0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Ин витро/Икси-Декември 2011,Януари и Февруари 2012
« Отговор #100 -: Декември 06, 2011, 19:44:35 pm »
Беше ме яд няколко дена, все пак след няколко дни ще навърша 40 години! Но... такъв е живота.. не винаги се случва това което искаме.

miraxi  :grouphug:


amanda, стискам палци на кръвния тест!

*
Re: Ин витро/Икси-Декември 2011,Януари и Февруари 2012
« Отговор #101 -: Декември 06, 2011, 21:03:36 pm »
Цитат на sisters forever от 05/12/2011:
"Истината е, че ми дойде твърде рано. При единствената инсеминация, която правих преди 2 години се получи същото - пак ми дойде с 4-5 дена по рано и пак не стигнах до тест. Не знам грешката в моя телевизор ли е? Къде да търся причините?"
[/quote]
Sisters, при различните жени е различно. При някои жени  след стимулация МЦ закъснява, при други избързва. При мен при предишната стимулация през 2010 г. МЦ също избърза, защото овулацията беше предизвикана по-рано и респ. следващият цикъл се измести и започна по-рано. После цикълът се нормализира още на другия месец. Споко, жените са различни и ефектът от стимулацията е различен. Запази надеждата, понякога има малко зацапване, после спира и ...  :sucky:
Ако действително е МЦ, не се шашкай, значи бебето си иска да дойде по-късно. Успех!
« Последна редакция: Декември 06, 2011, 21:07:32 pm от doci »
*
Re: Ин витро/Икси-Декември 2011,Януари и Февруари 2012
« Отговор #102 -: Декември 06, 2011, 21:11:08 pm »
miraxi, съжалявам миличка, изпитала съм го на свой гръб и много добре те разбирам!Дано всичко приключи безпроблемно и бързо да се възстановиш! И нека все пак те погледнат на узи преди абразиото, по Коледа се случват и чудеса! :bighug:

Re: Ин витро/Икси-Декември 2011,Януари и Февруари 2012
« Отговор #103 -: Декември 07, 2011, 07:36:27 am »
Добро утро Дами. Вчера бях на преглед, живот и здраве ще стартираме с нов опит м.Януари, но този път със стимулация защото на ЕЦ правя само по 1 фолекул. До сега имам 1 замразен Е., трябваше да правим нов опит на ЕЦ, но доки реши да ме стимулира.

Имам нужда от съвет. Писах в тази тема http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=40440.220. Ако някой ползва Преднизолон Кортико да се включи.
*
Re: Ин витро/Икси-Декември 2011,Януари и Февруари 2012
« Отговор #104 -: Декември 07, 2011, 08:20:35 am »
Папа 2011,не знам дали ще съм полезна ,но при опитите ми тук винаги са ми изписвали метилпреднизолон веднага след пункция .Приемах го по 7 дена и нямах някакви кой знае какви странични ефекти ,всъщност след пункция започвам да пия накуп антибиотик,естрадиол ,метилпреднизолон и да поставям прогестеронови инжекций мускулно,така че ми е трудно да кажа точно дали метилпреднизолона ми се отразяваше по някакъв по специфичен начин,но общо взето целият този букет от лекарства ми понасяше добре :lol:Доколкото знам ми го изписват за да понижи имунитета на моя организъм и да приеме по лесно ембриончета..е  и при двата ми опита с последващ прием на тези лекарства имах бременност,друг е въпроса че не можах да стигна до успешен край..не се кахъри толкова за назначените лекарства,довери се на лекаря си ,все пак щом са ти го изписали явно така е по добре за твоя конкретен случай :P
И при двата ми опита с такива лекарства качих само по 3 килограма,като се има в предвид че след това имах и бременност до 3-4 месец,така че не мисли и килограмите,а и все пак нали идеята е да дебелееш 9 месеца :lol:
Само за сведение при 1 вия ми опит по къс протокол,в друга клиника и  с различна терапия след пункция-естрофем,дуфастон и утрогестан ,при отрицателен резултат от опита тогава резултата беше че  качих 10 килограма.. 8O
Стискам палци януари да ни зарадваш с хубави новини.
« Последна редакция: Декември 07, 2011, 08:22:28 am от Mikona »
Това, което прави живота интересен, е възможността да осъществиш мечтата си.
Re: Ин витро/Икси-Декември 2011,Януари и Февруари 2012
« Отговор #105 -: Декември 07, 2011, 13:53:48 pm »
Утре ми престои евентуално пункция за инвитро на естествен цикъл. В случай че фоликулът се е спукал, може ли да се направи инсеминация? Така и така отиваме в клиниката, имаме въздържание. Предишният път ми правиха инсеминация на спукан фоликул. Не че не прочетох много за и против таква инсеминация. Забравих да питам вчера Персенска, а вечерта като ходих за Прегнила, пред кабинета на Стаменов имаше много хора.
*
Re: Ин витро/Икси-Декември 2011,Януари и Февруари 2012
« Отговор #106 -: Декември 07, 2011, 14:01:07 pm »
Сутринта ще минеш първо през кабинета за прегледи, точно за да видят дали се е спукал фоликула, можеш там да попиташ за  инсеминация. По принцип може, дали има смисъл обаче не знам.
*
Re: Ин витро/Икси-Декември 2011,Януари и Февруари 2012
« Отговор #107 -: Декември 08, 2011, 09:05:28 am »
Е момичета моят първи опит също е неуспешен.Кръвен тест 0.14 mIU/m.В събота съм на преглед та да видим какво ще правим.

