0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #400 -: Януари 17, 2012, 09:29:15 am »
Над 10 са на брой  :(
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #401 -: Януари 17, 2012, 11:24:28 am »
Силванче, съвет от мен е да отидите при Алексиев. Човека си специализира в тази област.
Тези гащи ми намирисват на бизнес, но това си е мое мнение...

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #402 -: Януари 17, 2012, 12:25:06 pm »
Здравейте д-р Бърди,
извинявам се ако вече ви е задаван подобен въпрос, но не открих отговор.

Бебето ми е на 2 месеца и половина, само на кърма (вода предлагам, но не иска) и вече 4 дни няма ако в памперса. Иначе са мокри. Напъва се от време на време, но има само газове. Трябва ли да му помагам с термометър, да му давам ли дуфалак - изписа ни го педиатъра, но все още не съм му давала?
Притеснявам се и дали му стига кърмата - яде 6/7 пъти на ден горе-долу по следната схема:
6.00 часа
9.00 часа
12.00 часа
16.00 часа
19.00 часа
22.00 часа
спи до 6 часа на другия ден.

Благодаря!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #403 -: Януари 17, 2012, 14:20:04 pm »
Миси, и при нас го има този проблем с неакането всеки ден. Докато беше на ден по 4-5 пъти, сега от 10- тина дни не ще да ака. В момента е на 4- ти ден неакал. Памперсите му са винаги начишани, спокоен е, всичко си изглежда добре. На кърма е с едно дохранване обикновено вечер с 40- 50 мл АМ (явно не му е достатъчна в този период кърмата ми). Педиатърката ми каза ако стане повече от ден, да давам лактулоза (нямам намерение да го спазвам- само ден нищо не е). Давах веднъж на 4- ти ден, еми той се посра, чак жал ми стана-  тогава беше 5 дена неакал. Днес пак се притесних и дадох съвсем минимално количество, колкото да предизвика тръгване на акото, не препоръчаната доза, че от нея  му дойде в повече предия път.
 Смешно ми е, но на календара си отбелязвам дните на изхождане.
Иначе чета в мама-та- било напълно нормално при кърмачета- имало по 10 дена периоди. Казват, че напълно усвоявали кърмата и щом е начишан памперса, няма страшно за безпокойство. Уж се успокоявам, а и не искам да давам лекарства, било то и безобидни, ама пусто не се стърпях днес.

Къди, не е ли рано за масажчета, или ти имаш в предвид тези кратки втривания след баня с олиото? Аз още не смея да правя цели масажи.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #404 -: Януари 17, 2012, 14:32:42 pm »
Според мен с лекарства само може да се усложнят нещата. Най-много да му се обърка нещо флората. Бебета, които са на кърма рядко имат запек, а и щом са спокойни и не ги притеснява нищо, значи няма проблем. Обикновено намалят изхожданията когато започне да не им стига храната, но пък с тия часове, които Миси е написала, направо си е идеално положението мисля :) Иначе щеше да започне да си иска по-начесто да хапва, особено пък вечер, да стане сух памперса и т.н....а и едва ли щеше да прави тази дълга пауза на гладен стомах :)

.......тези кратки втривания след баня с олиото? ......

В началото и аз си омазвах детето, та чак лъщеше, защото така знаех дето се казва от малка, но след като синът ми започна да се опъпчва като от прегряване ми светна лампичката. А и тъкмо тогава прочетох мнението на Бърди по въпроса- не се мажат така децата, освен ако няма някакъв проблем, който изисква мазане, при това със специална за целта козметика или лекарство.


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #405 -: Януари 17, 2012, 14:56:22 pm »
Джиджи, а как се мажат бебетата? Не се заяждам, а просто ще ми отнеме много време да намеря мнението на Бърди, за което казваш. Аз си го мажа нормално, колкото телцето си вземе, не до лъскане и "преливане" от кожата. Само баба му като помага понякога го омазнява като гланцирана питка за запичане :D
 А за лекарствата и аз така разсъждавам- ще му наруша флората, която си е създал, затова не ми се иска да давам.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #406 -: Януари 17, 2012, 15:08:19 pm »
Джиджи, а как се мажат бебетата?
Не се мажат. :D Ако опиташ да спреш мазилата за няколко дни, ще се увериш, че бебешката кожа си остава гладка и мека.
Измиващите гелове и сапуни /специализирана, реномирана козметика/ са напълно достатъчни.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #407 -: Януари 17, 2012, 15:11:45 pm »
Джиджи, а как се мажат бебетата? Не се заяждам, а просто ще ми отнеме много време да намеря мнението на Бърди, за което казваш. Аз си го мажа нормално, колкото телцето си вземе, не до лъскане и "преливане" от кожата. Само баба му като помага понякога го омазнява като гланцирана питка за запичане :D
 А за лекарствата и аз така разсъждавам- ще му наруша флората, която си е създал, затова не ми се иска да давам.
Mari-al, бебетата не е необходимо да се мажат с нищо освен ако не им е много суха кожата. Аз съм мазала децата може би общо 5 пъти с тоалетно мляко, когато след баня съм забелязвала кожата на крачетата им да побелява. Остави един-два пъти бебето без да си го намазала след баня и виж колко е хубава кожата му дори и след 3 часа:) (не казвам, че не знаеш и сега:) ).

Дано са здрави всички деца:)

П.С. С Уайт сме писали заедно:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #408 -: Януари 17, 2012, 15:11:54 pm »
Мари, с нищо не го мажех след това и нямахме никакъв проблем. Кожата си му беше идеална. Само зимата като излизаме навън малко му поизсъхват бузките и му ги мажа със специален крем- Колд крем мисля че му казваха, но и в това не съм толкова редовна. В началото бях леко скептична, как така с нищо да не мажа, поне нещо лекичко- лосионче или овлажняващ крем :) Сега се радвам, че отново се доверих на д-р Бърди :)  


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #409 -: Януари 17, 2012, 15:44:02 pm »
Още тази вечер започвам немазането след баня. Уайт, Лиско, Джиджи благодаря за включването!
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #410 -: Януари 17, 2012, 15:49:09 pm »
За нищо :) ....само се подготви за битка с бабите  :wink:


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #411 -: Януари 17, 2012, 16:43:58 pm »
Да бяха само бабите...Познавам един татко /мой колега/, който вече второ бебе маже обилно с...мас. И разказва как го прави с такова въодушевление, а аз полудявам само като го слушам, добре, че не съм го виждала
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #412 -: Януари 17, 2012, 17:38:47 pm »
Аз това за немазането съм го чела, обаче кожата по крачетата й се бели и е суха затова я понамазвам чат-пат. Така открих подутинката. Утре ще видим педиатъра какво ще каже.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #413 -: Януари 17, 2012, 17:48:40 pm »
Точно за това написах "...освен ако няма някакъв проблем, който изисква мазане, при това със специална за целта козметика или лекарство." :)


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #414 -: Януари 17, 2012, 18:04:52 pm »
Сега в зимния сезон често им изсъхва кожата от парното. Аз имам един колд крем на Тьопфер и с него мажа от време на време. Но и това отшумява дори и без мазане. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #415 -: Януари 17, 2012, 18:36:02 pm »
Аз това за немазането съм го чела, обаче кожата по крачетата й се бели и е суха затова я понамазвам чат-пат. Така открих подутинката. Утре ще видим педиатъра какво ще каже.
Смени препарата за къпане.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #416 -: Януари 17, 2012, 18:54:23 pm »
Аз това за немазането съм го чела, обаче кожата по крачетата й се бели и е суха затова я понамазвам чат-пат. Така открих подутинката. Утре ще видим педиатъра какво ще каже.
Смени препарата за къпане.

Д-р Бърди посочва и мокренето при миене на дупето през деня като причина за суха кожа по крачетата.
Започнах да редувам миене и почистване с мокри кърпи и забелязвам подобрение при наш Марко.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #417 -: Януари 17, 2012, 18:58:01 pm »
Аз това за немазането съм го чела, обаче кожата по крачетата й се бели и е суха затова я понамазвам чат-пат. Така открих подутинката. Утре ще видим педиатъра какво ще каже.
И на Боги кожата по крачетата се белеше до скоро. Сега си е охранена и гладка, получи се с времето, някаква адаптация от вътреутробната кожа и тази след раждането.
Между впрочем и аз до сега мажех с мас, премита през 7 води- бабешки мехлеми някакви, не съм установила вредни последствия. Но от тази вечер спирам с мазането.
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #418 -: Януари 17, 2012, 19:19:53 pm »
Д-р Бърди Здравейте моля ви за мнение детето ми е на 7 месеца от 2месечен има хрипчета в нослето преглеждан е няколко пъти не е болен ваксините ги слагаме редовно пръскаме в носа с стеримар и еуфорбиум вади сополки но много малко не кашля взехме и секрет от нослето не излезе нищо.Лекарите ми казаха че ще отшуми с времето но аз продължавам да се претиснявам за него защото като спи направо си хърка днес след консултацията личния му лекар му изписа ксизал взех лекарството но не сам му дала защото се стреснах от всички нежелани реакции въпроса ми към вас е дали това наистина ще отшуми и да давам ли ксизала
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #419 -: Януари 17, 2012, 19:26:41 pm »
Моля ви не давайте лактулоза на бебетата, колкото и да настояват и педиатри и баби и цялата рода дори. Щом е на кърма може да не се изхожда седмица, че и повече.
Аз така да слушам джипито на детето, дадох лактулоза и детето явно отключи лактозният дефицит, който дълго време имахме. Добре, че са появи д-р Бърди на времето, че благодарение на него разбрахме къде е проблема, пихме безлактозно мляко и се оправихме. Бяхме спряли дори да ядем, бяха едни мъки, а колко експеримента си направиха с детенце ...
Бебетата и аз да кажа, не се мажат и не се дава абсолютно нищо друго освен кърма и АМ.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!