0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #300 -: Януари 11, 2012, 09:17:54 am »
Всичко, каквото досега за 6 години из форумите съм срещал като хранителни алергии от бурканчета, е било от бурканчета на Хип. Не знам защо е така? дали са оригинални, тези, които се продават в Бг?
НЕ хранете от бурканчета- гответе.

Ясно, благодаря за отговора. И в друга тема момичета бяха изказали съмнение за пюретата Хип, които се прдават на нашия пазар... :? Не знам вече, освен да взема да отглеждам карофи и моркови на терасата  :(
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #301 -: Януари 11, 2012, 09:27:25 am »
Ееее аз сигурно съм извадила късмет с моя Евгени  :lol: - биберон засмука веднага и нямахме проблем със заспиването, а сега сам  си го отказва, без да му го вземам  :) /нали скоро ще стане на 1 годинка  :lol:)/ Но за сметка на това пък, когато е буден всичко което докопа му е в устата.
Елена, те болките в гърба са и от много спортуване /питай ме с ошипения гръбначен стълб как съм  :?/

Аз искам да попитам и нещо друго. Евгени, когато се ядоса нещо започва да си удря главата където му попадне. Кляка на земята и започва да я удря в пода, или ако е прав в най-близкия ръб на масата или на кошарата  8O Челото му е вече синьо. Какво да правя? Не мога да сварвам всеки път да го спирам...докато стигна до него и той вече се е ударил няколко пъти. А пък отдавна ходи и щъка навсякъде и допълнително се удря тук там. Да не ме помислите само за безотговорна  :oops: и че го оставям без надзор /постоянно съм с него и търча след него/ Но това го прави нарочно.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #302 -: Януари 11, 2012, 10:14:58 am »

ох, не знам доктор бърди, но аз и в една друга тема ви писах, че са ме взели за мезе, че вечно оспорвам предписанията на лекарите, че като кажат нещо прекарвам следващите два-три дни в четене по нета, и тн се държа недоверчиво. таман си помисля, че може би трябва да имам повече доверие или доктор ще каже някоя глупост (да си сложа детето на 2 мес на диета от плодови сокчета, че да стопяла малко подкожна мазнина и да е по-хармонично тялото й в отношение с главата й  8O)
да са живи и здрави децата, пък ние как ще се оправя с тревогата си е друг въпрос
В Англия говорят подобни неща? Педиатри на обща практика?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #303 -: Януари 11, 2012, 11:20:12 am »
Здравейте!
След 3 дни сина ми става на 3 месеца. Имаме проблем със заспиването. Заспива само на ръце, но след доста голяма борба, люшкане на ръце и ползване на гърдата за залъгалка. Спи спокийно в ръцете ми около 15-20 мин. и започва да се буди. Успявам да овладея ситуацията с голям зор и спим около час-час и половина, но пак на ръце. В момента, в който го сложа в креватчето, вече е буден и се сърди, и плаче, защото не си е доспал.
Вечер заспива дълбоко за около 1 час и след това започва да се мята и да издава звуци, все едно не му достига въздух, но не се събужда. Тези звуци и мятането на главата и ръцете, нервното ритане с крачетата ме притесняват, но не знам дали с основание. Педиатърката предполжи, че може да ни е запушено нослето и слагахме 5 дни бактробан. Няма разлика от преди това, нямаме и сополки. Предписа ни да пием дормикинд -4х1, но аз се притеснявам да го давам.
Моля за съвет.

п.п. Категорично отказва залъгалка и пиене от шише. Изцяло сме на кърма.
« Последна редакция: Януари 11, 2012, 11:44:17 am от mgstra »


