0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #780 -: Януари 30, 2012, 18:43:05 pm »
О, да за спане са супер кошарите,ние ще носим нашата с нас за България тази година. Андреа спа в кошарата 3 месеца докато и купим по-голямо легло, а и сега от време на време, когато я донеса да спи при нас. Кошарата си има и повдигнато горе легълце и повивалник, но започне ли да се изправя, ще я слагаме долу.

Елена  Б, Ивана най-обича да си дояжда от земята. Луда ставах преди докато не я пуснах на градина и там вече се примирих, че кой знае каква хигиена няма да има. Днес сутринта си разсипа едни зърнени кръгчета( не ги знам как се казват на български, на английски е cereal). И аз понеже бързах реших че ше ги събирам като се прибера, занесох бебето в колата и като се върнах за Ивана, нямаше и помен от разсипаното :-). Явно си ги е хапнала набързо, че да не отидат зян. Не знам от къде и се е развила имунната система, май е комбинация от яденето от земята, това че майка и нищо не стерилизира и боледуването в началото в градината, обаче да чукам на дърво, от месеци не е боледувала въобще ( веднъж, но за един ден), въпреки че сега точно е сезона на грипове и настинки. Дано така да продължи.

Имам гумени квадрати, които съм сложила където е игралното място на Ивана, защото там са плочки. Страхотна работа вършат за омекотяване особено. За чистене не са много практични, но лесно се мият като ги бутна във ваната.


  
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #781 -: Януари 30, 2012, 19:42:16 pm »
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=46694.60
ето тук в темата за детските стаи , jam  писа за въпросните гумени пъзели килимчета.

Иначе имаме преносима сглобяема кошара за сън и игра  / размер 60/120 см мисля /и наистина е мн удобна при път , а тези за игра са от порядъка 90/90см  -100/100см или такива  размери  -по-широки  :wink:

Бина , може  пък вашите юнаци да искат да играят вътре  -ако обичат да си стоят   в леглата сега .


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #782 -: Януари 30, 2012, 20:00:54 pm »
Elena  точно бели прозрачни са нишките,дано както казваш да нямам грижи.
Педиатърката каза да спра кашата и местните пюрета за малко.

nimika  не обичат да стоят по кошарите,търкалят си се по нашето легло заобиколено с възглавници или на земята :lol:
« Последна редакция: Януари 30, 2012, 20:42:37 pm от бина »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #783 -: Януари 30, 2012, 22:01:50 pm »
бина, не искам да те плаша, но съвсем скоро ще трябва да измислиш нещо друго, защото моята девойка точно заобиколена с възглавници се изтресе от леглото като беше горе-долу на вашата възраст. става все по-трудно, поне що се отнася за гърба ми, днес не мога да се мръдна, а все има нещо за правене, което изисква вдигане, навеждане, писна ми вече. (извинете, ама  :cloud:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #784 -: Януари 30, 2012, 22:10:21 pm »
Аз не казвам, че за всяко дете кошарата е безсмислена покупка, но за нас беше така. Има деца, които си седят и си играят кротко.
Все пак тези, в които може и да се спи, не ми се струват особено стабилни. Ще ме е страх, че ще се обърне заедно с детето.  :(

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #785 -: Януари 30, 2012, 23:56:24 pm »
Вчера пролази за първи път бузана,обаче назад 8OНормално ли е това?
бина, не искам да те плаша, но съвсем скоро ще трябва да измислиш нещо друго, защото моята девойка точно заобиколена с възглавници се изтресе от леглото като беше горе-долу на вашата възраст.  :cloud:

И тук се  случва на спалнята за сега...нещо ще се мисли!


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #786 -: Януари 31, 2012, 00:04:42 am »
Таз Тереза голяма сладуранка :) май за балерина се готви ;)
Извинете за спама....


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #787 -: Януари 31, 2012, 00:15:15 am »
Аз не казвам, че за всяко дете кошарата е безсмислена покупка, но за нас беше така. Има деца, които си седят и си играят кротко.

Ние сме от тези  :D кошарата ни е дървена обаче ( по-стабилна е и детето може да се изправя  хващайки се за решетките). Ползвам я от както може да стои седнал и ми е мнооого полезна, защото мога да върша много неща докато синът ми си играе кротко вътре  :) Понякога пищи като го сложа, но зависи от настроението.. Тези мрежестите не ми се струват стабилни и на мен, но за спане са удобни, защото са сгъваеми и преносими.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #788 -: Януари 31, 2012, 00:32:04 am »
Моята е от мрежестите, на Чико, много е стабилна, но като не иска да седи вътре...

Има и друг вариант - продават се едни пластмасови оградки. Аз съм сложила такава пред телевизора, но по принцип са за заграждения. С тях можете да заградите част от стаята примерно. Ето за това говоря:
Но пак не е много различно, защото Ивана и там не искаше да седи.
« Последна редакция: Януари 31, 2012, 00:34:42 am от Bobbie »


  
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #789 -: Януари 31, 2012, 00:42:39 am »
И в нас тримата "живяха" в преносими кошари до година и половина:)

Премятали са се няколко пъти през кошарата и са падали но нито веднъж не са ги обръщали за моя изненада. Освен за спане ги ползваха и да се опитват да ги потрошат:) Намирала съм дани в средата на стаята заедно с кошарата защото Никол ги беше научила да се люлеят. И понеже нейното легло беше застопорено с това на Алекс нямаше как да се преплъзне, затова подстрекаваха Дани.
Аз бях много доволна от кошарите но е факт, че никога не са ги ползвали и за игра.
Имахме подарена и такава, която е само за игра, така си остана неизползвана.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #790 -: Януари 31, 2012, 00:51:33 am »
И в нас тримата "живяха" в преносими кошари до година и половина:)

Премятали са се няколко пъти през кошарата и са падали но нито веднъж не са ги обръщали за моя изненада. Освен за спане ги ползваха и да се опитват да ги потрошат:) Намирала съм дани в средата на стаята заедно с кошарата защото Никол ги беше научила да се люлеят. И понеже нейното легло беше застопорено с това на Алекс нямаше как да се преплъзне, затова подстрекаваха Дани.
Аз бях много доволна от кошарите но е факт, че никога не са ги ползвали и за игра.
Имахме подарена и такава, която е само за игра, така си остана неизползвана.

 :lol: Това се казва "банда без команда"  :lol:

И ние имахме подарена такава кошара за игра, но си остана неизползваема....както и "активната гимнастика", бънджито и още куп неща. Според мен си е до дете. На мен повечето от нещата ми ги бяха препоръчали като изключително "полезни" :) но за нас се оказаха БЕЗполезни. Така че всеки сам трябва да прецени според детето си. Най-добре е ако можете преди да купите нещо /особено ако е по-скъпичко/ да го вземете временно от някой познат "за проба". Това мисля между другото да правя аз с една тротинетка  :wink:


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #791 -: Януари 31, 2012, 01:33:13 am »
Джиджи, мерси за спама  :D!
Кошарата за игра си я донесохме от България за баткото, в нея спа до 3 годинки, доста работа свърши. Сега слагам Тереза в нея, когато искам да свърша нещо без нейна помощ  :lol:. Дървената кошарка си я разпознава като за сън - в нея няма играчки.
Нямаме други екстри, няма и да купувам. И аз съм на мнението да се пробват джаджите, преди да се купуват.

Боби, такава преградка за кученца ще е следващата придобивка  :lol:.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #792 -: Януари 31, 2012, 02:23:34 am »
честито ти лазещо бебе, кисела. нормално е да пролазят назад - по-лесно е, отколкото да координират коляно и стъпало, което да бута. моята мома така пролази, а сега не мож я спря като хлебарчица е особено като хукне да посреща баща си.

кучешките заграждения :) са удобни, че са по-голями и мисля, че може и да се разширяват. мои приятел ми разказа неговата история с кошарките за игра - само веднъж били използвани, когато майка му имала много работа - спешен превод и се затворила вътре с пишещата машина, а за него останала стаята. на няколко пъти си мислех, че не е лоша идея :) 
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #793 -: Януари 31, 2012, 05:41:46 am »
Боби, такава преградка за кученца ще е следващата придобивка  :lol:.
Какви кученца, продава се в бебешкия магазин :-). Страхотна работа върши да ми пази телевизора от нея, макар и в последно време да се научи, че може да го почуква с дистанционното.


  
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #794 -: Януари 31, 2012, 11:10:11 am »
Ние пък нашата кошара си е ползваме и то по предназначение, не само като лесен кош за събиране на играчки :D. За бънджито и центъра за игра пък нямам думи, моите деца могат да си играят там поне по два часа без да мрънкат.


*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #795 -: Януари 31, 2012, 15:38:53 pm »
Ходихме веднъж при квартален ортопед и в платихме там 25 лева, носим ортопедични гащи в момента и се чудя в ГБ ли да отидем, при д-р Алексиев ли?



Все забравям да ви пиша, ходихме миналата седмица при д-р Алексиев, прегледа малкия и каза, че няма място за никакви притеснения, и че нищо от това, което е описал кварталния ортопед не е вярно.Тези фрейки са абсолютна измислица и бизнес, и не се носят профилактично, ако има проблем се носят каишите, как се казваха, но не и ортопедичните гащи.

Кварталния ортопед е д-р Атанасов, до 24 поликлиника в Надежда, НЕ ходете при него!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #796 -: Януари 31, 2012, 15:42:59 pm »
Ходихме веднъж при квартален ортопед и в платихме там 25 лева, носим ортопедични гащи в момента и се чудя в ГБ ли да отидем, при д-р Алексиев ли?



Все забравям да ви пиша, ходихме миналата седмица при д-р Алексиев, прегледа малкия и каза, че няма място за никакви притеснения, и че нищо от това, което е описал кварталния ортопед не е вярно.Тези фрейки са абсолютна измислица и бизнес, и не се носят профилактично, ако има проблем се носят каишите, как се казваха, но не и ортопедичните гащи.

Кварталния ортопед е д-р Атанасов, до 24 поликлиника в Надежда, НЕ ходете при него!

Това доктор Бърди го е писал поне трийсет пъти и продължава да го пише поне веднъж в месеца.
Ще си спестиш много главоблъскане и тревоги по доста въпроси, ако прегледаш петте или шестте стари теми за деца на 0-12 месеца.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #797 -: Януари 31, 2012, 16:24:25 pm »
Ние пък нашата кошара си е ползваме и то по предназначение, не само като лесен кош за събиране на играчки :D. За бънджито и центъра за игра пък нямам думи, моите деца могат да си играят там поне по два часа без да мрънкат.
И при мен важи това същото :) Кошарата на Симеон наскоро я докарахме от София за Боби. Тя е само за игра, стабилна е и малкия се занимава поне по половин час вътре сам. Най-обича да гризе пъзелите на батко си :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #798 -: Януари 31, 2012, 18:52:08 pm »
Д-р Бърди,много Ви моля за коментар-на палеца на крачето на Тео се появи  червенина,мислехме ,че е защото стъпва на пръсти,но пръстчето сякаш му е възпалено.Ноктите не изрязвам дълбоко ,но пръста е червен,кожата се е забелила и отдолу има розова кожичка и нещо жълтеникаво.Извинявам се за обърканите обяснения.Ето и снимки,/правени са с тел.,дано видите за какво става дума
http://koda1.snimka.bg/?album;aid=628077;pid=26248588
« Последна редакция: Януари 31, 2012, 18:56:43 pm от moniks_s »

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #799 -: Януари 31, 2012, 19:10:24 pm »

Все забравям да ви пиша, ходихме миналата седмица при д-р Алексиев, прегледа малкия и каза, че няма място за никакви притеснения, и че нищо от това, което е описал кварталния ортопед не е вярно.Тези фрейки са абсолютна измислица и бизнес, и не се носят профилактично, ако има проблем се носят каишите, как се казваха, но не и ортопедичните гащи.

Кварталния ортопед е д-р Атанасов, до 24 поликлиника в Надежда, НЕ ходете при него!
[/quote]

Това доктор Бърди го е писал поне трийсет пъти и продължава да го пише поне веднъж в месеца.
Ще си спестиш много главоблъскане и тревоги по доста въпроси, ако прегледаш петте или шестте стари теми за деца на 0-12 месеца.
[/quote]

Почти не сме носили гащите след мнението на доктора, но това беше средата на декември, после празници, и чак сега намерихме време да отидем на второ мнение.
Но бях сигурна, че ще съвпадне с неговото мнение.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.