*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Ин витро/Икси-Декември 2011,Януари и Февруари 2012
« Отговор #108 -: Декември 08, 2011, 09:53:23 am »
Аманда като видях, че си писала си помислих, дали пък няма да е написала, че е бременна, съжалявам за неуспеха ти, дано следващият път да е последен за теб!
И за всички неуспели!
На бременните момичета успешни девет месеца! :bighug:
Re: Ин витро/Икси-Декември 2011,Януари и Февруари 2012
« Отговор #109 -: Декември 08, 2011, 10:13:57 am »
Аманда :bighug:.Скоро ще започнеш отново,знам че е трудно,но този път ще е твоят.Не спирай да вярваш.
Имел,успех днес.
Миракси,дано пък нещата приемат обрат днес .Стискам палци
Папа,и всички които им предстои старт  :crossfingers:.
Re: Ин витро/Икси-Декември 2011,Януари и Февруари 2012
« Отговор #110 -: Декември 08, 2011, 10:31:17 am »
Ех,Аманда как се надявах ти да счупиш тази черна серия от неуспехи,много съжалявам :(
Дано скоро отново си на старта и този път опита да е успаешен! :bighug:
АКО ИМАШ ЛЮБОВ,НЕ СЕ НУЖДАЕШ ОТ НИЩО ДРУГО.АКО ЛИ НЯМАШ,НЕ Е ОТ ОСОБЕНО ЗНАЧЕНИЕ КАКВО ДРУГО ИМАШ.
Re: Ин витро/Икси-Декември 2011,Януари и Февруари 2012
« Отговор #111 -: Декември 08, 2011, 11:09:14 am »
Amanda съжалявам много за неуспеха ти не губи кураж битката продължава.теди твой ред е да правиш тест и гледай да е  :bfp:
*
Re: Ин витро/Икси-Декември 2011,Януари и Февруари 2012
« Отговор #112 -: Декември 08, 2011, 11:56:32 am »
Благодаря ви момичета  :youwoman:,наистина разочарованието е много голямо,особено когато е за първи път и си мислиш ,че няма как да не е положителен резултата ,е и за всички последващи опити неуспеха също е труден ,но това е живота.Изправяме се и продължаваме да се борим.Дано някой разведри темата с  :bfp:

Re: Ин витро/Икси-Декември 2011,Януари и Февруари 2012
« Отговор #113 -: Декември 08, 2011, 12:16:23 pm »
 :bighug: :bighug: :bighug:Ех милички прегръщам ви силно.Знам,че е тежко след неуспеха,но ние тук сме най-борбените жени и няма отказване.Малко почивка и новата година с нов късмет.Ще успее всяка една от вас вярвам в това
На останалите в очакване стискам палци за положителен резултат :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: :bfp:

Re: Ин витро/Икси-Декември 2011,Януари и Февруари 2012
« Отговор #114 -: Декември 08, 2011, 12:48:20 pm »
amanda, много съжалявам, мила  :balk_144: Продължаваме борбата до щастливия финал! Знам, че сега ти е много трудно, но след ден-два отново ще събереш сили за нов план за действие.  С теб сме  :bighug:
*
Re: Ин витро/Икси-Декември 2011,Януари и Февруари 2012
« Отговор #115 -: Декември 08, 2011, 14:20:21 pm »
Да Туци продължаваме с нови сили :balk_133:

Re: Ин витро/Икси-Декември 2011,Януари и Февруари 2012
« Отговор #116 -: Декември 08, 2011, 14:39:16 pm »
Оооо, Аманда,  :bighug:
възхищавам се на хора като теб, които подхождат към инвитро-кампанията (то си е цяла кампания) с оптимизъм и положителни очаквания за първия път! Много е полезно, но е и ужасен капан. Някак така се случи, че цели 4 от най-близките ми приятелки забременяха след процедура и при никоя от тях не беше от първия път. Та и аз - понеже емоционално минах заедно с тях през целия процес - някак си го държа в главата, че има да се "прослужат" един-два неуспешни опита, преди да се стигне до мечтания резултат. Статистически дават към 35 % шанс на опит или поне така ми казаха в Белгия (не заради това се преориентирах към д-р Владимиров, разбира се, белгийците бяха просто приносителите на те много розовата вест, че статистически ни предстоят едно към 3 опита, докато се получи)

Та... хич не се отчайвай, а събирай сили, щото нали народът е казал - нова година - нов късмет  :)

Ама е най-естественото нещо на света да ти се иска да стане бързо, сега, веднага, след години на чакане  :( Спокойно, идва и нашият момент!  

  
Re: Ин витро/Икси-Декември 2011,Януари и Февруари 2012
« Отговор #117 -: Декември 08, 2011, 16:49:49 pm »
Amanda съжалявам много за неуспеха ти не губи кураж битката продължава.теди твой ред е да правиш тест и гледай да е  :bfp:
Гледам, гледам.
Re: Ин витро/Икси-Декември 2011,Януари и Февруари 2012
« Отговор #118 -: Декември 08, 2011, 17:06:00 pm »
Здравейте, мили момичета!
Включвам се и аз отново в предстартова треска. Досега само ви четях, защото нямах нищо ново за споделяне. Живот и здраве януари започваме втори опит. Толкова го чаках този момент след миседа през август... За мен периодът на стимулацията е прекрасен и вълнуващ. Обаче сега, като наближава моментът и започвам да се плаша. Бях толкова убедена, че всичко ще ми се получи от първия път. Знаех това, което е написала Heaven и въпреки всичко вярвах, че при мен ще се получи и не се страхувах, макар че ми беше за първи път. Сега обаче в главата ми нахлуват тревожни мисли, но се опитвам да се заредя с коледно настроение и  с оптимизма на много момичета тук и отново да повярвам. Дано през новата година получим най-скъпия подарък,за който не се съмнявам си мечтаем всички тук. Да си пожелаем една година, изпълнена с бебешки плач и безсънни нощи :)




My first, my last, my everything!
*
Re: Ин витро/Икси-Декември 2011,Януари и Февруари 2012
« Отговор #119 -: Декември 08, 2011, 19:43:16 pm »
 :bighug: зравейте момичета вчера си прибрах на топличко 4 малки ембриончета, сега се надявам да им хареса и да им е уютно в мен и така до след 9 месеца. Чувствам се добре, почивам и постоянно си галя корема, толкова много ги искам. Вярвам, че този трети път ще успеем. Стискайте палци и се молете за нас. А на всички вас момичета пожелавам хубави празници, изпълнени с положителни емоции и най-вече сбъднати мечти, дано Господ чуе молитвите ни!!!