0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #941 -: Май 25, 2012, 21:18:52 pm »
:)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #942 -: Май 26, 2012, 23:06:08 pm »
Цветенце, филма с прехвалена детска градина го играхме преди няколко години ... уж да развиват интелекта на децата уж не знам си какво ... не ми се говори даже. Тогава осъзнах,че ако искаш детето ти да е щастливо, здраво и с търсещ ум просто трябва да играеш с него колкото се може повече. На ДГ не разчитам въобще от ден първи. Никола рисуваше прекрасно преди да го вкарат в матрицата ...после се почна едно - къща, дърво, слънце ... докато преди година седнахме и си поговорихме хубаво с него - казах му, ако ти виждаш ябълките сини, значи са сини, ако мислиш, че къщата трябва да намира на морско дъно, нарисувай я там. Просто развитието на децата ни си е наше дело ... училището само помага.


ПС
Специален поздрав за доктора  :) Освен изпълнението и публиката е забележитлна ...ех
http://www.youtube.com/watch?v=EgvSYHu7rfE
В очакване ....
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #943 -: Май 27, 2012, 05:06:05 am »

ПС
Специален поздрав за доктора  :) Освен изпълнението и публиката е забележитлна ...ех
http://www.youtube.com/watch?v=EgvSYHu7rfE


Много любимо. Напомня ми за едни други времена, в които майка ми все ми правеше забележка да забавя темпото...
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #944 -: Май 28, 2012, 16:55:33 pm »
От сега казвам,че не съм прочела цялата тема(не,че това ме оправдава),но ще питам,ако вече е коментирано само кажете :P

Криси съм забелязала(ха та нали са две веднага сравнявам),че като сяда си сяда на крачетата и по често само на едното.Слага си крачето и дупето отгоре не мисля,че му е неудобно,но почти постоянно когато е седнал поне едното е от долу.Винаги го вадя,проблем ли е това,че сяда така :ask:
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #945 -: Май 28, 2012, 17:11:48 pm »
От сега казвам,че не съм прочела цялата тема(не,че това ме оправдава),но ще питам,ако вече е коментирано само кажете :P

Криси съм забелязала(ха та нали са две веднага сравнявам),че като сяда си сяда на крачетата и по често само на едното.Слага си крачето и дупето отгоре не мисля,че му е неудобно,но почти постоянно когато е седнал поне едното е от долу.Винаги го вадя,проблем ли е това,че сяда така :ask:

Като водихме децата на ортопед по повод плоскостъпие, той настоя да не позволявам на дъщеря ми да сяда така. Не мога да обясня логиката, но проблем също беше и спането по корем и извъртането на крачетата навътре.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #946 -: Май 29, 2012, 00:31:14 am »
Не се препоръчва седенето като жаба и спането по корем, заради опастността от изкривяване стъпалата навътре, и така да ходят-с пръстите навътре.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #947 -: Май 29, 2012, 00:44:03 am »
Не се препоръчва седенето като жаба и спането по корем, заради опастността от изкривяване стъпалата навътре, и така да ходят-с пръстите навътре.

Това твърдение, извинявам се, изобщо не ми се вижда издържано.
Седенето като жаба, ако имаш педвид това на W , краката да са навън - така седят масово децата /вкл. моите/. Питала съм ортопед /тук в Германия/ няма проблеми. Дъщеря ми е на 5 год почти и досега така седи, не съм забелязала да са й изкривени стъпалата.

Другото е абсурдно, масово бебетата и малките деца спят по корем, цяла нощ ще дежурим да ги обръщаме ли?

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #948 -: Май 29, 2012, 00:52:50 am »
Моите и двете от както могат сами да се въртят, спят по корем. Запърви път чувам, че това можело да ги изкриви и въобще не го вярвам. Интересно мие какво предлага ортопеда против спане по корем. :-)


  
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #949 -: Май 29, 2012, 09:52:20 am »
... Интересно мие какво предлага ортопеда против спане по корем. :-)

Виден столичен ортопед е посъветвал братовчедка ми да слага на дъщеричката си възглавница с височина равна на разстоянието от главата до рамото  8O  На мен пък ми е интересно как ще го закотвя детето да спи върху въпросната възглавница като всяка сутрин го намирам в незнайни пози с главата надолу  :lol:


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #950 -: Май 29, 2012, 11:22:14 am »
От сега казвам,че не съм прочела цялата тема(не,че това ме оправдава),но ще питам,ако вече е коментирано само кажете :P

Криси съм забелязала(ха та нали са две веднага сравнявам),че като сяда си сяда на крачетата и по често само на едното.Слага си крачето и дупето отгоре не мисля,че му е неудобно,но почти постоянно когато е седнал поне едното е от долу.Винаги го вадя,проблем ли е това,че сяда така :ask:

Като водихме децата на ортопед по повод плоскостъпие, той настоя да не позволявам на дъщеря ми да сяда така. Не мога да обясня логиката, но проблем също беше и спането по корем и извъртането на крачетата навътре.

и аз съм чела за това нещо - вредно е да си седят на крачетата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #951 -: Май 29, 2012, 11:39:40 am »
От седене на W вместо плоскостъпие имам страшно висок голям свод и трудно намирам обувки, на мен явно обратно ми действа  :D
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #952 -: Май 29, 2012, 15:11:13 pm »
Водили сме ги на ортопед,но там ни посъветваха за прохождането,за каишките и проходилките,но за това как стоят не е ставало на въпрос.
А за спането по корем ми се струва мисия невъзможна да ги отуча,ако е вредно ето така се спи от как са се научили сами да се обръщат е не е винаги так но през повечето спящо време:


Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #953 -: Май 29, 2012, 15:39:15 pm »
Това е по-добрият вариант :) Все пак позата на краката продължава да е жабешката :) Синът ми спи надупен на коленете си....по- скоро си мисля, че това би било проблем, тъй като стъпалата отново са насочени навътре, както при стоежа на W


Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #954 -: Май 29, 2012, 17:35:37 pm »
Аз имах предвид не сядане по жабешки, а когато крачетата са просто прибрани под дупето. Така стъпалото под дупето е изкривено навътре. Откакто започнаха да ходят на детска градина, започнаха да сядат по този начин.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #955 -: Май 29, 2012, 18:21:58 pm »
W седежа е позиция, която позволява на детето да играе с предмети, разположени фронтално, но не позволява ротация на телцето нито отклонения в ляво и в дясно ( спомнете си за балансирания откат в ляво и в дясно на току що научилото се да седи дете).

W седежа, ако не е "научен", се смята за класическа изява на лека хипотония на долни крайници.
Иначе е просто начин тялото да "се заключи" стабилно при игра с предмети във фронталната равнина ( пред детето). Всеки опит за обръщане силно в ляво и/или в дясно, без разместване на крачката е невъзможно ( или силно ограничено).
Някои смятат също че, W седежа не позволява правилното развитие на предпочитаемата ръка, но аз лично се съмнявам в това.

Темата е големичка... .
« Последна редакция: Май 29, 2012, 18:41:32 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #956 -: Май 29, 2012, 18:25:44 pm »


Темата е големичка... .

Ще имате ли време за подробности  :) аз съм просто любопитна?
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #957 -: Май 29, 2012, 18:28:13 pm »
Докторе, нали при висока Т (39-39.3) се даваше комбинация от Хексалгин+Нурофен (някъде тук съм го чела)?
След това нужно ли е да се дава през 4 часа антипериптик, като се редува Панадол, Нурофен, Хексалгин?
[/url][/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #958 -: Май 29, 2012, 18:31:00 pm »
Докторе, нали при висока Т (39-39.3) се даваше комбинация от Хексалгин+Нурофен (някъде тук съм го чела)?
След това нужно ли е да се дава през 4 часа антипериптик, като се редува Панадол, Нурофен, Хексалгин?
Не е нужна комбинация, освен ако няма данни за температурни гърчове.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #959 -: Май 29, 2012, 18:31:25 pm »


Темата е големичка... .

Ще имате ли време за подробности  :) аз съм просто любопитна?
Кое по-точно Ви интересува?

http://www.learninglinks.org.au/pdf/infosheets/LLIS%2025_W-Sit.pdf

Под hamstrings се подразбират един от трите мускула от задната част на бедрото- семитендинозус, семимебранозус или бицепс фемори (дълга и къса глава).
« Последна редакция: Май 29, 2012, 18:39:02 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.