0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #700 -: Януари 26, 2012, 16:29:39 pm »
Ние всяка вечер прекарваме минимум половин час голи, преди баня. Да си ядем крачетата, да си проветряваме пишката и да се успокояваме :)
Блазе ви! Искам и ние така, ама нашия мъж не е по голотиите  8) :lol: :lol:

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #701 -: Януари 26, 2012, 16:32:26 pm »
...... да си проветряваме пишката и да се успокояваме :)

 :lol: :lol: :lol:

Как ме развесели само :)

Между другото и моят син много държи на това + че вече и обръща и по-особено внимание :) Каза, че много слушала и иска да я гуши  :lol:



*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #702 -: Януари 26, 2012, 16:57:14 pm »
Благодаря ви, момичета, успокоихте ме!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #703 -: Януари 26, 2012, 17:21:41 pm »
Това с главичката - на моето момче му беше сплескана от лявата страна, но и той беше много рано слязъл надолу, а и корема ми рестеше на ляво. Та се опитвах да го слагам на другата страна, но той все на лявата се обръщаше и спрях, оправи се сама.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #704 -: Януари 26, 2012, 18:44:59 pm »
Ааа, Дидон и Джиджи, разсмяхте ме много с вашите момчета  :lol:.
Като преобувам моят беб, дядо му все му казва, бързо  да си крие пишлето да не го клъвне петелът  :P.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #705 -: Януари 26, 2012, 22:31:40 pm »
дийп, аз също мисля, че много е облечена, ади като суче задължително й се поти главата, дори само по боди да е. аз я оставям да спи в чувала върху моето одеало, щото четох, че било опасно да са завити и все се будех преди да проверявам да не би случайно да съм й го метнала на лицето или главата й да е във възглавницата. не знам, де ти си знаеш как ти е най-удобно. ако искаш виж в сайта на grobag имат термометър с указания при каква температура коя торба да избереш и какви дрешки да има отдолу бебето, но сигурно го знаеш това.

краси, да им кажеш на тия дето ти казват да спреш да кърмиш да правят това дето прави вятъра. кърми се докато майката и бебето искат, поне до две години (според Световната здравна организация). това го пиша не за да разбунвам духовете в темата, а за да служи за амуниции срещу такива "съветници"

мойто дете взе да става на 7 месеца и в момента е трудно да я видиш седнала на пода, така че това дето педиатъра бил казал, да дойде той да "не позволява на детето да седне или да стане" , тя започна да плаче като я слагам в количката или в стола за кола, да била седяла. ужасно им се дразня.

нашият пък татко само гледа как да я съблече девойката и изпада във възторг - каква й е кожата, как на бебетата телата били красиви, а аз му викам, добре де, тя има същите гънки по корема като мойте, ама нейните били красиви, пък моите - не. времето за баня е забавно време.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #706 -: Януари 26, 2012, 23:06:00 pm »
 хахахаха, много се развесели темата
 Джиджи ма оставете го детето да си я гушка  :lol:
 Смарайди дядото да се маха с тоя петел, че ще дойда да му кажа азззз
 Еленка "същите гънки" - не ми беше хрумвало да направя толкова мило описание на собствения си корем. От утре започвам да говоря за него само така :)

 Сега по темата със сядането и прочие. Нашият педиатър като навършихме 4 месеца, ни каза, че може да го слагаме седнал, но да не го подпираме с възглавници, а аз да го придържам отзад при плешките, и отпред на гърдичките. Както тя се изрази "работите за баланс". Коко като разбра, че има седнало положение, не искаше да е в друго. В момента седи много уверено, но винаги го обезопасявам, защото виждам, че все още не е развил способността да се подпира с ръчичките встрани като залитне. Иначе отпред, да. Дори се пресяга и хваща играчки и си играе седнал.
 Не може да лази. Застава на лицева опора, обаче не се сеща по-натам какво е движението. Той по корем е много силен, защото откакто се е родил така спи и от много рано може да се надига на ръчичките. Е да, сега вече отлепва и гърдите, и даже и корема. Не съм го насилвала с нищо. Да, за седналото положение аз му показах, а той го хареса

