0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Благодаря за информацията Emilia Maria! Желая ти успех! Днес пия последния Дуфастон и след това съм в очакване на МЦ. Пункцията се очертава в края на месеца, а след нея в същия цикъл - биопсия, която много ме притеснява. Успех на всички!
*
Мдааа и аз направих такава комбинация-имах 2 замръзани,които комбинирахме с 1 от ЕЦ и сега очакваме близнаци.Успех на всички момичета в процедури.Аз все си мисля,че това е много добър избор на действие.Лека вечер от нас :bighug: :bighug: :bighug:

Ей, момичета, радвам се да прочета такива хубави новини! На мен през м. февруари ми предстои трансфер. Събрали сме 4 замразени ембриончета и ще извадим още една яйцеклетка(разбира се, ако има какво) и идеята ни е да правим комбиниран трансфер. Не съм наясно как процедират с размразяването в тези случаи. Всичките ли ги размразяват или примерно 2 и вече ако се окаже, че не могат да се използват, размразяват и другите 2. Разбира се, тези въпроси и на д-р Стаменов ще ги задам, но ако някоя може да ме осветли ще съм благодарна. Просто ми се иска да имам предварително инфо. Ще трябва и да правим вливания с киовиг 10 дни преди трансфера - 7.5 гр. Ако може и малко инфо за цените на трансфера в тези случаи, за киовига съм наясно, тъй като при последният ни стимулиран опит правихме вливания. Благодаря ви предварително!
« Последна редакция: Януари 17, 2012, 20:57:34 pm от Bogi »
Здравей Боги,пак се срещаме отново в нашата любима темичка!Ще се опитам да ти отговоря на въпросите до колкото мога.За размразяването знам,че практикуват както ти си предположила,първо първите 2 и ако те не оцелеят тогава останалите две,а за цената на трансфера знам ,че е 600 лв,а за изваждането на яйцеклетка предполагам знаеш 250 лв без упойка и 350 лв с упойка.Това се отнася за цени в Малинов,но мисля,.че и ти посещаваш тази клиника доколкото си спомням.Аз да се отчета ,ако всичко е наред с моята щитовидна жлеза в понеделник съм на преглед и края на месеца ще пробваме да размразим моите 2 ембриончета и с един пресен да направим трансфер.Няма търпение и затова може би ТСХ ми скача,преди 2 седмици го изследвах беше 2,а преди 2 дни беше вече 4,реших ,че може да е лабораторна грешка,затова ще повторя резултата пак в петък преди да тръгна за Малинов,че ще си ме върнат.Успех на всички и леко бременнеене на Niki75,имахме нужда от такива хубави новини:)
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Чудесна новина Воги, ти вървиш уверено вече към трансфера, стискам палци другият месец да се похвалиш с още по - хубава новина....!
Аз за съжаление незапочнах годината добре на 12 ден ми сложиха прегнил с един фоликул 18 мм и LH-16.0 E2- 225, но за съжаление като отидох на пункция той се беше спукал :?!
Вчера ми правиха биопсия на пети ден след овулацията, и така...!
Продължаваме другият цикъл съм на Клостилбегит да видим какво ще стане, за съжаление за сега сме замразили само двечки!Ще чакам и резултата от биопсията дано всичко е наред докторката е доволна, че сме улучили момента след овулацията за да са види какво е положението в този момент и дали има причина за това , че не настъпва инплантация!
Пожалавам успех на всички момиечта! :crossfingers: :goodluck:
*
Здравей Боги,пак се срещаме отново в нашата любима темичка!Ще се опитам да ти отговоря на въпросите до колкото мога.За размразяването знам,че практикуват както ти си предположила,първо първите 2 и ако те не оцелеят тогава останалите две,а за цената на трансфера знам ,че е 600 лв,а за изваждането на яйцеклетка предполагам знаеш 250 лв без упойка и 350 лв с упойка.Това се отнася за цени в Малинов,но мисля,.че и ти посещаваш тази клиника доколкото си спомням.Аз да се отчета ,ако всичко е наред с моята щитовидна жлеза в понеделник съм на преглед и края на месеца ще пробваме да размразим моите 2 ембриончета и с един пресен да направим трансфер.Няма търпение и затова може би ТСХ ми скача,преди 2 седмици го изследвах беше 2,а преди 2 дни беше вече 4,реших ,че може да е лабораторна грешка,затова ще повторя резултата пак в петък преди да тръгна за Малинов,че ще си ме върнат.Успех на всички и леко бременнеене на Niki75,имахме нужда от такива хубави новини:)
Благодаря за инфото. Дано нещата вървят добре при всички нас!
*
Аз за съжаление незапочнах годината добре на 12 ден ми сложиха прегнил с един фоликул 18 мм и LH-16.0 E2- 225
Аз на 11-ти ден имам фоликул 13,1 и лигавица 7,4. С тези показатели май пак няма да стигна до пункция? Цикълът ми е 28 дни и миналия месец на 10-ти ден имах 14,5.
Може би и аз ще опитам другия месец с Клостил, макар че не знам дали има смисъл, щом не мога да извадя свястна яйцеклетка на спонтанен цикъл  :?. Изобщо не стигам и до Прегнил  :?.
Момичета, може ли някоя от вас да сподели опита си с новия метод за селекция на сперматозоиди - MACS,който обикновено се препоръчва при пациенти с недобра ДНК фрагментация на сперматозоидите. Втора година съм пациентка на клиниката, но едва  днес ми препоръчаха използвам този метод за подбор на сперматозоиди при ICSI на естествен цикъл.
