при упорити подсичания:
Цитат
Вземате 100 гр зехтин (добър).
Вземате стъклен съд, малък, с дебели стени, и широко отворен отгоре.
Поставяте в джезве (чисто, никелирано) зехтина и затопляте.
Щом като стане горещ зехтина, ПОСТЕПЕННО разтопявате восъка в него, разбърквайки непрекъснато, така че да се получи гъста хомогенна смес. Количеството восък е толкова, колкото да се получи гъста хомогенна смес, способна да се втвърди.
Бързо изливате готовата смес (преди да се е втвърдила) в стъкления съд.
Получава се крем, както козметичен крем.
След като изчезнат зачервяванията ползвате само тази смес за поддържане на кожата ПОД ПАМПЕРСА. НЕ мажем цялата кожа с кремчето!!

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29755.msg481286#msg481286
Не знам доколко е за строго специфичен случай и доколко за обща употреба. Но като се имат предвид съставките, може само да помогне.


Майка ми направи този крем. Все още не съм го ползвала, но явно е ефикасен щом го препоръчвате.
Аз бях леко скептична, но......това е черта от характера ми.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #262 -: Януари 08, 2012, 14:24:14 pm »
Колко време след антибиотика ( роцефина или амоксицилина) да очаквам температурата да стои в нормални граници без дадавам парацетамол? За колко дена да го давам този амоксицилин? Тя каза за 10, но можело и за 7. Вие какво мислите?

Още веднъж благодаря и лек ден. 
Седмица.
Не би трябвало да има т-ра щом приема АБ.
Благодаря. Супер! Като знам само каката  какво разтройство прави точно от този антибиотик - жестока работа. Колкото по-кратко, толкова по-добре.
Давайте го с храна, в средата на храненето. И няма да имате проблеми ( с Аугментин).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #263 -: Януари 08, 2012, 14:26:05 pm »
Дадено от Бърди средство при упорити подсичания:
Цитат
Вземате 100 гр зехтин (добър).
Вземате стъклен съд, малък, с дебели стени, и широко отворен отгоре.
Поставяте в джезве (чисто, никелирано) зехтина и затопляте.
Щом като стане горещ зехтина, ПОСТЕПЕННО разтопявате восъка в него, разбърквайки непрекъснато, така че да се получи гъста хомогенна смес. Количеството восък е толкова, колкото да се получи гъста хомогенна смес, способна да се втвърди.
Бързо изливате готовата смес (преди да се е втвърдила) в стъкления съд.
Получава се крем, както козметичен крем.
След като изчезнат зачервяванията ползвате само тази смес за поддържане на кожата ПОД ПАМПЕРСА. НЕ мажем цялата кожа с кремчето!!

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29755.msg481286#msg481286
Не знам доколко е за строго специфичен случай и доколко за обща употреба. Но като се имат предвид съставките, може само да помогне.


Майка ми направи този крем. Все още не съм го ползвала, но явно е ефикасен щом го препоръчвате.
Аз бях леко скептична, но......това е черта от характера ми.
Той не съдържа нищо от Лекарства.
Опитайте на малка площ- колкото 10 стотинки... .

Най-тежките подсичания съм овладявал единствено с Кенакомб/Вердал ( Певарил за Бг) и с този правеният за поддържане. С мастила отдавна вече не се маже... .

Внимание- кремът не работи ако има тежка екзема за лечение първо с лекарствени кремове.
Но поддържа чудесно и предпазва от рецидив.
« Последна редакция: Януари 08, 2012, 14:28:16 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #264 -: Януари 08, 2012, 14:44:31 pm »
Колко време след антибиотика ( роцефина или амоксицилина) да очаквам температурата да стои в нормални граници без дадавам парацетамол? За колко дена да го давам този амоксицилин? Тя каза за 10, но можело и за 7. Вие какво мислите?

Още веднъж благодаря и лек ден. 
Седмица.
Не би трябвало да има т-ра щом приема АБ.
Благодаря. Супер! Като знам само каката  какво разтройство прави точно от този антибиотик - жестока работа. Колкото по-кратко, толкова по-добре.
Давайте го с храна, в средата на храненето. И няма да имате проблеми ( с Аугментин).
Не помага, аз така го давах и преди. Тя каката беше и на Аугментин по едно време - пишеше да се дава с храна за да не и дразни стомаха, но то растройството и става защото и побърква чревната флора.

 Андреа има рефлукс и с това повръщане след ядене, много ме е страх да и го давам с храната. После няма да знам колко антибиотик е приела и колко повърнала.

По повод горният крем ( понеже и ние имаме екзема) - не е ли същото, ако се слага вазелин или някой друг омазняващ крем? Четох, че важното било да не се оставя да остана много суха кожата.
« Последна редакция: Януари 08, 2012, 14:52:43 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #265 -: Януари 08, 2012, 15:08:23 pm »
И аз мисля да го направя-Теди преспа с наакано дупе,което не му се случва по принцип и веднага се подсече с пъпки с бели връхчета. :?