 От седмица и нещо видях, че си подава по-малките неща от едната ръка в другата... и това естествено не съм го учила, то нали е моторен камък от развитието... Е, щом това си става от самосебе си, значи и другите неща ще станат. Естествено, трябва да присъстват дразнители /стимули/
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #707 -: Януари 26, 2012, 23:48:20 pm »
краси, да им кажеш на тия дето ти казват да спреш да кърмиш да правят това дето прави вятъра. кърми се докато майката и бебето искат, поне до две години (според Световната здравна организация). това го пиша не за да разбунвам духовете в темата, а за да служи за амуниции срещу такива "съветници"
  Да де и аз го знам това, обаче честно казано си е до човек. Аз никога не бих кърмила до тази възраст, но това са си мои лични предрасъдъци. Не мога и да гледам кърмене на ходещо дете - неприятно ми е. Сега не скачайте срешу мен моля, само kазвам аз как се чувствам и напълно съзнавам, че вероятно не е редно. А препоръките ги знам, ама...
Да човек трябва сам да си визма тези решения, а на съветниците да им затвори устите, като им цитира това, коеот ти си казала. С това съм съгласна.
« Последна редакция: Януари 27, 2012, 00:39:11 am от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #708 -: Януари 26, 2012, 23:54:22 pm »
боби, няма да скачам, ще гледаме с девойката да не сме ти пред очите или да те предупреждаваме като се кърмим  :D

дидон, мъжа ми също казва, че бебето е пухкаво заради всичките целувки дето е погълнала, можеш и ти така да си мисилиш за гънките - от много любов са станали, не от шоколадови бисквити (както в моя случай)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #709 -: Януари 27, 2012, 10:03:47 am »
Здравейте д-р Бърди,

От седмица при нас възникна следният проблем. Вечер при последното хранене има обилно повръщане въпреки оригването и дългото време държане на ръце. През нощта чувам преглъщане, хриптене на нос, ръмжене, проплакване и общо неспокойствие.
Сутрин също имам чувството, че устата й е пълна със слюнки, които се опитва да преглътне, понякога и сутрин при смяна на памперса има повръщане. През деня е спокойна, храни се добре и изброените симптоми от нощта липсват. Проблемът възникна малко след като преминахме на смесено хранене - кърма и АМ. Основно давам храна, при последното хранене 22ч. дохранвам с АМ. Спазваме интервалите м/у храненията 3.5- 4 часа. Мога ли да заменя АМ с АР?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #710 -: Януари 27, 2012, 10:33:20 am »
Да, можете.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #711 -: Януари 27, 2012, 10:40:42 am »
Д-р Бърди, а ние да минем ли изцяло на НАН АР?


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #712 -: Януари 27, 2012, 10:50:50 am »
Да, Мире, дано си права.

Тя с чувалчето спи 2-3 часа после го свалям, слагам я до мен и се завиваме с моята завивка, защото няма друг начин.  :lol: Тогава спи завита до гърдите и за това се притеснявам да не и е студено.
Според моят скромен опит, на бебе не е лесно да му стане студено. Не се майтапя, сериозно - и с двете ми дъщери се е случвало да сме в ситуации, в които аз бих замръзнала, а на тях не им прави впечатление. Мисля си, че на тази възраст още не чувстват температурните смени толкова силно, колкото ние. Поне с моите е така, не знам дали е и с други бебета.


