0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #500 -: Януари 19, 2012, 17:04:52 pm »
О- да. Забравих. Не пишете...
Да, може да е от Амоксицилина... .
Ами странно тогава, защо не се появи първият ден.

Всъщност до вчера го давах този амоксицилин. До колко време трябва да изчезне, ако е от него? Ако е така ще го имам предвид, следващият път като сме болни дакажа, че е алергична.

Благодаря докторе.


П.П. Никога не са ми изписвали витамини след ваксинация. Не виждам каква е връзката.



Това вероятно е забавена реакция... .
Може да се даде внимателно антихистамин... по принцип след2,3 дена, би трябвало да изчезне.

Ами ако това е било ИМононуклеоза??
Не е лоша мисъл "панел" за Цитомегаловирус, ИМононуклеоза, Рикетсия, Токсоплазмоза.
Може ли да вземете венозна кръв?
За мононуклеоза- капсулни антигени, не "класиката".
О, докторе, говорите за невяроятни неща. Кой ще ти прави подобни тестове като е вече здрава. А аз не мога да ги поръчам, тук за всичко трябва назначение от лекар, а и дори и да си го плащаш сам, пак не ти дават да си го видиш, ако лекар не го е видял. Обаче по този подвод да кажа, че аз съм жестоко болна от известно време, толкова болна не съм била в живота си. Дали от нея не го хванах не знам, но ми се отразява както никога до сега, с температура скачаща до 39 по няколко пъти на ден, подути лимфни възли, болки в гърлото и ушна инфекция и е верусно, но не е инфлуенца(тествахме го). Обаче на нея и подейства антибиотика, така че някаква бактерия имаше. Ако имаше това, което аз имам, като гледам аз как се чувствам, просто ми е много странно, че е минало толкова леко при нея. Някое от изборените дали се отразява по-зле на възрастни?
ЦМВ и Мононуклеоза.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #501 -: Януари 19, 2012, 18:05:15 pm »
ЦМВ и Мононуклеоза.
Благодаря много докторе. Може и това да имам значи. Каквото и да е, май вече и без това нищо не мога да направя, но ще го имам предвид, ако аз не се оправя скоро и стигна да ходя пак на лекар.
Днес обривът  беше много избледнял, все още се надявам да е било от антибиотика.


  
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #502 -: Януари 19, 2012, 19:52:15 pm »
Не е от ваксината това... .
Оставяйте малко повече на гърдата... или оригвайте между смяната им, за да мине на втората без въздух в стомахчето- така ще изяжда повече.
Помислете да раздалечите малко храненията, ако е възможно.

Ами- накарайте го да говори повече... лесно е- питайте.
То в тази специалност мълчанието не е злато, както в другите.
Не все Бърди за това, Бъдри за онова... става множко всичко това. Наистина.


Още веднъж Благодаря докторе.

А иначе аз питам и то много, винаги съм със списък с въпроси. Даже си мисля, че педиатъра ни смята, че аз съм голяма паника, тъй като детето ми е заченато след 7-ми опит ин витро и е дългочакано. Питала съм го - според него всички бебета повръщат и това не е проблем ако детето наддава. За кърменето според него детето суче 10/15 минути, после се забавлява... и т.н.
« Последна редакция: Януари 19, 2012, 19:57:53 pm от misi »
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #503 -: Януари 19, 2012, 20:13:26 pm »
През нощта спи спокойно, през деня се усмихва и е спокоен, като изключиме това, че иска да яде през около час, но успявам да го залъжа с биберон и с игра та да правиме 2 или 3 часа паузи.
Изивинявам се, но как знаеш, че иска да яде? Може да иска да те ползва за биберон просто и това да го успокоява. Ако е гладен след един час, нямаше а го залъжеш с игра за допълнителни 2 часа, поне така ми се струва на мен, може и да бъркам. Бебе да стои гладно два часа и да си играе, ми се струва малко странно.

