0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте момичета,
Не стигнахме до пункция, защото фоликулът се беше спукал...
Така и не мога да разбера какъв точно е смисълът на Прегнила при естествения цикъл. При стимулираните процедури - ясно - така таймират, но при естествения цикъл няма какво да таймират, защото не знаят организмът кога точно е определил да бъде овулацията. Все си мисля, че ако не ми бяха слагали Прегнил, може би щяха да извадят яйцеклетка.. но това са си само мои предположения... Естрадиола ми беше доста добре, а LH-то до колкото знам скача рязко, понякога в рамките на два часа само може да достигне пика си, така че може би не е добър ориентир за решението за Прегнил (Е2 - 316, LH - 7.66 на обед на 13 ден; Прегнил в 24 часа на 13 ден и пункция в 8 часа на 15 ден).
Защо според вас се поставя Прегнил при процедура на естествен цикъл?
« Последна редакция: Март 27, 2013, 14:40:38 pm от Елени »
Любимата ми тема - прегнила. Писала съм 2-3 пъти в предните страници, че и аз се чудя и не намирам слисъл. Два поредни месеца ми се пука по-рано фоликула  и много се дранзя /не искам да си помислям че грешката е в доктора...щото иначе трянбва да бягам бързо оттам.../ Та този месец пак ще пробваме и ще искам да е без прегнил, а ако много държат съм решила да си го бия по-късно от посоченото на своя глава. Ще споделя. Сега в събота съм за първо проследяване, верочтно към сряда ще е пункцията
Благодаря за отговора, lubadim!
На мен това ми беше първи опит, но не искам пак да се получи така. Съчувствам ти, че два пъти си минала през това!  Днес, след като нямаше фоликул си тръгнах, понеже след мен имаше друга пункция и не можах да говоря с док. Ти поставяла ли си въпроса за смисъла на Прегнила на лекаря си и ако да - какъв е бил отговора?
Точно това си мислех преди малко:
не искам да си помислям че грешката е в доктора...щото иначе трябва да бягам бързо оттам...
Все се надявам,че лекарите знаят какво правят!...
Пожелавам ти успех сега и ще чакам да пишеш!
Елени, само мога да ти кажа да се радваш, че се е спукал преди самата пункция.
Аз съм имала пункция, в която не е вадена Я. и е много по-гадно, защото те товарят излишно с упойки.
Действайте днес и утре на естествени опити.
Честно казано пункция без прегнил няма как да се направи според мен.
При тези стойности на хормоните и часа на биене на прегнила, не мисля, че докторът ти е допуснал грешка даже напротив.
е, какво да се прави...
докторите се опитват да ни таймират, но човешката машинка понякога не слуша ;)
на мен веднъж ми се е случвало да ми сложат упойка, а Я да се спукала за времето до операционната...
търпение, търпение, търпение - това е рецептата за естествения цикъл
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
*
И за мен ще е интересно да науча... Освен за максимално удобство на ембриолозите за какво аджеба е нужен прегнил. Моята овулация е абсолютен часовник (пу-пу), нямам нужда да се доизкусурява нищо, пък от 5000 ми качиха даже на 10000. Ако някой ходи скоро на преглед нека пита, при това подробно докато не добием смислен отговор. А в интерес на истината моят доктор ми е предлагал да не бием.

Момичета, а вие взимате ли някакви добавки и изобщо нещо друго освен фолиева?
Аз бях питала дали може  без прегнил - отговора беше НЕ, не може, няма как да стане без прегнил. Поставя се за доузряване на  яйцеклетката във фоликула.
Несъмнено е било "по-малкото зло", че фоликулът се е спукал преди упойката и пункцията - не само заради натоварването на организма, но и заради финансовата страна.
deizi_83, за съжаление нямаме шанс за естествени опити, защото съм без две тръби, ще чакаме следващия МЦ :)
Съкровище, много си права... :)
lili2011, аз не вземам друго освен фолиева.
Аз бях питала дали може  без прегнил - отговора беше НЕ, не може, няма как да стане без прегнил. Поставя се за доузряване на  яйцеклетката във фоликула.
- добре, но тогава как узрява яйцеклетката при естественето забременяване без Прегнил?... Може би предвид това, че я вадят предварително, искат да са сигурни, че е доузряла?...
Успех момичета! И дано се намери някой да ни изясни функцията на Прегнила... :)
« Последна редакция: Март 27, 2013, 16:07:30 pm от Елени »
Аз бях питала дали може  без прегнил - отговора беше НЕ, не може, няма как да стане без прегнил. Поставя се за доузряване на  яйцеклетката във фоликула.
- добре, но тогава как узрява яйцеклетката при естественето забременяване без Прегнил?... Може би предвид това, че я вадят предварително, искат да са сигурни, че е доузряла?...
Успех момичета! И дано се намери някой да ни изясни функцията на Прегнила... :)
ама разбира се, че няма как да се направи пункция без прегнил. Как ще се уцели точния час на узряване на Я.
По принцип аз съм с ЛУФ и това ми е проблема за нормално забременяване-ако трябва да чакаме фоликула да се спука, значи никога няма да има пункция.
*
Аз бях питала дали може  без прегнил - отговора беше НЕ, не може, няма как да стане без прегнил. Поставя се за доузряване на  яйцеклетката във фоликула.
- добре, но тогава как узрява яйцеклетката при естественето забременяване без Прегнил?...
Анджък! Наде, да ги питаш другия път как става естественото забременяване според тях, надявам се не вярват в щъркела. Макар че то дали ще вярваш в щъркела или Прегнила...
На мен док като ми види хормоните все иска да ми ги вади следсрочно, но аз като си знам овулацията си настоявам за по-ранна дата, та той накрая се съгласява... Та ако реша да я извадим в деня преди ову може би ще я хванем със сигурност, само не знам дали ще е узряла. Възможно е да пробвам април чист ЕЦ  :( без Прегнил. И ще ви пиша дали сме хванали нещо и кога.

deizi_83
, когато си има показания - ок... но част от момичетата си ги пукаме съвсем естествено, обикновено в точно определен ден всеки месец. Защо и нас карат да слагаме Прегнил? А това, че с Прегнил много уцелват точния час на спукване ми звучи като мит - много често нищо не уцелват... Дори за стимулиран опит с изпуснати всички яйцеклетки ми разправяха, не знам дали доктора нещо се е омотал или какво е станало, но изобщо не са стигнали до оплождане даже.
*
Аз също знам че прегнила освен таймиране, осигурява и доузряване на Я. Със сигурно има много основателни причини това да се прави. Това, че на нас не са ни съвсем ясни не го прави излишен по никакъв начин.
lili2011, може наистина да си знаеш точния ден на овулация, но не ми се вярва да имаш и точен час и минута за овулиране. Имайки на предвид и това, че по принцип темповете на нарастване и зреене на Я са доста бързи, то ваденето й 24 часа по-рано наистина ще повлияе върху процеса и едва ли ще е доузряла.
Аз също много съм му се ядосвала на тоя прегнил - мерене, следене, пътуване, отсъствия, трепети и не знам още какво изнервящо,  ставане по тъмно спала недоспала дето се вика не смея едва ли не да мигам и да дишам, камо ли да говоря и да се движа (колкото и да ми е ясно че това няма значение) и ...... ой - извинете "пукнала" сте се. За жалост е така - ние си правим планове, слушаме и изпълняваме до милимунда, а някой от горе се киска и ни прави на пух и прах плановете.
Признавам си правила съм се на хитра (по-умна и информирана от доктора)и съм слагала прегнила по-късно, резултата беше Я на матурация .... и после в коша.
Та така, специалистите със сигурност ги разбират по-добре тия работи и по-добре да им се доверим от колкото да се ровичкаме в нета и да търсим за какво да се хванем та да намерим под вола теле и да отречем труда и опита. Освен това цената на прегнила (дори и на овитрела)на фона на всичко което плащаме като тотал е така да се каже нула пари, така че за мен фактора меркантилност в прилагането му отпада.
А ембриолозите пък никаква файда нямат,както прочетох по-горе.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Авалон,не те разбрах за по-късното поставяне на прегнила-презряла ли беше я?
Момичета, аз след 4 месеца гонене,бях стигнала до трансфер...
На мен др Перси не ми е казвала нищо да пия.
Позволявала съм си в месеца с трансфера да пия по 1 геритамин от 1 до 10 ден и ми закусня с 1 ден овуто
този месец за 2 биопсия пак ми се забави О след геритамин
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не повече ...
Айнщайн
Аз също знам че прегнила освен таймиране, осигурява и доузряване на Я. Със сигурност има много основателни причини това да се прави. Това, че на нас не са ни съвсем ясни не го прави излишен по никакъв начин.
Аз също много съм му се ядосвала на тоя прегнил - мерене, следене, пътуване, отсъствия, трепети и не знам още какво изнервящо,  ставане по тъмно спала недоспала дето се вика не смея едва ли не да мигам и да дишам, камо ли да говоря и да се движа (колкото и да ми е ясно че това няма значение) и ...... ой - извинете "пукнала" сте се. За жалост е така - ние си правим планове, слушаме и изпълняваме до милимунда, а някой от горе се киска и ни прави на пух и прах плановете.
Признавам си правила съм се на хитра (по-умна и информирана от доктора)и съм слагала прегнила по-късно, резултата беше Я на матурация .... и после в коша.
Та така, специалистите със сигурност ги разбират по-добре тия работи и по-добре да им се доверим от колкото да се ровичкаме в нета и да търсим за какво да се хванем та да намерим под вола теле и да отречем труда и опита. Освен това цената на прегнила (дори и на овитрела)на фона на всичко което плащаме като тотал е така да се каже нула пари, така че за мен фактора меркантилност в прилагането му отпада.
А ембриолозите пък никаква файда нямат,както прочетох по-горе.

Много точно казано, avallon!

Така е, когато емоцията от това, че нещо се е провалило ни завладее, търсим за какво да се хванем, за да си обясним неуспеха... мисля, че са редки случаите, когато някоя от нас отрича труда и опита, по-скоро ровичкането в нета е за да си намерим приемливо обяснение за някои неща (както аз търся такова за Прегнила), не за да ги отречем. Щом сме останали при определен лекар и продължаваме опитите, значи сме се доверили...
*
Момичета, време е за нова тема.