  
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #713 -: Януари 27, 2012, 16:47:12 pm »
Има ли някакво изискване деца над 3 г. да са непременно в столчета при пътуване, някой глобяван ли е от кат за това?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #714 -: Януари 27, 2012, 17:28:40 pm »
Не мисля, че глобата трябва да е водеща за това да возим децата си в столчета. Изключително безотговорно е да се вози дете в кола необезопасено по подходящ за възрастта начин.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #715 -: Януари 27, 2012, 17:37:11 pm »
Децата се возят в столчета до достигане на височина 150 см.
За мен също е абсолютно недопустимо да се вози дете в скута, на седалката, между седалките, у баба... Нищо не връща живота, ако стане катастрофа.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #716 -: Януари 27, 2012, 18:13:35 pm »
Много съм притеснена ,преди малко едното ми момченце като се изходи по акото му имаше съвсем лека следа от кръв.Обикновено ака по 2-3 пъти,но днес му е първия и там където има кръвчица в началото акото е много,много твърдо.Дали кръвта е от това,че трудно се е изходил или нещо друго.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #717 -: Януари 27, 2012, 18:16:29 pm »
 Бина, залагам на трудното и твърдо изхождане. Обърни внимание, обаче и на следващото изхождане
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #718 -: Януари 27, 2012, 18:50:18 pm »
Има ли някакво изискване деца над 3 г. да са непременно в столчета при пътуване, някой глобяван ли е от кат за това?
Няма нужда да те глобяват, ако се случи нещо по-голяма глоба от това не ти трябва. Обърни внимание като пишат за катастрофи колко случаи на починали деца има, когато в колата всички други са оцеляли, но детето го махнали от столчето, защото не искало. Скоро пак четох подобна трагедия - всички живи и здрави, бебето мъртво, а можеше и то да е добре, ако го бяха държали където му е мястото. Не искам да звуча страховито, но по-голям процент от смъртните случаи стават не заради смачкване на колата, а заради изхвърляне или блъскане вътре. Това са все неща, от които коланите и столчетата предпазват. Обаче едно малко дете е прекалено малко да го държи колана добре, затова дори за по-големите има тези малките седалки, които ги повдигат.
Една позната имала катастрофа, при която колата се е претъркаляла през покрива си и на детето, вързано в столче, нищо му нямало. Всъщност така ми изрекламира столчето, коеот купих за Ивана. Обаче едва ли щеше да е същото, ако детето не е било в столчето. Мъжът ми също беше видял с очите си подобна катастрофа с децата вътре и само дето я е видял беше разтреперан после няколко часа, но всички са били живи и здрави, само уплашени. Не си прави майтап с тези неща.
« Последна редакция: Януари 27, 2012, 18:55:48 pm от Bobbie »


  
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #719 -: Януари 27, 2012, 19:15:55 pm »
Здравейте Д-р Birdie,

на Хриси се появи обрив, който първо забелязах  зад ушичките преди 10 дни ( предположих, че може би е от изпотяване, защото вечер като спи а тя спи при нас и явно и е топло, често и се изпотява главичката отзад) малко след това забелязах под брадичка, предната вечер на 1 място на гърба и снощи вече го имаше на раменете и в по-голяма област на гръбчето. Опитах да направя снимки дано е видно. Обривите са ситни, на пипане са грапави, не се виждат гнойни връхчета. До сега съм мазала с крем на Биодерма - atoderm PO zinc, като, че ли имаше известно подобрение.

До сега като захранване съм вкарала:
Зеленчуци - тиква, картоф, морков, тиквичка, зелена чушка - сиврия, царевица, грах - последните 2 са от пюрета "градински зеленчуци" и "нежни зеленчуци" спанак, брокол

Плодове - круша, ябълка, синя слива, кайсия, праскова, банан

Каши (Milupa, Humana) зърнени - оризова, млечна бананова, безмлечна ябълкова,  млечна Елда с круша, безглутенови бисквитки Plasmon=

Месо - пуешко, пиле

копър

Масло President, което не съм давала скоро

Жълтък - като започнах с половината на 1/4 от жълтъка. Вчера и дадох малко по-малко от половин жълтък.

Последно вкарания продукт е Елда от преди 3 дни.
 
Детето е на кърма и две заместени хранения, през другото време само на кърма, отказа да яде АМ, ползвах само за дохранване. Преди 20-на дни възвърна нощното си хранене, буди се неколкократно за да суче.

Ще се радвам да споделите мнение.

Според педиатъра е алергия към храна, вероятно плод - праскова, кайсия ... Не допуска да е от последно въведените жълтък и елда. Назначи лечение с Fucidin H мазане х 2 дневно, успоредно диета картоф, оризова каша, 7 зърнена каша без глутен(има на Milupa), без други зеленчуци а от плодовете само ябълка и круша.


Ще съм благодарна Д-р Birdie ако споделите своето мнение за това лечение. Благодаря предварително!  :)
Друго, което ме притеснява докторе, смятате ли, че в една такава ситуация е добре да давам 7 зърнена каша, като не съм въвела по отделно просо, овес, ръж, ечемик?
« Последна редакция: Януари 27, 2012, 20:11:28 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън