0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #40 -: Декември 08, 2011, 17:45:31 pm »
На прегледа днес при ортопеда, ни казаха, че малкия има стръмни сводове и му предписаха да носи ортопедични гащи, фрейка.

Има ли някое бебче да е носило такива гащи?
Не сме наред... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #41 -: Декември 08, 2011, 18:34:12 pm »
Какво имате предвид, докторе?


На обективно състояние пише "симетрични кожни гънки, но инсуфициентна абдукция на тазобедрените стави, наличие на стръмни ацетабуларни сводове".
« Последна редакция: Декември 08, 2011, 18:39:57 pm от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #42 -: Декември 08, 2011, 19:01:29 pm »
Поискайте от Педиатъра с прийомите на Ортолани, Барлоу да оцени ставите. В тази възраст, недостатъчната абдукция се дължи на плитък ацетабулум ( чашката, в която "ляга" главата на тазобедрената кост) или на мускулно съпротивление.
След това, заведете детето на УЗ преглед и оценка на тазобедрените му стави.
Ако от УЗ изследването се установи ( Граф-класификацията), че детето подлежи на лечение като за "вродено изкълчване"- правите такова лечение в пълен обем със стремената на Павлик ( или по избран от ортопеда начин).

Няма "профилактични гащички" никъде по света.
Или има нещо за лечение ( в пълен обем), или няма нещо за лечение.
« Последна редакция: Декември 08, 2011, 19:08:44 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #43 -: Декември 08, 2011, 19:03:24 pm »
Имаме 2 шапки общо,едната е поларена/ако се казва така де/ и една плетена от бабите.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #44 -: Декември 08, 2011, 19:06:04 pm »
От плетените шапки- местна алергична реакция от локално изпотяване.
С А-Дерма езомега може да намажете... може да се наложи и друго... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #45 -: Декември 08, 2011, 21:51:37 pm »
Имаме 2 шапки общо,едната е поларена/ако се казва така де/ и една плетена от бабите.
Полара е изкуствена материя, мисля че и той запотява, защото на нас ни подариха един гащеризон и при единственото му обуване се споти.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #46 -: Декември 08, 2011, 23:25:52 pm »
Силве, на Ники (от форума) и бяха поставили подобна диагноза и тя дори беше купила гащите за София. Слава богу, няколко дни по-късно отиде при друг ортопед, който категорично отхвърли тази диагноза и определи въпросните гащи като пълна глупост. Дано Ники се включи за да ти каже какво точно са и казали, но се консултирайте и с друг ортопед и не купувай такива гащи на бебето.
Трябва да правят такива гащи и в размер за тези, които ги изписват.

Виола, и аз бих те посъветвала да не чакаш до вторник. В нас и тримата се бяха обзавели със стрептококи, които заради спестени им изследвания на гърлен и носен секрет дълго време си "живяхя" в гърлата им. Лекуването отне доста време, беше много упорито и пиха по 2-3 АБ. Благодарение на д-р Бърди, децата вече 5 месеца са здрави а аз спокойна.
Не казвам, че и при вас може да е така но вземи мерки да разбереш по-скоро.

Дано са здрави всички деца.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #47 -: Декември 09, 2011, 00:09:25 am »
добре де, винаги и при всякакви сополи ли пускате посявка? Дори ако са безветни и съвсем течни?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #48 -: Декември 09, 2011, 00:18:45 am »
Деси, нашите бяха точно такива.... Преди разсъждавах по друг начин, но сега съм склонна да се презастраховам, дори да ме обявят за хипохондричка :) Нищо не ми пречи да го правя, а би ми спестило пиенето на АБ например, защото не съм му любител изобщо....


