0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #160 -: Декември 02, 2011, 18:37:31 pm »
Момичета, плашите ме...
Дано мойте го прескочат този период. Днес иначе отново ми ги хвалиха в градината колко били послушни, възпитани, самостоятелни и аз естествено съм много горда  :oops:
Сега знаят, че на децата които не слушат, Дядо Коледа ще остави въглени в чорапите внесто подаръци и смятам да подготвя някой въглен и при непослушание сутринта ще го намерят в чорапите под елхата  :witch: Тъкмо да се постреснат малко  :lol: а и аз да не съм много в преразход  :lol:
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #161 -: Декември 02, 2011, 19:01:21 pm »
Ха, между другото Боян в градината е от най-послушните деца /той и вкъщи си беше така до скоро де/
Аз, ако знам че е период ще стискам зъби и ще го изтърпя, но много се притеснявам че поведението му е заради моята постоянна липса напоследък  :? Май се надценявам, а  :lol:
В главата ми има безкрай идеи какво да правим заедно, а време нямам за почти никоя от тях  :( И сега вече като пиша, май се чувствам повече виновна, от колкото притеснена, а  :oops:

Вени, има време за акането - и това ще стане.
Боян няма нито едно ходене на гърне. Свалихме памперса на 2г и кусур благодарение на седалката за тоалетна
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #162 -: Декември 02, 2011, 19:13:10 pm »
Жаси, много добра идея. Аз мислех да взима приставка( от егоистична гледна точка, че да не трябва и гърне да чистя ), но мъжът ми ме разубеди, че била малка. Днес първата ми работа като си тръгна ще е да отида да взема една, да видим дали ще има ефект.Лошото е, че в градината няма да започнат да я учат, докато не мине в следващтата група на 2 годинки и не знам как може аз да постигне нещо така, ако там я оставят да ходи в памперса.

За възпитанието - не мисля, че каквото и да е действие от позицията на силата има ефект след около 3 годишна възраст. Аз си спомням случаите, в които майка ми ми е ударила шамар или ми е отнела нещо, въпреки че се броят на пръстите на едната ми ръка. Не защото е имало ефект ( не помня за какво е било), а защото ми беше обидно и изпитвах нещо като омраза към нея в тези моменти. Не искам детето ми да изпитва подобни чувства към мен. Скоро питах баба ми как е успяла две деца да възпита без да ги бие и наказва и как баща ми също никога не е вдигнал ръка или да ни е отнел нещо, а имахме уважение към каквото казва. Тя каза, че просто трябва много търпение и обяснение и да не ги оставяш да ти се качват на главата още от съвсем малки. Не знам, много утопично ми звучи,защото се виждам как аз избеснявам на момети, но е факт, че тяхната рода всички са така и всички деца имат уважение към думите им, а друго освен да говорят не правят.
« Последна редакция: Декември 02, 2011, 19:15:10 pm от Bobbie »


  
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #163 -: Декември 02, 2011, 22:54:16 pm »
Вени не се ли страхуваш да го оставяш сам в тоалетната?
Аз ползвам това http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=563
иначе си харесах ето този модел http://shop.misto-bg.com/product_info.php/cPath/23/products_id/28 и се чудя дали да не си го поръчам, ама се страхувам да не объркаме симфонията  :lol: 

От втория сайт поръчах и шейна на Ники. Ето пак линк http://shop.misto-bg.com/product_info.php/cPath/25/products_id/188 Много ми хареса и очаквам с нетърпение първия сняг  :D
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #164 -: Декември 02, 2011, 23:19:40 pm »
Преди доста време гледах в една от темите, че бяхте давали линкове на шейни.
Моля ви отново за същото, но мен ме интересуват такива, които да поберат и тримата в шейната, че няма как да дърпам три шейни.
Ако сте виждали и споделите ще съм благодарна:)
Стеф, ако не се лъжа вие имахте нещо подобно или щяхте да поръчвате??
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #165 -: Декември 03, 2011, 00:02:41 am »
Жаси, твоето бебче е само на 1.6, какво разбира от вземания и наказвания?

