0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #140 -: Декември 19, 2011, 19:02:22 pm »
 Утре ще я взема от аптеката и я пускам веднага!
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #141 -: Декември 20, 2011, 10:18:20 am »
Тази вечер пак беше бурна(будна)вечер,Криси вече втора седмица не може да спи спокойно спинка 20-30мин.и се буди или по точно мърка,мърка сърди се нещо полюшквам го малко и се унася,но след малко пак се повтаря картинката,понякога проплаква пръцка и пак се успокоява.Не е гладен,не е жаден не знам какво му е вече.Пробвала съм през деня без пюре само с мляко,с пюре и мляко в неделя и малко каша безмлечна давах,но картинката е същата.
Как да му помогна на детенце да спинака спокойно,ако имате предложения
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #142 -: Декември 20, 2011, 10:56:09 am »
бина,и Севи има много газова,макар да сме само на кърма.Като видя,че много я тормозят газовете,й давам инфакол - нали облекчава подутия корем и спомага за отделянето на газовете.Но въпреки това,пак си го има мятането вечер :(
[/url]
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #143 -: Декември 20, 2011, 11:23:19 am »
Бина, пробвай с Еспумизанче
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #144 -: Декември 20, 2011, 12:05:35 pm »
Да споделя и аз, че вече поне пет шишенца еспумизан съм дала и последното така си стои... Установих, че с него и без него беба си пръцка с еднаква "лекота", т.е. все си има напъване и гърч преди канонадата. Взех да се съмнявам в ефекта на тези еспумизани, инфаколи и пр.  :?
Лиско, сега видях, че има мляко и кремче А-Дерма Екзомега и двете изглеждат по този начин (поне в сайта на Фрамар).  :? Ти кремчето ползваш, нали?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #145 -: Декември 20, 2011, 14:09:54 pm »
Ох, да се оплача предпразнично какво ни сполетя. Най-сетне успя да се разболее мъничето  :( Казвам така, защото досега няколко пъти бяхме болни с баща му, но не успяхме да го заразим, а сега как и от какво неразбрах, но почти до бронхите е стигнало  :( Имаше малко прокашляне от 2-3 дни, но мислех че е от слюнката и зъбчетата.
Ужас, много се стреснах, въпреки че до момента нищо такова не ни се случвало и въобще не съм много наясно с рисковете, а по-скоро малко от инстинкт тръгнах към болницата, а и си спомних едно предаване за рисковете от ларингит и подобни възпаления за бебетата. Ако бяхме закъснели още малко- не ми се мисли, а и сега още не е преминал риска, даже доктора ни даде за всеки случай направление за хоспитализация, защото тези усложнения настъпват много бързо и обикновено през нощта 8O.
Та, поне да споделя за новите мами като мен, които не са наясно с тези неща. Не го пожелавам на никой, но трябва да сме готови за такива случаи- ако има кашлица веднага на лекар, за да се вземат мерки да не слиза надолу. Ако се чуе затруднено дишане, особено нощем- веднага към болницата, защото ларинксът се надува много бързо и не могат да си поемат въздух. Относно Токуда, за спешни случаи определно се оказва, че е по-добре да се отиде в Педиатричната консултация. В Неонатологията е винаги пълно с бебета, няма часове от дни, а и по принцип те са до 6 месеца (според педиатрите са за бебета до 45 дни, а според тях самите са до 6м., въпреки че преглеждат и по-големи).
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #146 -: Декември 20, 2011, 14:23:26 pm »
Да споделя и аз, че вече поне пет шишенца еспумизан съм дала и последното така си стои... Установих, че с него и без него беба си пръцка с еднаква "лекота", т.е. все си има напъване и гърч преди канонадата. Взех да се съмнявам в ефекта на тези еспумизани, инфаколи и пр.  :?
Лиско, сега видях, че има мляко и кремче А-Дерма Екзомега и двете изглеждат по този начин (поне в сайта на Фрамар).  :? Ти кремчето ползваш, нали?

Защо не пробваш с Саб Симплекс - на мен една приятелка ми го препоръча за колики, но то си е като еспумизана-така ми казаха в аптеката; съдържа симетикон, а то като гледам се съдържа и в капките против колики.
не знам дали от него но ние като цяло сме нямали колики, пръцкали сме, нервил се е като не може да пръцне, но като цяло не е бил тежък период. :-)
кремчето А-Дерма Екзомега е в шише от 400 мл. пише Emolient cream Face and body; reduces dryness, Calms irritation
за атипична и много суха кожа. Мисля че лиско говори за същото/  това удоволствие - около 40 лв :-(


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #147 -: Декември 20, 2011, 15:26:55 pm »
Лиско, сега видях, че има мляко и кремче А-Дерма Екзомега и двете изглеждат по този начин (поне в сайта на Фрамар).  :? Ти кремчето ползваш, нали?

Да, крема но ето този, че и те са 2 вида:)
http://apteka.framar.bg/30014355/%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D0%B5%D0%BA%D0%B7%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%B3%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-400-%D0%BC%D0%BB-#axzz1gzorOvjW
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #148 -: Декември 20, 2011, 18:45:44 pm »
Благодаря, момичета. Утре отивам вече да се снабдя с кремчето. То 40 лв. за 400 мл. не е по-скъпо от останалите, които купувам като се замисля. Малко тъпо с такава огромна разфасовка, но какво да се прави... Дано помогне.
Саб-симплекс не съм давала, защото нямаше в местната аптека, а много не мога да мърдам. Освен това доста съставки има в тези капки и не съм имала време да проверявам кое какво, не ми се ще да давам някакви "успокояващи" чудеса, а имах подозрение, че има такова нещо в тези капки  :?. Не знам, може глупост да е от моя страна, но така или иначе вече сме големи и както казах, с капки и без капки, все тая - дано захранването след някоя седмица помогне  :(
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #149 -: Декември 20, 2011, 19:19:36 pm »
Нашата педиатър каза днес,че червеното петънце на главичката на Марти било 'бебешка себорея' и каза да мажа с ДИПРОГЕНТА,но мисля да не го взема за сега искам. И др.Бърди като се включи ми се ще и неговото мнение видя
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #150 -: Декември 20, 2011, 19:45:30 pm »
 Момичета, ето обещаната рецепта. С кремчето може да се маже дори и подсечено дупе. Има много дълга трайност.
 Аз съм мазала бебешки себореен дерматит и се повлияваше веднагически
 Снимала съм рецептата, за да не направя някоя правописна грешка
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #151 -: Декември 20, 2011, 20:21:23 pm »
Къде сте мазали себореен дерматит? на кое място? с това кремче... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #152 -: Декември 20, 2011, 21:03:52 pm »
Не съм мазала още с нищо,петънцето е от зад малко над тила леко зачервено и се бели като лишей

Ама че съм и аз без да погледна че въпроса не е за мен :oops:
« Последна редакция: Декември 20, 2011, 22:14:07 pm от бина »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #153 -: Декември 20, 2011, 21:35:37 pm »
 Имахме проблем на лицето. Думите на доктора бяха, че състоянието е комплексно: "малко детски себореен дерматит, малко бебешко акне".
 Мазах бузките, брадичката и мекото на ушичките.
 Имахме по едно време, отново в началото две сухи места на ръчичките и съм мазала и тях. Повлияха се много добре.
 
 
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #154 -: Декември 20, 2011, 23:40:01 pm »
Днес забелязах, че по главичката на Ники има кафяви корички, които се лющят  :?
Сестра ми казва, че било бебешка кал, ама възможно ли е такова нещо да се появи на 1 година  8O Та се чудя сега да я водя ли утре при педиатъра? Като си помисля каква опашка има винаги с болни деца и сама се разубеждавам  :? Опитах се да потърся и снимков материал в интернет, ами нищо не открих  :(

Опаааа.... Ние вече сме за другата тема май  :lol:
« Последна редакция: Декември 20, 2011, 23:42:30 pm от ileini »
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #155 -: Декември 20, 2011, 23:42:06 pm »
Както го описваш ми прилича да са крусти. Има добра козметика за това....


*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #156 -: Декември 21, 2011, 00:55:48 am »
Ох, нямам време да вляза да ви прочета. :(
Моите мъже са болни и двамата с гнойни ангини и едни температури от по 39 градуса. Тамън единия я свали и хайде другия. :( И сега и двамата са на антибиотик и за Алекс ми е много гадно, че се наложи. Но нямаше начин да му се размине. :(
Такива работи при нас предпразнично. :?
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #157 -: Декември 21, 2011, 14:28:31 pm »
И ние сме на АБ- при това силен-Аугментин, но какво да се прави   :( Забравих да питам обаче колко време се пие, ако дай боже всичко е наред. А и не ми казаха за пробиотик или витамин редом с него, но доколкото знам е нужно.
Да питам доктора или някой ако знае- може ли от АБ да му се разстрои стомаха. Имаше разстройство, но беше минало и сега пак, въпраки безлактозната диета и други ограничения (без каша и пр.)
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #158 -: Декември 21, 2011, 15:25:42 pm »
sami123, много често срещано е разстройство от Аугментин. Звънни на периатъра и питай какво да правиш.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #159 -: Декември 21, 2011, 15:31:50 pm »
Сами, АБ се приема между 7 и 10 дни освен ако няма друга специална схема на прием. Но най-точно може да ти отговори педиатъра ви. Поне според моя скромен опит не е задължително да се приема пробиотик или витамини заедно с приема на АБ. На нашите деца досега поне не са изписвани витамини и пробиотици.

Дано оздравяват бързо децата, спокойно и весело посрещане на празниците.
« Последна редакция: Декември 21, 2011, 23:04:08 pm от Lisko »