0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #220 -: Януари 05, 2012, 21:27:27 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Синът ми ( 5м 22 дни) получи нещо като екзема на сгъвката зад коляното, отделно има и обриви по бузите, брадичката и гушката ( вечер бузките направо "пламват"). Мазала съм го със Судокрем, Bepanthen, но нямаше ефект. Педиатърката му изписа Тридерм, не съм го мазала с него все още, реших да го заведа на дерматолог. Дерматологът изписа Eucerin 20% Omega - пак нямаше ефект. На следващия преглед ни бе назначен Hemose на URIAGE за мазане на цялото тяло и лице, и Фусидин за мазане  на екземата на сгъвката на крачето.
Пъпките по лицето не се повлияха. Екземата след 1-седмично мазане изчезна за 1 ден, след което се появи отново и не поддава. Прилагам снимки и ще съм Ви много благодарна ако ми препоръчате крем, който би помогнал в нашия случай.

п.п. Козметиката на бебето е Себамед, прах за пране - Сано Максима. Захранвам го със зеленчукови пюрета от началото на 5-ти месец, през останалото време е на кърма.
« Последна редакция: Януари 05, 2012, 21:30:52 pm от Мецани »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #221 -: Януари 05, 2012, 21:35:55 pm »
Това в сгъвката на крачето са гъбички -Певарил? или Дактакорт? първото е по-добър избор.
Но добре е да пишете след ден, два- може да се наложи и Фусикорт, НО след Певарила... .

Това по лицето изглежда като алергична реакция от храна- ако забелязвате, и по тялото има такива неща-тези като "дантела" обриви по лявата ръка, и на последанта снимка- под деколтето и надолу... . Не знам с какво го храните. Иначе ако не е захранен, а кърмен само- от неща минаващи в кърмата... напишете малко с какво го храните... . Същото може да се е получило и ако сте го намазали изцяло с нещо от тези URIAGE-  не е практика децата да се мажат изцяло... .
« Последна редакция: Януари 05, 2012, 21:41:13 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #222 -: Януари 05, 2012, 22:12:07 pm »
Благодаря Ви, д-р Бърди!

Обривите по лицето, както и гъбичките са от преди захранването. Попитах и педиатърката и детската дерматоложка дали да започвам да захранвам, при положение, че детето има обриви? Отговорът и на двете беше - да. Обривът по лицето се получил заради слюноотделянето на детето, така ми бе обяснено.

Досега съм захранила с оризова безмлечна каша, тиква, картоф, морков, броколи, пащърнак. През останалото време е на кърма. Много рядко на последното хранене в 22.00ч давам добавка Аптамил Комфорт 1. Добавката я давам от 16 декември.

Не консумирам прясно мляко, ядки, овесени ядки. Понякога съгрешавам с малко шоколад или бисквитка със шоколад. Ако трябва ще мина на диета.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #223 -: Януари 05, 2012, 22:15:51 pm »
Спрете броколи!
Само картоф и морков е сигурно да давате на тази възраст.
Ще видим след 2-3 дена- това е реакция към храна... да видим след 2-3 дена, без за тялото да правим нещо ( освен ако не се влоши).
Лицето може да намажете с Адерма-Екзомега.
Не са нужни тези "диети"- прекален светец и Богу...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #224 -: Януари 05, 2012, 22:39:00 pm »
Още веднъж благодаря!
След 2-3 дни ще пиша пак.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #225 -: Януари 05, 2012, 22:48:11 pm »
И още нещо, колко наакани памперса трябва да има бебе на 2 месеца, предимно на АМ е, по 120 мл. на хранене, а кърмата е само 100 мл. за денонощие.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #226 -: Януари 06, 2012, 01:29:41 am »
И още нещо, колко наакани памперса трябва да има бебе на 2 месеца, предимно на АМ е, по 120 мл. на хранене, а кърмата е само 100 мл. за денонощие.