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #49 -: Декември 09, 2011, 08:38:03 am »
Др.Бърди,Севи беше на път да направи бронхиолит.Първо имаше само хрема,но от 07.12.се появи влажна кашлица и просвирване в гърдите.Всъщност не било стигнало още до гърдичките де.И от 07.12. вечерта сме на инхалации с Вентолин - 0,1 мл+3,5 мл физиологичен р-р 3-4 пъти на ден; Проспан - 2,5 мл 2 пъти на ден; адреналинови капки за нос(приготвят се в аптеката).
Мислите ли,че терапията е подходяща?
Севи е на 3 месеца и половина.Иначе детето е жизнено,играе си,гука,храни се,но гласа й е много променен.
п.п. не е вдигала температура.Беше ни изписан и АБ(не мога да го разчета),но не го взех,защото знам,че вируси не се лекуват с АБ.
« Последна редакция: Декември 09, 2011, 08:55:51 am от krasi(ahiito) »
[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #50 -: Декември 09, 2011, 08:47:12 am »
Силванченце, на моят син бяха изписали такива гащи - едната му става не била лягала добре, на ехограф го гледаха, незнам как и по какви методи го е оценявал ортопеда. Купихме гащите /стреснати родители, какво да правим  :lol:/, ама то голяма мъка - детето плаче, на теб ти е жал като го гледаш с тези гащи. Поноси ги малко, един ден се ядосах и ги махнах, записах час за друг ортопед. Вторият ортопед каза, че всичко си му е наред и по принцип изобщо не е привърженик на гащи, ако има проблем си трябват по-сериозни мерки /стремена и т.н., както е написал и д-р Бърди/, гащите не оправят работата, а и никой в модерната ортопедия не ги препоръчва /явно/. Ако има значение, вторият ортопед беше д-р Алексиев - много съм доволна от него.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #51 -: Декември 09, 2011, 10:39:19 am »
Искам да споделя нашия проблем и ако може да ми помогнете.
София е на 5м и половина и не спи - през деня спи по 2-3пъти от 15-30мин. , през ноща се събужда за хапване на всеки  2-3часа. Да спомена че сме изцяло само на кърма, храним се напоискване, което е средно на всеки 2часа, понякога 1час, понякога 3часа. Преди два дни я теглих и е 7.500кг, 70см., много енергична и всеки момент ще започне да лази  :D .
От седмица се захранваме с тиква и вече две вечери започна да се буди на всеки час през ноща. Направо ставам луда... Немога да разбера гладно ли е това дете, че не спи или има друг проблем.В смисъл тя спи цялата нощ,рядко се буди за да играе, но в полусън (дори не си отваря очите) започва да мърка и ако не я сложа на гърда да хапне започва да реве.Хапва няколко мин. и сама изплюва гърдата и продължава да си спи.
От седмица две забелязвам и че кърмата ми сякаш намалява, не усещам гърдите си така пълни като преди. То ясно че и детето яде повече, но някакси ми се струва, че тя не изяжда 150мл. на ядене, защото аз "непроизвеждам" толкова. Пия вода и чай за лактация, но нещо не виждам ефект.
Другия проблем е че София не пие от шише(биберон-залагалка също не ползва). От месец започнах втория опит да я приуча и имам известен напредък, но още не пие както трябва (предлагам ѝ всеки ден по няколко пъти). Давам ѝ ябълковия чай на Хип,водичка и кърма от време на време, тъй като преди замразявах. Ако пиеше от шише определено щях да я дохранвам, но случая немога да го правя.
Моля ви кажете какво да правя и какво да не правя, защото вероятно бъркам някъде, а и взех много да се изтощавам от неспането  :(   

