0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #120 -: Декември 18, 2011, 21:33:53 pm »
Мишле82, някои инфрачервени термометри имат такава функция. Моят е Микролайф и съм го ползвала за шишета. Иначе пробвах и с уред за затопляне на шишета, който уж има индикатор, но докато светне този индикатор, млякото все беше завряло  :?

Иванита, нямам представа как е при момченцата...
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #121 -: Декември 18, 2011, 22:34:35 pm »
 Аз мия дупето на Коко след акане. В преходния сезон, без парно, почиствах и с мокри кърпи. Смятах, че е по-малка вероятността да се подсече, отколкото да настине.
 Забелязала съм, че има някои марки кърпи, които са много мокри и предполагам, че това може да допринесе за подсичане, тъй като кожата остава влажна.

 На Калоян му излязоха пъпчици на челцето. Много ситни са. При самото излизане имат червено ореолче / кожата в радиус 1мм около пъпчицата е червена /. На следващия ден червеното изчезва, но пъпчиците остават. Първоначално предположих, че е възможно да е от непрекъснатото носене на шапки навън. Ползвам единствено тънички памучни. На нечие бебчеда са излизали подобни? Всъщност основното питане ми е, по време на баня дали да мия зоната с пъпчици със сапун, или е по-добре само с вода?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #122 -: Декември 19, 2011, 00:12:11 am »
Замислям се обаче вече как ще го държа ,че ми натежава -мия на мивката с едната ръка  ,държейки го на другата ръка.

Момичета,имаме проблем напоследък със съня през деня.Ако сме навън в количката-ясно-спи си пича,но става студено ,не може все навън.
 И у дома ли сме ,когато му се доспи ,става крив ,мрънка ,но сложа ли го в леглото ,следва рев.
Ако го усетя навреме и го метна в люлката преди да му дойде сънливото ,както се люшка и играе и заспи.Другия вариант е разходка с количка у дома .Но не винаги сработват.Гушкане не помага-той почва да търси гърдата ,хитреца с хитрец.Е,понякога заспива докато суче и си стоим гушнати .
Добре ,че люлката още има аванс за допустимите кг :) .
С приспиването вечер нямаме проблем

Така, така, същото и при нас, но Марко е само на пет седмици, смятай колко е нахитрял. Продължавам да упорствам да спи и в кошарата, пък като ревне, го вадя и съм съгласна на шезлонга или нашето легло. Нощем нямаме ядове. Общо часовете му сън за денонощие са повече от средната цифра за бебета на тази възраст, това ме успокоява.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #123 -: Декември 19, 2011, 07:54:11 am »
nimika, и ние сме така....и малко се притеснявам т.то пише че на нашата възраст, децата е желателно да спят по 14-15 часа на денонощие, при нас са доста по-малко. Ако сме навън спи, но в нас не. На около 2-3 часа спи по 30 мин, като заспива с рев и киселене :(
А, как другите деца спят следобеден сън по 1-2 часа?
Дали с възрастта това ще се промени?
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #124 -: Декември 19, 2011, 09:03:24 am »
nimika, и ние сме така....и малко се притеснявам т.то пише че на нашата възраст, децата е желателно да спят по 14-15 часа на денонощие, при нас са доста по-малко. Ако сме навън спи, но в нас не. На около 2-3 часа спи по 30 мин, като заспива с рев и киселене :(
А, как другите деца спят следобеден сън по 1-2 часа?
Дали с възрастта това ще се промени?
Сякаш му хванах цаката на това кратко спане през деня-слагам го да спи на нашето легло и като се разбуди и е кисел давам биберон, гушвам го и пак заспива.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #125 -: Декември 19, 2011, 10:23:56 am »
Дидон,единият ми хубавец Кристиян има точно такива каквито ти ги описа пъпчици и то само по лицето и по точно по челото и над ушичките.Къпя със сапун не вярвам да е проблем,от начало отдавах на някоя от храните,но когато бях спряла за някой друг ден,че Мартин се беше обринат,Криси пак имаше по 1-2.

Дупетата с мокри кърпи,като има и акане под мивката.

Вчера забелязах на Марти на главичката отзад малко над тила червено петънце като лишей,в рамките на това петънце кожата вътре се бели.Какво ли е това сега нашата педиатърка в сряда чак ще я видим
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #126 -: Декември 19, 2011, 10:47:17 am »
Вчера забелязах на Марти на главичката отзад малко над тила червено петънце като лишей,в рамките на това петънце кожата вътре се бели.Какво ли е това сега нашата педиатърка в сряда чак ще я видим

И аз забелязах същото днес  :(. Дали не е от непрекъснатото въртене на главата в легнало положение  :??

За сухите участъци по кожата, които се обсъждаха по-горе... и аз водя една безмилостна борба с тях  :?. Педиатърката каза да мажа с Нахткерцен и първоначално имаше добър ефект, но пак се появиха  :(. Сега мажа два пъти и с Мустела стелатопия, а през останалото време пак Д-р Тайс. Май ще пробвам и А-Дерма :?. Нали за кремчето иде реч, че в аптеката като питах отговориха, че било цяла серия за АД и не знаели какво точно търся  :?. То като не е лекарство, а козметика все пак, сигурно не е фатално да не се пита педиатър, пък и те май са на опит и грешка... :?
« Последна редакция: Декември 19, 2011, 10:55:12 am от vanyush »
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #127 -: Декември 19, 2011, 11:37:41 am »
 Ето ги нашите пъпчици. Струва ми се, че са същите, каквито имаше и като съвсем малък. Тогава докторката каза, себореен дерматит и бебшко акне. Мазахме със споменатия забъркан крем и минаха.

 Ще се радвам д-р Бърди да изкаже мнение и дали изобщо да ги третирам с нещо. Ние сме само на кърма и веднъж на ден по съвсем малко оризова каша. Днес бях решила да дам и круша или ябълка за първи път, но ако доктора сметне, че трябва да се изчака, заради пъпчиците, ще го направя
 Благодаря предварително
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #128 -: Декември 19, 2011, 11:41:17 am »
nimika, и ние сме така....и малко се притеснявам т.то пише че на нашата възраст, децата е желателно да спят по 14-15 часа на денонощие, при нас са доста по-малко. Ако сме навън спи, но в нас не. На около 2-3 часа спи по 30 мин, като заспива с рев и киселене :(
А, как другите деца спят следобеден сън по 1-2 часа?
Дали с възрастта това ще се промени?
аз четох , че това за 14 часа е ориентировъчно +/-  според детето.
Замислям се дали не му е мн топло през деня , или пък светло ...Знам ли - от малък свикна вечер да спи на тъмно , но за през деня като сме навън- ни светлина , ни шум  му пречат.
Замислих  се , че през деня опитвам да спи в дневната  при мен и може би асоциира , че тук е място за игри . Ако въобще разбира и асоциира нещо си .Ще пробвам в другата стая да видим .

дидонче, д-р Бърди писа , че няма да е на линия . Пу , че сте сладки  :D

Аз да  питам  по-големите- за изследванията на 6м -кръв от вена или пръстчето ви вземаха ?
« Последна редакция: Декември 19, 2011, 11:55:02 am от nimika »


*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #129 -: Декември 19, 2011, 11:48:19 am »

Аз да  питам  по-големите- за изследванията на 6м -кръв от вена или пръстчето ви вземаха ?


От пръстче  :)


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #130 -: Декември 19, 2011, 11:49:31 am »
благодаря -значи ще е лесно  :wink:

А има ли значение  кога- ял , не ял ?  , че забравих да питам педиатъра .
 



*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #131 -: Декември 19, 2011, 12:07:10 pm »
Не, няма значение.
Ние например бяхме на консултация в 11,00 часа. Няма да го държа гладно детето до тогава, я  :D
Носих и урина. Нея я взех преди да тръгнем и я занесох в контейнерче. Има едни такива торбички за вземане на урина за бебенца /за момченца и момиченца/ - много лесно става с тях.


*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #132 -: Декември 19, 2011, 12:17:44 pm »
благодаря

знам за лепящите торбички, но не ми се наложи да я лепя-Коко прави хубави фонтани  :lol: Току що се изпишка в контейнер за стер урина , още щом свалих памперса.



Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #133 -: Декември 19, 2011, 12:24:57 pm »
Момичета, можете ли да ме посъвтвате спешно, ако някои е водил в Токуда. Искам да видят детето, че започна от вчера много кашлица и запушен нос. Досега не е боледувал, но сега се уплаших че може и отиде надолу  :( Личната не мога да открия, а и като си представя в понеделник опашките от болни баби, реших към Токуда. Та, към педиатрията ли да се насоча или към неонатологията, като се има предвид че сме на 8 месеца?? Всъщност може и да нямам шанс за неонаталог, защото дори не мога да се свържа с тях..  :( Егати и коледното настроение тази седмица, дано да се разминем леко.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #134 -: Декември 19, 2011, 12:43:14 pm »
vanyush едва ли е от въртене защото Марти прекарва 90% по корем,сега влизам в един филм за псориазисът,но надявам се да е грешния филм!

Дидон мисля,че за същите пъпчици говорим.Голям сладурко :P
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #135 -: Декември 19, 2011, 13:59:06 pm »
Сами, обърни се към педиатър, неонатолог няма да ти свърши работа. Детето ти е на 8 месеца, не е новородено  :wink:
Бързо оздравяване!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #136 -: Декември 19, 2011, 15:51:53 pm »
За сухите участъци по кожата, които се обсъждаха по-горе... и аз водя една безмилостна борба с тях  :?. Педиатърката каза да мажа с Нахткерцен и първоначално имаше добър ефект, но пак се появиха  :(. Сега мажа два пъти и с Мустела стелатопия, а през останалото време пак Д-р Тайс. Май ще пробвам и А-Дерма :?. Нали за кремчето иде реч, че в аптеката като питах отговориха, че било цяла серия за АД и не знаели какво точно търся  :?. То като не е лекарство, а козметика все пак, сигурно не е фатално да не се пита педиатър, пък и те май са на опит и грешка... :?
Търси А-Дерма Екзомега. Ето това


Лошото е, че не е никак евтин но пък върши чудеса.
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #137 -: Декември 19, 2011, 17:59:57 pm »
 Благодаря, момичета!
 Аз поръчах от кремчето, което се забърква по рецепта. От утре ще го мажа. Миналият път ни помогна и принципно до сега, каквото и да съм намазала с него, минава.
 Мога да пусна рецептата, ако има заинтригувани


 п.п Благодаря за комплиментите към бебо, макар на тази снимка / първата / изобщо да не е себе си  :lol:
*
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #138 -: Декември 19, 2011, 18:14:46 pm »
Дидонка, пусни рецептата  :).






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Помагаме си взаимно: Бебета от 0 до 12 месеца. Част V
« Отговор #139 -: Декември 19, 2011, 18:18:55 pm »
sami123, вярно е, че неонатолозите са до 28-мия ден уж, но при д-р Масларска съм виждала много големи бебета да ходят. Моят съвет е да потърсиш нея, но пък тя май само петък приема... :? Ако има как да види бебето, мисля, че няма да съжаляваш - много е внимателна и страхотен човик.
Lisko, много ти благодаря! Скъпо не скъпо, ако има шанс да реши проблема, веднага вземам. То вече изкупих магазините така или иначе :)