0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #860 -: Февруари 05, 2012, 22:33:34 pm »
   От раждането момченцето ми получи хематом на главичката, колкото орех.  Лекарите тогава казаха, че до два-три месеца ще изчезне.  При него в началото беше мека подутина, но до края на първия месец се втвърди в този вид. С израстването до сега (началото на пети месец) на половина се заличи, но все още главата му е видимо крива. 
Явно доста по-бавно ще се махне подутината.  Някоя от вас има ли наблюдение върху такъв проблем и какво да очаквам?  И още нещо, косата му расте главно от горе и от дясно, а лявата страна е почти плешива, сякаш нарочно, за да подчертае кривата му главичка  :wink: :)
   Не, че е някакъв голям проблем, но ако имате логично обяснение, моля споделете!
Да не спи повече на ляво? Моите и двете имаха плешивини отзад на главата. Андреа още си има, де. При нас мисля, че е от това, че така спят. Андреа вече спи и настрани, но плешивото си го има :-).


Боби


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #861 -: Февруари 06, 2012, 18:16:15 pm »
ади имаше плешевина отзад на главата, та "любимият" ми педиатър ми каза, че това били начални фази на дефицит на вит д, добре че има интернет иначе да съм му повярвала.

марси, дано да си порастне косичката по-бързо, при нас косата видимо започна да расте след 6тия-7месец, вече имаме къдри :). но често расте несиметрично - има едно бебе, което си е с пънкарски гребен на главата и се роди с диско опашчица отзад, та за дапредотвратят объркване в идентичността майка му, отряза диското :))
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #862 -: Февруари 07, 2012, 12:18:31 pm »
И ние имаме плешиво петно отзад :-) Предполагам, защото спим по гръб и от търкането и въртенето му изпада косичката на детето ;-)
Първите месеци слагах Благовест да спи на една страна(така ми бяха казали) После започнах да го слагам по гръб и той така си спи.А някъде из темите д-р Бърди беше писал че бебетата трябвало да спят по гръб. Мое мнение е, че както и да спи детето(стига да не спи/седи твърдо само на една страна) нищо няма да му стане на главичката. :-)


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #863 -: Февруари 07, 2012, 13:46:29 pm »
Севи също се роди точно с гребен и диско опашка :) Отстрани косата е къса.Естествено,вече си има и плешиво място отзад.Но аз колкото и бебета да съм виждала около тази възраст - всички са я имали тази плешивина,та изобщо и не съм я отразявала.
[/url]
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #864 -: Февруари 07, 2012, 14:21:16 pm »
Аз редувах ляво и дясно през три часа и въпреки това и се изкриви главичката, от 4 месец до сега(7м) спи на другата страна но не и се оправя.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #865 -: Февруари 07, 2012, 14:59:47 pm »
Плешивинката отзад и ние я имаме, тя е логична. Но разликата между двете му страни е странна, защото от дясно има кичури, които покриват цялото ухо, а от ляво- напълно голо ушенце, толкова е къса косичката. При заспиване се опитвам да редувам двете посоки, но винаги го заварвам по гръб при събуждане :). Ще се опитам да проследя как точно се върти по време на сън.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #866 -: Февруари 07, 2012, 16:15:10 pm »
марси, малко звучи като че нищо не можеш да направиш - колкото и да ги обръщаме, те си спят както си искат, че даже и по корем, дето казват, че не трябвало, заради риска от задушаване, така че не си накъсвай съня, да го следиш как се обръща, само туй ти е кусура, според мен, де. след като лекарите са казали, че е здрав....
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #867 -: Февруари 07, 2012, 19:35:23 pm »
Момичета, в какво се изразяват алергичните реакции към някаква храна например? Знам, че по принцип трябва да наблюдавам за обрив, но къде? По цялото телце ли трябва да е? На Славея от известно време и се появяват едни обривчета под памперса, но не на дупето, а на устничките долу и отива към крачетата. Започва от една две пъпчици и постепенно се разпространява настрани. Като й излезе за първи път започнах да и правя ванички със смрадлика и лайка и мазах с Имазол - за 3-4 дена изчезнаха. Минаха около 10-тина дена - и ето я пак със същия обрив. Стремя се веднага след като се надриска да сменям памперса, мия винаги след аки, оставям малко на въздух, мажа със судокрем, и ето пак сме така. Самата кожа не е зачервена - само самото обривче. Та си мисля, може ли това да е алергична реакция?  Никъде другаде няма обрив само там? Не ми се ще да я водя сега по лекари в тези виелици и грипни епидемии, не знам - мислите ли че е сериозно - да бързам да я водя на кожен? Имам и снимки
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #868 -: Февруари 07, 2012, 19:52:34 pm »
Деси, Илияна се подсичаше по същия начин, чак на мехури ставаше и до ден днешен ако я измия 2 пъти задължително се подсича. Аз упорито си миех след всяка смяна на пелени, сменях кремове и т.н., докато не прочетох съвет на Доктора. Мий по веднъж на ден, през останалото време - мокри кърпи, смело мога да заявя, че това ни оправи проблема.
За подсеченото - това е най-доброто решение, ако е нещо друго не съм компетентна да коментирам.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #869 -: Февруари 07, 2012, 20:23:36 pm »
aditoo мерси за бързия пост, ама като че ли не ми се струва да е подсечено - кожата си е нормална розовичка не е червено, била е подсечена преди и тогава и кожата и се зачервяваше около дупето и напред - а сега е само ситен, релефен обрив без зачервяване наоколо и то само върху устничките, надолу към дупето вече няма нищо :? Офф не знам дали се изразявам добре, а пък не мога да кача снимките от този компютър, а мъжа ми не ще да си вдигне зад..а от другия :x
Всъщност, това което най-ме интересуваше е дали е възможно това да е алергична реакция или за такава обрива трябва да е и по други места :ask:
« Последна редакция: Февруари 07, 2012, 20:25:34 pm от dessi-kk »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #870 -: Февруари 08, 2012, 08:57:38 am »
Деси надали е алергия. Моят син се изрина от АБ корем, гръб, под памперса беше подсечен от разстройство, което също е от непоносимостта към АБ.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #871 -: Февруари 08, 2012, 13:17:55 pm »
Здравейте!
Обръщам се към Д-р Бърди: на дъщеря ми и откриха Стафилококи Ауреус в нослето. Педиатърката и каза, че няма да лекуваме засега, щом е здарва. ПКК е ок, СУЕ - 4. Другия четвъртък сме на ваксина. Дали би било проблем това. Педиатърката все казваше, че няма смисъл да пускаме секрет, но аз пуснах най-накрая. Моля Ви дайте ми съвет. Дали е проблем след ваксината да почнем с капки? Инъче детето се чувства добре, няма проблеми, само сутрин нослето и сумти.
Поздарви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #872 -: Февруари 08, 2012, 13:25:14 pm »
Деси надали е алергия. Моят син се изрина от АБ корем, гръб, под памперса беше подсечен от разстройство, което също е от непоносимостта към АБ.
офф ужас, тея антибиотици колкото лекуват, толкова и поразии правят. Вашето сигурно са били гъбички под памперса, следствие на АБ. Аз като се замисля сега, сигурно и нашето са някакъв род гъбички - личната каза да мия с триклобактер и да мажа с тридерм - било подсечено, те явно на всякакъв проблем щом е под памперса казват "подсечено". Само че ми е странно от какво се подсича това дете - спазвам всички инструкции за да не се подсича и въпреки всичко тоя гаден обрив си се появява.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #873 -: Февруари 08, 2012, 15:01:23 pm »
Здравейте!
Обръщам се към Д-р Бърди: на дъщеря ми и откриха Стафилококи Ауреус в нослето. Педиатърката и каза, че няма да лекуваме засега, щом е здарва. ПКК е ок, СУЕ - 4. Другия четвъртък сме на ваксина. Дали би било проблем това. Педиатърката все казваше, че няма смисъл да пускаме секрет, но аз пуснах най-накрая. Моля Ви дайте ми съвет. Дали е проблем след ваксината да почнем с капки? Инъче детето се чувства добре, няма проблеми, само сутрин нослето и сумти.
Поздарви!

