0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #900 -: Май 21, 2012, 09:25:08 am »
Не знам дали имате наблюдения от практиката, но все си мисля, че щастливите дечица са и по-здрави.
Ех, Стефи, дано да не си права, защото по тази логика излиза, че моите са много нещастни  :(
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #901 -: Май 21, 2012, 11:48:39 am »
Така е, докторе, най-малкото щастливите деца израстват уверени и смели хора в бъдеше :)
Не знам дали имате наблюдения от практиката, но все си мисля, че щастливите дечица са и по-здрави.

За децата - не знам, но за себе си мога да кажа категорично, че когато съм щастлива и споко - с години не ме налягат разни болежки. Имам ли в живота си период на ядове и нерви - започва се с главоболията, играта на кръвното ми, невралгии, обажда се дископатията, всичките му там изтръпвания на крайници и пр. гадУсти накуп. И то само заради стрес и работа на мозъка ми в "кофти режим". Предполагам, че при децата има подобна зависимост, все пак и те са хора ;)

mimi26 Има се предвид средата, която децата обитават, отношения в семейството и дали децата са под някакъв вид стрес, или не, че оттам и физиологични прояви, ако изживяват такъв... Поне аз така разбирам изказването на StefiZ Ако е до вродени заболявания, сезонни вируси и пр. - те всички деца са "нещастни" значи, не само твоите.  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #902 -: Май 21, 2012, 11:57:17 am »
mimi26 Има се предвид средата, която децата обитават, отношения в семейството и дали децата са под някакъв вид стрес, или не, че оттам и физиологични прояви, ако изживяват такъв... Поне аз така разбирам изказването на StefiZ Ако е до вродени заболявания, сезонни вируси и пр. - те всички деца са "нещастни" значи, не само твоите.  :lol:

оф, мимс, това имах предвид да, при вас няма как да избягаш от гените на тати :wink:
забелязала съм, че дечицата които плачат с месеци тръгвайки на градина, например, боледуват през седмица, образно казано. За такива наблюдения относно щастливи деца говорех, иначе е ясно, че в домашни условия всички тук се стремим да осигурим едно щастливо детство на принцовете и принцесите си :lol:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #903 -: Май 21, 2012, 12:19:38 pm »
ivanita,при Жорето беше същото със стоенето по корем ,но грам не ми е идвало на ум да се притеснявам.Ми не обичаше да е така детето и плачеше и просто не го тормозех.От корем по гръб се обръщаше ,но от гръб по корем не желаеше и той на вашата възраст.Той първо проходи - на 10м. и после започна да лази - на 11 и половина м. и според мен,точно защото не му харесваше позата по корем.
<br />
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #904 -: Май 21, 2012, 12:51:34 pm »
Моето хлапе също не пожела да стои по корем. Няколко пъти го сложих така като бебе - скъса се от мрънкоч и сърдене и повече не съм го слагала принудително в каква да е поза, защото "така трябвало". Когато започна да се обръща - същата история, никога не е заставал по корем, освен по невнимание  :lol: И до ден днешен няма хабер "къде е лампата", но от много малък знае "къде е котката", оглеждаше се за нея, посочваше я, в момента направо хуква да я търси и да я гушка като го питам за нея. Не може да показва "колко голям ще стане" и "на колко е годинки"...просто защото никога не съм го учила да го прави.
В общи линии - не седя да търся проблеми там където такива няма, нито за детето, нито за нещо друго. Достатъчно ми е сложен живота и без подобни "кахъри".
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #905 -: Май 21, 2012, 14:42:10 pm »
да, децата, които са "глезени" с носене на ръце, гушкане и други "порочни" практики стават уверени, успешни и здрави хора. а децата на щастливи и способни на обич майки и бащи са най-добре :)
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #906 -: Май 21, 2012, 23:04:05 pm »
z22, мен ме притесни това, че стоеше по корем -спря, обърна се от корем по гръб-спря, обратното-също. :? Но предполагам, че просто не иска това дете и ме шашка така :-)
П.П. Тараторът стана стрАхотен :-)


*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #907 -: Май 21, 2012, 23:52:33 pm »
z22, мен ме притесни това, че стоеше по корем -спря, обърна се от корем по гръб-спря, обратното-също. :? Но предполагам, че просто не иска това дете и ме шашка така :-)
П.П. Тараторът стана стрАхотен :-)

И при нас имаше такъв период на необръщане, който продължи повече от 2м, после пък се обръщаше само на едната страна.
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #908 -: Май 22, 2012, 00:04:58 am »
Ооо, и ние минахме такъв период - обърна се веднъж от гръб на корем и веднъж от корем на гръб и после повече от 3м не се обърна. Ама аз се радвах на този период, защото сега не смея да я изтърва от поглед.
Иванита, да разбирам ли, че малкия не пълзи и не се опитва да върви?! Направо ужас, да знаеш, че много изостава детето :lol:
Аз съм подложена сега на натиск, че трябвало да уча вече малката да върви 8O Аз обяснявам, че тя като има желание ще си покаже и че има цял живот после да върви, и че няма здраво непроходило дете, пък те ми разправят, че й било време вече. И то защото техния син на нейната възраст вече го държали за ръце, за да се учи да ходи.
Малееее, сега се сетих, че не съм им казала, че малката още не е започнала да се изправя, ужас! :lol:
[/url]
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #909 -: Май 22, 2012, 00:36:50 am »
краси, кои са ТЕ? аман от авторитети, сега понеже по-често други хора се занимават с ади, на няколко пъти ми се е налагало да кажа, че тя не обича да я държат за ръцете "за да се учи да ходи", а на всичкото отгоре детето си "казва" - сяда, даже вика и се разплака веднъж. естествено е повече да й харесва да лази, това го може по-добре. друг е въпросът, че като й е кеф хваща табуретката и си я бута по паркета с голям успех, но пусто не е в "правилното време", когато някой си е решил "да я учи".
да са ни живи, здрави и щастливи, другото се преживява
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #910 -: Май 22, 2012, 09:37:18 am »
Краси, освен да се научи да пълзи като змия за друг вид пълзене не виждам мегдан в скоро време :-)Очевидно главата и дупето мнооого му тежат. :-)


