0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #160 -: Декември 21, 2011, 23:04:28 pm »
Благодаря ви. Оказа се,че сте прави- бил гадния антибиотик, от него се получавало често разстройство, защото скапва флората на черва и пр.
Момичета, по повода се разрових малко в нета и се оказва че е абсолютно препоръчително, да не кажа задължително да се приемат пробиотици след и по време на АБ. Проблемът е че повечето лекари лесно изписват АБ, но рядко, да не кажа никога не казват как да се неутрализира негативния ефект след това. Така че вие преценете, но рискът особено за такива мъници да развият след това алергии, да са с понижен имунитет, да приемат по-трудно нова храна и пр. е доказан. Аз лично смятам да ползвам и т.нар. опашка след АБ- хомеопатия за изчистване след прием на АБ.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #161 -: Декември 23, 2011, 12:22:33 pm »
Момичета, помагайте вече съм се видяла в чудо. А и Бърди го няма. :(
Както писах Алекс е с гнойна ангина и от понеделник е на антибиотик Панцеф. Следващите два дни вдигаше температура 37-37.7. Но от вчера е с 38-39 градуса, която трудно се повлиява от Панадол или Нурофен. Водих го при неговата лекарка каза че гърдите са чисти, ушите са добре, коремчето е спокойно, гърлото е изчистило гнойта, но още е зачервено. Забравих да спомена, че от вчера е с много силна хрема, тече като река бистър секрет. След вдигане снощи отново на 39градуса го водихме и на дежурен лекар, който потвърди, че всичко е чисто и спокойно, освен гърлото.
Не знам вече какво да мисля: дали не се повлиява добре от този антибиотик? Възможно ли е заради хремата да вдига такава температура?
Той до сега не е боледувал въобще.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #162 -: Декември 23, 2011, 12:34:21 pm »
Благодаря ви. Оказа се,че сте прави- бил гадния антибиотик, от него се получавало често разстройство, защото скапва флората на черва и пр.
Момичета, по повода се разрових малко в нета и се оказва че е абсолютно препоръчително, да не кажа задължително да се приемат пробиотици след и по време на АБ. Проблемът е че повечето лекари лесно изписват АБ, но рядко, да не кажа никога не казват как да се неутрализира негативния ефект след това. Така че вие преценете, но рискът особено за такива мъници да развият след това алергии, да са с понижен имунитет, да приемат по-трудно нова храна и пр. е доказан. Аз лично смятам да ползвам и т.нар. опашка след АБ- хомеопатия за изчистване след прием на АБ.
Сами, никак не мога да се съглася с написаното нищо, че си го прочела в нета или точно защото си го прочела в и-нет.
Разбира се това си е мое мнение и всеки родител сам решава кого да слуша за да лекува децата си. Важното е да са здрави.

Ели, единственото, което бих те посъветвала защото за друго нямам комптенцията, е да пуснете носен и гърлен секрет на Алекс.
Дано бързо се оправя.
« Последна редакция: Декември 23, 2011, 12:36:05 pm от Lisko »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #163 -: Декември 23, 2011, 12:56:52 pm »
@ Nataly
Сменете АБ- като първа стъпка.
Ако сте сигурни че не ИМононуклеоза, Аугментин би бил добър избор. Ако детето не е алергично към него, разбира се.
Ако имате съмнения за ИМ, може да направите VCA Ig G Ig M за ИМононуклеоза.

Може би е добре да огледате за отит или за уроинфекция. Или рентгенография на БД.
Ако решите да продължите с цефалоспорин ( защото не можете да направите изследванията за ИМононуклеоза )- "Зинат" би бил добър избор също. Ако детето не е алергично към него, разбира се.

Общо взето- обикновени изследвания би било добре да направите- СРП, СУЕ, кръвна "картина" ( СБС)... .
« Последна редакция: Декември 23, 2011, 13:04:44 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #164 -: Декември 23, 2011, 12:59:22 pm »
Благодаря ви. Оказа се,че сте прави- бил гадния антибиотик, от него се получавало често разстройство, защото скапва флората на черва и пр.
Момичета, по повода се разрових малко в нета и се оказва че е абсолютно препоръчително, да не кажа задължително да се приемат пробиотици след и по време на АБ. Проблемът е че повечето лекари лесно изписват АБ, но рядко, да не кажа никога не казват как да се неутрализира негативния ефект след това. Така че вие преценете, но рискът особено за такива мъници да развият след това алергии, да са с понижен имунитет, да приемат по-трудно нова храна и пр. е доказан. Аз лично смятам да ползвам и т.нар. опашка след АБ- хомеопатия за изчистване след прием на АБ.
НЯМА такива изисквания за пре, про биотици никъде.
Няма официални препоръки да се приема нещо друго, освен АБ, за "подсилване", за "чревната флора", "хомеопатия" и т.н. .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #165 -: Декември 23, 2011, 13:11:28 pm »
@ Nataly
Сменете АБ- като първа стъпка.
Ако сте сигурни че не ИМононуклеоза, Аугментин би бил добър избор. Ако детето не е алергично към него, разбира се.
Ако имате съмнения за ИМ, може да направите VCA Ig G Ig M за ИМононуклеоза.

Може би е добре да огледате за отит или за уроинфекция. Или рентгенография на БД.
Ако решите да продължите с цефалоспорин ( защото не можете да направите изследванията за ИМононуклеоза )- "Зинат" би бил добър избор също. Ако детето не е алергично към него, разбира се.

Общо взето- обикновени изследвания би било добре да направите- СРП, СУЕ, кръвна "картина" ( СБС)... .

Радвам се, че се включихте докторе. Той първоначално беше на Зинат само една доза обаче и защото го плюе го смениха с Панцеф. Педиатърката каза, че Панцеф бил същия, но по-сладък и децата го приемали добре.  Снощи дежурната лекарка каза да сменим антобиотика с Аугментин, но аз не посмях да го направя. Тя му огледа ушите и каза, че всичко е наред. За уроинфекция също не съм забелязала симптоми.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #166 -: Декември 27, 2011, 15:34:33 pm »
здравейте, весели празници на всички и по- малко болни у дома! ето нашия проблем, силно се надявам на адекватен съвет, защото педиатрите, които наблюдават момченцето ми, не откриха проблем, за да назначат лечение. най- обикновена хрема, кашлица, сополи, вкл. и храчки, които изхвърля след продължително кашляне. и така вече 3 месеца. всичко тръгна от градината на каката, обичайна хрема, която сполетява всички деца, непосещавали до момента детски заведения. ок, но малкият лепна сополите и всичките ми усилия да го излекувам са с временен ефект. разбира се, градината я спряхме, от 2 месеца децата нямат контакт с болни деца, че и със здрави много не се виждат. с каката стигнахме до антибиотик, спря да кашля. но на малкия (11месеца), не давам друго, освен хомеопатия. за седмица избиха 3 зъба, което отчасти оправдава хремата ... ето и историята на лечението: изопринозин (около 2 месеца), сега давам хомеопатичен вариант енгистол. меркуриус солубилис, алиу цепа да сгъсти хремата, после хепар сулфурис 15 да я разреди, че детето се задръсти... калкареа за зъбите, тартефедрил по съвет на детски пулмолог (без ефект), сироп на др. тайс (пак без ефект), бронхиалис на хийл, промивам нослето, капя алое вера (засега това май е най- ефективно), дрозера при много силна кашлица ... вече започнах да забравям лекарствата, които давам... всичко повлиява за кратко, недостатъчно ефективно. при преглед казват - нищо му няма! кашля, особено нощем, влажна кашлица, къртеща. д-р Бърди, ако можете, включете се със съвет,моля! макар и от дистанция и без преглед, съветите ви за здравето на дъщеря ми са били адекватни, надявам се сега да помогнете и за дребчо. ако някоя мама има лек за тази ужасна кашлица, нека се включи също! а да, щях да забравя - чай от орехи и босилек, но вече отказва да го пие, на детето също му писна от лекове :(
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #167 -: Декември 27, 2011, 15:46:10 pm »
Аз може би не питам където трябва, но се притеснявам. На моето момче му посинява около устата, педиатъра казва че е от сукането и е нормално, няма нищо притеснително. Но нормално ли е на 6м да продължава това? Има ли го при някое друго бебе?
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #168 -: Декември 27, 2011, 22:08:35 pm »
Здравейте д-р Бърди!
Позволих си да Ви помоля за помощ и съвет, тъй като осеммесечната ми дъщеря е с хрема вече 10 дни. Секретът е бистър и обилен. През първите 2 дни поддържаше температура 38,5, която спадна. Детето има апетит, но на средата на храненето се отказва, защото не може да диша. Промиваме нослето с физиологичен разтвор, смучем с помпи.
Свързахме се с кабинета на педиатъра и настояхме за преглед, а те по телефона ни казаха, че "нищо й няма" /живеем в САЩ  :wink:/.
Какво можем да предприемем? "Нормална" ли е хрема, продължаваща повече от 10 дни?

