0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #280 -: Януари 09, 2012, 17:03:13 pm »
Фусикорт.
Ако до ден няма подобрение, ще са нужни посявки от мястото... .
Колко пъти на ден мазахте с Певарил? снимки след мазането?
Ако вече сте мазали с Фусикорт, ще е нужно правено кремче с Бетноват+ Фусидин.

Бих искал обаче да снимате... първо.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #281 -: Януари 10, 2012, 05:05:18 am »
Колко време след антибиотика ( роцефина или амоксицилина) да очаквам температурата да стои в нормални граници без дадавам парацетамол? За колко дена да го давам този амоксицилин? Тя каза за 10, но можело и за 7. Вие какво мислите?

Още веднъж благодаря и лек ден. 
Седмица.
Не би трябвало да има т-ра щом приема АБ.
Благодаря. Супер! Като знам само каката  какво разтройство прави точно от този антибиотик - жестока работа. Колкото по-кратко, толкова по-добре.
Давайте го с храна, в средата на храненето. И няма да имате проблеми ( с Аугментин).
Докторе,детето започна ака по 5 пъти на ден. Не е жестоко разстройство,а по малко и често, но пък е зачервена и се съдира да плаче при измиване на дупето. Започнах да и давам по една лъжичка кисело мляко сутрин и вечер. Започна и да слагам Клоримазол крем. Друго не ми мина през ума,за да я облекча, защото вероятно е гъбично, след като разстройството не е толкова лошо, колкото съм виждала при каката. При нея с клотримазол минаваше. Имам 2 въпроса:
1. По колко пъти на ден може да го слагам? Аз знам един път, но ако скоро след това го измия, няма ли да се загуби ефекта?
2. Има ли нещо, което може да дам за всеки случай,че да не тръгне сега и млечница?


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #282 -: Януари 10, 2012, 10:22:13 am »
Докторе, не съм мазала с Фусикорт. С Певарил мазах 3 дни по 2 пъти на ден.
Колко пъти трябва да мажа с Фусикорт и посявката кой трябва да я направи - лекар или може и в лаборатория?

Прилагам снимка след мазането с Певарил.

Благодаря Ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #283 -: Януари 10, 2012, 10:30:25 am »
Крачето е доста по-добре... . Люспите по краищата са изчезнали и "начупената повърхност" е заменена от "гладка".
Как е тялото и обрива там?

За два дена тези неща не изчезват- това е от най-малко 1-2 седмици така... .
Продължете с 3 пъти Певарил и два пъти Фусикорт- всичко на много тънък слой! Певарил-Певарил-Фусикорт-Певарил-Фусикорт.

2 пъти дневно с Певарил е недостатъчно! мажете с втриване, а не да нанасяте отгоре само... .
« Последна редакция: Януари 10, 2012, 10:33:29 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #284 -: Януари 10, 2012, 10:48:12 am »
Благодаря, д-р Бърди!
Ще мажа по схемата, която сте ми написали и след седмица-две ще докладвам  :)

Обривът по тялото е много добре, почти е изчезнал. Останаха пъпчици предимно около устата и брадичката. Странното е, че през деня е спокоен обривът, а вечер се позачервява. Дали е възможно да се възпалява кожата от пюрето, с което така се омазва детето? След хранене задължително го мия. Може би грешката, която правя е, че обирам излишното пюре около устата с лъжичка и по този начин да раздразвам кожата?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #285 -: Януари 10, 2012, 11:09:03 am »
Пишете след два дена, не след "седмица-две".
Давате "бурканчета"?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #286 -: Януари 10, 2012, 13:25:54 pm »
Добре, Докторе, ще пиша след 2 дни.
Давам на обяд моркови "Гербер"-80гр. или картоф "Хип"-125гр. Изяжда 80гр. след това го кърмя. Може ли да  върна в менюто му оризова безмлечна каша (Милупа), много я харесва, а и много добре му действаше, морковът го запича.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #287 -: Януари 10, 2012, 13:28:18 pm »
Спрете всякакви бурканчета, и започнете да готвите!
Ако не можете- спрете Хип! задължително.
Може да му давате Милупа, да.
Не бършете с лъжичката лицето. Просто не слагайте много в лъжичката като храна, за да не се цапа много... .
Мажете екземата в сгънката на крачето, като избягвайте крем да остава неразнесен в гънката! тоест, мажете и изчаквате крема да се попие- мажете на тънък слой, и с втриване.
« Последна редакция: Януари 10, 2012, 17:56:20 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #288 -: Януари 10, 2012, 17:28:01 pm »
Докторе, извинявайте, че се намесвам не съвсем по темата, но като споменахте Хип да не се дава, моля, кажете какво му е лошото.
За готвенето също се чудих, не е ли по-опасно с всички боклуци, които се предлагат на нашия пазар? Дори да пазарувам от био магазини, пак ми се вижда рисковано... :?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #289 -: Януари 10, 2012, 17:55:21 pm »
Всичко, каквото досега за 6 години из форумите съм срещал като хранителни алергии от бурканчета, е било от бурканчета на Хип. Не знам защо е така? дали са оригинални, тези, които се продават в Бг?
НЕ хранете от бурканчета- гответе.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #290 -: Януари 10, 2012, 17:57:27 pm »
НЕ хранете от бурканчета- гответе.

