0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #580 -: Януари 23, 2012, 09:33:49 am »
Чудя се д-р Бърди как ни търпи.

Хайде да си пренесете спора за кърменето в темата за кърмене или най-добре се изяснете на лични. Съмнявам се, че някоя нова мама ще посмее да задава въпроси свързани с кърменето.


Ох, Мецани, как да пита нещо тази нова мама, като веднага се наплашва, че каквото по-различно прави от кърмене от гърда, детето ще се отбие. И в темата за кърменето е същата работа...
Това се опитвам да кажа за н-ти път,  това че на някой се е случило, не се дължи само от даване на шише, а и на други фактори, но не - щом имаш лентичка в подписа на Ла лече лига, знаеш повече от всички.

Да взема да си сложа лентичка с нобеловата награда, може да стана нибелов лауреат  :wink:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #581 -: Януари 23, 2012, 09:35:38 am »
Всяка вечер след баня капвам физиологичен р-р и аспирирам с помпичка. Това беше първото, което направих като чух хъркането и сумтенето.

Ако те притеснява, че е рефлукс потърси мнение от детски гастроенеролог, не джипи.


П.П. Забелязва се същата тенденция, като във форумите проблемно забременяване. Заговори ли се конректни симптоми, всички се втурват да си мислят, че имат същите при техните деца. Моят съвет е, да посетите лекар специалист, не джипи, да обсъдите и ако нещо ви се струва странно в предлаганото лечение, пък и не само, да се посъветвате тук. Не искам да засегна никой, това е моето наблюдение.
« Последна редакция: Януари 23, 2012, 09:40:54 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #582 -: Януари 23, 2012, 10:49:06 am »
Здравейте.
Отдавна следя темата, а сега ще се запиша с въпрос.
Какви са симптомите, които на пръв поглед да покажат че има проблем с ухото/ушите ?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #583 -: Януари 23, 2012, 12:29:38 pm »
Всяка вечер след баня капвам физиологичен р-р и аспирирам с помпичка. Това беше първото, което направих като чух хъркането и сумтенето.

Ако те притеснява, че е рефлукс потърси мнение от детски гастроенеролог, не джипи.


П.П. Забелязва се същата тенденция, като във форумите проблемно забременяване. Заговори ли се конректни симптоми, всички се втурват да си мислят, че имат същите при техните деца. Моят съвет е, да посетите лекар специалист, не джипи, да обсъдите и ако нещо ви се струва странно в предлаганото лечение, пък и не само, да се посъветвате тук. Не искам да засегна никой, това е моето наблюдение.

Да, напълно съм съгласна имайки предвид, че аз съм малко хипохондрик  :D.
Ако нещата станат нетърпими ще търсим лекарско мнение и тогава съвети тук. Просто се чудех внушавам ли си.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #584 -: Януари 23, 2012, 14:31:35 pm »
Рачко,не бързай с изводите ....Може бебо просто да иска да заспива гушнат.И Тео се будеше през два часа,и ние живеем в тясно жилище,причината не е в обстановката.Да ти кажа  до ден днешен заспива с люлеене преди в релакса сега във вертикално положение гушнат.През деня не е проблем,но нощно време е същото ,което описваш ти и то само ако си спи в леглото -пробвай да го слагаш при вас :D.
Ако не ще се гушкате повече и така-аз съм спала и с Теди върху мен :oops:
« Последна редакция: Януари 23, 2012, 14:33:43 pm от moniks_s »

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #585 -: Януари 23, 2012, 14:43:22 pm »
Къди, само по въпроса с повдигането на матрака (защото на мен много ми помогна): повдигнах съвсем малко, буквално с 2 стари учебника от по 7 см :-) И после си взех нещо подобно на това: http://www.bebe-best.com/tigex-predpazna-vazglavnitchka-p-23170.html. Чудесна работа свърши, а после подарих точно това на причтелка, която го ползва от ден 1 и е много доволна. Наистина им пречи да се изтъркалят, независимо дали искаш да лежи по гръб или настрана.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #586 -: Януари 23, 2012, 15:38:38 pm »
Къди, само по въпроса с повдигането на матрака (защото на мен много ми помогна): повдигнах съвсем малко, буквално с 2 стари учебника от по 7 см :-) И после си взех нещо подобно на това: http://www.bebe-best.com/tigex-predpazna-vazglavnitchka-p-23170.html. Чудесна работа свърши, а после подарих точно това на причтелка, която го ползва от ден 1 и е много доволна. Наистина им пречи да се изтъркалят, независимо дали искаш да лежи по гръб или настрана.

Мисля, че повдигането на матрака ще ни бъде от полза и след като пробвах с възглавница и хавлиени кърпи не стана, сега ще пробвам с книги. Така възглавничка от линка и аз имам ще я използвам и нея поне да не се върти. Мерси!
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #587 -: Януари 23, 2012, 16:22:28 pm »

Да взема да си сложа лентичка с нобеловата награда, може да стана нибелов лауреат  :wink:
[/quote]

извинявай, но това ми идва малко прекалено, в моя подпис няма ла лече лига, говоря от собствен опит, от много четене и консултиране, наистина смятам, че кърменето е най-доброто за бебето и за майката и не виждам защо трябва да ходя на пръсти около тази тема във форума. не разбирам защо се говори за войнстващи "естественички", но не и за войнстващи "бутилковички" или както там би било названието. кое е лошото в споделянето, фактът че е различно от твоя опит? дотолкова е политически некоректно да се говори, че например аз не споделям всички линкове до които стигам, например публикувано изследване за промяната на флората след даването на адаптирано мляко. би трябвало форумът да е отворено място където да мога да споделя този линк, който иска да го чете, но аз не го правя, защото някой ще ме заклейми, че внасям страх, заплахи и тн, мислиш ли, че така си помагаме. давам си сметка, че ти пиша лично на теб, а не само ти изразяваш подобни мнения, извинявай, но последното изречение от постинга ти ми дойде малко в повече.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #588 -: Януари 23, 2012, 16:57:04 pm »
Къди, защо даваш вода? И тя може да ви прави проблеми. Щом сте на кърма и АМ, вода изобщо не е нужна, само пълни стомаха без файда.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #589 -: Януари 23, 2012, 17:30:10 pm »
Здравейте.
Отдавна следя темата, а сега ще се запиша с въпрос.
Какви са симптомите, които на пръв поглед да покажат че има проблем с ухото/ушите ?
Дианче,за болка в ухото знам,че трябва да си ги дърпат или нещо подобно.Може и да греша де,ама така съм чула,въпреки ,че дърпането на ухото не е знак ,че ги боли-Теди така прави когато му се спи.
А за кърменето не знам какви са тия спорове,моето дете е кърмено 3 месеца и му няма нищо,просто кърмата спира и толкоз,не е приятно,но понякога е неизбежно.Това не прави лоша майка или добра.....То пък се превърна в някаква истерия....или мода,де да знам и аз :D
« Последна редакция: Януари 23, 2012, 17:32:56 pm от moniks_s »

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #590 -: Януари 23, 2012, 17:57:46 pm »
За болката в ушите,когато моята племенница се беше разболяла на два месеца и половина беше тогава и нейната педиатърка пита дали си върти главицата повече от обикновено, това било знак,че я болели ушичките.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #591 -: Януари 23, 2012, 18:29:16 pm »
дианче, първият симптом, че нещо го боли бебето би било неспирно плачене. ако това го няма, можем да сме спокойни, че няма и болка, нали така? :D

по повод на ушите и аз искам да питам нещо, мисля, че попада в графата хипохондрични, но все пак - моята девойка има секрет в ушите, аз досега не съм й ги чистила с клечки, щото нали не било хубаво. не мисля, че я боли, всичко си й е наред, но ми прави впечатление секрета - с консистенцията на восък и оранжев. как им почиствате ушите, трябва ли или само да махам това, което е от външната страна на ушния канал. милите бебета, миг покой нямат от нас
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #592 -: Януари 23, 2012, 18:33:13 pm »
Аз чистшх ушите след баня с клечки за бебета. Аз съм чаниачка на тема уши, полудявам като видя мръсни такива. :?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #593 -: Януари 23, 2012, 18:35:01 pm »
Елена аз също съм забелязала такъв на цвят секрет,аз лично чистя ушичките с клечки,съвсем леко ,без да бъркам навътре -по ушната мида и съвсем леко около отвора.Е,ако на ги чистя ще е като Калчо от "Ян Бибиян" :lol:Иначе знам,че секрета им предпазва ушлетата от инфекции и не трябва да  се престараваме с чистенето

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #594 -: Януари 23, 2012, 18:38:08 pm »
Елена, можеш да забърсваш ушичките леко след баня с хавлийката.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #595 -: Януари 23, 2012, 18:45:25 pm »
Аз чистих ушите след баня с клечки за бебета.
аз също, само че не всеки ден, защото забравям - в общи линии когато се сетя :-)

Надине, как се слага бебето в тази възглавничка?нещо не можах да си го представя



*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #596 -: Януари 23, 2012, 18:55:44 pm »
е добре, че си мислех, че аз съм най-ужасната майка дето не си чисти ушите на детето.  :D
ще вземем и бебешки клечки, но няма да прекаляваме, иначе отвън и аз с хавлийката или с моите клечки ги чистя, но не бях сигурна
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #597 -: Януари 23, 2012, 18:57:30 pm »
Благодаря ви момичета. Питах, защото сутринта имаше оранжев гъст секрет в мидичката, както казва Елена, та се поуплаших. Цял ден се взирам за  симптоми, меря температура, но слава Богу, засега няма нищо.
Лека вечер на всички.
« Последна редакция: Януари 23, 2012, 19:15:57 pm от Дианче »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #598 -: Януари 23, 2012, 19:33:50 pm »
дианче, първият симптом, че нещо го боли бебето би било неспирно плачене. ако това го няма, можем да сме спокойни, че няма и болка, нали така? :D

по повод на ушите и аз искам да питам нещо, мисля, че попада в графата хипохондрични, но все пак - моята девойка има секрет в ушите, аз досега не съм й ги чистила с клечки, щото нали не било хубаво. не мисля, че я боли, всичко си й е наред, но ми прави впечатление секрета - с консистенцията на восък и оранжев. как им почиствате ушите, трябва ли или само да махам това, което е от външната страна на ушния канал. милите бебета, миг покой нямат от нас
Аз на Ивана и бях задръстила ушите от чистене. Като я гледаха казаха че съм набутала навътре ушна кал и я чистиха и ми казаха въобще да не пипам  повече, само отвън и така и правя вече.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #599 -: Януари 23, 2012, 19:41:28 pm »
Еми то с бебешките клечки, няма как да набуташ ушната кал на вътре.
А това, че детенце си върти главата при болки в ушите не мисля, че е вярно. Отит си боли яко и би следвало да плачат. Моят син не мога да го успокоя до като не подейства болкоуспокояващото. Като бебе си въртеше главата и сега понякога го прави, но ми казва, че го сърбят. А го сърби, когато се е събрала малко повече ушна кал.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!