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #52 -: Декември 09, 2011, 10:42:47 am »
Др.Бърди,Севи беше на път да направи бронхиолит.Първо имаше само хрема,но от 07.12.се появи влажна кашлица и просвирване в гърдите.Всъщност не било стигнало още до гърдичките де.И от 07.12. вечерта сме на инхалации с Вентолин - 0,1 мл+3,5 мл физиологичен р-р 3-4 пъти на ден; Проспан - 2,5 мл 2 пъти на ден; адреналинови капки за нос(приготвят се в аптеката).
Мислите ли,че терапията е подходяща?
Севи е на 3 месеца и половина.Иначе детето е жизнено,играе си,гука,храни се,но гласа й е много променен.
п.п. не е вдигала температура.Беше ни изписан и АБ(не мога да го разчета),но не го взех,защото знам,че вируси не се лекуват с АБ.
"Проспан" не се дава на толкова малко дете.
Не мога да кажа без преглед, дали има нужда от АБ.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #53 -: Декември 09, 2011, 10:44:46 am »
Искам да споделя нашия проблем и ако може да ми помогнете.
София е на 5м и половина и не спи - през деня спи по 2-3пъти от 15-30мин. , през ноща се събужда за хапване на всеки  2-3часа. Да спомена че сме изцяло само на кърма, храним се напоискване, което е средно на всеки 2часа, понякога 1час, понякога 3часа. Преди два дни я теглих и е 7.500кг, 70см., много енергична и всеки момент ще започне да лази  :D .
От седмица се захранваме с тиква и вече две вечери започна да се буди на всеки час през ноща. Направо ставам луда... Немога да разбера гладно ли е това дете, че не спи или има друг проблем.В смисъл тя спи цялата нощ,рядко се буди за да играе, но в полусън (дори не си отваря очите) започва да мърка и ако не я сложа на гърда да хапне започва да реве.Хапва няколко мин. и сама изплюва гърдата и продължава да си спи.
От седмица две забелязвам и че кърмата ми сякаш намалява, не усещам гърдите си така пълни като преди. То ясно че и детето яде повече, но някакси ми се струва, че тя не изяжда 150мл. на ядене, защото аз "непроизвеждам" толкова. Пия вода и чай за лактация, но нещо не виждам ефект.
Другия проблем е че София не пие от шише(биберон-залагалка също не ползва). От месец започнах втория опит да я приуча и имам известен напредък, но още не пие както трябва (предлагам ѝ всеки ден по няколко пъти). Давам ѝ ябълковия чай на Хип,водичка и кърма от време на време, тъй като преди замразявах. Ако пиеше от шише определено щях да я дохранвам, но случая немога да го правя.
Моля ви кажете какво да правя и какво да не правя, защото вероятно бъркам някъде, а и взех много да се изтощавам от неспането  :(   

Захранвайте с плод, не с тиква.
Не давайте водички и "чайчета".
С какви биберони се опитвате да давате АМ?
Детето е с добро тегло, и не виждам защо трябва да пречите на кърменето- вечер вероятно детето прави рефлукс от "водичките" и "чайчетата"- спрете ги.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #54 -: Декември 09, 2011, 11:00:28 am »
АМ не давам, а размразена кърма. Биберона е на Томи Типи.
Тъй като сега съм в средата на захранването да продължа ли с плод и какъв? Имам готови пюрета на Ella`s Kitchen 100%органнични, от тях ли да дам или плод?
Относно водата и чая пие най-много по 100гр.на ден. А неспането е от месец след раждането.
И друго си мисля, след като започва да яде твърда храна не ожаднява ли? Кога да започна да давам вода тогава?
Благодаря

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #55 -: Декември 09, 2011, 11:09:52 am »
Силванченце, на моят син бяха изписали такива гащи - едната му става не била лягала добре, на ехограф го гледаха, незнам как и по какви методи го е оценявал ортопеда. Купихме гащите /стреснати родители, какво да правим  :lol:/, ама то голяма мъка - детето плаче, на теб ти е жал като го гледаш с тези гащи. Поноси ги малко, един ден се ядосах и ги махнах, записах час за друг ортопед. Вторият ортопед каза, че всичко си му е наред и по принцип изобщо не е привърженик на гащи, ако има проблем си трябват по-сериозни мерки /стремена и т.н., както е написал и д-р Бърди/, гащите не оправят работата, а и никой в модерната ортопедия не ги препоръчва /явно/. Ако има значение, вторият ортопед беше д-р Алексиев - много съм доволна от него.

Grace, дай моля те някакви координати на този доктор на лични?

Силве, на Ники (от форума) и бяха поставили подобна диагноза и тя дори беше купила гащите за София. Слава богу, няколко дни по-късно отиде при друг ортопед, който категорично отхвърли тази диагноза и определи въпросните гащи като пълна глупост. Дано Ники се включи за да ти каже какво точно са и казали, но се консултирайте и с друг ортопед и не купувай такива гащи на бебето.
Трябва да правят такива гащи и в размер за тези, които ги изписват.


Петинка, коя Ники, ще и пиша лично.

На малкия хич не му харесват тези гащи, много е нервен.
« Последна редакция: Декември 09, 2011, 11:17:41 am от silvanchence »
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #56 -: Декември 09, 2011, 11:11:48 am »
@ Надеж

Може да опитате с биберони на НУК, но не виждам защо щом детето наддава добре, е нужно да давате добавки.
Може да изберете ябълка, круша или смес. Каквото може да намерите като качество- НЕ пюрета на ХИПП! Ако може да намерите "Гербер" или Нестле, или да приготвите пресни е най-добре.
По-добре кърмете след плодовете, отколкото да давате вода и чай. 100 гр е доста количество... .
Не е нужно да давате вода по принцип- по-добре кърмете.
« Последна редакция: Декември 09, 2011, 11:21:11 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #57 -: Декември 09, 2011, 11:15:51 am »
Надеж, освен това, което е казал д-р Бърди, да добавя, че при нас Калоян се държеше така, малко преди да се възстанови месечния ми цикъл. Също и вечер, между 17 и 19ч. Като му дам да цока в този период и видя, че бързо пуска и има някакво недоволство, давам малко оризова безмлечна каша с лъжичка. Мисля, че сукането в този период / защото млякото е по-малко като количество/ го кара да дърпа по-силно, а оттам го дразнят венеците...Лъжичката приема с голям интерес и задоволство

 
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #58 -: Декември 09, 2011, 11:35:48 am »
@ Надеж

Може да опитате с биберони на НУК, но не виждам защо щом детето наддава добре, е нужно да давате добвки.
Може да изберете ябълка, круша или смес. Каквото може да намерите като качество- НЕ пюрета на ХИПП! Ако може да намерите "Гербер" или Нестле, или да приготвите пресни е най-добре.
По-добре кърмете след плодовете, отколкото да давате вода и чай. 100 гр е доста количество... .
Не е нужно да давате вода по принцип- по-добре кърмете.
С Нук започнах, но тях изобщо не ги искаше, също и Авент.
Живея в чужбина и тук няма Гербер, а Heinz, Sunval, Organix, Plasmon. Каши има на Plasmon, Neinz, Holle. А каши кога да започна да давам и какви да са - млечни или безмлечни?
Притесняваме това че кърмата ми намалява и незнам дали не е гладна...А водата я давам за да свиква с шишето  :oops: Дали да я заменя с размразена кърма?

Дидон, аз давам тиквата с лъжичка и тя си хапва много добре - отваря устичка и си гълта и пак отваря за още  :lol:
Няма ли проблем с кремчето това че даваш вечер оризова каша?  
« Последна редакция: Декември 09, 2011, 11:40:35 am от Надеж »

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #59 -: Декември 09, 2011, 11:41:44 am »
Може да давате тиква, разбира се, щом се харесва, въпреки че аз лчино много не го препоръчвам... може би предразсъдъци? може би. А и може би защото тук тиква нито готвят, нито се яде.
Разнообразете с ябълка/круша. Пресни, по-добре- направете домашно пюре. Не давайте бурканчета, щом имате достъп до пресни плодове. "Млчени" ако е за деца е същото както безмлечни. "Млякото" вътре е АМ, а не прясно, и по закон са безглутенови за деца тези храни.

Ако наддава добре- кърмата е достатъчна- само това е критерий.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.