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #266 -: Януари 08, 2012, 22:07:31 pm »
Този крем на др.Birdie ще го приготвя и аз,но за какъв восък става въпрос :oops:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #267 -: Януари 08, 2012, 22:09:41 pm »
Пчелен-чист!
Не употребяван.
Тоест, чистата восъчна пита, която слагат в рамката. Тя е плоска с дебелина около 1-2 мм. Восък е, не восък надграден от пчелите с "клетки".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #268 -: Януари 09, 2012, 10:21:39 am »
Благодаря др.Birdie

да ви разкажа вчера единия ми хубавец Криси направо ме изуми.Моите родители ни бяха на гости(виждаме се на 2-3 седмици)майка ми като дойдоха започна да се радва на децата и Криси изпадна в едно странно състояние тя му се радва,а той като започна да крещи да я щипе,скубе мъчи се да я хапе(двата си долни зъба :lol:),успя да я одраска,че чак до кръв,абе агресия голяма.Аз го вземам успокой се вземе ли го тя пак се почва 8O.В чудо се видях след час вече му мина и не се държеше така с нея.Не съм го оставяла сами с нея,че да го е уплашила или нещо подобно не знам какво беше това,но чак се уплаших каква беше тази енергия и тази агресия,та чак злоба мога да кажа osi_10
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #269 -: Януари 09, 2012, 10:29:19 am »
Д-р Бърди, здравейте и от нас. Имаме близнаци момиченза на 40 дни. Едното престоя в отделение за недоносени деца 38 дни.
След като я прибрахме на моменти е доста неспокойна. Таткото настоява да и даваме залъгалка, но тя категорично отказва, за разлика от сестра си.
Днес на своя глава, без да се консултира с никого, е натопил залъгалката в пчелен мед и я дал на детето.
Притеснението ми е - може ли приема на пчелен мед да е опасно за дете на тази възраст?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #270 -: Януари 09, 2012, 10:35:07 am »
 Здравейте момичета,
да ви попитам, когато сменяте бибероните залъгалки, купувате ли за следващите месеци или си оставате с размера, с който бебо е свикнал? Така де, важно ли е да се вземе по-голямата или е все едно, ако на детето си му харесва и по-малката?
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #271 -: Януари 09, 2012, 10:50:38 am »
Здравейте момичета,
да ви попитам, когато сменяте бибероните залъгалки, купувате ли за следващите месеци или си оставате с размера, с който бебо е свикнал? Така де, важно ли е да се вземе по-голямата или е все едно, ако на детето си му харесва и по-малката?

Дидон, Алекс и Дани категорично отказваха да смучат втори номер биберон:)(залъгалка). Бях им купила 2 различни модела но не ги искаха. На Алекс му се повдигаше като се опитвах да му дам по голямата. До година и половина си смучеше от най-малките:) Не казвам, че е правилно но понякога се налага:)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #272 -: Януари 09, 2012, 11:01:27 am »
Д-р Бърди, здравейте и от нас. Имаме близнаци момиченза на 40 дни. Едното престоя в отделение за недоносени деца 38 дни.
След като я прибрахме на моменти е доста неспокойна. Таткото настоява да и даваме залъгалка, но тя категорично отказва, за разлика от сестра си.
Днес на своя глава, без да се консултира с никого, е натопил залъгалката в пчелен мед и я дал на детето.
Притеснението ми е - може ли приема на пчелен мед да е опасно за дете на тази възраст?


Простете, но за никакъв мед на тази възраст и реч не може да става.
Може да давате залъгалка-опитайте с малки размери... понякога не ги приемат ако са големи.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #273 -: Януари 09, 2012, 11:10:55 am »
 Рина, и нашия Калоян не искаше залъгалка в началото. Всъщност " не искаше" не е съвсем точно,по-скоро не знаеше какво да прави с нея. Ние, обаче си я предлагахме и той в един момент се научи. И досега ни върши работа само, когато му се доспи и стане кисел.

 Лиско, благодаря!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #274 -: Януари 09, 2012, 11:31:20 am »
Благодаря др.Birdie

да ви разкажа вчера единия ми хубавец Криси направо ме изуми.Моите родители ни бяха на гости(виждаме се на 2-3 седмици)майка ми като дойдоха започна да се радва на децата и Криси изпадна в едно странно състояние тя му се радва,а той като започна да крещи да я щипе,скубе мъчи се да я хапе(двата си долни зъба :lol:),успя да я одраска,че чак до кръв,абе агресия голяма.Аз го вземам успокой се вземе ли го тя пак се почва 8O.В чудо се видях след час вече му мина и не се държеше така с нея.Не съм го оставяла сами с нея,че да го е уплашила или нещо подобно не знам какво беше това,но чак се уплаших каква беше тази енергия и тази агресия,та чак злоба мога да кажа osi_10
Аз не бих приела това поведение на бебето задължително като агресия. Ами ако всъщност е защита? Има възрастни, които изразяват прекалено бурно радостта си, които истински плашат децата със своята емоционалност. Аз бих говорила с близките си (и съм го правила) да не се нахвърлят да се радват на детето, а да му дадат възможност да забележи, осъзнае и приеме присъствието им, да му дадат момент на преход към новата компания и тогава да изразяват чувства. Мънички са си още и лесно се стряскат  :wink:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #275 -: Януари 09, 2012, 11:37:55 am »
Подкрепям.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #276 -: Януари 09, 2012, 12:18:11 pm »
Благодаря ви за отговорите. Няма да оставяме повече таткото да експериментира така. Надявам се само, постъпката да няма сериозни последствия за бебчето.
Относно залъгалките те са най-малкия размер.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #277 -: Януари 09, 2012, 12:30:55 pm »
Тогава- опитайте с малко по-голяма... . Следващата по размер, или с тези, изцяло от каучук ( кафявите) на "Кико".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #278 -: Януари 09, 2012, 13:42:17 pm »
Благодаря, ще пробваме друг размер.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #279 -: Януари 09, 2012, 17:00:41 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Мазах обрива по лицето на сина ми с Exomega, както и подсеченото място на гънката на крачето с Певарил. Пъпките по лицето през деня са спокойни, а вечер се зачервяват. Подсеченото не се повлия от Певарила - стои зачервено, сухо и се бели. Какво бихте препоръчали?

п.п. Спазих препоръката ви за хранене само с морков и картоф от пюретата(давам ги към обедното хранене), през останалото време се кърмим.