А за даването на вода какво мислите?
Малкия почти не пие, по 100 мл. на денонощие.Добре ли е да му бутам по-често шишето, има ли някакви норми за това?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #227 -: Януари 06, 2012, 01:41:35 am »
Доколкото ми е известно, няма норма за брой изхождания на ден на двумесечно бебе  :).
Даването на вода се налага тогава, когато изпражненията са оформени /което не би трябвало да се случи при незахранено бебе/.
Тереза е на 8 месеца и едва ли е изпила повече от 100-ина мл.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #228 -: Януари 06, 2012, 04:14:28 am »
силванченце, нямаш норма за аканите памперси, мисля, че при бебетата които са на ам ако няма изхождане няколко дена се притесняваме малко повече отколкото при кърмените и гледаме дали не му е малко храната. ако  греша някоя майка ще ме поправи, но такъв ми е спомена. а за вода съм чела че се дава по-настоятелно когато например е много топло, защото за разлика от кърмените деца (които можеш по-често да ги слагаш на гърда, за да получават течностите, които са им нужни) при хранените с ам не можеш, защото трябва да следваш повече или по-малко дневната дажба. не зная това доколко ти помага, но все още сте мънички и ако не си в някоя топла страна  :balk_177:, не я мисли водата.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #229 -: Януари 06, 2012, 14:08:04 pm »
Привет и от мен!Моя въпрос е задължително ли трябва да пият нещо през шише децата ,защото Теди отказа АМ на 5 месеца,след това минахме на кис.мляко, а сега пие само компот/и то само когато заспива ,който също вече започва да отказва.Та питанката ми е дали от другия месец да му взема от млечните напитки на Нестле ,за да пие или направо да откажем шишето?
Д-р Бърди дайте си мнението,защото навсякъде пише ,че до годинка,а и след това трябвало да пие мляко ,а пък той не ще.
Силванче,не се притеснявай за водата,и Теди не пиеше, а и сега пие по 10-20мл. на ден.   

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #230 -: Януари 06, 2012, 16:00:00 pm »
Д-р Бърди, и двете ми деца снощи бяха с температура. Не се притесних за каката, на нея и тече носа и нормално кара така 2 дена и се оправя. Обаче бебето е още мъничко и това ме притесни.Имаше 38 градуса, обадих се на педиатъра и дежурната сестра ми каза, че ако до 24 часа продължава да има температура, понеже нямала ниакво други симптоми и не се зае от къде е, искат да я видят. В интерес на истината има малко хрема, която е зеленикава, но е само сутрин като стане, измуквам и не и тече носа през деня като на каката. Тази сутрин без лекасртва без нищо няма температура. Та въпросът ми е, това значи ли, че няма нужда да я водя на лекар?



  
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #231 -: Януари 06, 2012, 16:54:01 pm »
Силванченце, и бебетата на АМ не се дава вода до 6 месец, когато започне захранването.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #232 -: Януари 06, 2012, 17:41:56 pm »
Д-р Бърди, и двете ми деца снощи бяха с температура. Не се притесних за каката, на нея и тече носа и нормално кара така 2 дена и се оправя. Обаче бебето е още мъничко и това ме притесни.Имаше 38 градуса, обадих се на педиатъра и дежурната сестра ми каза, че ако до 24 часа продължава да има температура, понеже нямала ниакво други симптоми и не се зае от къде е, искат да я видят. В интерес на истината има малко хрема, която е зеленикава, но е само сутрин като стане, измуквам и не и тече носа през деня като на каката. Тази сутрин без лекасртва без нищо няма температура. Та въпросът ми е, това значи ли, че няма нужда да я водя на лекар?
А, не знам... тук всички  деца с т-ра над 2 часа продължителност и под годинка, се преглеждат незабавно.
Би трябвало да я видят... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #233 -: Януари 06, 2012, 18:45:22 pm »
моникс, закакво са ти всички тези неща. като отказва шише, пробвай с чаша, ади също отказа биберон (шише или залъгалка - не че съм настоявала) и сега от време на време й давам да пробва с чаша, има едни ето такива http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?catalogId=10751&categoryId=14601&fcd=set&pageView=&dm=filter&N=2316&langId=-1&top_category=&parent_category_rn=&Ns=NumberSold%7C1&storeId=10001&rw.cm=Google,ppc,doidy+cup&cm_mmc=icrossing-_-Google-_-Exact-_-doidy+cup&OVMTC=Exact&site=&creative=10399657933&OVKEY=doidy%20cup&url_id=14535749

ако не се отваря линка гугълни doidy cup, аз я давам от време на време да види какво е, иначе още се кърмим. чела съм и че им дават в нормални чашки за шотове и децата се оправят сами, но пък те са стъклени и затова реших да й взема такава, че язък ми за кухненските шкафове дето ги шкурих и боядисвах 3 седмици заедно с майстора ми.