Три години го спазваме вече това. И изобщо не съжалявам, първоначално майките ме гледаха като извънземно. Но все повече са тези, които готвят всеки ден прясна храна за децата си.
Не е трудно, а рецепти кой знае какви не трябват.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #291 -: Януари 10, 2012, 18:57:50 pm »
Сега да питам и тук,Криси и Марти спят без възглавници само леко е надигната едната страна на матрачето трябва ли вече да слагам възглавници и какви?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #292 -: Януари 10, 2012, 19:00:49 pm »
rina, искам само да питам, защо е задължително бебето да е с биберон залъгалка, та чак мед да му се дава (кажи на мъжа си, че не се дава до годинката, защото има опасност от ботулизъм)? моето бебе отказа както да пие от шише, така и да си играе със залъгалка? пък оживява  :D :D

аз да ви питам - на някого случвало ли му се е е да има чувство на парене на кожата на ръцете. усещам ги като че съм ги мила с гореща вода. притесняваме с нашата история с гъбички да не съм завъдила и нещо по ръцете, макар кожата видимо даже да не изглежда суха. не се влияе от това мажа ли с крем или не. попрочетох в нета като изключим множествената склероза и различните видове рак, като причини за тези симптоми, най-вероятно е да идва от възпаление на някой нерв, но исках да ви питам и вас

bobbie, само да кажа че твоето преживяване с лекарката ме кара да съжалявам, че не съм завършила медицина, че да казвам на джи пи то какво да ми предпише на детето. както се казва евалла  :)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #293 -: Януари 10, 2012, 19:08:46 pm »
Елена, на мен ми се е случвало това с ръцете. Няколко пъти, не мога да го свържа с нещо конкретно. Няколко пъти беше като пазарувах и държах кошницата в ръка. Помислих си, че е от нея, от мръсните ръце, които са я хващали преди това. Успокояват се само като ги подложа под студена вода. Минават от само себе си след известно време. Сега като спомена за гъбички.......и Евгени имаше....дали не съм му ги лепнала аз  :?


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #294 -: Януари 10, 2012, 19:34:17 pm »
Elena B, не че е задължително бебето да е със залъгалка, просто понякога неможем да я успокоим. Понеже залъгалката успокоява сестричката и, дори насън имитира смученето, решихме, че ще пробваме да дадем и на нея. Отчетена е вече грешката на таткото, който между другото е много притеснен от постъпката си. Ще пробваме с друг вид и размер залъгалка, както получихме съвет от д-р Бърди, но в крайна сметка щом не иска детето, нама да му предлагаме повече.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #295 -: Януари 10, 2012, 20:01:58 pm »
bobbie, само да кажа че твоето преживяване с лекарката ме кара да съжалявам, че не съм завършила медицина, че да казвам на джи пи то какво да ми предпише на детето. както се казва евалла  :)
Тя е права за много неща ( колежката), и е много логично ( според тяхната логика).
Виждате също че няма нищо общо с Бг фантасмагории... .
Просто виждате как, практиката има други изисквания, които не се вместват в мисленето-алгоритъм.
Също виждате ЗАЩО при тях е толкова скъпа Медицината- те сами си я оскъпяват, до известна степен.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #296 -: Януари 10, 2012, 20:08:03 pm »
Рина, в нас Никол категорично отказваше да смуче биберон. Аз доста упорствах и много исках да я науча, че момичешките залъгалки много ми харесваха:) Е, не успях:) Като станаха на около година крадеше бибероните на братятя си, облизваше ги и им ги връщаше:):):)или ги вземаше от устата им, сдъвкваше ги 3 пъти и им ги даваше отново:)
Явно има деца, които не обичат. Иначе и тя насън си смучеше езика.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #297 -: Януари 10, 2012, 20:20:08 pm »
Андреа също плюе биберона или го дъвче за много малко. Мен това хич не ми харесва, защото си смуче пръстите, а тях няма как да и ги взема като порастне и явно ще имаме проблем. Ама нищо не мога да направя за съжаление. Гледа да и вадя ръката ид а и давам биберона, но не мога вечно да и го подавам като го изпуска през няколко минути.


  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #298 -: Януари 10, 2012, 20:35:14 pm »
Благодаря за съветите, Докторе.
За картофеното пюре поне имам картофи от градината на една приятелка.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #299 -: Януари 11, 2012, 02:04:45 am »
боби, рина, моята девойка не иска биберон, но като я напъна желанието за дъвчене и гризане много се забавлява с две-три гризалки, а сега й намерих закачалки, с които й ги закачам по дрехите и поне не падат на земята и са й подръка да си ги вземе отново. не стои с тях постоянно, но са удобни. ето ви линкове към залъгалките:

http://heveababy.com/products/teether
http://www.sophielagirafe.co.uk/

а иначе бебетата си смучат насън, някои биха казали, че сънуват и преживяват наново удоволствието от храненето, но други биха казали, че е просто сукателен рефлекс. мисълта ми е това не задължително значи, че им трябва биберон.

ив-з мен това по-скоро ме притеснява ако са гъбички да не й ги лепна и на нея, а иначе, че проблем с гърба си имам, няма нужда да казвам, предполагам повечето от нас са с болки в гърба, врата и ръцете. физиотерапевтката ми каза, че щяло да ми мине като спра да вдигам тежко и почна да спортувам редовно, демек след около 10тина години  :D

ох, не знам доктор бърди, но аз и в една друга тема ви писах, че са ме взели за мезе, че вечно оспорвам предписанията на лекарите, че като кажат нещо прекарвам следващите два-три дни в четене по нета, и тн се държа недоверчиво. таман си помисля, че може би трябва да имам повече доверие или доктор ще каже някоя глупост (да си сложа детето на 2 мес на диета от плодови сокчета, че да стопяла малко подкожна мазнина и да е по-хармонично тялото й в отношение с главата й  8O) или някоя от нас ще напише как сама си е свършила работата и е спестила на себе си и детето висене по спешното и забавяне на лечението.

да са живи и здрави децата, пък ние как ще се оправя с тревогата си е друг въпрос