Боби


  
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #504 -: Януари 19, 2012, 20:40:03 pm »
Да, така е, права си. Иска да ме ползва за биберон - точно.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #505 -: Януари 19, 2012, 22:26:04 pm »
Благодаря за комплимента, д-р Бърди  :)
Ще внимавам за гънките на крачетата и ръчичките.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #506 -: Януари 20, 2012, 01:22:07 am »
Цитат
Боже, това са базови неща- защо не попитате Педиатъра си... не може за всичко все аз... .
Мислите ли че тези момичета не са питали?
 Питали са ,но им се дават най-често  нелогични отговори или препоръки за лечения,които са слабо ефективни.
И появявате се Вие,който обяснявате по два ,три пъти, търпеливо и подробно, едно и също на притеснените майки давате адекватни съвети,искате снимки и според тях давате мнение ,как да не Ви питат за всичко.Аз се чувствам "щастливка" ако педиатъра си вдигне телефона за да ме изслуша и да даде съвет. Та Вие сте като манна небесна за нас.
Благодарим ВИ
« Последна редакция: Януари 20, 2012, 01:24:15 am от Birdie »

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #507 -: Януари 20, 2012, 02:29:31 am »
Да, така е, права си. Иска да ме ползва за биберон - точно.

миси, нищо лошо няма в това. дори напротив, ако техниката ви на кърмене е такава, че не ти разранява зърната - какъв е проблемът? питам, защото аз не вярвам на препоръките кърмене през 2 часа поне и други такива. дъщеря ми е кърмена абсолютно на поискване - вечерите това означава дори през половин час. нямахме никакви неща по типа на колики, повръщания на фонтан и други такива екстри. заведох я на доктор защото плачеше и аз не я бях чувала да плаче неутешимо, та ни се изсмяха лекарите, така де много учитиво и с разбиране, но все пак. та, според моя опит, ако си го кърмиш (или предлагаш гърдата за успокоение) когато детето поиска не само, че нищо лошо няма да се случи, но и ти и бебето ще сте щастливи, поне ние сме.

зная, че това ще предизвика горещи спорове, та затова да кажа дежурното - само споделям моя опит, който е продукт освен на други неща и на доста четене и консултиране.

д-р Бърди - тежка е царската корона  :wink:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #508 -: Януари 20, 2012, 05:12:41 am »
аз не вярвам на препоръките кърмене през 2 часа поне и други такива. дъщеря ми е кърмена абсолютно на поискване - вечерите това означава дори през половин час.

Аз не разбирам как е практически възможно кърмаче да се храни другояче освен на поискване.

Моето като иска, го чува половин квартал. Ако го забавя пет (5) минути, се разстройва толкова, че после едва успява да засуче и хлипа дълго и сърцераздирателно. И го кърмя по всички правила: от двете гърди, оригвам, понякога изцеждам остатъка (кърма имам предостатъчно). И пак си търси млякото през два или три часа денем и нощем, понякога дори през час. Суче и гълта, не си играе, и наддава добре.

