0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #240 -: Януари 06, 2012, 20:41:34 pm »
А, не знам... тук всички  деца с т-ра над 2 часа продължителност и под годинка, се преглеждат незабавно.
Би трябвало да я видят... .
Ами те щяха да и видят, ако я бях завлекла с спешното, защото беше късно вечерта и лекарският кабинет не работи. Но незабавно нямаше да стане, защото имат толкова по-болни деца, че сигурно щяхме да висим няколко часа там.

Те сутринта ми се обадиха от лекарският кабинет(след като писах тук), защото получили съобщение, че съм звъняля вечерта и казаха щом вече няма температура да я наблюдавам и ако пак има да я заведа, а ако няма да не я водя.Надявам се да се разминахме.
Добре. Разумно и коректно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #241 -: Януари 06, 2012, 23:26:29 pm »
Въпроса ми е д-р Бърди трябва ли да пие мляко или някаква млечна напитка и след година при положение ,че не пие АМ?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #242 -: Януари 06, 2012, 23:28:08 pm »
Зависи какво иска детето- ако не иска- не му се дават.
След година се дава обикновено прясно мляко, освен ако няма специални противопоказания.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #243 -: Януари 06, 2012, 23:29:12 pm »
Много благодаря!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #244 -: Януари 07, 2012, 03:47:32 am »
д-р Бърди, благодаря!
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #245 -: Януари 07, 2012, 18:13:53 pm »
Ползвали ли сте тридерм при подсичане, ефикасен ли е?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #246 -: Януари 07, 2012, 18:38:21 pm »
Силве,то ще се повлияе щото е кортикостероид,но няма ли някое по-леко мазило.В смисъл ако не е много подсечен...знам ли.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #247 -: Януари 07, 2012, 18:55:50 pm »
Силве,при подсичане аз ползвам крем на Хип и съм доволна.

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #248 -: Януари 07, 2012, 19:17:53 pm »
Силве,то ще се повлияе щото е кортикостероид,но няма ли някое по-леко мазило.В смисъл ако не е много подсечен...знам ли.

Много е силно ли?С бочко само ще се оправи ли?

Не е чак много зачервен, но като ака го боли и пищи  :? .

Силве,при подсичане аз ползвам крем на Хип и съм доволна.

Как се казва крема?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #250 -: Януари 07, 2012, 21:13:10 pm »
Ами аз от Бочко съм доволна макар при едно много силно подсичане Лиско ми каза аптека във Варна в която бъркаха кремче и една приятелка ми го донесе.С него веднага оправи.Но пробвай и Бочко щом не е много.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #251 -: Януари 07, 2012, 21:20:55 pm »
Аз пък ползвах Судокрем, препоръчан ми е от преди години от д-р Бърди
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #252 -: Януари 07, 2012, 22:05:25 pm »
Аз пък ползвах Судокрем, препоръчан ми е от преди години от д-р Бърди

И аз ползвам Судокрем откакто се е родил Евгени. Още от първия ден. Досега не сме имали проблеми със зачервено дупе. Като видя, че се зачерви повечко, мажа обилно с кремчето и на следващото преобуване вече е изчезнало.


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #253 -: Януари 07, 2012, 22:09:05 pm »
Дадено от Бърди средство при упорити подсичания:
Цитат
Вземате 100 гр зехтин (добър).
Вземате стъклен съд, малък, с дебели стени, и широко отворен отгоре.
Поставяте в джезве (чисто, никелирано) зехтина и затопляте.
Щом като стане горещ зехтина, ПОСТЕПЕННО разтопявате восъка в него, разбърквайки непрекъснато, така че да се получи гъста хомогенна смес. Количеството восък е толкова, колкото да се получи гъста хомогенна смес, способна да се втвърди.
Бързо изливате готовата смес (преди да се е втвърдила) в стъкления съд.
Получава се крем, както козметичен крем.
След като изчезнат зачервяванията ползвате само тази смес за поддържане на кожата ПОД ПАМПЕРСА. НЕ мажем цялата кожа с кремчето!!

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=29755.msg481286#msg481286
Не знам доколко е за строго специфичен случай и доколко за обща употреба. Но като се имат предвид съставките, може само да помогне.
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 22:11:18 pm от Тик-так »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #254 -: Януари 07, 2012, 22:14:29 pm »
Обща употреба. Но много добро профилактично средство, и за лекуване на леки зачервявания.
Много добро също за лека суха кожа по подбедриците и крачката, в много умерени количества... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #255 -: Януари 07, 2012, 22:43:58 pm »
А, не знам... тук всички  деца с т-ра над 2 часа продължителност и под годинка, се преглеждат незабавно.
Би трябвало да я видят... .
Ами те щяха да и видят, ако я бях завлекла с спешното, защото беше късно вечерта и лекарският кабинет не работи. Но незабавно нямаше да стане, защото имат толкова по-болни деца, че сигурно щяхме да висим няколко часа там.