Благодаря предварително! Простете, че ви занимаваме дори и по празници.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #169 -: Декември 27, 2011, 22:25:10 pm »
 Не, не е нормално.
Нужно е да я заведете да я видят.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #170 -: Декември 27, 2011, 22:27:57 pm »
Благодаря! Весели празници!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #171 -: Декември 27, 2011, 22:30:58 pm »
здравейте, весели празници на всички и по- малко болни у дома! ето нашия проблем, силно се надявам на адекватен съвет, защото педиатрите, които наблюдават момченцето ми, не откриха проблем, за да назначат лечение. най- обикновена хрема, кашлица, сополи, вкл. и храчки, които изхвърля след продължително кашляне. и така вече 3 месеца. всичко тръгна от градината на каката, обичайна хрема, която сполетява всички деца, непосещавали до момента детски заведения. ок, но малкият лепна сополите и всичките ми усилия да го излекувам са с временен ефект. разбира се, градината я спряхме, от 2 месеца децата нямат контакт с болни деца, че и със здрави много не се виждат. с каката стигнахме до антибиотик, спря да кашля. но на малкия (11месеца), не давам друго, освен хомеопатия. за седмица избиха 3 зъба, което отчасти оправдава хремата ... ето и историята на лечението: изопринозин (около 2 месеца), сега давам хомеопатичен вариант енгистол. меркуриус солубилис, алиу цепа да сгъсти хремата, после хепар сулфурис 15 да я разреди, че детето се задръсти... калкареа за зъбите, тартефедрил по съвет на детски пулмолог (без ефект), сироп на др. тайс (пак без ефект), бронхиалис на хийл, промивам нослето, капя алое вера (засега това май е най- ефективно), дрозера при много силна кашлица ... вече започнах да забравям лекарствата, които давам... всичко повлиява за кратко, недостатъчно ефективно. при преглед казват - нищо му няма! кашля, особено нощем, влажна кашлица, къртеща. д-р Бърди, ако можете, включете се със съвет,моля! макар и от дистанция и без преглед, съветите ви за здравето на дъщеря ми са били адекватни, надявам се сега да помогнете и за дребчо. ако някоя мама има лек за тази ужасна кашлица, нека се включи също! а да, щях да забравя - чай от орехи и босилек, но вече отказва да го пие, на детето също му писна от лекове :(

Направете носни и фарингеални посявки.
Преценете от къде кашля детето, ако посявките са негативни- ако смятате че е бронхит и/или инфекция- ще е нужен АБ. Вероятно ще е нужен, ако кашлицата е такава, каквато я описвате.