*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #911 -: Май 22, 2012, 14:22:10 pm »
Краси, кажи на ТЕЗИ да си гледат тяхната работа, а ти ще си гледаш твоята :D
Моето дете се обърна на 6м. и 9 дни по корем. Изправи се на 10 месеца, като успоредно с изправянето пролази и започна да прави крачки водена за ръка и по мебелите. Последните три дейности се случиха на навършени 10 месеца и в рамките на седмица :wink:
Преди това и на мен ми се казваше да я уча да прави крачки и дрън дрън.
Аман от състезание, слагане децата под калъп и всякакви такива :x

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #912 -: Май 22, 2012, 17:03:14 pm »
Когато Тереза направи първите си самостоятелни крачки на 9 м, получих поне 5 коментара от България, че не бивало, много съм била бързала   :lol: и т.н. Сигурно се очакваше да си вържа детето в количката, да не би да му се огънели кълките  :wink:. Вие обръщате ли внимание на подобни подмятания? Аз ги отминавам с усмивка. Генетично ни е заложено да имаме мнение по всеки въпрос и да даваме акъл там, където не са ни го поискали.

Елена, дъщеря ти е самостоятелно човече, което вече намира начин за комуникация с околния свят и показва какво и е приятно и какво не. Смее ли някой да ги накара да направят нещо, което не искат  :lol:?

За връзката между щастието и здравето съм убедена. Навремето, когато с брат ми се разболеехме, ни водеха на Цигов чарк да побягаме из поляните на воля, вместо илачи  :D.

*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #913 -: Май 22, 2012, 17:08:43 pm »
elle аз не обръщам внимание на такива "капацитети" като е един път, усмихвам се или кимам и подминавам, но една баба в магазина като ми каза 3 пъти да дам лъжичка захар на ревящото си дете я питах с кюфте дали няма да стане.
Как ще го караш да върви то като не ще- вдига си краката или се тръшка и как ще го спреш като иска да ходи? Луди хора на всичкото отгоре на едните им се струва, че развитието закъснява, на другите, че избързва, ми те децата ни им е първа мисъл да угодят на бабите  :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #914 -: Май 23, 2012, 01:52:48 am »
Интересно.
« Последна редакция: Май 23, 2012, 02:18:27 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #915 -: Май 23, 2012, 04:03:14 am »
Има много какво да научим от японците.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #916 -: Май 23, 2012, 08:27:34 am »
Когато Тереза направи първите си самостоятелни крачки на 9 м, получих поне 5 коментара от България, че не бивало, много съм била бързала   :lol: и т.н. Сигурно се очакваше да си вържа детето в количката, да не би да му се огънели кълките  :wink:. Вие обръщате ли внимание на подобни подмятания? Аз ги отминавам с усмивка. Генетично ни е заложено да имаме мнение по всеки въпрос и да даваме акъл там, където не са ни го поискали.

Елена, дъщеря ти е самостоятелно човече, което вече намира начин за комуникация с околния свят и показва какво и е приятно и какво не. Смее ли някой да ги накара да направят нещо, което не искат  :lol:?

За връзката между щастието и здравето съм убедена. Навремето, когато с брат ми се разболеехме, ни водеха на Цигов чарк да побягаме из поляните на воля, вместо илачи  :D.



Когато на 9 месеца на редовна консултация споделих с ЛЛ на детето, че тя се опитва да ходи /от осем месечна обикаляше мебелите, пропълзя на 6/ и тя ми каза- рано ви е да ходите, къде е то ПОНЕ 11 месеца, не го тормози детето  8O
след което прегледа продължи с "къде е лампичката", пляс пляс ръчички и подобни глупости, на което Стефания просто гледаше безучастно, при което ми се каза- ето, тя не може тези неща да прави, ти искаш да ходи  8O
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #917 -: Май 23, 2012, 08:58:15 am »
мини, моля те, още не мога да спра да се смея :lol:
Ужас, ужас, ние направо много изоставаме - нашето пълзене е като настъпан червей, не посочва лампичката, не прави пляс-пляс с ръчички при "команда" ...
Ама тези педиатри могат само да вкарат някоя по-притеснителна майка във филм, друго няма да направят!
[/url]
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #918 -: Май 23, 2012, 09:05:09 am »
Мда, трагедия голяма с тази лампа...
Нашата пък въобще не ме е питала дали могат това или онова, пита само добре ли са и ги преглеждаше. Единствено в началото каза:"Има доста информация какво трябва да могат на определена възраст, знам че ще четеш, аз няма да те тормозя, ако нещо те притеснява - казвай". Май това е по-добрия вариант.
А камъчетата описани от доктора ги бях научила наизуст от препрочитане  :lol: Благодаря, Докторе!
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #919 -: Май 23, 2012, 09:37:02 am »
Ама наистина къде ги намирате тези доктори с лампите, пляскането и тем подобни. Водила съм децата при двама педиатри, ами честно никой никога не им е задавал такива безумни въпроси, или да ми е обяснявал колко им е рано да ходят... Напротив, винаги са им се радвали :lol:
Споделям това, защото съм абсолютно убедена че 80% от педиатрите не питат за подобни глупости, но майките които посещават такива не го пишат и читателя остава с впечатлението, че тук децата се лекуват от супер непрофесионалисти. :wink: