0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #520 -: Януари 21, 2012, 02:28:42 am »
боби, напълно си права, че е добре да се научи и от шише, но има бебета, като мойто например, които просто отказват шише, аз започнах да й предлагам след 6тата седмица, но тя отказа. едно три месечно бебе е доста по-категорично от бебе на месец и половина, така че е възможно просто да не ще.
ама няма не ще, ако тя няма кърма какво правим?


  
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #521 -: Януари 21, 2012, 05:04:05 am »
Докторе, ако случайно се появите, аз да докладвам,че нямаме вече обрив по корема, явно е било алергично от антибиотиците. Продължавам си със захранването тогава. Екземата я мазах с много дебел слой крем и това явно подейства, защото и нея почти я няма. На краката няма въобще, а на лактите има мъничко на единият, но сигурно и то ще изчезне. До сега не е изчезвала напълно, да видим. Също още нещо интересно - след антибиотика сега пак повръща малко повече. Значи наистина е имал някакво друго действие - явно обаче не е било това, което аз си мислех, но пак, имаше връзка с взимането на антибиотик и повръщането.


Думата "режим" е натоварена с прекалено отрицателно значение, но всъщност сме създали свой собствен, водейки се от децата си, без да налагаме каквото и да е.
elle22, според мен това с думата режим е само тук. Поне по мои наблюдения навсякъде другаде е различно.. но не затова пиша.
Смятам, че има различни стилове родителсво и според човека едно допада на един, друго на друг, няма грешно и правилно. Грешно е, ако на някой нещо му е тежко, а не прави така, че да си го направи по-леко. Аз така мисля. Ако не ти пречи да няма режим, няма лошо.Аз обаче не мога да се организирам нищо да свъша, ако не знам кога горе-долу трябва да ги храня. Хайде Ивана е вече голяма, не е на точен режим освен с вечерното лягане, а и да излезнем мога да и купя храна, гладна няма да остане. Но при Андреа е различно, трябва да имам идея кога ще яде. От както ми влезна и тя в режим и яде по едно и също време и ляга по едно и също време, живота е много по-лесен и за мен, а и тя като че ли е много по-спокойна. Сега и двете ядат почти по един и същи час и така има много повече свободно време между храненията, че иначе по цял ден някой ядеше по някое време :-). Затова аз съм за режимите за моите деца, поне докато са малки, пък после дори си мисля, че режима малко започва да пречи и трябва да имаме малко повече гъвкавост... ама нека стигнем до там, пък ще го мисля.

Б.
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 05:28:51 am от Bobbie »


  
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #522 -: Януари 21, 2012, 05:49:28 am »
Ами а де, точно за това не се стърпях. Всеки решава по какъв начин да си гледа децата според собствените си разбирания и възможности. Имам чувството, че думата "режим" е натоварена погрешно по същия начин, по който и думата "диета".
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #523 -: Януари 21, 2012, 08:51:01 am »
Аз не разбирам как е практически възможно кърмаче да се храни другояче освен на поискване.
Защо да не е възможно. Режимът е по-скоро да го сложиш да яде на определено време, ако то само не се е сетило,а не да го държиш гладно. Например, ако искам да е на режим  на 3 часа пък то ми реве половината пъти на 2.5 часа, значи сменям режима и го правя на 2.5часа. Въпросът е, че при това положение, дори и да не се сети, аз ще го подсетя да яде на толкова. Не виждам да е голям тормоз да го нахраня 20 минути преди само да се е сетило да ревне за хранене. Така се приучава да яде на определени интервали и е по-лесно за теб. Ако ти ревне след 1 час, или нямаш кърма или не е гладно, а има друг проблем, въпреки че с кърмене може да се упокои. При мен сега Андреа яде само в определени часове: 8:00, 11:30, 15:00, 18:30 и 22:00. Един или два пъти е огладнявала следобяд по-рано и си я храня - но не е било повече от половин час разлика никога. Има дни, в които не и пука да и забавиш яденето, но ако го направя целият ритъм отива навятъра и затова ако закъснее с повече от половин час, аз самата я нахранвам без тя да си иска. А вчера сестра и я събуди един час по-рано и вечерта беше скапана и проспа храненето в 18:30 и в 19:00 аз я събудих и нахраних. Не изглеждаше да се притесни - веднага се усмихна и започна да яде. Така си бяхме на режима и не се наложи да седя до много късно вечерта за последното хранене. Плюс това и ние сме с рефлукс и 2 часа след хранене още ми връща необработено АМ, та е очевадно, че няма какво да я храня, след като тя оше предишната храна не и е излезнала от стомаха.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #524 -: Януари 21, 2012, 08:54:43 am »
Съгласна съм с Боби за режима поискан от детето. Тоест не да се спазва точният час на хранене, а да се водим по детето, около един и същ час. 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #525 -: Януари 21, 2012, 09:23:05 am »
момичета, аз не мисля че някой точно тук е имал предвид друг вид режим :wink:
казармата даже и в Бг вече не е задължителна, айде моля ви се :lol:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #526 -: Януари 21, 2012, 09:58:13 am »
О да Стеф, казарма няма. Но аз като се роди синът ми, получих от частната клиника Торакс, един списък кога какво да давам по часове. Да не развалям режима и дозите, защото ще претоваря стомахчето на бебето и още и още ... Та си ги спазвах чинно, въпроса е че детето ми беше от нон стоп ревящите и аз не можех дефакто да разбера защо плаче. Може да си е бил просто гладен нали така и да му е трябвал режим на 2.5 ч вместо 3 и доза с 10 мл. отгоре , да ама аз спазвах това което ми бяха написали, плюс съветите на педиатъра на място. Също така в началото оводнявах, направо това е подсъдно. Буквално съм държала детето си насила гладно и съм го залъгвала с водица, а то милото плаче ли плаче от глад. След това другият тъпизъм, трябвало да махна 6-тото хранене еди кога си и аз го махам.В крайна сметка го отнесохме с детенце... :x :x :x :( Слушах съветите им до началото на 3 месец, след това се появи д-р Бърди и вече всичко си дойде на мястото.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #527 -: Януари 21, 2012, 10:03:02 am »
Съгласна съм с Боби за режима поискан от детето. Тоест не да се спазва точният час на хранене, а да се водим по детето, около един и същ час. 
Ааа, аз ако не е гладна  и не спи, си ги спазвам почти до 10-15 минути +/-. Само ако спи може да яде по-късно и то до половин час, иначе я будя. Ако е гладна, яде по-рано, но това не е било от месец, че и повече. Тя до толкова е свикнала, че е много рядко явление да е гладна по-рано или да проспи някой час. Обикновено си се храни точно в часовете. Всъщност аз сега по това знам, че ако ми плаче след 2 часа, не е от глад, защото тя просто не огладнява така вече.

П.П. Сега преди да публикувам видях какво си писала. Е, не такъв режим наложен от друг не сме имали никога. Аз съм си ги следяла да видя на колко часа мога да им направя режима. Никой не ми е казвал колко храненията да има и кога кое да се маха.


  
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #528 -: Януари 21, 2012, 12:13:45 pm »
Дойде и моят ред да питам, до сега четях и събирах знания. :D
Почти от самото начало кърменето ни се провали, аз ли сгреших някъде не знам, но факт е, че кърма вече няма нито капка.
Добре, но нали било много полезно и т.н. та реших аз като една съвестна майка да взимам от Банката за майчина кърма. Проверени източници, пастьоризирана и замразена кърма в банки по 400-450мл. Почнах да редувам аз кърма и АМ от 7 хранения 4 кърма и 3 АМ. Към края на месеца малката вече отказа нощното хранене и минахме на 6 кратно през 3-3.5ч. Всичко ок, бебето спокойно, майката доволна, но от онзи ден почна да повръща на фонтан. Веднага сложих диагноза - рефлукс. Повдигнахме матрака, почнах да я държа 20мин. след хранене на рамо, но повръщане пак си има. За капак на всичко има колики и реве от 4-5 часа, напъва се, мята ръце и крака, почервенява и пак повръща. Въпросът ми е дали това наистина са колики, да не я мъчи нещо друго и да продължавам ли по схемата кърма - АМ или да пробвам на едно хранене половината кърма половината АМ.
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #529 -: Януари 21, 2012, 13:08:25 pm »
първото , което се сещам да попитам е АМ  - Ар ли е ?


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #530 -: Януари 21, 2012, 13:16:06 pm »
първото , което се сещам да попитам е АМ  - Ар ли е ?