оф, боби, дано се оправите бързо, тук на мен ми казват под 39 не е температура, тогава да чак да давам калпол. добре, че не ми се е налагало често.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #234 -: Януари 06, 2012, 19:09:53 pm »
извинете за втория пост, но днес не ми е ден, имам въпрос и ще съм много благодарна за мненията и за това на д-р Бърди:

днес на края на една прекрасна разходка, по време на която ади си спеше блажено видях, че птица се е изакала върху лицето й. освен, фактора гнус, обаче повече ме притесни това, че беше близо до очите и устата й, но доколкото видях - нямаше в устата си. очевидно, че се изчистихме и измихме в къщи, но се тревожа за евентуални болести на птицата (да не казваме птичи грип, но все пак го мисля) и за това, че е близо до лигавици и може по този начин да попадне в организма й. детето е ок и ще я гледаме да видим дали ще покаже някакви симптоми, дано не. мога ли нещо друго да направя превантивно?

пп знам, че е на късмет, ама истински се притесних като го видях, още повече, че не говорим за врабче, а за сериозна си птица, дето яде какво ли не от бунището на града и от реката, да не говорим за голямата вода.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #235 -: Януари 06, 2012, 20:00:43 pm »
Благодаря Елена,попитах не за друго, а защото на всякъде чета че трябвало да пие мляко.Не че имам голяма мерак да пие през шише,иначе имаме шише с накрайник ,със чаша също му е интересно да пие.Просто се чудех трябва ли да приема мляко и след годинка?
Иначе това с акото е много неприятно ....дано няма нищо.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #236 -: Януари 06, 2012, 20:33:37 pm »
Привет и от мен!Моя въпрос е задължително ли трябва да пият нещо през шише децата ,защото Теди отказа АМ на 5 месеца,след това минахме на кис.мляко, а сега пие само компот/и то само когато заспива ,който също вече започва да отказва.Та питанката ми е дали от другия месец да му взема от млечните напитки на Нестле ,за да пие или направо да откажем шишето?
Д-р Бърди дайте си мнението,защото навсякъде пише ,че до годинка,а и след това трябвало да пие мляко ,а пък той не ще.
Силванче,не се притеснявай за водата,и Теди не пиеше, а и сега пие по 10-20мл. на ден.  

Не разбирам въпроса... за кое точно да дам мнение?
Обикновено даваме чаша с човка преди нормалното пиене. Но не е задължително това. Зависи от детето. Какво иска... .
« Последна редакция: Януари 06, 2012, 20:36:15 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #237 -: Януари 06, 2012, 20:35:05 pm »
извинете за втория пост, но днес не ми е ден, имам въпрос и ще съм много благодарна за мненията и за това на д-р Бърди:

днес на края на една прекрасна разходка, по време на която ади си спеше блажено видях, че птица се е изакала върху лицето й. освен, фактора гнус, обаче повече ме притесни това, че беше близо до очите и устата й, но доколкото видях - нямаше в устата си. очевидно, че се изчистихме и измихме в къщи, но се тревожа за евентуални болести на птицата (да не казваме птичи грип, но все пак го мисля) и за това, че е близо до лигавици и може по този начин да попадне в организма й. детето е ок и ще я гледаме да видим дали ще покаже някакви симптоми, дано не. мога ли нещо друго да направя превантивно?

пп знам, че е на късмет, ама истински се притесних като го видях, още повече, че не говорим за врабче, а за сериозна си птица, дето яде какво ли не от бунището на града и от реката, да не говорим за голямата вода.
Няма проблем.
Следете очите- ако започне конюнктивит, тогава ще го вземем в съображение.
Иначе тези неща само локално дразнене причиняват. Понякога... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #238 -: Януари 06, 2012, 20:40:17 pm »
Един въпрос относно АМ. Дъщеря ми се храни предимно с АМ, /Хип Комбиотик за новородени/ в сайта на производителят обаче прочетох, че трябва да се консумира веднага след приготвяне, при случай, че престои 30-40мин. трябва да се изхвърли.
Добре обаче аз давам Колийф заради пустите му колики, той пък се добавя в АМ-то и трябва да престои 30мин., за да подейства. Получава се малко параграф 22!!
Питам се дали това с престоя на АМ-то е действително така или е търговски трик?!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #239 -: Януари 06, 2012, 20:40:39 pm »
А, не знам... тук всички  деца с т-ра над 2 часа продължителност и под годинка, се преглеждат незабавно.
Би трябвало да я видят... .
Ами те щяха да и видят, ако я бях завлекла с спешното, защото беше късно вечерта и лекарският кабинет не работи. Но незабавно нямаше да стане, защото имат толкова по-болни деца, че сигурно щяхме да висим няколко часа там.

Те сутринта ми се обадиха от лекарският кабинет(след като писах тук), защото получили съобщение, че съм звъняля вечерта и казаха щом вече няма температура да я наблюдавам и ако пак има да я заведа, а ако няма да не я водя.Надявам се да се разминахме.