Според д-р Бърди трябва да се лекува по антибиограма, дори да няма изявени симптоми..


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #874 -: Февруари 08, 2012, 17:44:43 pm »
Здравейте!
Обръщам се към Д-р Бърди: на дъщеря ми и откриха Стафилококи Ауреус в нослето. Педиатърката и каза, че няма да лекуваме засега, щом е здарва. ПКК е ок, СУЕ - 4. Другия четвъртък сме на ваксина. Дали би било проблем това. Педиатърката все казваше, че няма смисъл да пускаме секрет, но аз пуснах най-накрая. Моля Ви дайте ми съвет. Дали е проблем след ваксината да почнем с капки? Инъче детето се чувства добре, няма проблеми, само сутрин нослето и сумти.
Поздарви!

Според д-р Бърди трябва да се лекува по антибиограма, дори да няма изявени симптоми..
Джиджи, благодаря! Като отидем на консултация, ще настоявам да ни изпише лекарство /имаме антибиограма-всичко е със S-чета/ Въпроса обче е дали би имало проблем, ако проведем лечение след ваксина? Ако да колко време след ваксина, може да се почне с АБ?
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #875 -: Февруари 08, 2012, 17:55:41 pm »
Използвате ли бебешки възглавнички за спането? Ако - "да" какви, на кой фирми?

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #876 -: Февруари 09, 2012, 07:47:27 am »
Виждала съм възглавница на Чико пише от 4м на нея, но не смятам, че е необходимо поне до годината. Аз си спомням, че едно време в детската градина нямаше възглавници.
Деси понякога правиш всичко и нещо пак не става. Гледай да е абсолютно сухо преди да мажеш крем, може крема против подсичане да идва силен, пробвай да редуваш 2 крема или по-често да сменяш памперса. Аз минах на Либеро за сега е по-добре от Памперс, на всеки различно му понасят.
« Последна редакция: Февруари 09, 2012, 07:52:54 am от м-и »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #877 -: Февруари 09, 2012, 08:57:01 am »
Отдавна се отказах от памперс.Либеро и Хъгис са по-добри за нас.Вече сме на 4-ка Хъгис,а утре ще ходим на кантара и последната противохепатитна доза.


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #878 -: Февруари 09, 2012, 09:28:36 am »
извинявам се,че нахлувам в темата но имам въпрос до момичетата давали Хумана АР-спряха ли да повръщат бебетата ви от нея.Моето бебе е на 5 месеца и пие аптамил АР-и си връща пак просто при нас не отшумява проблема.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #879 -: Февруари 09, 2012, 10:53:54 am »
извинявам се,че нахлувам в темата но имам въпрос до момичетата давали Хумана АР-спряха ли да повръщат бебетата ви от нея.Моето бебе е на 5 месеца и пие аптамил АР-и си връща пак просто при нас не отшумява проблема.
Моето е на 6 и още си повръща. Обаче мисля, че с обикновено АМ повръщаше повече