0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #320 -: Януари 12, 2012, 00:36:23 am »
Благодаря, Докторе, че се включихте  :)
Все си мислех, че ще се разминем без рефлукс,но... Ще се опитам да кърмя между 2-4 часа и ще повдигна матрака на леглото.

Мислех да изчакам до утре, за да пиша за крачето, но нека е сега. Много добре се повлиява от схемата на мазане с Певарил и Фусикорт. Кожата е поизгладена и вече не е червена, а бледорозова. Сутринта ще направя нова снимка.

Пъпките по лицето са както преди. След ядене и кърмене се зачервяват, след което измивам лицето, намазвам с Exomega и те се успокояват. Но поне обривът по гушката и около ключицата изчезна.

Благодаря още веднъж и спокойна нощ!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #321 -: Януари 12, 2012, 00:40:02 am »
Добре. Ще Ви дам идеи за рефлукса утре... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #322 -: Януари 12, 2012, 03:54:36 am »
о, диетичните предписания са от бг педиатър, както той се изрази "това е екзотичен, български принос в захранването". тук след като бебето е кърмено всички са доволни.

само да кажа след 4 месец е характерно да се будят много по-често. моята девойка  спеше повече от мен нощем, а сега пак си се събужда през 1.5 часа - 2 да суче, но тъй като спи при мен не ми е такъв проблем. не можем да очакваме от тях да заспиват сами в стаята си, зная че има и такива бебета, но май по-скоро те са изключение, отколкото да са правило.

през деня, ако я сложа в креватчето й спи около час, ако ми спи на корема може и три да откара. ех, любов  :wink:
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #323 -: Януари 12, 2012, 11:04:41 am »
Освен това чистото им картофено пюре е супер гъсто и трябва да се прибавя към нещо друго, най-добре АМ, това е единственото пюре, което не харесвам.
Е, колко му е да се свари един картоф вкъщи? Или той не е толкова БИО, колкото етикирания като БИО в бурканчето?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #324 -: Януари 12, 2012, 11:22:40 am »
Д-р Бърди, прилагам снимки на крачето от тази сутрин. Имайте предвид, че подсечното е доста по-бледо като цвят, отколкото на снимката.
Пъпките на личицето не можах да ги снимам, много мърдаше и снимките ставаха размазани. Ще пробвам докато спи. По-късно през деня ще публикувам снимка.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #325 -: Януари 12, 2012, 11:37:48 am »
Сетила съм се да питам: Когато децата вземат да лазят по пода, с какво го миете, с препарат или само с вода? На нас ни е мнооого рано ,ама нещо се пресетих


Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #326 -: Януари 12, 2012, 11:56:45 am »
Сетила съм се да питам: Когато децата вземат да лазят по пода, с какво го миете, с препарат или само с вода? На нас ни е мнооого рано ,ама нещо се пресетих

С препарат и после два пъти с вода.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #327 -: Януари 12, 2012, 12:06:43 pm »
 Мечо, и аз мисля, че е рефлукс...
 Също смятам, че именно позата на кърмене, легналата... трябва да я махнете. Колкото пъти съм опитала така с Калоян, при мен от мързел, винаги сме имали будене на през час и нещо и неспокоен сън...
 Ние си израснахме този период, освен с препоръките от д-р Бърди, също детето си спеше на мен в часовете на кризи, а аз подпряна на възгавница. Преживява се, а Калоян не е добил никакви вредни навици :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #328 -: Януари 12, 2012, 12:45:41 pm »
Д-р Бърди, прилагам снимки на крачето от тази сутрин. Имайте предвид, че подсечното е доста по-бледо като цвят, отколкото на снимката.
Пъпките на личицето не можах да ги снимам, много мърдаше и снимките ставаха размазани. Ще пробвам докато спи. По-късно през деня ще публикувам снимка.
Още 2 дена мажете така. Пишете после... .
НА много тънък слой, и с втриване. Да не остава дебел пласт след мазане... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #329 -: Януари 12, 2012, 15:15:01 pm »
Здравейте Доктор Бърди
И аз искам съвет от Вас.Попаднала съм в един омагьосан кръг и се въртя ли въртя.Детето ми е на 5,5 месеца момченце.Родено 10 дена преди термина.Тежеще 1,850 и 43см,с обиколка на главата 32см а на гърди 27см.
При първи преглед на ехограв лекарката видяла разширени мозъчни стомахчета и затова прогнозите и за малкия бяха много лоши.Изпаднах в ужас.
Детето остана в неанатологията един месец,през това време главата му нарасна с още 4см.Съмняваха се и в хидроцефалия.Правили са му скенер,който е показал нормална структура на вентрикулната система.Но въпреки това го изписаха като хипотроф със съмнения в неврологичното му състояние.
На петият месец от бременноста си правих амниоцентеза поради изказани съмнения за синдром на Даун, от "великото светило д-р Цветкова"от Варна с "най-модерния 4Д апарат"но странно защо не стигнах до него въпреки че отидох на свободен прием.Прегледа ме с обикновен ехограв и откри "малоформациите".Малкия в момента е на 5,5 месеца с обиколка на главата 42,3см,гърди 36 см тегло 4,6кг.Челото му наистина е доста изпъкнало.
Всеки месец ходим на невролог който за сега не открива отклонения.Педиатърът ни каза да изчакаме да стане  5 кг за да почнем ваксините. Яде по малко 120гр на почивки 6 пъти на денонощие.От прочетеното по горе и в др ваши съвети
 си мисля че имаме рефлукс.От първите месеци още при засмукване на първите глътки мляко ревеше и храненията продължаваха 1 час.Повръщаше рядко но хълцаше често,това с хълцането го има и сега.Лекарката ни го изключва казва "силни колики "но.........
Детето се храни с НАН1.Често се оригва хълца и все едно ще повърне но в последния момент преглъща ,понякога се задавя с това което се движи нагоре. Майките говорят за корегирана възраст.Защо на нас не са ни сложили такава докторе,каква е нашата? За да следя какво трябва да прави според корегираната възраст.Кога да го захраня?На какви специалисти да го заведа? И педиатарката и невроложката изчакват сякаш да излезе нещо  и тогава да го лекуват но няма ли да е късно.
Май стана доста дълго,но ще съм ви благодарна ако ми дадете някакви насоки за действие

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #330 -: Януари 12, 2012, 15:32:37 pm »
НЕ може дете на 5.5 месеца да тежи 4.6 кг- това е спешно нещо за уточняване.
И да се е родил 1,8, обикновено ги изписват 2500-2700. Все пак, детето не е недоносено, от това,което пишете... защо да е родено 1,8?? вътреутробна инфекция?
Разбирам че се е родил малък ( което пак е въпрос за уточняване), но децата наваксват по принцип.
НЕ може от друга страна детето да е родено почти на термин, пък да има толкова големи разлики в теглото ( интраутеринна растежна ретардация?)

Зависи и как наддава, но все пак.
Детето на 5,5 месеца тежи средно 7600 гр.
Обиколката на главата, която давате е малко под средното, но добра за възрастта- детето е хипотрофично, и вероятно за това изглежда с "голяма" главичка.

Нужно е спешно уточняване и изследвания.
Ако не сте сгрешили нещо с цифрите... .
Снимки на детето?


Не знам какво повече да кажа... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #331 -: Януари 12, 2012, 17:26:22 pm »
Цитат
Много благодаря!
Всичко това го правим, кърмим се на 3 часа по негово желание, но не можем да заспим по друг начин, освен на гърда - това е сериозен проблем за мен.


Педиатърът ви отхвърли ли рефлукс? Сега ли се е появил проблемът?

Педиатъра изобщо не споменава за рефлукс, в понеделник сме при нея и ще питам.
Този проблем ни е от 2-3 седмици. Преди това заспиваше спокойно, вярно, че само на гърдата ми, но заспиваше. Сега отказва и гърдата да поеме, когато е сърдит (а това е в повечето случаи), дори когато е гладен.
С нетърпение очаквам препоръките на д-р Бърди.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #332 -: Януари 12, 2012, 17:33:55 pm »
о, диетичните предписания са от бг педиатър, както той се изрази "това е екзотичен, български принос в захранването".
Значи, оптимизмът ми да позная грешно, пак бе излъган.
Вие живеете в два свята... реално и имагинерно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #333 -: Януари 12, 2012, 17:34:29 pm »
Цитат
Много благодаря!
Всичко това го правим, кърмим се на 3 часа по негово желание, но не можем да заспим по друг начин, освен на гърда - това е сериозен проблем за мен.