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #304 -: Януари 11, 2012, 11:44:32 am »
Имаме проблем със заспиването. Заспива само на ръце, но след доста голяма борба, люшкане на ръце и ползване на гърдата за залъгалка. Спи спокойно в ръцете ми около 15-20 мин. и започва да се буди. Успявам да овладея ситуацията с голям зор и спим около час-час и половина, но пак на ръце. В момента, в който го сложа в креватчето, вече е буден и се сърди, и плаче, защото не си е доспал.
Вечер заспива дълбоко за около 1 час и след това започва да се мята
Това все едно аз съм го писала само че ние не ритаме с крачета, а само се обръща а на ляво а на дясно, но ние сме с руфлукс.
Сега и аз да питам- до миналия месец Макси е наддавал все по малко сега е 9200гр..Само между  2-3 месец е качил килограм.Миналия месец спря да повръща,  прояде млечни каши и качи цял килограм.Този месец пък отказа всякаква храна и е качил само 100гр. като отгоре на всичко го мериха облечен и със все маратонките.Та според вас нормално ли е такава разлика и случвало ли се е на някой? Само да поясня, че Макси е здрав и предполагам,  че от никненето на зъбките нищо не яде.Много са му подути венците.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #305 -: Януари 11, 2012, 12:06:39 pm »
За купешките пюрета да си изкажа и аз наблюденията. Гербер имат някаква утайка на дъното, а от всички на малчо му се обрива около устата-не е от забърсване с лъжицата, защото от домашните нямаме обрив. Дали са с "био" произход много се съмнявам, а може би са правени в лоши хигиенни условия.

Д-р Бърди при нас също има прояви на агресия, към всички дори към мен. Рита като правя масаж или сменям памперс, удря ме и се опитва да ми изтръгне носа, това е придружено с рев и писъци понякога. Също докато играе,кротък е и се усмихва сменя рязко настроението. На какво може да се дължи това?
Имаме проблем и със спането - стряска се или се събужда през половин час.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #306 -: Януари 11, 2012, 14:02:38 pm »
Моля ви за съвет: дъщеря ми е на 3 месеца и половина, сутрин понякога сумти с носле, понякога през деня се чува все едно има сополки, но като дръпна с аспиратора - няма нищо. Ако евентуално има нещо - то е малко и беличко сополче. Пръскам редовно със Стеримар за бебета. Понякога прохърква в съня си. Когато ходим на консултация, винаги е добре и и бият ваксината. Решила съм да пусна микробиология, но утре сме на ваксина. Ако случайно има някакви гадинки, това би ли могло да се окаже проблем, че са ни слагали ваксина? И моля ви, колкото и да ме е срам: обяснете ми какво значи детето да има хрема  :oops: вече съм тотално объркана.
Благодаря предварително!
« Последна редакция: Януари 11, 2012, 14:09:00 pm от svetlana___12 »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #307 -: Януари 11, 2012, 14:28:09 pm »
Всичко, каквото досега за 6 години из форумите съм срещал като хранителни алергии от бурканчета, е било от бурканчета на Хип. Не знам защо е така? дали са оригинални, тези, които се продават в Бг?
НЕ хранете от бурканчета- гответе.

Ясно, благодаря за отговора. И в друга тема момичета бяха изказали съмнение за пюретата Хип, които се прдават на нашия пазар... :? Не знам вече, освен да взема да отглеждам карофи и моркови на терасата  :(

Ние си изказахме съмненията там и за пълнежа от ориз в плодовите им пюрета на Хип, но започнаха да ни опровергават  :wink:.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #308 -: Януари 11, 2012, 15:19:19 pm »
Аз също не вярвам че им има нещо на Хип- това са най-скъпите пюрета на пазара, от производител, който влага прескъпо в реномето си и под строг контрол. По-скоро гледайте срока на годност и дали щраква капачката. Аз наскоро се уверих, че не ги купуват много хора (заради цената) и някои търговци не ги сменят веднага. Освен това чистото им картофено пюре е супер гъсто и трябва да се прибавя към нещо друго, най-добре АМ, това е единственото пюре, което не харесвам.

Елена, ти ме разби с тези лекарски предписания 8O - явно "бг фантасмагориите" не са най-лошото  :lol: Аз лично не смятам, че нашите лекари са по-лоши по презумция от разни западни самозванковци..
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #309 -: Януари 11, 2012, 15:22:11 pm »
Здравейте!
След 3 дни сина ми става на 3 месеца. Имаме проблем със заспиването. Заспива само на ръце, но след доста голяма борба, люшкане на ръце и ползване на гърдата за залъгалка. Спи спокийно в ръцете ми около 15-20 мин. и започва да се буди. Успявам да овладея ситуацията с голям зор и спим около час-час и половина, но пак на ръце. В момента, в който го сложа в креватчето, вече е буден и се сърди, и плаче, защото не си е доспал.
Вечер заспива дълбоко за около 1 час и след това започва да се мята и да издава звуци, все едно не му достига въздух, но не се събужда. Тези звуци и мятането на главата и ръцете, нервното ритане с крачетата ме притесняват, но не знам дали с основание. Педиатърката предполжи, че може да ни е запушено нослето и слагахме 5 дни бактробан. Няма разлика от преди това, нямаме и сополки. Предписа ни да пием дормикинд -4х1, но аз се притеснявам да го давам.
Моля за съвет.

п.п. Категорично отказва залъгалка и пиене от шише. Изцяло сме на кърма.

Това прилича на рефлуксните ни "кризи".
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #310 -: Януари 11, 2012, 16:40:33 pm »
За купешките пюрета да си изкажа и аз наблюденията. Гербер имат някаква утайка на дъното, а от всички на малчо му се обрива около устата-не е от забърсване с лъжицата, защото от домашните нямаме обрив. Дали са с "био" произход много се съмнявам, а може би са правени в лоши хигиенни условия.

Д-р Бърди при нас също има прояви на агресия, към всички дори към мен. Рита като правя масаж или сменям памперс, удря ме и се опитва да ми изтръгне носа, това е придружено с рев и писъци понякога. Също докато играе,кротък е и се усмихва сменя рязко настроението. На какво може да се дължи това?
Имаме проблем и със спането - стряска се или се събужда през половин час.
Според мен си е нормално детето. Как реши, че е агресия? На тази възраст няма как да е умишлено. Понякога на тази възаст се нервят, защото им се иска да могат да првят повече, а не могат. Моята от скоро започна да реве, че не може да ходи - задвижа ли се с нея и спира плача.  Всички деца сменят така настроенията. Ивана съм я чувала да плаче и да се смее без да си поеме дъх между двете.

За пюретата - моите деца са хранени само от бурканчета. Не виждам да им има нещо от това.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #311 -: Януари 11, 2012, 17:48:43 pm »
elle22, Какво имаш предвид под рефлуксни кризи? Какво точно представляват те и какво трябва аз да направя за детето? Добре ли е да му давам този дормикинд или няма да има резултат и от него, ако е рефлуксна криза? Най-много ме притесняват виковете, които издава, докато спи и че едва ли не, не може да си поеме въздух.
Извинявайте за объркаността ми и ако някъде е писано по този въпрос, но нямам много време да чета като сме все на ръце.


*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #312 -: Януари 11, 2012, 17:56:10 pm »
Не знам точно за какво се ползва този дормикинд, но по името се досещам. Аз не бих го давала, по - скоро бих открила причината за безпокойството на детето.

Моят опит с Тереза - изпаднахме в криза, подобно на вашата. Първоначално си мислех, че е гладна, кърменето се превърна в кошмар. Не повръщаше. Прочетох постинг на д-р Бърди до друга майка, в който й обръщаше внимание, че бебето й вероятно е с рефлукс. Приложих всичко, което изчетох в нета по въпроса, ще ти напиша кое помогна при нас.

Повдигнахме матрака. След хранене държахме бебето в изправено положение най - малко 30 минути /следващите 30 на шезлонг с наклон/. Започнах да кърмя с възглавница, главата на бебето да е поне на 30 градуса над телцето. И нещо много важно, за което знам, че обикновено предизвиква спорове - спрях да я кърмя безразборно. Никакво поискване и залъгване с гърда. Хранене на не по-малко от 2 часа, не повече от 4. Второто е с идеята да не ти изгладнее детето и да се нахвърли лакомо при следващото кърмене.
Това ни реши проблема окончателно. Отне ни няколко дни.

Успех!

Копирах го от другата тема.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #313 -: Януари 11, 2012, 19:13:08 pm »
Много благодаря!
Всичко това го правим, кърмим се на 3 часа по негово желание, но не можем да заспим по друг начин, освен на гърда - това е сериозен проблем за мен.