Аз съм много либерална майка, значи, като ви чета какви ги правите,  :D.
Аз моите ги "наказвам" на стълбата да стоят по 5 минути.
Ако се тръшкат и правят истерии/обикновено при умора/ ги качвам в стаята им и ги слагам по леглата да спят.Като си "починат" след около 5 мин, слизат долу и вече са ок.
Не удрям.
Защото Не работи.А и могат да кажат в училище и ще си имам проблеми.
Когато са истерични, ако са много истерични, давам нещо сладичко.

Не се връзвам много, много на истериите, понякога ги оставям да си поплачат и повикат.
Децата и те имат нужда да изпуснат напрежението след тежък ден :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #166 -: Декември 03, 2011, 00:05:01 am »
Емче, а как ги убеждаваш да стоят на стълбата или в стаята си, когато са изпаднали в амок?

аз съм опитвала няколко пъти номера с "отиди си в стаята да се успокоиш", но тези опити приключиха с това, че трябваше да му затискам вратата отвън, за да не излезе, а той се дереше неистово отвътре "Няма да седяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя!"

откъм инат добре наподобява майка си, макар да не е рогата зодия.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #167 -: Декември 03, 2011, 00:43:57 am »
Жаси, твоето бебче е само на 1.6, какво разбира от вземания и наказвания?

Абе разбира да ти кажа. Като му взема играчките и следващите дни няма толкова истерии, удряне на майка си и баща си или дране. Щом разбира като му кажа "иди си вземи ботушките да ги обуем" и ми ги носи, щом разбира, че сега излизаме навън и ще си играем двамата, щом разбира, че може да си отвърти капачката на зехтина, но да не го разлива и да я сложи на мястото й после - разбира вече и от наказание.Знае, че като е много лош и ме замерва с играчки, защото трябва да изчистя, а не мога да го пусна, му взимам играчките или го оставям в стаята му, в леглото му самичък. После идва и ми се гуши, целува ме, извинява се един вид. Според мен щом отговаря и на по-сложни "команди" като облечи си якето, обуй си панталончето (опитва самичък, има желание) разбира и какво не трябва да прави.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #168 -: Декември 03, 2011, 08:06:18 am »
Имам „прекрасна“ седмица. Освен, че нямаме отопление и топла вода и се къпем в приятели и топлим водата на бебетата в микровълновата, нямам още печка и сушилня ( нито простор). Ще ми струва майка си и баща си да си пусна газта наново, а и за капак кенефът ми преля в банята. Иначе всичко е наред :-)


  
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #169 -: Декември 03, 2011, 09:02:58 am »
Брей Джамо, то твойто като моето  :? С наказанията е на моменти, веднъж минава, втори път не. Мисля от градината се е научил, че се седи наказан и сега вече му е обидно чак. Поради факта, че нямаме друга стая, се налага да търпим всичките му моменти неволи. Ако ли не, захвърлял е каквото му падне по ТВ-то, мен, стъкла. Така ми строши огледалото. Толкова е опасен в този разгневен вид, че имам нужда от психологична помощ, как да се справям и най вече да разбера защо по този начин реагира. Така сме от осъзнато бебе  :wink:

Иначе и аз правих така като Ема, когато беше по малък. Разкриви ли ми се, слагам да спи, или изпадне ли в истерия давам малко блокче киндер шоколад. Сега се обслужва сам и спрях да купувам и освен едни бисквити друго няма по шкафовете, но това отдавна не минава. Последно се справям по този начин, като му казах ти удряш и аз удрям. За момента не сме имали оплакване да е удрял и да са го удряли, без аз да съм го удряла или той мен, че по едно време за щяло и не щяло бам по един юмрук, пък малко диваненцето, а как боли /тежка ръка има/

