0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #80 -: Декември 20, 2011, 09:01:44 am »
Весели празници докторе и от нас.
Бъдете здрав и успешна нова година.
Безкрайно сме ви признателни за това което правите за нас. :thankyousign:  :lovedock:

Наздраве  :kaos7: и за много години  :flower: :flower: :flower:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #81 -: Декември 21, 2011, 09:09:35 am »
Весела Коледа и от нас докторе! Благодарим Ви за всяка минута прекарана с нас. Мирна и щастлива нова година.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #82 -: Декември 21, 2011, 10:11:01 am »
Д-р Бърди, весела Коледа!
БЛАГОДАРИМ ВИ, за всичко което правите за нас! :thankyousign:

Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #83 -: Декември 22, 2011, 14:56:02 pm »
Докторе, желая Ви прекрасни празнични дни!!!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #84 -: Декември 22, 2011, 15:23:24 pm »
Д-р Бърди, Весела Коледа и щастлива нова година!!!
[/url]
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #85 -: Декември 23, 2011, 12:55:39 pm »
Весели празници Д-р Бърди! Много здраве, късмет и щастие!
Благодарим ви от сърце за помощта!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #86 -: Декември 26, 2011, 18:38:45 pm »
Весела Коледа, Докторе!
Да сте жив и здрав, много усмихнат и топлината от Коледа да бъде в сърцето ви през цялата година :)
[/url][/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #87 -: Декември 26, 2011, 19:18:23 pm »
Благодаря за пожеланията!

"If somebody doesn't like you, fuck 'em, they've got bad taste."

Така напътствала майката на Боб Хоскинс самият него.
Боб Хоскинс- един от най-големите живи Британски актьори днес, има само до 15г официално образование. Което както виждате- нищо не значи. Човек винаги може да успее, ако работи и разчита само на себе си.


Весела Коледа на всички!
« Последна редакция: Декември 26, 2011, 19:20:23 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #88 -: Декември 26, 2011, 23:54:18 pm »
Благодаря за пожеланията!

"If somebody doesn't like you, fuck 'em, they've got bad taste."


Напълни ми душата това! Утре ще го сложа във ФБ, просто уникално и точно това ми трябваше в момента!
Благодаря Ви Докторе! Освен, че редовно ми показвате красотата в живота, успявате и да ме усмихнете, тогава, когато ми липсва дозата цинизъм и непукизъм, нужна, за да продължа да се усмихвам на живота!
[/url][/url]
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #89 -: Декември 27, 2011, 09:54:07 am »
 Ехоооо, как е Коледното и пред новогодишно настроение сладурки?
 Искам да повдигна темата за гърнето /да ме извините, ако е говорено/.
 
 На Коледното парти, на което бяхме, мой приятел, млад анестезиолог, който има три деца, най-малкото е 2,5 месеца по-голямо от Калоян, ме упрекна, че не го слагам на гърне. Тяхната вече почти не цапала памперсите с ако  8O . Щели сме по-късно да имаме големи проблеми.

 Това беше в разрив с всичко, което съм прочела, пък и с усещанията ми по въпроса /с неговите схващания, имаме сериозно разминаване и по повод забелването, заспиването-гушкането, и не на последно място, яденето на ръцете :) /
 Обаче ме накара да се замисля и реших да споделя с вас. Който има какво да каже по въпроса от личния си опит, нека сподели, ще ми е изключително интересно

 ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА!
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #90 -: Декември 27, 2011, 13:21:49 pm »
Дидон, на 9 месеца го сложихме за първи път на гърне, свикна си детето, не сме имали проблеми  :D Калоянчо е още малък, струва ми се.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #91 -: Декември 27, 2011, 14:03:56 pm »
Ехоооо, как е Коледното и пред новогодишно настроение сладурки?
 Искам да повдигна темата за гърнето /да ме извините, ако е говорено/.
 
 На Коледното парти, на което бяхме, мой приятел, млад анестезиолог, който има три деца, най-малкото е 2,5 месеца по-голямо от Калоян, ме упрекна, че не го слагам на гърне. Тяхната вече почти не цапала памперсите с ако  8O . Щели сме по-късно да имаме големи проблеми.

 Това беше в разрив с всичко, което съм прочела, пък и с усещанията ми по въпроса /с неговите схващания, имаме сериозно разминаване и по повод забелването, заспиването-гушкането, и не на последно място, яденето на ръцете :) /
 Обаче ме накара да се замисля и реших да споделя с вас. Който има какво да каже по въпроса от личния си опит, нека сподели, ще ми е изключително интересно

 ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВАТА ГОДИНА!
Оставете детето на спокойствие.
На 9м да се слага на гърне е малко необичайно. Не че не е възможно... но не бива насила да стават тези неща.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #92 -: Декември 27, 2011, 14:57:48 pm »
аз пак мисля в скоро време да почвам да ги слагам на гърнето, никой не говори на сила да стават нещата, при моите младежи личи по физиономиите кога ще вършат голямата нужда  :D, за това мисля поне покрай това да посвикнат с гърнето и да знаят поне за какво служи.
всеки сам в правото да решава кога и какво, всичко е според детето....така си мисля.

иначе мисля, че детето трябва вече да сяда и да си държи хубаво гърба, че да не се клатушка на това гърне.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #93 -: Декември 27, 2011, 15:19:06 pm »
 първо, на мен ми се струва, че на детето трябва да му е интересно и приятно, когато е седнало на гърнето. Дали ще е така, ако все още не може да седи самостоятелно?
 После, може би поне акането да стане горе-долу регулярно. Нямам предвид да е в точен час, но поне ориентировъчно, или наистина да дава признаци, че го прави.
 Трето, чела съм, че имало пряка зависимост, и то обратно пропорционална, между това детето да ака на гърне, и да проговори, пише...
 Абе, много рано ми се струва, да се слага на 6, 7 месеца. Та той едва сега започва да се учи как да се напъва/ използва мускулатурата/ за да свърши работата, а какво остава да го тормозя и с гърне...

 
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #94 -: Декември 27, 2011, 16:06:27 pm »
Дидон, нашите деца са на 2 години и още не искат да стоят на гърнета. Няколко пъти правя опити да ги слагам, ми...не става работата засега. И аз не ги насилвам. От време на време опитвам, когато стане тогава. И аз мисля, че ви е рано.

Маринка, то и на нашите им личи кога какво вършат в памперса но на гърнето е друга работата:) Едва "научих" Дани и Ники, че не е страшно да се изпишат в него. И се съмнявам, че съм ги научила всъщност:) Най вероятно след 30 минути стоене на гърнетата и стискане не са издържали. Да де ама за тези 30 минути няма животно, което да не бях, песен, която да не изпях и всякакви маймунджалъци:) Е, мерси:) Ние ще си ходим още с памперсите:)

Разбира се, че всеки сам решава какво и как да направи. Важното е децата да са щастливи:):):)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #95 -: Декември 27, 2011, 16:12:10 pm »
Дидон, нашите деца са на 2 години и още не искат да стоят на гърнета. Няколко пъти правя опити да ги слагам, ми...не става работата засега. И аз не ги насилвам. От време на време опитвам, когато стане тогава. И аз мисля, че ви е рано.

Маринка, то и на нашите им личи кога какво вършат в памперса но на гърнето е друга работата:) Едва "научих" Дани и Ники, че не е страшно да се изпишат в него. И се съмнявам, че съм ги научила всъщност:) Най вероятно след 30 минути стоене на гърнетата и стискане не са издържали. Да де ама за тези 30 минути няма животно, което да не бях, песен, която да не изпях и всякакви маймунджалъци:) Е, мерси:) Ние ще си ходим още с памперсите:)

Разбира се, че всеки сам решава какво и как да направи. Важното е децата да са щастливи:):):)
Напълно подкрепям.
Когато са готови- 2.5-3 г възраст, децата се научават от 1 ден до следващият. Толкова бързо.

Бг мании с гърнето са срамен соц остатък от времето, когато според някои, децата трябваше да се "дисциплинират". Това за съжаление продължава и до днес, заедно с много други подобни неща. Не са приемливи тези неща, и не е въпрос "всеки сам да си решава". Ако всеки "сам си решава", е ясно накъде ще отидат нещата- към нашето соц подсъзнание, с всичките му жалки атрибути на бездънна духовна и материална мизерия. Живеем в 2011, а не в 1971.

Дете, което не може да качва стълби само, по принцип не е готово за поставяне на гърне.

В доста случаи приставката за тоалетна работи много, много по-добре от гърнето.
« Последна редакция: Декември 27, 2011, 16:19:46 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #96 -: Декември 27, 2011, 16:12:31 pm »
Лис, пробвай в тоалетната с приставка! Вики беше на 2,4 мес. като станаха нещата без да настоявам, да я държа на гърнето и да се правя на маймуна. Обяснявай, показвай, да свикне, че това е нормално. Пък като му дойде времето стават нещата от раз!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #97 -: Декември 27, 2011, 16:14:20 pm »
аз пак мисля в скоро време да почвам да ги слагам на гърнето, никой не говори на сила да стават нещата, при моите младежи личи по физиономиите кога ще вършат голямата нужда  :D, за това мисля поне покрай това да посвикнат с гърнето и да знаят поне за какво служи.
всеки сам в правото да решава кога и какво, всичко е според детето....така си мисля.

иначе мисля, че детето трябва вече да сяда и да си държи хубаво гърба, че да не се клатушка на това гърне.
На 7 месеца? не сме наред, наистина... .
Оставете мъничетата на спокойствие и ги занимайте с нещо по-съществено за тяхната възраст... на 7 м на гърне, за Бога!
« Последна редакция: Декември 27, 2011, 16:22:09 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #98 -: Декември 27, 2011, 16:28:52 pm »
Трето, чела съм, че имало пряка зависимост, и то обратно пропорционална, между това детето да ака на гърне, и да проговори, пише...

не вярвай на всичко, което прочетеш...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #99 -: Декември 27, 2011, 16:37:28 pm »
е да ме прощавате, ама това сме го дъвкали минимум 30 пъти. Не знам какво се постига като две години дебнете децата и ги тормозите с гърнето, освен да миете нацапани гърнета и да си късате нервите.
Факт и то доказан многократно, че когато детето е готово, наистина се научава от днес за утре.
А това за проговарянето е върха просто :lol: :lol:
Моите деца гърне не са виждали, нямаме такъв уред в къщи, научиха се когато им дойде времето на тоалетната с приставка. Елена проговори на 1.2г. с изречения, е повярвайте не беше виждала и гърне :lol: :lol:
Всичко е въпрос на време и осъзнаване, не си създавайте излишна работа...