0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #60 -: Декември 09, 2011, 11:58:54 am »
Благодаря  :flower:
Тиквата определено ѝ харесва - сладка е. А аз готвя супи с тиква и може би затова започнах с "нещо между зеленчук и плод"
Днес ще дам тиква с ябълка и ще спра водата и чая, но ме притеснява това че тя и преди това пак спеше по толкова малко през деня...
Надявам се като започне да яде повече твърда храна да спи повече.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #61 -: Декември 09, 2011, 12:02:36 pm »
Преди кърмене вечер, давайте 3-4 лъжички тиква+ 1,2 мезурки бебешко оризово брашно. След това- кърмене. Ще издържа много повече часове така, и няма да има нощни рефлукси.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #62 -: Декември 09, 2011, 12:20:09 pm »
Благодаря, ще го направя довечера. А какво е това оризово брашно, кашата ли е и какво е мезурки  :oops:?

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #63 -: Декември 09, 2011, 12:27:04 pm »
Преди кърмене вечер, давайте 3-4 лъжички тиква+ 1,2 мезурки бебешко оризово брашно. След това- кърмене. Ще издържа много повече часове така, и няма да има нощни рефлукси.

 Това, само без тиквата, защото още не захранвам, и на нас ни помогна много и нямаме никакви напъвания вече нощем. Детето спи много спокойно...

 Да, оризовото брашно е безмлечната оризова каша

 Бих искала да попитам д-р Бърди, смятате ли, че практикуването на екстремен спорт по време на кърменето, ще се отрази неблагоприятно на бебето. Притеснява ме отделянето на адреналина, или връзката е по-скоро косвена.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #64 -: Декември 09, 2011, 12:33:48 pm »
Не, няма да се отрази. Практикувайте го, стига да не си навредите с нещо физически... .
« Последна редакция: Декември 09, 2011, 12:36:46 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #65 -: Декември 09, 2011, 12:35:26 pm »
Благодаря, ще го направя довечера. А какво е това оризово брашно, кашата ли е и какво е мезурки  :oops:?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #66 -: Декември 09, 2011, 12:43:14 pm »
Поискайте от Педиатъра с прийомите на Ортолани, Барлоу да оцени ставите. В тази възраст, недостатъчната абдукция се дължи на плитък ацетабулум ( чашката, в която "ляга" главата на тазобедрената кост) или на мускулно съпротивление.
След това, заведете детето на УЗ преглед и оценка на тазобедрените му стави.
Ако от УЗ изследването се установи ( Граф-класификацията), че детето подлежи на лечение като за "вродено изкълчване"- правите такова лечение в пълен обем със стремената на Павлик ( или по избран от ортопеда начин).

Няма "профилактични гащички" никъде по света.
Или има нещо за лечение ( в пълен обем), или няма нещо за лечение.


Здравейте, докторе!

Нашата лична ни даде направление за преглед при ортопед, а отделно си заплатихме ехографския преглед.После отидохме и купихме гащите.

Не разбрах сега какво точно да поискам от нея, как приомите на Ортолани, Барлоу  :ask: , какво точно да кажем, че искаме?След като ни праща при ортопед, може би не може самата да направи оценка на ставите.

Има ли някаква индикация, ако има проблем, да не е като "жабче", например, по нещо външно личи ли си?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #67 -: Декември 09, 2011, 14:08:48 pm »
Благодаря, ще пиша пак тези дни как са нещата  :)

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #68 -: Декември 09, 2011, 14:55:59 pm »
"Проспан" не се дава на толкова малко дете.
Не мога да кажа без преглед, дали има нужда от АБ.
А какво да правя тогава за кашлицата?
Сега се връщаме от преглед.Детето не е по-зле, но и не е кой знае колко по-добре.Педиатърката ни се чуди дали да не й бие малко Урбазон, защото се притеснява да не направи спазъм.Какво е вашето мнение, докторе? Не мога да разбера как точно ще й помогне Урбазон-а.
[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #69 -: Декември 09, 2011, 15:31:04 pm »
запис


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #70 -: Декември 09, 2011, 15:42:03 pm »
"Проспан" не се дава на толкова малко дете.
Не мога да кажа без преглед, дали има нужда от АБ.
А какво да правя тогава за кашлицата?
Сега се връщаме от преглед.Детето не е по-зле, но и не е кой знае колко по-добре.Педиатърката ни се чуди дали да не й бие малко Урбазон, защото се притеснява да не направи спазъм.Какво е вашето мнение, докторе? Не мога да разбера как точно ще й помогне Урбазон-а.
Диагнозата е? Бронхиолит? или?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #71 -: Декември 09, 2011, 16:41:16 pm »
Здравейте
Аз пак да се оплача със старите проблеми  :( :( Ние още сме с хрема- вече сигурно 3-та седмица. :( Вече четвърти ден слагам Виброцил, но като че ли няма кой знае какво подобрение. Секрета от гърлото и носа ни са чисти, но тя не минава. Вече се видях в чудо. Не кашля обаче.Какво ли не му слагах в нослето, дърпам сополи, и пак има, и пак има. Чак ми се реве като го слушам малкия как хърка  :( Вече си мисля че може рез-те от секретите да не са достоверни- то и без това в малък град, и смотана болница какво ли да очакваш.Но друга лаб-я тук няма. Затова може ли да ми препоръчате къде да отида - в пловдив например.