Не, не е АР. Започна преди ден и не съм купувала АР пък и си мислех това мляко педиатър ли го изписва.
Отдавна не съм била толкова объркана, това гледането на деца сложна работа било.
До сега все чужди деца, разходки, закачки, кеф. :D
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #531 -: Януари 21, 2012, 15:35:07 pm »
Благодаря за съветите момичета. Аз се притеснявах не толкова от малкото наддаване, а от неизхождането. Но след 7 дневно прекъсване днес и това стана и беше доста обилно. Вчера преди последното хранене предложих размразена кърма от биберон и Жорко изпи 40мл, след това му дадох да суче и от двете гърди, като пак по някое време започна да се сърди и да дърпа зърната ми, след което заспа. Изцедих 60мл от двете гърди, а сигурно можеше и още, но просто се изморих и си легнах. Та сега си мисля, че кърма има, а той може би се сърди, че му намалява струйката или просто се е изморил.
Пробвала съм да меря колко изяжда(бяха ми дали една везна временно), но веднъж изсукваше 130мл и искаше още, а друг път изпиваше едва 60мл и заспиваше и колкото и да се опитвах да го събудя не се получаваше.
Засега ще се опитам да продължиме само на кърма.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #532 -: Януари 21, 2012, 16:04:42 pm »
Хора, имам проблем с храненето на едната ми принцеса.
И двете от втория месец са на АМ. Понеже Пламена получи някакъв странен обрив, който го мазахме с предписан от педиатърът мехлем, той премина в някаква странна коричка, та сменихме АМ с НАН ХА. Та някъде от този период Пламена почна да ми оставя във шишето мляко. А преди това беше първа /правехме състезания със сестра й кой ще си изсмуче м'акото/. Ама аз реших че не е от млякото обрива и пак се върнахме на обикновеното АМ /Frisolac/. После се появи хремичка. Започна да върти глава, да плюе биберона. Само бибката си искаше. Накрая почна и кашлица и аз реших че от това не яде. А иначе сополки няма в нослето- явно някъде отзад.  :? Смених пак АМ /на НАН/- и уж ядеше, ама пак с уговорки, пак въртене, пак киснене... и пак оставя в шишето. А сестра й вече си иска и даже ще и увеличавам дозата. Какво му стана на това дете... не знам
Не знам дали са свързани двете неща- ядене и хрема. Накрая щото кашлицата не мина със сиропчета започнахме АБ. Оспексин. Утре ни е последен ден. Май няма вече онази кашлица, само от време на време се закашля, сополките също не се чуват много. Абе, поне за това помогна. Ама дали с яденето ще се оправим????
Направо ми се реве като не иска да яде. В момента в който я обърна да давам млякото започва да плаче. Не помогна смяната на биберона със силиконов, на дупката, на шишето. Абе.... с 300 зора хапва, ама изостава, не наддава... Помагайте. Как да засиля апетита?
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #533 -: Януари 21, 2012, 16:18:18 pm »
Котаранке, напълно възможно е да не иска да яде от хремата. Обаче мисля, че не е препоръчително да препускате из различните видове АМ.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #534 -: Януари 21, 2012, 16:36:32 pm »
Котаранке, напълно възможно е да не иска да яде от хремата. Обаче мисля, че не е препоръчително да препускате из различните видове АМ.
Абе, ние на месец ги сменяме АМ. Реших че не й харесва. Не знам. Може и да си права.  Ама педито ни предлагаше смяната /освен когато се върнахме на frisolac/
А дали след АБ ще се върне апетита? Ще помогне ли някакъв пробиотик? Чудя се вече. Май витаминчета още е рано. Ох.... Понякога си мисля че съм я наплашила с това шише- тя кото ги види започва да реве!
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 16:38:40 pm от kotaranata »
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #535 -: Януари 21, 2012, 16:41:22 pm »
Мога да споделя само от опит - при нас апетитът се възвърна веднага, щом бебето започна да диша спокойно.
Прочети мненията на д-р Бърди за пробиотиците, също и за честата смяна на АМ.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #536 -: Януари 21, 2012, 16:58:20 pm »
Искам да си купя инхалатор за децата - какъв ще препоръчате?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #537 -: Януари 21, 2012, 17:28:53 pm »
Котаранке, напълно възможно е да не иска да яде от хремата. Обаче мисля, че не е препоръчително да препускате из различните видове АМ.
Абе, ние на месец ги сменяме АМ. Реших че не й харесва. Не знам. Може и да си права.  Ама педиатърът ни предлагаше смяната /освен когато се върнахме на frisolac/
А дали след АБ ще се върне апетита? Ще помогне ли някакъв пробиотик? Чудя се вече. Май витаминчета още е рано. Ох.... Понякога си мисля че съм я наплашила с това шише- тя кото ги види започва да реве!

Направете посявка на урина. И на носен и фарингеален секрет.
Огледайте за отит.
Раздалечете храненията- 4 до 5 дневно.
Ако детето има ринит- поставете Олинт, за да може да диша през нослето.

Спрете с хаотичната смяна на АМ- причината не е там.
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 17:58:44 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #538 -: Януари 21, 2012, 17:36:05 pm »
Д-р Бърди, на опаковката на олинт спрей пише, че е за деца над 2 години. Според вас може ли да го даваме на бебета и по колко пъти на ден да се впръсква в нослето?


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #539 -: Януари 21, 2012, 17:58:14 pm »
От 0.05%. Един път дневно. САМО.
По една капка само, и то при много силна носна обструкция.
Иначе по-добре е с физ. разтвор и помпичка да изпомпва секретите.
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 18:00:01 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.