0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #820 -: Февруари 01, 2012, 21:38:21 pm »
Vaci, синът ми, първият път, когато повърна на фонтан, беше още в родилния дом, дълго време си мислех, че повръща, щото те бебетата си повръщат по принцип :(. Освен да повръща, други симптоми на рефлукс имате ли?


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #821 -: Февруари 01, 2012, 21:43:12 pm »
Пробвах упражнението "каране на колело" -,резултата - след 30 мен. напълни памперса. Мисля да опитам всеки ден по няколко пъти да я раздвижвам така да видя какъв ще е ефекта
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #822 -: Февруари 01, 2012, 22:12:28 pm »
изтрито
« Последна редакция: Февруари 01, 2012, 22:18:11 pm от vaci »


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #823 -: Февруари 01, 2012, 22:17:14 pm »
Vaci, синът ми, първият път, когато повърна на фонтан, беше още в родилния дом, дълго време си мислех, че повръща, щото те бебетата си повръщат по принцип :(. Освен да повръща, други симптоми на рефлукс имате ли?

Ами например изведнъж в просъница започва да плаче без повод и да се извива - като я вдигна се успокоява сякаш, но не винаги.
Също понякога докато е на гърда започва да плаче без повод.


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #824 -: Февруари 02, 2012, 08:54:58 am »
Момичета моето бебе също ака един път та 4-5 дена, не знам какво да правя,давайте съвети, изцяло на АМ е, корема не е твърд и изпражненията са кашести и жълти въпреки големия период между изхожданията
Пробвах упражнението "каране на колело" -,резултата - след 30 мен. напълни памперса. Мисля да опитам всеки ден по няколко пъти да я раздвижвам така да видя какъв ще е ефекта
Мила, да ти кажа за нашия сходен проблем. Искра също не искаше да ака милата, но в дните след изписването. По 5-6 дена, после се изакваше, но нито е имала запек, нито да я е боляло нещо. Педиатърката заключи, че кърмата й е малко и започнах да додавам АМ. Тогава нещата се нормализираха. Имам предвид, че се изхождаше вече на 2-3 дни. По късно забелязах, че когато се возим в колата /в столчето/ или когато е била на шезлонга на същия ден се изхожда, независимо дали е акала предния ден. Предполагам от притискането на коремчето, та сигурно и при вас "колелото" е помогнало. Само дето сега всеки ден се люшкаме в шезлонга, а пълен памперс имаме през ден. Явно си е до организъм, но смятам че това е добър интервал вече.
Та това е моя опит, дано съм била полезна. Успех с акането  :lol:
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #825 -: Февруари 02, 2012, 16:27:23 pm »
...исках да ви питам, от известно време ади прави едни звуци - като че дълго време е била без въздух и после рязко си поема въздух. та питането ми е дали вашите отрочета са го правили това - не мисля, че има проблеми с дишането си, а по-скоро й харесва да издава тези звуци, но пък реших да питам, че все пак си е сериозно...

Аз малко със закъснение де,ама... Севи също издава такъв звук - докато си "говори", или пък когато заспи на гърдата ми и като я пусне,издава този звук.
Докато ти не писа,изобщо даже и не бях обръщала внимание,че прави така :)
[/url]
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #826 -: Февруари 02, 2012, 17:21:37 pm »
Мами единия хубавец е с много зачервена бузка те и двете,но едната съвсем.Не излизаме на вън,излизахме в неделя,но от входа в колата от колата в магазина и обратно,педиатърката ми беше казала да мажа с Елоком всички части на кожата там където е по суха,вчера го намазах но днес ми се струва е още зачервена.Ще се помъча да кача снимки,ако при вас е имало такова с какво мазахте,дано и др.Birdie се включи с мнение.

« Последна редакция: Февруари 02, 2012, 18:25:46 pm от бина »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #827 -: Февруари 02, 2012, 18:23:37 pm »
Момичета, не знам дали беше в тази тема, но коментирахте един крем, който мажехте около устичката на децата, да не им се възпалява, когато имат обилно слюноотделяне  :D Че ние сме като малко санбернарче.  :lol:
И да питам има ли друга причина за това обилно слюноотделяне освен никненето на зъбки? На нас мисля, че ни е рано, пък и нищо не напипвам по венците.


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #828 -: Февруари 02, 2012, 18:33:44 pm »
Иванита,не е рано - поне за плюнченето де.Ние от повече от месец сме като ротвайлер.Ама пък са й надути и побелели венците де.

Но за това кремче и аз се чудех,че малко ни се изприщва брадичката от лигите.

И аз да ви попитам нещо - по дланите Севи има ситни пъпчици.Дланите й стоят на хълмчета.Като си наплюнчи ръцете и много се виждат,но като изсъхнат - все едно и тези обриви завяхват.Питах педиатърката,но тя каза,че не е нещо притеснително.Препоръча ми да ги мажа с цинкова паста,но тъй като малката си лапа ръцете,ми каза да не мажа с нищо.Аз с мисля,че тези обриви са,дето ръцете й са вечно в лиги.На вас случвало ли се е такова нещо?Съжалявам,че не прилагам снимки.Пробвах да снимам,но нищо не се вижда.
[/url]
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #829 -: Февруари 02, 2012, 19:19:06 pm »
Биодерма е кремчето. И аз взех, но още не съм го пробвала. Май проблемът ни е повече от пюренцата - не дава и не дава да я измия като хората :(. Няма такъв рев и дърпане :(
И проблемът с китките го имаме. Реших, че е прсловутият АД. Мажа вечер с А-Дерма като заспи. Но пък веднъж го пробвах на себе си и няма такова щипане! Взех да се чудя дали детето не се дърпа, щото и на него му щипе... :? Иначе подобрение има пък.
« Последна редакция: Февруари 02, 2012, 19:23:04 pm от vanyush »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #830 -: Февруари 02, 2012, 21:17:21 pm »
Аз също си мажа сега ръцето в студа с А-derma exomega, но не ми щипе.
Като даваш пюре давай по съвсем малко в лъжичката да няма много цапотене около устата и не забърсвай с лъжичката устата.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #831 -: Февруари 02, 2012, 21:25:52 pm »
Ivanita, Ивана започна д асе слюнчи от 4тия месец и все си мсилехме, че и растат зъби, пък първите излезнаха чак на 11 месеца. Андреа пък още не се слюнчи.
« Последна редакция: Февруари 02, 2012, 23:02:10 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #832 -: Февруари 02, 2012, 22:06:43 pm »
Благодаря. Аз помня че беше нещо "дерма", ама какво точно ;-)
Да ви питам. Блажето от време на време има по лицето малки пъпчици, не много- тук там. По тялото няма. Възможно ли е да е от някоя храна или причината е друга - претопляне, пипано с мръсни ръце, и т.н. ?


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #833 -: Февруари 02, 2012, 22:12:28 pm »
По повод на акането, и аз споделям казаното от Котарана, че ако не се мъчи детето и не е много твърдо, може липсата на ако да е заради по-малко храна, защото и при нас имаше такъв период, когато все не му стигаше (скок в разтежа като че ли) но нямаше запек. Освен това също като го сложа на люлката или в кошницата и го "снасяше"  :oops:

Аз пък да ви питам забелязвате ли бебоците да са много сънливи и като се уморят да клюмат с главата. Незнам пресилено ли е, но започнах вече да се чудя каво му става- търка очите постоянно независимо кога и колко е спал, а също като пълзи или стои и изведнъж клавата "пада" надолу  :? тези дни малко по-често но като цяло от началото на зимата е по-сънлив, въпреки че това не означава, че винаги заспива лесно.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #834 -: Февруари 02, 2012, 22:24:24 pm »
Smaraidi, бях чела някъде съвет на д-р Бърди да се дава по малко и да не се цапа брадичката. Опитвам всячески, наистина слагам по съвсем мъничко, но и една молекулка да й дам в лъжичката, все ще намери начин да я избута :). Просто още не се е научила да гълта и да не цапаме е мисия невъзможна :(. Ако пък трябва при всяко цапане да чистя с вода, а не с лъжичка/салфетка, храненето ще е по десетина часа, а тя повече от 10 минути не издържа - изнервя се и почва да си търси млякото. Дано скоро се понаучи да гълта, без да избутва, та да свърши това мазало.
Sami, за сънливостта и аз сякаш забелязвам нещо такова. Бебка като новородена не е спала толкова. Чак да й клюма главата не, обаче определено трудно издържа повече от два часа и ако не дремне преди ядене, заспива на яденето... Както казваш, обаче, това не значи че лесно заспива, дори напротив. Сама да заспи вече - абсурд! Днес въпреки, че от седем часа е затъркала очичките, с 300 зора заспа чак в 9.30. Може наистина да е от зимата и липсата на разходки... Да свършва по-скоро тази зима, че пощръкляхме  :(
ivanita, за пъпчиците по лицето обикновено казват, че не били проблем, питала съм няколко лекари. Бебешко акне било  :?
« Последна редакция: Февруари 02, 2012, 22:26:31 pm от vanyush »
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #835 -: Февруари 02, 2012, 22:42:09 pm »
http://apteka.framar.bg/30062817/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%B0%D0%B2%D1%81-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%BB-%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-40-%D0%BC%D0%BB-#axzz1lDaeVjgX

Това е кремчето, за  което става дума. Аз лично съм много доволна.



Мами единия хубавец е с много зачервена бузка те и двете,но едната съвсем.Не излизаме на вън,излизахме в неделя,но от входа в колата от колата в магазина и обратно,педиатърката ми беше казала да мажа с Елоком всички части на кожата там където е по суха,вчера го намазах но днес ми се струва е още зачервена.Ще се помъча да кача снимки,ако при вас е имало такова с какво мазахте,дано и др.Birdie се включи с мнение.

бина, обърни внимание дали бебето има обривчета на други места по тялото. Елоком е доста силен кортикостероид за бебе, това е мнението на нашия педиатър. Ние нали сме на тази тема в момента.  Ако е необходимо заведи бебето на кожен лекар. 
« Последна редакция: Февруари 02, 2012, 22:47:42 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #836 -: Февруари 03, 2012, 02:45:33 am »
васи, добре си дошла в тази тема, ако само си връща мляко - изплюва го, не повръща обилно не я мисли, макар, че другите симпотми си приличат на рефлукс - просто я дръж върху теб след кърмене и не сменяй памперса след ядене веднага. в темите има много писано, ще ти е от полза.
аз пак съм яхнала метлата - бебето има отзад на главата си едно нещо, което изглежда като повърхностни спукани капиляри. когато го забелязах лятото се засилих при джи-пи-то педиатърка, която каза, нищо й няма. след време питах друго джи-пи - нищо й няма. добре ама мене ме гложди, днес ходихме на гости на едно бебе, на което таткото педиатър, срам не срам, питах го - хемаглиома. ясно не е страшно, ще мине и тн, но щяха да ми спестят доста тревоги, ако ми бяха казали още в началото - това е това, очакваме да нарасне и после около годинката да се махне. ужасни хора, начи.

а и девойката се е научила да си дърпа косата - много ме е яд като я видя - все едно нещо голям дерт има и си скубе косите. едно че се омазва цялата с банан, друго, че не ме питайте аз какви си ги мисля в тоя момент.

днес не ми е ден.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #837 -: Февруари 03, 2012, 03:23:36 am »
Ели, благодаря за отговора.

Засега си качва нормално така че ще продължа да я наблюдавам. Доколкото разбирам, при сериозни случаи на рефлукс се минава на АР Ам, а на мен ми се иска да кърмя ако мога, така че се надявам нещата да не се влошат (ако наистина е рефлукс де)...

А дали има опасност да се задави ако връща мляко докато спи/лежи?


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #838 -: Февруари 03, 2012, 09:41:11 am »
Elena B, разсмя ме с дертовете и скубането на коси  :D. Моята хубавица пък кърши ръце (ей, много им е тежък живота на тез бебета явно  :D) и докато го прави се изпоиздрасква яко  :(. Особено нощем. Вече само да чуя звук и скачам да давам моята ръка да дере, че нейните вече са като на ветеран от войната. Не знам какво да я правя  :?. Това, в комбинация с АД... става нещо страшно. Първо си мислих да не я сърби и за това така да се дере, но забелязвам, че тя по всичко така си дращи като котараче... Няма оправия.

Търсих снимки на тази хемаглиома, но нищо не намирам. Подозирам, че и ние го имаме. На мен пък ми казаха - родилно петно  8O. Разбирам, че не е сериозно, нали?

Дано на твоята девойка скоро й свършат "кахърите".

Vaci, и ние бяхме горе-долу като вас с рефлукса. Не знам колко ще ти е от помощ, но не се е налагало да спирам кърменето. То нямаше и как, понеже девойката категорично се обяви против шишета  :( А за задавянето пише по книгите, че можело да се случи и детето да лежи настрани, но моето не можах да го накарам да спи така и да чукна на дърво, до сега не се е задавяла... Дори да повърне, докато е по гръб, изкашля се и толкова. Май не е толкова лесно да се задавят за щастие.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #839 -: Февруари 03, 2012, 09:47:38 am »
Васи, моето скромно мнение е, че няма нищо толкова притеснително. Щом си изтича от устичката, а не прави фонтан. И ние като преядем, редовно си връща по мъничко, къде на сън, къде докато го държа да се уригне.
Сигурна ли си, че за рефлукс става въпрос? Виж да няма колики детенцето, нашите започнаха някъде около втората седмица.