0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Аз май се вписах в грешната тема, докато намеря вярната, но се включвам и тук:))
Пункция на 8.12, трансфер на 10.12. Имах един фоликул, нямаше никакви стимулации, (мислех, че ще има нещо лекичко, за да направя повече фоликула)яйцеклетката се оплодила инвитро. Питах няма ли да замразяваме и да връщаме повече-казаха не. Сега съм на Естрфем, Нош-па, Аспирин протект, Утрогестан и Фолиева киселина. Опитът го правих в Малинов.
*
Успех Имел! Чудесно време са избрали, защото по Коледа се случват чудеса. Дано твето ембрионче се превърне в пухкаво бебче.! :D
Ние ще стартираме веднага след новогодишните празници и дано по - бързо съберем ембриончетата, че така се страхувам от тези пункции. Винаги след това имам силни болки в продължение на няколко дни.
« Последна редакция: Декември 12, 2011, 12:54:53 pm от disi22 »
*
Успех и от мен Имел, дано за Коледа получите най-хубавия подарък :bori_023:
Ако не е тайна, на колко беше разделен ембриона при трансфера?
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
успех Имел, дано това е твоят начин да имаш мечтаното детенце!
 :bori_023:
Успех и от мен Имел, дано за Коледа получите най-хубавия подарък :bori_023:
Ако не е тайна, на колко беше разделен ембриона при трансфера?
Защо да е тайна? :)
Персенска каза, че е разделен на 4. Аз лично така се бях омагьосала, че не можех да разбера кое точно гледа. Според нея сутринта е бил разделен на 2. От пункцията бяха минали 48 часа.
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Имел, четох, че си правила инсеминации , но инвитро явно не си, нали така беше?Ако не се лъжа!Дано това да е първият и последен опит!И да не се налага да използваш парите от ФАР, стимулацията не е лека по принцип, така на ЕЦ всичко минава явно с по - малко стрес!Има много момичета забременели по този метод, лекарите залагат доста на него, последно на една среща в Стара Загора по репродуктивни проблеми, д-р Стаменов наблегна точно на този метод и това, че се налага доста!Успех!
*
Причината да не замразявате и директно да пристъпите към връщане на ембрион е че не си с "история".Нямаш други ин витро процедури завършили с положителен или отрицателен резултат.Поне това е мое мнение, като гледам как процедират с момичетата.Мисля, че когато в Малинов правят ин витро на ЕЦ си е чисто без медикаменти, рядко прибягват до хормони.

anajens, имам две неуспешни инсеминации-едната в "Щерев", другата в "Малинов". При първата имах страшни болки към 12 ден след инсето, ужас просто, това продъли 4 дни, до цикъл. ЧХГ-то беше 3, така и не разбрах било ли е започнало да става нещо или не. Тази процедура много ме наплащи, сега си мисля, че за инвитрото трябваше да съм по-спокойна. Малко се притеснявам, като чета, че шансът е малък, аз нямам възможност да лежа две седмици, но се успокоявам, че ако е писано, ще стане.
Благодаря ти. :)
Записвам се за да ви следя.
Все още нямам направен опит, но опипвам почвата  :D
Момичета, на кой ден ви правеха трансфера?
*
На трети ден, като не се брои деня на пункцията.
а ембрионът на колко беше разделен?
*
На мен на трети ден винаги,два пъти ми връщаха ембрион разделен на 4-ри и веднъж на пет.
ембрионът не трябва ли да е разделен на четно число?
*
ембрионът не трябва ли да е разделен на четно число?
     И аз така знам , но точно тогава Перси много ми го хвали,бил много хубав ......абе и аз не знам вече.
има ли някой с успешен опит след трансфер на втори ден? или това е обречена работа. :?
Имел, не се притеснявай, истории има всякакви. Ако е "обречена история" нямаше да го върнат. Стискам палци!!!

"Бъди благодарен за това, което имаш. Накрая ще имаш повече.
Ако се концентрираш върху това, което нямаш, никога няма да имаш достатъчно."
Успех и от мен Имел!Стискам палци това да е твоето бебе!
*
Здравейте,
до сега не съм писала във форума, но редовно чета всички теми, които ме интересуват. Имам вече един неуспешен опит в Малинов и две замразени ембриончета. Сега след Нова година ще помоля д-р Персенска да започнем на ЕЦ и да върне другите два. Някоя от вас момичета правила ли е ЕЦ плюс ЗЕТ ? Моля, споделете.