0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #540 -: Януари 21, 2012, 18:05:34 pm »
 Eille, ето тук разгледай за инхалатор. В други теми съм чела, че момичетата ползват тази марка инхалатори.
http://www.kbs-omron.com/inhal_pr.htm?TID=1&MID=83&ART=187&BID=3&SID=1&LG=2

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #541 -: Януари 21, 2012, 18:30:30 pm »
 Враво Миси, че сте се справили с акането. Предполагам, че притеснението ти е от комплексното не наддаване и не акане редовно. Уместни въпроси си задаваш. Подкрепям Боби, че е добре бебто да може да приема и шише. Имай предвид, че може да се появи и цикъл. Тогава също е вероятно да ти се наложи да дохраниш, а и изобщо,когато на бебто му се предлага отвреме навреме шише и в по-далечен план е полезно... например при желание за отбиване...

 Калоян е изключително кърмен. Наддаваме както следва
                               1 месец 1200
                               2 месец 1100
                               3 месец 1000
                               4 месец  980
                               5 месец  800
                               6 месец  800
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #542 -: Януари 21, 2012, 18:51:19 pm »
Здравейте момичета. Много се надявам да можете да ми помогнете със съветите си. Нашето момченце е на 40 дни и имаме голям проблем със заспиването нощем. Опитваме се да го изкъпем и нахраним до 22:00, но той заспива в мен и след като го сложа в леглото му се ококорва и така се разнасяме до следващото хранене и докато заспи в около 2:00-2:30 сутринта, след това спи по 4-4,5 до 5 часа без прекъсване.  Това състояние продължава от около 20 дни, просто вече сили не ми остават. А през деня нямаме никакъв проблем със спането в неговото легло, дори понякога си заспива и сам. Ние сме почти изцяло на АМ, нямаме колики. Питам се дали не е и проблем и това, че жилището ни е малко и стаята, в която спим е и всекидневната ни. Приемам всякакви съвети. Благодаря предварително.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #543 -: Януари 21, 2012, 19:07:11 pm »
 Рачко, това, което се сещам е да помислиш има ли нещо различно в тези часове в самото обкръжение около бебчо. Имам предвид, силна светлина, шум, който да го разсейва. дали не го разигравате. Трябва да му покажеш по някакъв начин, че това също е част от нощта и трябва да се спи...
 ОБАЧЕ се сещам и за друго. Разкажи малко повече за самото поведение на бебчо. Естествено, както предполагам се досещаш, допускам и рефлукс в тези часове. Сега ще кажат някои, "айде пак рефлукс". Да, ама ние имахме също проблем, само че при нас беще в часовете от 5ч сутирнта до към 8. Като се събудеше в 5ч за хранене, нямаше начин да го върна в леглото да спи. Наставаше едно пъшкане и въртене, страшна работа. Близо до 4ти месец в тези часове си спеше в мен,или по коремче или по гръб, а аз подпряна на възглавница. Това си беше рефлукс със сигурност, въпреки, че сме повръщали изключително рядко
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #544 -: Януари 21, 2012, 19:19:28 pm »
Искам да си купя инхалатор за децата - какъв ще препоръчате?

Еille, нашият инхалотор е ето този
http://eruditabg.com/?pid=17&NewsID=19

Много съм доволна.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #545 -: Януари 21, 2012, 19:23:35 pm »
Лиско, а къде във Варна мога да го купя? Или да го поръчвам от нета? Мерси.


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #546 -: Януари 21, 2012, 19:43:12 pm »
Лиско, а къде във Варна мога да го купя? Или да го поръчвам от нета? Мерси.

Аз го купих от аптеката до нас (на ул. Преслав-100 метра по-надоло от Областна управа), само дето никога не съм обръщала внимание как се казва аптеката освен "Аптека":). Те имат цяла витрина на Микролайф. Предполагам, че и в други аптеки го има но за съжаление не знам кои:)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #547 -: Януари 21, 2012, 19:45:09 pm »
Рачко, това, което се сещам е да помислиш има ли нещо различно в тези часове в самото обкръжение около бебчо. Имам предвид, силна светлина, шум, който да го разсейва. дали не го разигравате. Трябва да му покажеш по някакъв начин, че това също е част от нощта и трябва да се спи...
 ОБАЧЕ се сещам и за друго. Разкажи малко повече за самото поведение на бебчо. Естествено, както предполагам се досещаш, допускам и рефлукс в тези часове. Сега ще кажат някои, "айде пак рефлукс". Да, ама ние имахме също проблем, само че при нас беще в часовете от 5ч сутирнта до към 8. Като се събудеше в 5ч за хранене, нямаше начин да го върна в леглото да спи. Наставаше едно пъшкане и въртене, страшна работа. Близо до 4ти месец в тези часове си спеше в мен,или по коремче или по гръб, а аз подпряна на възглавница. Това си беше рефлукс със сигурност, въпреки, че сме повръщали изключително рядко
След като се нахраним със шишето го оригвам и го оставям да заспи на рамото ми или в скута. Така го държа докато се уверя, че е заспал вече дълбоко и го оставям в леглото му. Той остава там да спи около 10-15 мин. и се събужда и започва да скимти. Опитвам се да го успокоя със залъгалка, но и това не помага и докато го взема на ръце и е вече заспал в мен. Никога не е повръщал, нямаме и извивания по време на хранене както описвате, че са типични за рефлукс.


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #548 -: Януари 21, 2012, 20:02:09 pm »
Враво Миси, че сте се справили с акането. Предполагам, че притеснението ти е от комплексното не наддаване и не акане редовно. Уместни въпроси си задаваш. Подкрепям Боби, че е добре бебто да може да приема и шише. Имай предвид, че може да се появи и цикъл. Тогава също е вероятно да ти се наложи да дохраниш, а и изобщо,когато на бебто му се предлага отвреме навреме шише и в по-далечен план е полезно... например при желание за отбиване...

 Калоян е изключително кърмен. Наддаваме както следва
                               1 месец 1200
                               2 месец 1100
                               3 месец 1000
                               4 месец  980
                               5 месец  800
                               6 месец  800

Не намирам това за уместно в случая, първо- за какво не наддаване става въпрос? детето си качва добре, плюс това кърмените бебета може да не акат по седмица и това не е проблем, освен в случаите на видим дискомфорт при бебето.Второ- при положение,че има достатъчно количество кърма не виждам смисъл от хранене в шише, това може да доведе до отказ от гърда, особено когато струята намалее и бебето трябва да положи повече усилие да суче, това веднага ще доведе до намаляване на количеството кърма, а ползи от даването на шише няма, ако е решила сега да отбива-тогава съм съгласна,но иначе може и въобще да не се налага даването на шише, а направо приучването към чаша( със съответните накрайници)
Трето-идването на цикъла въобще не налага дохранване( аз съм с цикъл от първия месец), леко се променя вкуса и намалява кърмата- бебето, може да суче малко повече и евентуално за дни да си върне нощно хранене, ако няма такова,така се увеличава кърмата, а това и се случва на няколко седмици когато е скока в растежа и на бебето вече не му достига кърма.
Тези съвети са, ако искате да кърмите, ако не- дохранвайте, важно е вие и бебето да се чувствате добре.



0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #549 -: Януари 21, 2012, 21:08:35 pm »
Тези съвети са, ако искате да кърмите, ако не- дохранвайте, важно е вие и бебето да се чувствате добре.
Хайде пак с плашенето.. „ако искате да кърмите".
 Няма да им спре кърмата, ако си научат детто да яде от шише. Тук всички кърмени деца почти, ядат от шише, понежа майките ходят на работа. Спират да кърмят защото е неудобно, не защото им спира кърмата от това. На никой не му е спряла кърмата,ако е дописпомпвал това, което дава в шишето.  Както тя се чувства удобно така трябва да постъпи, но не под страх, че едва ли не щяла да приключи с изключителното кърмене, ако вземе че даде кърма от шише - това просто не е вярно. Пред очите ми всички примери са точно обратното, на което казваш.
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 21:18:37 pm от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #550 -: Януари 21, 2012, 21:31:43 pm »
Никой не плаши, и не съм казала, че ще спре кърмата, ако храни от шише, много ясно, че ако се изпомпва няма да спре, говориме за майки които кърмят от гърдите си, няма никъкъв смисъл да се дава шише.
Много те моля, Боби, опитвам се да помагам на майките да си хранят по дълго децата от гърда, никой не плаша, точно заради реакции като твоята пиша на края, ако искате да кърмите- не като заплаха, а като желание за това.

Не става въпрос за майки които на 2 месеца трябва да тръгнат на работа, или за майки които хранят само с изцедена кърма или дохранват, става въпрос за майки които имат възможност и желание да кърмят децата си от гърда по дълго време. Ако и това трябва да пиша след всяко мое мнение за да стане по ясно към кого е насочено няма проблем и това ще пиша, стига да знам, че на една майка поне съм помогнала.







0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #551 -: Януари 21, 2012, 21:34:58 pm »
Birdie Благодаря за съветите. Ще изчакам да приключим с АБ и най вероятно ще преминем на по- малко хранения. Все се надявам от това да е.Ако не...
 :?
За сополките.. може би е е точната дума сополки... не е запушен носа, но нощем когато е захапала бибката хърка. Иначе й слагам морска вода в носа, но няма какво да изпомпвам с помпичката. Само се разплаква повече.
Относно отит-а- обикновенни кръвни изследвания биха ли показали отклонения, и трябва ли да има повишена температура. Външно нищо не се вижда. Няма и ушна кал.

Абе май прекалено се доверявам на педито. Ама на- като не сме лекари- вярваме им. Уф...
Най- лошото е че имам база за сравнение и това ме побърква. Зная че децата са различни, но...
 
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 22:51:20 pm от kotaranata »
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #552 -: Януари 21, 2012, 22:48:17 pm »
Никой не плаши, и не съм казала, че ще спре кърмата, ако храни от шише, много ясно, че ако се изпомпва няма да спре, говориме за майки които кърмят от гърдите си, няма никъкъв смисъл да се дава шише.
Много те моля, Боби, опитвам се да помагам на майките да си хранят по дълго
Ето по точки, че да е ясно и прегледно за какво говорим:
1.  Сега изведнъж пишеш как било много ясно, че няма да и спре кърмата, но в първото ти съобщение това въобще не беше много ясно ( там се говори за намаляване на кърма и отбиване ), затова го разясних.Радвам се, че сме на еднакво мнение по тази точка.
2. Има или няма смисъл не е тема на този разговор. Темата е дали е проблем и аз на това по-точно отговарях. Не е! Детето няма да се откаже от гърдата затова, че му  е дадено шише на тази възраст.
3. Повечето хора са съгласни, че е добре едно дете да се научи да пие и от шише и това не е попречило на никого да кърми по-дълго.  С какво им помагаш да кърмят по-дълго - като им разясняваш вредата от шишетата ли?  Специалиситте са съгласни, че може да е опасно първият месец, когато се обърква бебето, но след това дори моята педиатърка съветва да си научиш детето да яде от шише.
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 22:58:18 pm от Bobbie »


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #553 -: Януари 21, 2012, 23:11:09 pm »
Рачко, не искам да те отчайвам, но моят син и до ден днешен е така. Заспива в ръцете или на гърдата ми. Премествам го в легълцето и след 15 мин се е събудил и плаче да го взема. И така няколко пъти през нощта.
Към съветите, които ти е дала Дидон, ще допълня някои неща:
-пробвай да изместиш къпането и храненето с 1 час по-рано;
-проветрявай стаята преди сън;
-поддържай температура около 20-22 градуса в стаята.

Eille, много хвалят инхалаторите на Омрон ( Ники ти е дала линк). Нашият е на Чико. Не е лош, може да се ползва от деца и възрастни, има различни маски и приставки. Ние го купихме от аптеки Ремедиум за 139 лв. http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=5902

Миси, кърми си детето и не се притеснявай толкова. На мен ми се вижда абсолютно излишно да додаваш АМ както те е посъветвала педиатърката при положение, че имаш кърма в изобилие.
В началото се изцеждах и хранех Жорко с шише, защото не искаше да суче от мен. Кърмата ми беше малко и дохранвах с АМ. В момента, в който намерихме подходящата за кърмене поза и бебето засука от гърда, кърмата ми се увеличи и вече нямахме нужда от добавка.

Боби, моля те, стига с тези спорове кой е прав и кой не е. Всяка една от нас споделя опит, а не размахва пръст. Постоянните спорове освен да откажат потребителите да пишат в темата, до друго няма да доведат.
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 23:21:58 pm от Мецани »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #554 -: Януари 22, 2012, 00:15:13 am »
И аз да се намеся в спора.....дано само не го разгорещя повече ;)
Познавам няколко майки, които постепенно отбиха децата си не по собствено желание, а най-вероятно защото дохранваха с шише.
Едната използваше помпа, защото и беше по-удобно да го храни навън с шишето. Детето постепенно отказа да суче и се хранеха изключително с шише. За два месеца кърмата и спря, а преди това наливаше пълни бутилки за отрицателно време /аз лично никога не съм успявала да напълня с помпа повече от 20-30 грама при това с големи мъки, но кърмех детето си до година и 7 месеца без да дохранвам/.
Втората ми позната започна да дохранва с АМ по съвет на педиатър, защото детето не наддавало както трябва. И при нея кърменето приключи за около 2-3 месеца.
Третата за която се сещам е братовчедка ми. На нея пък и се налагаше да дохранва, защото се притесняваше, че няма да наддава добре ако е само на кърма /не знам от къде беше дошъл този страх/, тъй като малката се роди 1900 в 35 седмица. Иначе имаше огромно желание да продължи да кърми заради имунитета, който се създава с кърмата, но и там нещата приключиха бързо. Така че, може би има разлика от организъм до организъм. Лично аз не бях склонна да рискувам с добавки, особено като знам колко трудно ми беше в началото докато се регулира кърмата както трябва. Всеки сам си решава, но не е лошо човек предварително да знае какви "рискове" крие дохранването, особено когато става дума за АМ.


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #555 -: Януари 22, 2012, 07:49:45 am »
 Мецани, оспорването дойде от друга страна,но както и да е. Аз знам много добре какво е да не можеш да си нахраниш детето въпреки спазването на всички препоръки, защото няма и няма достатъчно кърма.  Единственият съвет даден е не да дохранва, а да научи детето да пие И от шише. Не казвам,че е такъв случаят, но едно дете винаги е добре да може да пие и от шише, защото никога не знаеш какво ще ти се наложи.
Няма да коментирам тази тема повече.
« Последна редакция: Януари 22, 2012, 08:06:58 am от Bobbie »


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #556 -: Януари 22, 2012, 08:39:40 am »
Никой не плаши, и не съм казала, че ще спре кърмата, ако храни от шише, много ясно, че ако се изпомпва няма да спре, говориме за майки които кърмят от гърдите си, няма никъкъв смисъл да се дава шише.
Много те моля, Боби, опитвам се да помагам на майките да си хранят по дълго
Ето по точки, че да е ясно и прегледно за какво говорим:
1.  Сега изведнъж пишеш как било много ясно, че няма да и спре кърмата, но в първото ти съобщение това въобще не беше много ясно ( там се говори за намаляване на кърма и отбиване ), затова го разясних.Радвам се, че сме на еднакво мнение по тази точка.
2. Има или няма смисъл не е тема на този разговор. Темата е дали е проблем и аз на това по-точно отговарях. Не е! Детето няма да се откаже от гърдата затова, че му  е дадено шише на тази възраст.
3. Повечето хора са съгласни, че е добре едно дете да се научи да пие и от шише и това не е попречило на никого да кърми по-дълго.  С какво им помагаш да кърмят по-дълго - като им разясняваш вредата от шишетата ли?  Специалиситте са съгласни, че може да е опасно първият месец, когато се обърква бебето, но след това дори моята педиатърка съветва да си научиш детето да яде от шише.


Това е от първото ми съобщение:

Второ- при положение,че има достатъчно количество кърма не виждам смисъл от хранене в шише, това може да доведе до отказ от гърда, особено когато струята намалее и бебето трябва да положи повече усилие да суче, това веднага ще доведе до намаляване на количеството кърма, а ползи от даването на шише няма, ако е решила сега да отбива-тогава съм съгласна,но иначе може и въобще да не се налага даването на шише, а направо приучването към чаша( със съответните накрайници)

Къде видя вредата от шишетата? написах, че е по добре приучването към чаша ( това, не отговаря на истината. "ЛаЛече" НЕ е Медицинска организация, и не може да издава никакви валидни "препоръки"), което е препоръка към всички кърмещи от всички организации свързани с кърменето.

Оспорвам съвети дадени към майка, имаща кърма, и желаеща да кърми.
« Последна редакция: Януари 22, 2012, 11:48:24 am от Birdie »


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #557 -: Януари 22, 2012, 08:50:32 am »
къде видя вредата от шишетата? написах, че е по добре приучването към чаша, което е препоръка към всички кърмещи от всички организации свързани с кърменето.
  бебето е на 3 месеца


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #558 -: Януари 22, 2012, 09:20:20 am »
къде видя вредата от шишетата? написах, че е по добре приучването към чаша, което е препоръка към всички кърмещи от всички организации свързани с кърменето.
  бебето е на 3 месеца


Когато му дойде времето, а не учене за пиене от шише на 3 месеца, при положение, че има кърма, нали прочете, че след даване на шише, кърмене от гърда- отказ от нея-изцеждане на 60мл., това на какво ти прилича?


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #559 -: Януари 22, 2012, 11:13:52 am »
Този спор е воден 1000000 пъти, не ви ли писна?!?! Да не говорим, че има тема за кърменето.