Джам в тези състояния като изпаднат ми е най нервно защото не мога да се справя, хем ми се реве, хем съм бясна, хем притеснена. В такива моменти ако се намери някой помощник просто им го отстъпвам, често обаче няма и за това мисля да проведа психологична консултация за мен за момента.
« Последна редакция: Декември 03, 2011, 09:06:41 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #170 -: Декември 03, 2011, 09:22:35 am »
Мисля, някой тук беше питал за гигантски конструктор - в Метро ги има его линк - http://www.metro.bg/pages/1102.aspx?0&mm=11245&cd=2&kd=10&pg=1, страница 3
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #171 -: Декември 03, 2011, 09:58:19 am »
аз съм опитвала няколко пъти номера с "отиди си в стаята да се успокоиш", но тези опити приключиха с това, че трябваше да му затискам вратата отвън, за да не излезе, а той се дереше неистово отвътре "Няма да седяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя!"
и ние сме така, до сега така и не успяхме да се накажем по някакъв начин
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #172 -: Декември 03, 2011, 10:16:04 am »
И ние вчера спретнахме една страхотна истерия на улицата.Реши,че не иска да ходи,а аз носех пълна чанта с покупки и нямаше как да го нося.Опитах да обясня,но кой ли ще ме чуе.В един момент се тръшна на средата и такъв рев все едно го колят.Обикновено когато сме си вкъщи го оставям и не му обръщам внимание-след 5мин. спира,но на улицата на студа нямаше как да го направя.Добре че мина една приятелка,та ми взе чантата,а аз едва го довлачих до вкъщи.При все че все пак го гушнах,той беше решил че ще се тръшка.Въртя се,рита и дори се напика от яд.Направо откачих.В момента в който се прибрахме и го оставих да си пореве-млъкна 8O.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #173 -: Декември 03, 2011, 10:18:55 am »
Пратете ми ги моля, аз мога да бъда много лоша. Това пък да хвърли по телевизора дето е на година и тъкмо го изплатихме, лелеее. Направо 3 дни на гладна диета ще седи...докато не го излъска така, че да светне с пълния си блясък и не осъзнае какво е извършила.
Моят мъж казва, че я лигавя ужасно, защото мога да я прегръщам и целувам с часове, ама като ми настъпи опашката чак му ставало жал. Незнам защо тогава ми казва, че се лигави и не го слуша и ме вика да я прибера. На мен сякаш не ми е жал.
Има момент в който я усещам и я оставям да се нареве и натръшка, тогава тя наистина страда и въпреки крясъците иска просто да я гушна, ама злобата да хвърля и да удря при мене не вирее...Веднага ще им покажа едни хубави картинки, да видят до какво водят изпуснатите нерви и агресията която така хубавко се опитват да демонстрират! Или или както винаги казвам, или ще станеш достоен човек и ще живееш живота си с усмивка и любов или ще си ненормален крещящ идиот, мразен от всички. Ти избираш как да живееш живота си...

Шамарче по дупето я изтърпяла 2-3 пъти, нема файда от него и не води до добро. Просто и демонстрирам, че съм по-силна и мога и аз да удрям, изобщо не ме е страх от нейният шамар...напротив, но шамарът не е нормално нещо.

и все пак говоря за дечицата над 4 годишна възраст, бебетата ясно, те си искат и не мислят може ли, не може ли.

На моменти просто седя така  8O, това да си родител изобщо не било лесна работа! Направо се чудя изобщо как им ги ражда главата и как да реагирам, е нямам идея чесно.
« Последна редакция: Декември 03, 2011, 10:24:28 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #174 -: Декември 03, 2011, 10:28:10 am »
лиде, хвърля, удря, тряска и то не само по телевизора, имаме вече изпотрошени витрини, веднъж изкърти малкия телевизор от кабела, по големите удря по кинескопа, счупи столчето за хранене, това са скорошните дето ги помня.
На свекърва ми долу например 2-3 пъти й бута кюнците умишлено, изсипа й олиото на килима, обърна купата с маслините, част от зулумите са това - всичко това нарочно.
Тез приказки дето ти ги говориш и аз му ги казах, ама на Вяра да ги бях казала същия ефект щеше да има.
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #175 -: Декември 03, 2011, 10:48:38 am »
лиде, хвърля, удря, тряска и то не само по телевизора, имаме вече изпотрошени витрини, веднъж изкърти малкия телевизор от кабела, по големите удря по кинескопа, счупи столчето за хранене, това са скорошните дето ги помня.
На свекърва ми долу например 2-3 пъти й бута кюнците умишлено, изсипа й олиото на килима, обърна купата с маслините, част от зулумите са това - всичко това нарочно.
Тез приказки дето ти ги говориш и аз му ги казах, ама на Вяра да ги бях казала същия ефект щеше да има.
уау  8O

*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #176 -: Декември 03, 2011, 10:58:11 am »
Да, наистина е ужасно трудно да си родител, еле на непокорно и буйно дете.
На инат много неща правим, но вече като ми види ядосаната муцуна и тона или започва да ме гушка плачейки или пак продължава но по умерено. Има с годините някакъв прогрес, но не е нормално това поведение.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #177 -: Декември 03, 2011, 11:12:53 am »
Боби, наистина при вас е "весело".

Аз много се радвам да чета за децата на Мими26! Направо ми се пълни душата като слушам за тях  :)!






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #178 -: Декември 03, 2011, 11:23:01 am »
Да перде и ти започваш с о на мама и наказанието отива по дяволите. При мене тая не върви, наказанието си го отнася. Мари твоя син ми го доведи, ще го "осоля" едно хубаво аз, има да седи гладен и напикан (ако се напиква още) и едно по едно всичко ще му прибера докато не кача и дрехи и обувки и де що намеря. Лошото е, че процедурата по връщането е бавна и трябва да се заслужат с добро държание, а о на мама чак след като осъзнае какво се случва и разбере, че компромис тука с мили очи няма. Следващия път ще се замисли преди да хвърли по телевизора. Ако не е виждал разярен бик, доведи ми го да хвърли по моя телевизор  :lol: Ще изсипва по пода ли, ще търка та ушите ще му пукат  :lol: И ще го изтърка повярвай ми!
 
« Последна редакция: Декември 03, 2011, 11:30:09 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова седмица 28.11 - 4.12.2011
« Отговор #179 -: Декември 03, 2011, 12:15:12 pm »
Фане, и тая техника съм пробвала - аз да разказвам за моя ден, белким се подлъже и той. не работи.
навремето пробвах да правим ролева игра с плюшени играчки, да разиграваме случки от ДГ - и там не се получи...

труден случай е нашият.

Е снощи и аз се провалих в поредния опит ... отговаря напоследък калпазанина, тропа с крака, през 2 минути "ти няма да ми казваш"  :x. Писахме писмо на дядо Коледа и той и аз, сгънахме си ги, сложихме ги на пианото и сега чакаме да дойдат джуджетата да ги вземат.
Първа нощ - писмата си стоят. Викам Нико, не слушаш драги, няма да ни прочетат писмата. Отговор - ами ние не сме били любезни, не сме оставили почерпка.
Втора нощ - до писмата сложихме букран супа, филийка и две мандаринки - нищо! Казвам му - видя ли, като не слушаш ще си останем без подаръци. Отговор - нямали са време да минат покрай нас. Сега ще стоят трета нощ - цял ден го предупреждавам и го плаша с писмото - резултат НЕМА. Иначе страшно се вълнува през 5 минути ходи да проверява, обаче ...
« Последна редакция: Декември 03, 2011, 12:18:37 pm от Fussii »
В очакване ....