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #314 -: Януари 11, 2012, 22:15:10 pm »

Според мен си е нормално детето. Как реши, че е агресия? На тази възраст няма как да е умишлено. Понякога на тази възаст се нервят, защото им се иска да могат да првят повече, а не могат. Моята от скоро започна да реве, че не може да ходи - задвижа ли се с нея и спира плача.  Всички деца сменят така настроенията. Ивана съм я чувала да плаче и да се смее без да си поеме дъх между двете.

За пюретата - моите деца са хранени само от бурканчета. Не виждам да им има нещо от това.
[/quote]
Ами онзи ден удряше майка ми, ревеше и се катереше по нея с яд -да, за да го взема аз. Тя е с него поне 2 дни в седмицата, не сама и  аз съм с тях. По цял ден мънка в най-добрия случай, иначе реве, доволен е само ако го нося(понякога и това не стига и продължава с мънкането) мисля, че трябва да има причина и се притеснявам да не го боли или нещо друго да го нерви. Не се свива, не търка нищо, не успявам да го заиграя опитвам да търкаляме топче или да му дам нещо интересно, тогава е още по-ядосан, а ако случайно му взема нещо(например памперса) има пълна програма. Слагам го в паяка, като не знаеше как да се движи с него ревеше, а сега ме преследва и ако не го взема пак рев. И други такива, ще го водя утре при педиатъра.

За бурканчетата - споделям наблюдение, което е временно, изчезва на другия ден. И аз давам, ако се налага-ако сме на път или нещо не е приел с охота от домашното и съм решила да пробвам с купено.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #315 -: Януари 11, 2012, 22:45:23 pm »
По цял ден мънка в най-добрия случай, иначе реве, доволен е само ако го нося(понякога и това не стига и продължава с мънкането) мисля, че трябва да има причина и се притеснявам да не го боли или нещо друго да го нерви. Не се свива, не търка нищо.

И ние сме така  :D .
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #316 -: Януари 11, 2012, 22:49:19 pm »
Елена, ти ме разби с тези лекарски предписания 8O - явно "бг фантасмагориите" не са най-лошото  :lol: Аз лично не смятам, че нашите лекари са по-лоши по презумция от разни западни самозванковци..
Общата Педиатрия навсякъде е така. И зависи от място на място. Там където има по-добро заплащане,се събират по-добри. По принцип, макар и не задължително.
Разликата е в останалото. Голяма разлика... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #317 -: Януари 11, 2012, 23:02:02 pm »
Много благодаря!
Всичко това го правим, кърмим се на 3 часа по негово желание, но не можем да заспим по друг начин, освен на гърда - това е сериозен проблем за мен.

Педиатърът ви отхвърли ли рефлукс? Сега ли се е появил проблемът?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #318 -: Януари 12, 2012, 00:16:01 am »
mgstra и моят син е така.
Заспива в 22.00-22.30ч и до 00.00ч се буди 4 пъти с истеричен рев. Заспива или на гърда, или носейки го на ръце. В момента, в който го оставя в креватчето започва да пищи все едно, че го оставям върху пирони.

През нощта се буди много често, престанала съм да броя колко пъти. Понякога се буди през час, друг път през половин час или още по-начесто. Мислех си, че се буди така защото е гладен и кърмата не му е достатъчна, та затова на последното хранене включих АМ. Изпива по 120 мл АМ + кърмене. Да ама причината не е глад. Постоянно се върти и иска да се обърне да спи по корем. Когато успее да се обърне, вдига се на ръце, вирва глава и започва да реве като иска да го взема или обърна по гръб. Като не иска да спи по корем, защо тогава е тази борба да се обърне по корем?

Споделих с педиатърката този проблем, тя отхвърли рефлукс. Причината според нея е, че е започнал тормозът със зъбките. Само да спомена, че неспокойният сън, постоянното будене с писъци започнаха след навършване на 4 месец.

Не знам какво да правя вече, но нито той има пълноценен сън, нито аз. Започвам сериозно да се притеснявам. Ще съм благодарна за мнения и съвети.

п.п. забравих да спомена, че през нощта се кърмим 2 пъти.
« Последна редакция: Януари 12, 2012, 00:20:17 am от Мецани »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #319 -: Януари 12, 2012, 00:25:04 am »
Рефлукси са това... Как е крачето? с обривите...?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.