Искам да попитам и кога се води детето на ортопед - тук едни п-ри казват 2-ри, други трети, четвърти месец, и се прави ренгенова снимка, което доколкото знам е вредно  :?  Чувала съм за УЗ - това същото ли е и по-малко вредно ли е?
Как трябва да протече прегледа? и също тАка ако може да препоръчате  добър ортопед пак в пловдив, ако не ни е затрупал снега дотогава.
Ох малко дълго стана, ще извинявате


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #72 -: Декември 09, 2011, 16:43:18 pm »
С молба за  съвети и мнения -ще съм благодарна и на д-р Бърди , ако  отговори  :lovedock:

- Калоянчо е крив и поплаква последните дни .

Бяхме на преглед -  изглежда здрав откъм дишане, уши и т.н. според педиатъра.
Не изглежда да пробива зъбче  , но  понеже  очевидно го дразнят венците  -лапа всичко,което успее - педиатъра предписа  капки Otipax за уши - че от венците нещо с ушните канали ставало  -не разбрах точно .
  Също да съм давала нурофен   , дентокид .
Има ли смисъл от горните неща  ?


Акането  е по няколко пъти на ден  , но всеки път с рев и напъване , пъшкане- не  е запек , с нормална кашеста консистенция.  Но  очевидно му причинява страшен дискомфорт , докато се изходи - това  е така  откакто сме с АР млякото като че  ли.
Препоръча ентерокид заради колики и газовете.  

От седмица захранвам с ориз. каша, добавих и ябълка . На кърма и   добавка Аптамил АР  мляко/ от около месец  , заради появил се рефлукс - би трябвало да е свикнал с млякото  - дали то е  проблема /.
Според педиатъра  ориз. каша   засилвала газовете  и да я спра .
Да продължа ли със захранването ?
и кашата, и ябълката се приеха с охота. 
 Останалото според педиатъра - че вече трябвало да ядем зел .пюре , да давам пробиотици   и т.н.   -  го пропускам

надал до тук от 5 м - за23 дни -600гр.
« Последна редакция: Декември 09, 2011, 18:20:10 pm от nimika »


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #73 -: Декември 09, 2011, 18:09:52 pm »
Силванченце, това са координатите на Алексиев:
http://www.einet.bg/~alexiev/



Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #74 -: Декември 09, 2011, 19:21:00 pm »
Др.Бърди, все още диагнозата ни не е бронхиолит,но и не знам какша е точно.Възпалението се "застоя" на горните дихателни пътища.Има леко прохъркване в гърдичките,но било някъде горе.Педиатърката ни всъщност се притеснява точно от това прохъркване.
Днес в кабинета,след като педиатърката бръкна в гърлото й,малката повърна солидно количество храчки.Та тогава се заговори и за Урбазон.
[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #75 -: Декември 10, 2011, 00:43:22 am »
Здравейте, Докторе!

Двете ми деца се разболяха като баткото беше с диагноза бронхопневмония в ляво, а бебето с бронхит. Приключихме с инжекциите на голямто дете и в момента сме на АБ сироп. Малката от 6 декември е на инжекции Medoclor, защото повръща всакакво лекарство. Взеха й гърлен секрет, направиха й рентгенова снимка и изследване ПКК. Това, което ми каза педиатъра, че кръвните изследвания са добри.
От 5 декември до днес е с разтройство. Изхожданията й са следните:
1-ви ден - 7 пъти
2-ри ден - 5 пъти
3-ти ден - 3 пъти
4-ти ден - 3 пъти
5-ти ден - 6 пъти
От втория ден започна да приема прахчета Linex baby и Enterol 0.25. Явно никаква полза няма от тях. Всяка сутрин информирам педиатъра за броя на изхожданията, а тя ме заплашва да съм давала прахчетата, ако ли не ще ходя в инфекциозна болница, а детето ги приема  :x
От 10 дни сме само на кърма. Отказва да яде друга храна. Последното нещо, което съм въвела като нова храна това е глутена на 19-ти ноември.
В изхожданията си няма прясна кръв или кафяви жилки. Последните два дни има слуз на памперса.
Какво трябва да направим?

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #76 -: Декември 10, 2011, 00:46:36 am »
Колко пъти дневно кърмите?
Как е детето иначе?
Колко обилни са изхожданията?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #77 -: Декември 10, 2011, 00:56:10 am »
Кърма на поискване. Не съм ги броила, но са доста. Тя сама се обръща и започва да се заравя в блузата ми.
Това, което забравих да пиша е, че от два дни напишва добре памперсите. Преди бяха сухи.
Детето като видимо се подобрява. Преди беше отпуснато и вяло, а сега се закача и й се играе. Иначе е 72см. 9200гр.
Притеснява ме разтройството.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #78 -: Декември 10, 2011, 00:58:42 am »
Не ми отговорихте на всичките въпроси :)

Колко обилни са изхожданията?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #79 -: Декември 10, 2011, 01:11:13 am »
Някои не са обилни, но при други направо си омазва гръбчето. Като цяло има по едно обилно изхождане.