Те сутринта ми се обадиха от лекарският кабинет(след като писах тук), защото получили съобщение, че съм звъняля вечерта и казаха щом вече няма температура да я наблюдавам и ако пак има да я заведа, а ако няма да не я водя.Надявам се да се разминахме.
Добре. Разумно и коректно.
Докторе,да ви кажа какво стана. Не се разминахме, а детето на следващата вечер вдигна пак температура - 38.5 ( 39 анално) и я смъкна след около 2 часа. Дадох парацетамол, но тя повърна веднага след него (има рефлукс и каот че е по-лош когато има тепература)и май не я смъкан от него. На сутринта я заведох на лекар, всеха и секрет за РСВ и инфлуенца - негативни.Каза, че е е червено гърлото, но иначе чисти дробове и не се вижда да има ушна инфекция ( било възможно ако е малко да не се види добре). Реши, че ибл друг вирус и да сме си ходели, но аз настоях и и взеха кръв за ПКК.  Оказа се, че има повишени лимфоците и общите левкоцити бяха 21 при норма до 17 хил. и забравих какво още беше увеличено, но каза, че е така, че само от това не могат да кажат дали е вирусно или бактериално. И изведнъж заяви, че трябвало да отидем в болница да вземат стерилна урина с катетър и да направят посявки. След като я разпитах подробно установих, че ако открият левкоцити в урината, все по един начин лекуват преди да излезне културата ( 3 дена) - дават Роцефин инжекция и после след 24 часа се започва амоксичилин. При това положение аз попитах като все едно и също правят, защо просто не и даде антибиотика и да си ходим, вместо да вися часове в някакво спешно отдлеение, което събота и неделя прелива от болни деца.Ами можело да се окаже, че няма уринарна инфекция и тогава нямало нужда от антибиотици Реално излезна, че ще го правят всичко това, за да и спестят антибиотика, ако няма нужда. Аз я питах - вие можете ли да ми гарантирате, че ако няма такава инфекция, няма другаде бактериална инфекция, например в гърлото или в ушите - не можела. Ами тогава, казвам, защо не и дадете антибиотика, а ще я подлагате на един куп тестове, че да и дадете пак същото. Не виждам смисъл. 10 минути преди това тя искаше да ме прати в къщи без нищо и взеха кръв само защото аз настоях. Каза, че ако е уринарна инфекция, била малка да има такава и трябвало да се проследи защо, да се направи УЗ на пикочният мехур и бъбреци и т.н. . Обаче те това ще и го правят след няколко седмици и без това, защото беше с двуцевна пъпна връв и и проследяват бъбреците понеже при раждането имаше инцидентно увеличаване на единият.
В крайна сметка биха Роцефина, дадоха ми рецепта за Амоксицилин и се разбрахме, ако не падне температурата до утре, да я заведа в сшешното за микробиология. Детето сега няма температура - тя изглежда, че скача вечер за няколко часа и после и пада през нощта, защото вече 2 дена това се повтаря. Сега тук е следобяд и все оше няма температура.
Та въпросът ми е - при положение, че започнахме антибиотик, направих ли грешка, че не отидох за микробиология на урината и ако да, какво различно биха направили.


  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #256 -: Януари 07, 2012, 22:49:55 pm »
Вие ме застреляхте... честно.
Вашата логика е същата, както и моята.
Ние просто тук слагаме колектор- ако общото изследване на урината е проблемно, даваме АБ и чакаме посявките. Може да имате лъжливо к-во бактерии в урината, но може ли да имате левкоцити в урината, или нитрати, или хемоглобин, без уроинфекция?
Така че... добре сте постъпили. Много добре.

Въпросът е че нямаме диагноза, но тези "т.нар" "двуфазни т-ри ( с период на "благополучие" помежду) са инфекция, като усложнение след вирусно заболяване- парагрипни, адено вирус.
Инфекцията обикновено е фаринеална,сливици, носни, бронхити... . Но често-пневмонии! или костни инфекции- остеомиелит... . Рядко- но е възможност.

Вие ме застреляхте направо с тази желязна логика. Ами- така си е, както го казвате... .
Хе хе хе хе... Поздрави!!

Не е практика навсякъде да се слагат мускулни АБ. Оралните си работят чудесно.
Аугментин е по-добър избор, но ако е ИМ, може да имате обрив. Както и да е... .

Но това,което пишете, подлежи на анализ- погледнете само:

* лекуващ се води по логиката на родителите, вместо да има своя. Грешка е това.
* Би трябвало сам да поиска нужното- поне СБС, СРП и ако има данни за инфекция, да прецени от това, което вижда-за уроинфекция ли "върви" това, или от находката при прегледа, има фокус, обясняващ инфекцията от кръвните изследвания.
*ето как тези, призоваващи целия свят към "икономически" подходи в Медицината, всъщност за едно просто температурно, правят изследвания за стотици долари- само вирусните и двете струват над 300$. Роцефина мускулно- още 80-90$. 400$ за една двуфазна температура, която априори е инфекция след вирусно. И без Стреп-тест и посявки ( носни и фарингеални, но те ги считат за лъжливи, така или иначе, което не е така на практика).

*Има ли уроинфекция, която да почне с т-та, да спре за ден, два, и после пак да продължи с т-ра? Тоест 2-3 дена уроинфекция, и то при бебе, без зачервяване, подсичане, болка?
* Има ли уроинфекция при бебе, започваща с хрема и зеленикави секрети от носа? може, но съгласете се- нетипично. И то след  по-голямо дете,първо заболяващо? Следователно- не първа мисъл.
Въз основа на горните две, може ли уроинфекция да е първа мисъл?

Ако погледнете реално, АБ, даден като клинично решение на опитен Педиатър в случая, би спестил стотици долари разходи. В края на краищата- има основание за това решение. И не е нужен Азитромицин- Аугментин или Амоксил стават.

Това, което пишете, нагледно показва, че не "алгоритмите" и изследванията и техниката решават сами по себе си проблемите в Педиатрията, без лекуващия да мисли със собствената си глава, и то независимо да мисли, не заробен от лабораторията по типа >"това го няма в цифрите- не може да е на практика". Цифрите  "доливат чашата". Не я пълнят отначало... .
« Последна редакция: Януари 07, 2012, 23:18:42 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #257 -: Януари 08, 2012, 08:21:59 am »
Благодаря докторе. Знаете, че аз самата не съм фен на антибиотиците по принцип, но все пак човек трябва да си направи сметката какво да прави според симптомите. Не може тя да ми разправя, че и е червено гърлото,, да не и взима секрет от гърлото, пък да ми тестват урина и да ми решава дали ще ми дава антибиотик само от това дали има бактерии в урината. Да беше каката, да изчакам, ама това е 5 месечно бебе все пак. В интерес на истината мисля, че лекарката може би е задължена да направи това, което предлагаше, защото ми каза, че след като е напраивла ПКК и това са резултатите, била длъжна да търси от какво било. И друго ме кара да си го мисля това -сега видях, че на листа, който ми даде е написала диагноза инфекция на горните дихателни пътища и отит медиа при положение, че ми каза, че няма възпаление на ушите. Мисля, че го е написала, за да си върже гащите и да оправдае защо ми дава антибиотика, ако няма такава диагноза. Честно казано тя ми изглеждаше съгласна с мен, но като че ли нещо я караше да действа по някакъв протокол. Сигурно ако не направи дадени неща после от застраховката ще ги подхванат защо това или онова.

Колко време след антибиотика ( роцефина или амоксицилина) да очаквам температурата да стои в нормални граници без дадавам парацетамол? За колко дена да го давам този амоксицилин? Тя каза за 10, но можело и за 7. Вие какво мислите?

Още веднъж благодаря и лек ден. 


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #258 -: Януари 08, 2012, 10:21:01 am »
Силве,то ще се повлияе щото е кортикостероид,но няма ли някое по-леко мазило.В смисъл ако не е много подсечен...знам ли.

Много е силно ли?С бочко само ще се оправи ли?

Не е чак много зачервен, но като ака го боли и пищи  :? .

Силве,при подсичане аз ползвам крем на Хип и съм доволна.

Как се казва крема?

Силве, ако имате гъбична инфекция, то тридерма ще влоши нещата, защото има гентамицин вътре.
При подсичане до кръв, с малки ситни пъппчици, мажа с крема за подсичане Судокрем и малко клотримазол или певарил два пъти на ден /лекарствата/.
Така минава бързо.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #259 -: Януари 08, 2012, 11:49:05 am »
Благодаря докторе. Знаете, че аз самата не съм фен на антибиотиците по принцип, но все пак човек трябва да си направи сметката какво да прави според симптомите. Не може тя да ми разправя, че и е червено гърлото,, да не и взима секрет от гърлото, пък да ми тестват урина и да ми решава дали ще ми дава антибиотик само от това дали има бактерии в урината. Да беше каката, да изчакам, ама това е 5 месечно бебе все пак. В интерес на истината мисля, че лекарката може би е задължена да направи това, което предлагаше, защото ми каза, че след като е напраивла ПКК и това са резултатите, била длъжна да търси от какво било. И друго ме кара да си го мисля това -сега видях, че на листа, който ми даде е написала диагноза инфекция на горните дихателни пътища и отит медиа при положение, че ми каза, че няма възпаление на ушите. Мисля, че го е написала, за да си върже гащите и да оправдае защо ми дава антибиотика, ако няма такава диагноза. Честно казано тя ми изглеждаше съгласна с мен, но като че ли нещо я караше да действа по някакъв протокол. Сигурно ако не направи дадени неща после от застраховката ще ги подхванат защо това или онова.

Колко време след антибиотика ( роцефина или амоксицилина) да очаквам температурата да стои в нормални граници без дадавам парацетамол? За колко дена да го давам този амоксицилин? Тя каза за 10, но можело и за 7. Вие какво мислите?

Още веднъж благодаря и лек ден. 
Седмица.
Не би трябвало да има т-ра щом приема АБ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.