Не мисля, че това което давате, ще има някакъв ефект... простете за откровеността.
« Последна редакция: Декември 28, 2011, 13:38:53 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #172 -: Декември 28, 2011, 10:17:18 am »
Elle, нас хремата ни тормози около месец :-( Голямо дърпане на сополи падна. Водих малкия на педиатър и тя каза да се дърпат секретите, и физиологичен р-р, носния и гърлен секрет бяха чисти. Не му е текъл чак носа, но си имаше. Премина, но накрая се престраших и му слагах по малко капки Виброцил(някои може да са против на толкова малко бебе,но просто след месец чистене на нослето се бях отчаяла вече) и като че ли от тях премина.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #173 -: Декември 28, 2011, 10:26:50 am »
д-ре, благодаря за съвета. направихме посявки преди около месец, не се изолира нищо. откровеността е повече от добре дошла, още повече, че личната лекарка на бебчо не иска да изписва аб, а аз на своя глава не мога да давам нищо повече от хомеопатия. благодаря още веднъж!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #174 -: Декември 28, 2011, 14:52:48 pm »
Мами, помагайте, моля. Бебка повърна наситено жълто днес. Само на кърма е. Повръща често, но такова нещо не съм виждала до сега. Педиатърката ни е запразнила и не отговаря... Ако и д-р Бърди е на линия и се включи, ще съм благодарна.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #175 -: Декември 28, 2011, 22:10:03 pm »
здравейте, весели празници на всички и по- малко болни у дома! ето нашия проблем, силно се надявам на адекватен съвет, защото педиатрите, които наблюдават момченцето ми, не откриха проблем, за да назначат лечение. най- обикновена хрема, кашлица, сополи, вкл. и храчки, които изхвърля след продължително кашляне. ....

Направете носни и фарингеални посявки.
Преценете от къде кашля детето, ако посявките са негативни- ако смятате че е бронхит и/или инфекция- ще е нужен АБ. Вероятно ще е нужен, ако кашлицата е такава, каквато я описвате.

Не мисля, че това което давате, ще има някакъв ефект... простете за откровеността.

Добър вечер д-р Бърди!
От тази вечер и ние сме с подобни симптоми. Детето ми се стори топло и измерих темп. 37,5. След не повече от час започна да кашля - суха кашлица. След още час текна и нослето. Сега заспа, но е доста неспокойна, проплаква в съня си. Утре сутрин съм пред кабинет и тъй като съм убедена, че нама да ми се назначат никакви изследвания искам да Ви попитам да пусна ли на своя глава носни и фарингеални посявки?
Благодаря Ви предварително.
Лека вечер!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #176 -: Декември 28, 2011, 22:45:43 pm »
Лиско, за пробиотиците ли не си съгласна или че не ги изписват? Струва ми се едва ли в днешно време има хора, които да са против и да не знаят за ползите. Поне няма вреда, за разлика от антибиотиците..
Д-р Бърди, незнам за официални препоръки, но фактът че от аугментина децата "изкарват" всичко разредено веднага след като са го погълнали е достатъчно показателен, че е нужно малко възстановяване. А на тази възраст не може да си набави всичко необходимо от храната. На нас и педиатърката ни го препоръча, така че смятах че това не се отрича дори от "твърдолинейната" официална медицина.

Относно сополите, и аз се мъчих с помпи при запушен нос напълно без успех. после педиатърът потвърди, че това се прави само когато се вижда в кухината секрет, но ако е навътре си е нужно капки, с помпа не става.
Бързо оздравяване на всички.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #177 -: Декември 29, 2011, 09:07:56 am »
Здравейте д-р Бърди
Искам да ви попитам нормално ли е едно дете на 42 дни да изяжда по 650мл. АМ за денонощие. До преди седмица малкия си хапваше хубаво по 120-130мл., а сега яде само по 70-80 рядко по 100мл, чувам че страшно много му къркат чревцата и от вчера е с разтройство. От седмица някъде му давам капки за коликите колийф и био гая, а до преди това бях на линекс бебе и еспумизан. Възможно ли е това да е от капките. Също така като му дам сутрин на гладно Вигантол и след това повръща като яде.
П.П : Забравих да пиша ,че се храним по 8 пъти на ден
« Последна редакция: Декември 29, 2011, 09:17:06 am от niksha »

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #178 -: Декември 29, 2011, 09:12:00 am »
niksha спри ги тия капки, в АМ си има всичко необходимо няма смисъл да ги даваш, а и понякога те са виновни за разстройството или къркоренето, а на вигантола пише с малко храна да се дава не знам дали с първата глътка.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #179 -: Декември 29, 2011, 09:41:04 am »
Аз давам вигантола сутрин на гладно, и сме нямали проблем