Педиатърът ви отхвърли ли рефлукс? Сега ли се е появил проблемът?

Педиатъра изобщо не споменава за рефлукс, в понеделник сме при нея и ще питам.
Този проблем ни е от 2-3 седмици. Преди това заспиваше спокойно, вярно, че само на гърдата ми, но заспиваше. Сега отказва и гърдата да поеме, когато е сърдит (а това е в повечето случаи), дори когато е гладен.
С нетърпение очаквам препоръките на д-р Бърди.
Какво да каже Д-р Бърди   :wink: 8O :wink: ... тонове мастило се изляха по тази тема... :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #334 -: Януари 12, 2012, 17:51:16 pm »
Дидон, от вчера спрях да кърмя в легнала поза. От 2 нощи синът ми се успокоява и заспива като е прав, гушнат в мен.

Д-р Бърди, знам че не препоръчвате Аптамил АР, но единственото АМ, което синът ми пие е Аптамил Комфорт. Преди месец, тъй като се налагаше да отсъствам от вкъщи, трябваше да заместим 1 хранене с АМ. Пробвахме Хумана, Нан, Лактана, Хип, Аптамил НА и едно френско АМ, мисля че Севия се казваше. Плачеше и отказваше да ги приеме. Пропи Аптамил Комфорт. Питането ми е, дали към това АМ мога да добавям оризово брашно или трябва АМ да е АР? И в нашия случай трябва ли да давам АР мляко?

За мазането - мажа хубаво, с втриване.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #335 -: Януари 12, 2012, 17:53:01 pm »
Добре- тогава само 1 мезурка оризово брашно (бебешко!) в Комфорт.
Определено ще има полза от АР млякото, но въпросът е- трябва ли ни АМ по принцип? и дали няма да се компрометира кърменето с ненужни добавки. Ако са ненужни.
Спрете всякакви пюрета от бурканчета- така или иначе, детето сега приема само плодове, и за друго е рано. Естествено броколи/карфиол не се дават в тази възраст.

Докато крачето се оправи напълно ще минат над 1-1.5 седмици.
Така че-търпение.
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 17:58:37 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #336 -: Януари 12, 2012, 18:11:14 pm »
Цитат
Какво да каже Д-р Бърди      ... тонове мастило се изляха по тази тема...  
 

Извинявайте д-р Бърди, че не съм успяла да прочета, явно ако сме така няма и да успея, но писах, че чакам с нетърпение, защото по-горе пишете
Цитат
Ще Ви дам идеи за рефлукса утре...


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #337 -: Януари 12, 2012, 18:15:21 pm »
Цитат
Какво да каже Д-р Бърди      ... тонове мастило се изляха по тази тема...   
 

Извинявайте д-р Бърди, че не съм успяла да прочета, явно ако сме така няма и да успея, но писах, че чакам с нетърпение, защото по-горе пишете
Цитат
Ще Ви дам идеи за рефлукса утре...
Това е към поста на "Мецани"... :) и е във връзка как да съчетае кърменето с проблемите, които описва. :)
Прочетете в "Оценка на Моториката"- първата част е писано специално за рефлукса много.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #338 -: Януари 12, 2012, 18:20:10 pm »
Благодаря, д-р Бърди  :)
Единствено на последното хранене в 22.00ч давам АМ, тъй като кърмата по това време ми е по-малко като количество и не му стига. Днес ще пробвам с 1 мезурка оризово брашно в млякото.
Готовите пюрета съм ги спряла.

Хубаво е, че ни давате съвети. Повечето бг педиатри пренебрегват рефлукса, освен ако не е придружен с често повръщане на фонтан и ниско тегло.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #339 -: Януари 12, 2012, 18:41:45 pm »
Само дето рефлуксът най-често при бебета го има без нещата, за които пишете.
Нито те са задължителни за да го има.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.