Може би просто ми се е паднало лакомо/ящно дете, но кажете ми, ако пропускам, как се прави "режим" с кърмене на по-дълги интервали?
« Последна редакция: Януари 20, 2012, 05:15:08 am от цигу »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #509 -: Януари 20, 2012, 05:25:42 am »
Не вярвам това да е от "помощ", но аз нищо, нищичко не съм правила, че децата ми да ядат на 2,5-3 часа. Според мен сте си екстра за възрастта  :D.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #510 -: Януари 20, 2012, 08:24:47 am »
Цитат
Боже, това са базови неща- защо не попитате Педиатъра си... не може за всичко все аз... .
Мислите ли че тези момичета не са питали?
 Питали са ,но им се дават най-често  нелогични отговори или препоръки за лечения,които са слабо ефективни.
И появявате се Вие,който обяснявате по два ,три пъти, търпеливо и подробно, едно и също на притеснените майки давате адекватни съвети,искате снимки и според тях давате мнение ,как да не Ви питат за всичко.Аз се чувствам "щастливка" ако педиатъра си вдигне телефона за да ме изслуша и да даде съвет. Та Вие сте като манна небесна за нас.
Благодарим ВИ
Подкрепям, нашият си вдига телефона, но отказва преглед поне 2 дни и се опитва да ни лекува по телефона.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #511 -: Януари 20, 2012, 17:32:17 pm »
Днес след като вече сме 7-ми ден без ако в памперса (сутринта имаше само две оранжеви точки) се обадих на педиатъра и настоях да отида да го премериме и да го прегледа. Оказа се, че не наддава много - 400 грама за 24 дни.
Педиатъра ми препоръчва да давам добавка 60мл на всяко хранене.
Аз имам замразена кърма и днес ще се опитвам да му я дам, но Жорко не иска шише, бута го с език и само го премята в уста, но не дърпа. С голямо настояване изяде 20мл, а като го сложа на гърда си суче, но дали му пуска достатъчно - вече не знам.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Ч
« Отговор #512 -: Януари 20, 2012, 17:54:01 pm »
misi на колко месеца станахте? питам защото 400 гр. не е много малко.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #513 -: Януари 20, 2012, 18:02:10 pm »
На 24.01.12 ще станеме на 3 месеца.
Първия месец беше наддал 900гр, втория - 800гр, а сега 400гр.
« Последна редакция: Януари 20, 2012, 18:11:24 pm от misi »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #514 -: Януари 20, 2012, 18:33:45 pm »
Не много малко наддаването, не може обаче всеки месец да качва по близо кило. Защото нали се сещаш, колко кг. ще стане на 1 г. Ние на три месеца бяхме наддали толкова, но точно през този месец бяха и проблемите с неяденето и с дуфалака и мезим форте, та фризовом ли не беше. Ако някой познат има взена да ти услужи. Да видиш колко изяжда на хранене, ще ти е ориентир поне колко яде, щом не иска шише. Защото до колкото разбрах, той е спокойно дете и принципно е верно, че гладно бебе не спи дълго, но все пак е до бебе си мисля. Друго се сещам за запушен нос, но пък вие сте били при педиатър. Толкова са ми познати тези техни съвети, които изобщо не действат, а когато една майка е притеснена изпробва всичките, понякога бих казала, че са във вреда на детето. Да сме учили педиатрия, ама не сме...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #515 -: Януари 20, 2012, 18:54:44 pm »
На 24.01.12 ще станеме на 3 месеца.
Първия месец беше наддал 900гр, втория - 800гр, а сега 400гр.

Миси, ще ти напиша ние колко сме качвали първите месеци, имай в предвид, че имам кърма за няколко бебета.
1месец- 1400гр
2месец-980гр
3месец-460гр.
4месец-350гр
5месец-450гр
Хранена е на поискване, денонощно без паузи повече от 3 часа(и до сега е така), вода не е пила.
Сега Божидара тежи няма и 9 кг,почти 80 см. е, въобще не ми е слаба, изследванията на кръвта на 6 и 12 месеца бяха перфектни.Аз до преди да забременея не съм била повече от 50 кг, явно си е ген.Най-важно е бебето да е спокойно, като изключим нормалните за възраста неразположения.


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #516 -: Януари 20, 2012, 18:57:26 pm »
Аз имам замразена кърма и днес ще се опитвам да му я дам, но Жорко не иска шише, бута го с език и само го премята в уста, но не дърпа. С голямо настояване изяде 20мл, а като го сложа на гърда си суче, но дали му пуска достатъчно - вече не знам.
Според мен продъжава; да настояваш  да се научи да сменя между гърда и шише, защото ако се наложи да се дохранвате няма как иначе да го накараш да яде. Давай му го в началото като е по-гладен. Не се притеснявай,ако само по 20тина мл му даваш, гърдата после няма да ти я откаже, но поне да може и от двете да се храни без проблем. А ти тези 20 мл след това можеш да си ги доицедиш, че да не ти стане по-малко млякото и да му ги дадеш на следващото хранене пак така в началото.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #517 -: Януари 20, 2012, 20:00:10 pm »
боби, напълно си права, че е добре да се научи и от шише, но има бебета, като мойто например, които просто отказват шише, аз започнах да й предлагам след 6тата седмица, но тя отказа. едно три месечно бебе е доста по-категорично от бебе на месец и половина, така че е възможно просто да не ще.

миси, няма проблем, че е наддало бебето по-малко, моята горе-долу по това време започна да наддава по доста по-малко от кг. доколкото те разбирам (поправи ме ако греша) теб те притеснява не друго (имам предвид състоянието и поведението на детето) а това, че често иска да суче. ако това е така, единственото, което аз мога да ти кажа е не се притеснявай, че суче често. това им е работата и според мен всички говорения за режим при сученето, идеята, че трябва да стои определено време на гърда са глупости. има кърмения по 5 мин има и по 20. няма лошо, че иска пак половин час след като е яло - ами нали и ти понякога хапваш и скоро след това ожадняваш или ти си прияжда нещо сладко или плод или нещо такова. същото е при тях. а освен всичко - за тях гърдата е и мощно средство за успокоение. мисълта ми е - ако детето е спокойно, играе, буден е през част от деня (тоест не е успан от хипогликемия, например) значи всичко е наред и притесненията ти са привнесени от безумните съвети да си засичаш колко време ти стои детето на гърдата. а и още нещо - няма такова нещо като "трябва да изпива еди колко си" - трябва да яде когато е гладно и да пие (суче) когато е жадно. извинявай ако ти звуча твърде рязка, но се вбесявам на такива хора, които инсталират в главите на майките ненужни тревоги.

цигу - как да няма режими за кърмени деца, има и се дават чайчета, водички, биберони, разхождат се на ръце и какви ли не щуротии, за да им почивали коремчетата.  osi_7
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #518 -: Януари 20, 2012, 20:16:18 pm »
На 24.01.12 ще станеме на 3 месеца.
Първия месец беше наддал 900гр, втория - 800гр, а сега 400гр.

Миси, ще ти напиша ние колко сме качвали първите месеци, имай в предвид, че имам кърма за няколко бебета.
1месец- 1400гр
2месец-980гр
3месец-460гр.
4месец-350гр
5месец-450гр
Хранена е на поискване, денонощно без паузи повече от 3 часа(и до сега е така), вода не е пила.
Сега Божидара тежи няма и 9 кг,почти 80 см. е, въобще не ми е слаба, изследванията на кръвта на 6 и 12 месеца бяха перфектни.Аз до преди да забременея не съм била повече от 50 кг, явно си е ген.Най-важно е бебето да е спокойно, като изключим нормалните за възраста неразположения.

Успокоих се от твоите грамове, моето момче никога не е качвало 1400, но при първите 300 за месец вече бях съвсем ядосана на Док, че казва всичко е наред и 1гр си е грам.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #519 -: Януари 20, 2012, 23:51:31 pm »

цигу - как да няма режими за кърмени деца, има и се дават чайчета, водички, биберони, разхождат се на ръце и какви ли не щуротии, за да им почивали коремчетата.  osi_7

Аз нямам нищо против хората, които са избрали да кърмят денонощно децата си, да ги успокояват на гърда, да не им дават залъгалки. Щом всички са щастливи и доволни, значи всичко е наред.
Но не разбирам защо действията на тези, чиито деца ядат по час, спят по цяла нощ и смучат биберони да  се квалифицират като щуротии.
Вероятно ти се струва глупост "почиване на коремчето", понеже не сте имали рефлукс. Продължавам да благославям д-р Бърди за това, че обърна внимание и си решихме проблема по този начин.
Нощните паузи Тереза започна да прави още на 4 седмична възраст. Нередовно, разбира се. Тогава педиатърът ни посъветва в дните, в които се буди, да дадем биберон, преди да предложа кърмене. Не съм я оставяла да плаче гладна, след втората нощ тя повече не се събуди за кърмене /аз самата всяка нощ ставах да се доизцеждам, не го направих, за да не прекъсвам съня си/.
Думата "режим" е натоварена с прекалено отрицателно значение, но всъщност сме създали свой собствен, водейки се от децата си, без да налагаме каквото и да е.
Тереза също не плачеше. Започна да ни се случва едва сега, когато започна да се контузва от изследването на къщата  :lol:.

Та с всичките тия думи искам да кажа едно: хората са различни, децата - също. Всеки има свое виждане за отглеждане на потомството си, всяко бебе има собствените си нужди. Нека бъдем по - толерантни към различното.

С най - добри чувства.
« Последна редакция: Януари 21, 2012, 00:01:44 am от elle22 »