*
Здравейте, момичета! Аз също се интересувам от този метод на селекция - МАСS, тъй като сме с намалена оплодителна способност! Вие ли искате от лекаря да го приложи или той по своя преценка решава. Последния път при прегледа при д-р Стаменов попитах затози метод и той потвърди, че това е добър вариант за подобряване на селекцията, но не ми каза със сигурност дали ще го използваме при престоящата този месец пункция.
*
Най-добрият метод за подбор на сперматозоиди без ДНК фрагментация доколкото знам е ИМСИ. В България не ми е известно да се прилага все още.
Не знам МАКС-а да решава този проблем.
*
И аз не знам да има ИМСИ в българия. В същност доколкото имам инфо в турция прилагат ИМСИ-то, за това казват била по-висока успеваемостта там.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
disi22:
За пръв път чух за тази нова технология вчера, когато трябваше да платя стойността на пункцията на рецепция. Решението да се направи селекция на сперматозоидите чрез  метода MACS беше взето от д-р Стаменов. Никога не сме имали разговори с него на тази тема. В консултативния кабинет д-р Шевкетова ме информира, че трябва да заплатя допълнително и цената на МАCS (200 лева), тъй като сперматозоидите трябва да бъдат селектирани по този метод по препоръка на д-р Стаменов. Спермограмата на мъжа ми не е лоша, единствено SDI теста показа леки отклонения. Надявам се ембриончето да се развива добре днес. Когато имам повече новини, ще пиша отново.
Успех на всички бъдещи мами, които пишат сега в този форум!
*
Благодаря за отговора! Доколкото си спомням прочетох за този метод на интернет - страницата на клиника "Щерев". Всъщност той предоставя много по - добра възможност за селекция на сперматозоидите при мъжки фактор. Другата седмица съм на пункция и ще видим какво ще се случи!
Мдааа и аз направих такава комбинация-имах 2 замръзани,които комбинирахме с 1 от ЕЦ и сега очакваме близнаци.Успех на всички момичета в процедури.Аз все си мисля,че това е много добър избор на действие.Лека вечер от нас :bighug: :bighug: :bighug:

Ей, момичета, радвам се да прочета такива хубави новини! На мен през м. февруари ми предстои трансфер. Събрали сме 4 замразени ембриончета и ще извадим още една яйцеклетка(разбира се, ако има какво) и идеята ни е да правим комбиниран трансфер. Не съм наясно как процедират с размразяването в тези случаи. Всичките ли ги размразяват или примерно 2 и вече ако се окаже, че не могат да се използват, размразяват и другите 2. Разбира се, тези въпроси и на д-р Стаменов ще ги задам, но ако някоя може да ме осветли ще съм благодарна. Просто ми се иска да имам предварително инфо. Ще трябва и да правим вливания с киовиг 10 дни преди трансфера - 7.5 гр. Ако може и малко инфо за цените на трансфера в тези случаи, за киовига съм наясно, тъй като при последният ни стимулиран опит правихме вливания. Благодаря ви предварително!
Боги относно цената на киовига, когато вливах миналата година бе 500 лв за 5 гр. , което ще рече към 800 и нещо май бяха 7,5 гр. Вливането е още 50 лв.
Успех ти желая!!  :crossfingers:
*
Боги, цената на комбинирания трансфер е 600 лв.
Успех!
*
Предписан ми е за следващия цикъл Клостил 3-7 ден, но докторът не ми каза кога да отида на преглед. Пак ли на 10-ти ден или по-рано?
*
Аз съм втори цикъл на кслостил и първият път преди клостила ме извикаха на ден втори от цикъла, за да видят дали нямам задържан фоликул от предния и тъй като съм с ИЯР може би гледат и антралните като бройка.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Аз съм втори цикъл на кслостил и първият път преди клостила ме извикаха на ден втори от цикъла, за да видят дали нямам задържан фоликул от предния и тъй като съм с ИЯР може би гледат и антралните като бройка.
Аз също другият месец съм на Клостилбегит от 2 до 6 ден, викат ме на 7 или 8 ден в килиниката предписаха ми 3 х 1 таблетка, чудя се дали не е много, но сигурно защото съм по възрастна!?
Патилабел ти по каква схема го пиеш клостила и колко яйцеклетки извадхите, на кой дено ти беше пункцията???
*
Здравейте, момичета! Аз също съм на Клостилбегит 2х1т. от трети до осми ден вкл. Днес, на прегледа /7 ден от МЦ/ на левия яйчник имах 1х12мм, 1х10мм, 1х9мм и 3х7мм, а на десния - 2х7мм. Бях много приятно изненадана, защото със стимулация по дълъг протокол и без такава левият яйчник дава само по един фоликул. Но май сега се е събудил.  :lol: Тъй като доктора реши, че фоликулите по 7мм имат добър потенциал за равитие, реши да включим за два дни и по 3 Меногона. На девети ден - преглед, хормони и ще видим какъв ще е резулатата. Стискам палци на всички да се похвалят с успешни процедури. osi_9
*
Браво, disi22, добре вървите!
Анаженс, не си „по-възрастна”, моля те :)! След като те видях, май сме на едни години, а аз себе си броя за млада :)
Момичета, благодаря на всички за инфото! Сега чакам да дойде МЦ, та да запиша час за 3-4 ден. Бях забравила да питам доктора за кога да си запиша час, та помолих Анита от администрацията да пита. Много са отзивчиви и тя и Дани. Та сега чакам, но по мои изчисления ще записвам час за към края на месеца.