0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #660 -: Февруари 23, 2012, 10:33:37 am »
тая картинка с мъжа, дето имал 3 PhD-та, 6 публикации и бил готов да работи за хляба - няма разлика с нашите учени...

не мога да се трогна никак от вопли за невъзможното оцеляване с минимална заплата от 700 евро, при положение, че тук оцеляват хора с по 60 евро. ама за тях никой не плаче и не ги снимат от Ройтерс.
Много на сериозно, много...
Това са снимчици от "Фейсбук" от преди няколко дена. Имаше акция "Всички ние сме Гърци"... преди няколко дена из цяла Европа и САЩ.
Снимката с учения даже не е от Гърция- виждате зад него сграда, каквато няма в Гърция. А и в Гърция "учените" не са чак толкова много.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #661 -: Февруари 23, 2012, 10:38:08 am »
Жалко наистина, че и Гърция я сполетя и нашата българска участ. Много жалко ... :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #662 -: Февруари 23, 2012, 10:38:55 am »
Докторе, тъжно е това, което разказвате, защото в крайна сметка го отнася обикновения човек...
А иначе за мандарините и зимата - завиждам  :D Все още не съм ходила в Гърция, но ми мечта, или по-скоро желание, защото някой ден ще го направя. Но не искам в курортите, а местата от митологията да посетя. Като дете се запалих по гръцка митология и в моята глава Гърция е такава - велика  :D
Сега четох "Последната амазонка" за нападението на амазонките над Атина по времето на Тезей. Отново се породи желанието ми да я посетя, но не сега... Не искам май да се разочаровам, явно ще трябва да чакам да се стабилизира страната, а аз знам че ще стане.
П.С.Малко се отклоних от обичайните теми, но това е една моя страст, а и съдба - с мъжа ми станахме гаджета, след като цяла нощ му разказвах гръцки митове и легенди  :wink:
Няма да се разочаровате... просто елате лятото. Островите и Южна Гърция са си същите-топли, знойни, освежаващи. Всичко има... Гърция е богата страна, не слушайте какви глупости приказват в Бг. Е, може да Ви изглежда малко "помръкнало", но по островите е все така свежо.
Не ходете на север, където обикновено ходят всички Българи- посетете Корфу или Санторини, или островите от т.нар. "Кикладес" групата- приказно е. И скъпичко. Или о-в Крит, или Южна Гърция-Месиния, Лакония, Закинтос (о-в).
16 млн  туристи дойдоха през 2011 в Гърция. Не е малко... .
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 10:44:38 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #663 -: Февруари 23, 2012, 10:40:07 am »
Жалко наистина, че и Гърция я сполетя и нашата българска участ. Много жалко ... :(
Е, не е чак Бг участ. Трудничко е, но сигурно не е Бг. Това е сигурно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #664 -: Февруари 23, 2012, 10:44:15 am »
Благодаря  :D И аз съм се ориентирала към островите като цел за посещение, когато му дойде времето  :D Но и Атина, Атина не мога да я пропусна.
Оле, каква кристална вода...
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 10:51:10 am от mimi26 »
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #665 -: Февруари 23, 2012, 10:49:25 am »
Може и да сте прав докотре, имате пряк поглед от ситуацията там. Дано не става още по сериозно, тогава.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #666 -: Февруари 23, 2012, 10:50:35 am »
Имаше акция "Всички ние сме Гърци"... преди няколко дена из цяла Европа и САЩ.

предполагам, защото у средния европеец е изградена много негативна нагласа към гърците във връзка с последните събития.

вижте, аз безкрайно адмирирам силната обществена чувствителност на гърците. винаги съм се възхищавала колко са ангажирани и как масово и мощно излизат на улиците при всеки повод да си защитават правата или за да протестират срещу обществени неуредици. нещо, което в нашата страна няма да се случи никога и затова ще ни унищожат като народ.

но, бидейки гражданин на най-бедната страна в ЕС и втората най-бедна страна в Европа изобщо (след Албания), не мога да им съчувствам с пълна сила за трудностите на икономическата криза. те твърде дълго бяха галени с перо по много показатели. в сериозната преса се изнесоха шокиращи факти за държавно и всякакво безхаберие - липса на нормативни уредби, неплащането на данъци национален спорт, 250 хиляди починали получават пенсии, защото пенсионният фонд нямал база данни и софтуер, с който да ги засече (?!!) и т.н.

аз не мисля, че немците не знаят какво е dolce vita и са будали - просто са ги
стиснали за гушата и нямат мърдане, за разлика от гърците, които твърде дълго имаха тази възможност.

казвате да дойдем да видим островите. о, да - хубаво е там, чуваме. но е непосилно като разход за средното българско семейство.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #667 -: Февруари 23, 2012, 11:04:45 am »
Моето мнение е абсолютно същото. И все пак хората не са виновни, лошото е че няма безплатен обяд никъде. Рано или късно идва ред да се плаща "сметката", която може да е доста солена.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #668 -: Февруари 23, 2012, 11:21:11 am »
Завидах ви за мандарините!
Как пък цяла зима не попаднахме на сладки портокали и мандарини? Последните, които гледам по пазарите и магазините са чак керемидено червени и ме е страх да ги пипна.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #669 -: Февруари 23, 2012, 11:26:45 am »
Проблема с мандарините е в нас, имам пред вид Бг търговци. Имах с години наблюдение с вноса от Турция и Гърция на плодове и зеленчуци, мисля сега за огромно наше съжаление е още по зле от преди.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #670 -: Февруари 23, 2012, 11:37:18 am »
Да, определено тази година вносът е лош, защото навсякъде са така.
Миналата година купувах от едно определено място, малко по-скъпи портокали, но тежки, сладки и сочни. Сега няма такива.
А така ми липсват... Тези другите децата не ги поглеждат даже, чудя се как да ги прилъгвам.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #671 -: Февруари 23, 2012, 11:49:19 am »
За това правя фрешове и така го прилъгах, иначе много ги обича Тони и портокалите и мандарините, но не струват верно си е.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #672 -: Февруари 23, 2012, 12:09:45 pm »
Имаше акция "Всички ние сме Гърци"... преди няколко дена из цяла Европа и САЩ.

предполагам, защото у средния европеец е изградена много негативна нагласа към гърците във връзка с последните събития.

вижте, аз безкрайно адмирирам силната обществена чувствителност на гърците. винаги съм се възхищавала колко са ангажирани и как масово и мощно излизат на улиците при всеки повод да си защитават правата или за да протестират срещу обществени неуредици. нещо, което в нашата страна няма да се случи никога и затова ще ни унищожат като народ.

но, бидейки гражданин на най-бедната страна в ЕС и втората най-бедна страна в Европа изобщо (след Албания), не мога да им съчувствам с пълна сила за трудностите на икономическата криза. те твърде дълго бяха галени с перо по много показатели. в сериозната преса се изнесоха шокиращи факти за държавно и всякакво безхаберие - липса на нормативни уредби, неплащането на данъци национален спорт, 250 хиляди починали получават пенсии, защото пенсионният фонд нямал база данни и софтуер, с който да ги засече (?!!) и т.н.

аз не мисля, че немците не знаят какво е dolce vita и са будали - просто са ги
стиснали за гушата и нямат мърдане, за разлика от гърците, които твърде дълго имаха тази възможност.

казвате да дойдем да видим островите. о, да - хубаво е там, чуваме. но е непосилно като разход за средното българско семейство.
Предполагам не пропагандираме идеята, че мизериятя е вид "добродетел"?
Иначе- от парите в една държава се възползват не само мошениците, но и обикновените хора покрай тях.
Тоест, не е грях всеки човек да има лекарствена застраховка, права, собствено жилище, и да отгледа децата си достойно.

Та в този смисъл мен лично изобщо не ме интересува мнението на икономическите "сили", "банкерите" и т.н. образи. Тях ако ги питаш- само те трябва да папкат, и никой друг. Другите - ако могат да мрат по улиците. Както и става в болшинстовото държави, където първичната здравна помощ ( за Педиатрията да кажем) е чиста проформа и оправдание "нещо там си да има", " да не врякат". Скоро една майка пак търси имена на свестни лекари в Лондон.
Изобщо не ме интересува мнението на Дянков също, дали "имало пари в държавата",например, защото него ако го питаш- винаги няма, пък после си раздават хиляди лева бонуси помежду си. Пък после за децата, фонда за лечение в чужбина бил дефицитен. Аз спрях да вярвам на тези Бг глупости просто- парите за хората и правата им, се воюват. В борба. С бухалките. Иначе нищо не става, никой и никога, нищо и на никому, няма да даде. НИКОГА. Както и става в Бг вече 22 години. Както става в държави като УК, например, където масата я обърнаха на безправно стадо, живеещо от помощи. "Помощи"? замисляли ли сте се че това е най-лесният начин за една държава? това са все пак фиксирани разходи. Тази маса нищо повече от държавата си не иска. Режеш после този обем, както си пожелаеш и им казваш- "търсете си работа". Какво да "търсят" щом работа няма, а и нямат образование за да се наемат на добра? Ще вземат по-малко и от помощите.

Време е мисля да осъзнаете, че с лъжите, които продават в Бг, за >> "това, което можем", "толкова имаме", "няма в бюджета", "пестим и ще възкръснем утре", "в невиждан възход сме, защото пестим" и т.н. до никъде не се стига. Защото са голи лъжи. И защото обслужват само власт-имащите- да крадат народа си до край. И защото в една страна може да има ръст, потребление, възможности, само ако има пари в обръщение, да се харчат. Иначе- мизерия до живот. Вчера ми попадна, че фискалния резерв на Бг е 1.5 млрд евро. Тоест- джобни пари. Още утре ще застанат с протегната ръка пред МВФ, след като изядоха за няколко години целият валутен резерв на държавата. И пак "кризички" ще спретнат" в Бг, и пак- мизерия, и пак оправдания.
Това е простичката истина- само с борба за правата на всеки може да постигнете нещо. Иначе- НИЩО. Ще ги гледате по ТВ всяка вечер с ухилени, мазни и полицейски физиономии да искат от Вас нови "жертви", а самите те да си се разхождат с мутресите по луксозните Европейски курорти, или да папкат обилно с Бг "плосък" данък.

За Гръцките негативи също мога да Ви пиша много.
Но се радвам когато дечицата са добре гледани, с добри дрешки, на топло. Това за мен е от значение.
Икономическите "показатели" изобщо са престанали да ме интересуват. Защото са чисти лъжи. До живот.
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 20:03:42 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #673 -: Февруари 23, 2012, 12:40:29 pm »
Ооо докторе отдавна спряхме да вярваме на това което се тиражира в Бг пространството, както и на политици, финансови експерти и т.н.
Но ето и гръцкият народ страда, както и ние. Те се борят ние не, за наше съжаление.
Толкова сме мизерни и жалки, че хората ги е страх да не загубят и малкото, което имат. А и въпрос на манталитет, образованост и мироглед е това.
В сферата която работех признавам си, консултирах фирми и физ.лица, как в закона има вратичка и как може да се заобиколи, за да спечелят те. Защото ако плащаме чинно това което иска от нас държавата, то ние трябва да работим само за чест и слава. Не е редно да така и за това сме на това положение може би, но както се вижда в целият свят "замириса".


"Но се радвам когато дечицата са добре гледани, с добри дрешки, на топло. Това за мен е от значение.
Икономическите "показатели" изобщо са престанали да ме интересуват. Защото са чисти лъжи. До живот."

Това е истината.


"Тоест, не е грях всеки човек да има лекарствена застраховка, права, собствено жилище, и да отгледа децата си достойно."

Към това се стремим и всички ние, друг е въпроса, че не ни се отдава.
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 12:55:40 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #674 -: Февруари 23, 2012, 14:12:09 pm »
Благодаря  :D И аз съм се ориентирала към островите като цел за посещение, когато му дойде времето  :D Но и Атина, Атина не мога да я пропусна.
Оле, каква кристална вода...
Така са плажовете както на втората снимка... няма нито полицейщина, нито "арендатори", нито мутри.
Отиваш, и си правиш баня. На повечето места, даже няма и много хора по тези дълги, дълги плажни ивици.
Стоиш си по цял ден и се препичаш... . Никой и за нищо не те закача, пита, безпокои, говори глупости, иска нещо.
« Последна редакция: Февруари 23, 2012, 14:16:37 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #675 -: Февруари 23, 2012, 14:38:37 pm »
Предполагам не пропагандираме идеята, че мизериятя е вид "добродетел"?

мисля, че е ясно какво имам предвид.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #676 -: Февруари 23, 2012, 14:46:10 pm »
Благодаря  :D И аз съм се ориентирала към островите като цел за посещение, когато му дойде времето  :D Но и Атина, Атина не мога да я пропусна.
Оле, каква кристална вода...
Така са плажовете както на втората снимка... няма нито полицейщина, нито "арендатори", нито мутри.
Отиваш, и си правиш баня. На повечето места, даже няма и много хора по тези дълги, дълги плажни ивици.
Стоиш си по цял ден и се препичаш... . Никой и за нищо не те закача, пита, безпокои, говори глупости, иска нещо.
Прекрасно е!
Дано успеем да ги посетим тези места, не някога, а скоро  :D
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #677 -: Февруари 23, 2012, 19:57:30 pm »
Не ходете на север, където обикновено ходят всички Българи- посетете Корфу или Санторини, или островите от т.нар. "Кикладес" групата- приказно е. И скъпичко. Или о-в Крит, или Южна Гърция-Месиния, Лакония, Закинтос (о-в).
16 млн  туристи дойдоха през 2011 в Гърция. Не е малко... .
Остров Санторини е прекрасно място, за любители фотографи и за ценители на виното! :D
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #678 -: Февруари 23, 2012, 23:13:28 pm »
Обръщение към всички майки и четящите тук!
И към всичи "фактори" с влияние в Бг, които четат тази тема ( а знам от няколко източника, че редица "високопоставени" майки често и дълго четат тук като "гости").

Моля да настоявате да се въведат в Бг и използват китове за Стреп-тест.
Моля при всеки възможен случай, на всяко събиране на "Зачатие", или други обществени организации, да наблегнете на значението на Стреп-тестовете за бърза диагноза.

И на нуждата от незабавното им въвеждане поне от частните лаборатории на първо време.
С въвеждането на Стреп-тестовете в Бг Педиатрия, диагнозата на тези заболявание ще стане много по-лесна и бърза.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #679 -: Февруари 24, 2012, 00:28:55 am »
Това е въпрос на финансови интереси на друго ниво,Док.Някой трябва да ги внесе,да минат изпитателен срок и не знам какъв сертификат,че може да се продават тук.После е лесно,но явно интереса е другаде.Не знам дали сте чул,ама и на сегашния здравен министър се клати стола.Този ще е трети за това правителство.
Нищо не е на мястото си в тази България.И шефката на НЗОК си подаде скандално след скандал оставката миналата седмица.Кой да лобира за бедния прост пациент,кажете?Те там си раздават бонуси и премии,а здравеопазване-няма!Станахме по-зле и от Америка.Лошото тук е,че и да платиш-пак не се знае какво ще получиш...


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia