0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #520 -: Януари 28, 2012, 01:27:17 am »
@albenanedelcheva

Ваш проблем. Аз написах това, което смятам че е важно.
Не е задължително всеки да е съгласен.

Това за "теориите" го оставете за други. Не става в конкретният случай.

Аааа не е мой проблем, проблем е на много майки, които гледат сами децата си и трябва да извършат гореизброените от мен  задачи. Аз затова Ви попитах, вършили ли сте ги практически... много е лесно да отсечеш, това е добро, това не е добро.
А на практика? Мислите ли, че след това, което Ви изброих, че трябва да свърша за ок 3 часа сутрин ми остава и много време за готвене? Всичко разбира се гарнирано с непрекъснато пищене от страна на някое от децата, висене по крачолите ми, все няко й се ударил.. А и искам да водя и контакт с тях, т. е. игри, занимания, обучение...

В тази връзка, кое е по-добро според Вас, Да сготвим за децата в къщи и да ги лишим  от контакта, играта с тях и обучението, или да използваме същото време за да се познемаем с умственото им развитие и прекия контакт с тях..
Не, нямаме готвачи в къщи  :D :D :D
Аз съм разведен. Сам си гледам синчето.
И му готвя всеки божи ден вечер, след като се прибера у дома. И оставям готова храна за следващият ден.
Плащам на жена да го гледа, когато ме няма- тя го храни, когато ме няма, но аз обикновено прекъсвам за обяд, и затова винаги сме заедно в този час. Понеже вечер се връщам късно- давам само млякото вечер.
Събота от обяд до понеделник сутрин сме заедно и се храним заедно.
Нямам претенции да "обучавам" децата си- просто живея всекидневието си с него. Каквото научат мен- ще е от мен, и моят начин на живот.
Често казвам на жената, която го гледа, и е доста възрастна, да извади продуктите само, за да са готови, когато се прибера. Сам си пазарувам... заедно с моят Ян Бибиян.
Имам всички битови удобства, за да мога да си свършвам домашните неща бързо и удобно. Или казано другояче- да е жива и здрава "Фишлер" и чудсените съдове на "ВМФ".

За утре имаме пилешка супичка и за второ- пилаф със сосче отгоре и шницел. Плюс "коктейл" зеленчуци на пара. За десерт- мус и кексче ( то само е от хлебарницата- купешко). Тук в хлебарниците се правят и чудесни сладки.
За вечеря- тортелини. Десертче- плодове в кисело мляко.
Стига ли ?
« Последна редакция: Януари 28, 2012, 02:14:43 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #521 -: Януари 28, 2012, 01:34:26 am »
Не сме толкоз по-млади от Вас някои тук, но благодаря  :D
Живяла съм в "гореща" точка по време на възродителния процес, но не ми се говори, а и не искам да водя темата в тази посока.

Аз Вашата позиция не се и опитвам да променям. Знам я, не ми пречи.
Но да се обобщава не смятам правилно.

И не, никаква сантименталност няма у мен точно за това минало. Затова не ми е приятно да ме причисляват към една неприятно квалифицирана група от хора, само защото съм останала тук.

За книгата, вижте тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=33524.msg903420#msg903420
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #522 -: Януари 28, 2012, 01:37:15 am »
Апропо, книгата е интересна за мен също. Споделете моля... .

ето тук elle22 разказа за шока си от срещата с тази книга:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=33524.msg903420#msg903420

ето и резюме в Амазон:
http://www.amazon.com/Bulgaria-Cultures-Second-Kirilka-Stavreva/dp/0761420789/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1327673467&sr=8-1
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #523 -: Януари 28, 2012, 01:46:17 am »
Не сме толкоз по-млади от Вас някои тук, но благодаря  :D
Живяла съм в "гореща" точка по време на възродителния процес, но не ми се говори, а и не искам да водя темата в тази посока.

Аз Вашата позиция не се и опитвам да променям. Знам я, не ми пречи.
Но да се обобщава не смятам правилно.

И не, никаква сантименталност няма у мен точно за това минало. Затова не ми е приятно да ме причисляват към една неприятно квалифицирана група от хора, само защото съм останала тук.

За книгата, вижте тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=33524.msg903420#msg903420
И какво толкова Ви впечатлява тази "книжка"? Очаквате в САЩ да прочетат друго за Бг?
Аз не, честно казано. То и в Европа интерес към Бг едва ли има изобщо.
Нямате представа какъв е нашият облик навън... .
Крайно негативен, с една дума. В нашите сили е да променим това, в края на краищата.

За детето, и книгата, която ще прочете за Бг... честно казано аз лично не отдавам на това значение.
Искам детето ми да живее там,където му харесва.
Да живее където му харесва. Не искам да му налагам мнения за каквото и да е било.
За Бг рядко говорим с него, простете.
Водил съм го няколко пъти в Бг... за съжаление в Бг само по гробове ходихме, тъй като живи роднини нямам в Бг. И след като на една опашка му удариха шамар ( нещо немислимо в Гърция, към дете) , нещо му се изпари желанието да идва с мен.
Тъжната истина... надявам се като порасне, да се промени това.
Но дори и да не се- животът е негов. Изобщо не ме вълнува как и кого той иска да обикне- нека е това, към което сърцето му го тегли.
Ако "късно" открие Бг- може би ще ми е приятно? Не знам, да Ви кажа честно. А и може би няма да съм жив, и това да няма вече изобщо значение.

Вече не знам... . Объркан съм просто  :wink:
« Последна редакция: Януари 28, 2012, 01:54:55 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #524 -: Януари 28, 2012, 01:55:27 am »
Интересни са коментарите в Amazon за книгата....


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #525 -: Януари 28, 2012, 02:02:22 am »
Те са ужасни... една Бг даже пише че е било "Щастие" циганчетата в Бг да били усмихнати... .

"....What is wrong with a picture of smiling children, be they Gypsy or ethnic Bulgarian? Bulgarians must be proud that Gypsy children, a sizable minority in their country, are smiling so happily."

Когато М.Палин мина през Бг, само в циганският квартал в Пловдив се "отби".
Не ми се говори просто за тези неща... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #526 -: Януари 28, 2012, 02:05:56 am »
Това ми беше мисълта. Едностранчивото представяне никога не е вярното.
И да, не очаквам в САЩ да четат това за България.
Макар че, като хвърлих много бегъл поглед върху коментарите в Амазон, май текстът е добър, снимките обаче...
« Последна редакция: Януари 28, 2012, 02:15:33 am от Елфи »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #527 -: Януари 28, 2012, 02:12:10 am »
А снимките са важни... текстът едва ли някого толкова интересува. И в това е и манипулацията... .
А и те свързват снимките с текста- затова за тях всички Бг са "цигани".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #528 -: Януари 28, 2012, 02:13:46 am »
Ами нали и аз реших, че няма да чета книгата, след като видях снимките...

Много са ми интересни дискусиите ви, но не смогвам да постна  :D.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #529 -: Януари 28, 2012, 04:31:12 am »
Аз ...си гледам синчето.
И му готвя всеки божи ден вечер, след като се прибера у дома. И оставям готова храна за следващият ден.
Сам си пазарувам... заедно с моят Ян Бибиян.

Стоплихте ми сърцето със споделеното. Много се радвам, че и Вие споделяте щастието от родителството, освен че ни съветвате и помагате.
Да Ви е живо и здраво момченцето! И да се научи като Вас да готви! :D
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #530 -: Януари 28, 2012, 08:44:00 am »
И
Човек, хранещ децата си от "детска кухня" каквато и да е била причината за това, е тъжна картинка.



Докторе, извинявам се, Вие лично гледали ли сте 2 деца с  по 2-3 години разлика, опитвайки се за времето от сутрешното ставане да им направите закуска, да ги нахраните, да измиете съдовете след нея, да оправитв легла и цялата къща след вечерното купонясване на децата, т. е. разхвърляни играчки и дрехи навсякъде... и същевременно да им сготвите за обяд... и същевременно да ги изведете на сутрешна разходка..... И това всичко до около 12ч, докато дойде времето за обяд
Е, ако сте, и ми дадете идея как сте го правили, защото за не съумявам.... Ще Ви бъда много благодарна.

Иначе да си пишем възвишени неща и правим теоретични анализи, кое общество било най-социално и най0добре възпитава децата..... аз и за това нямам свободно време.


Албена- има и такива хора, моите деца никога не са опитвали детска кухня, винаги имат приготвена домашна храна, за домакинството никой не ми помага, ходя и на работа, детегледачката има отношение само към заниманието на децата през времето когато е с тях, да ги нахрани за закуска и обед. Чистене, подреждане на играчки, пране, готвене,гладене- всичко останало го правя аз. Справям се, мисля. Събота и неделя ги извеждам, в топлите дни също след работа задължително.
Дали е полезно за децата ми- надявам се.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #531 -: Януари 28, 2012, 09:50:20 am »
И
Човек, хранещ децата си от "детска кухня" каквато и да е била причината за това, е тъжна картинка.



Докторе, извинявам се, Вие лично гледали ли сте 2 деца с  по 2-3 години разлика, опитвайки се за времето от сутрешното ставане да им направите закуска, да ги нахраните, да измиете съдовете след нея, да оправитв легла и цялата къща след вечерното купонясване на децата, т. е. разхвърляни играчки и дрехи навсякъде... и същевременно да им сготвите за обяд... и същевременно да ги изведете на сутрешна разходка..... И това всичко до около 12ч, докато дойде времето за обяд
Е, ако сте, и ми дадете идея как сте го правили, защото за не съумявам.... Ще Ви бъда много благодарна.

Иначе да си пишем възвишени неща и правим теоретични анализи, кое общество било най-социално и най0добре възпитава децата..... аз и за това нямам свободно време.


Албена- има и такива хора, моите деца никога не са опитвали детска кухня, винаги имат приготвена домашна храна, за домакинството никой не ми помага, ходя и на работа, детегледачката има отношение само към заниманието на децата през времето когато е с тях, да ги нахрани за закуска и обед. Чистене, подреждане на играчки, пране, готвене,гладене- всичко останало го правя аз. Справям се, мисля. Събота и неделя ги извеждам, в топлите дни също след работа задължително.
Дали е полезно за децата ми- надявам се.

Възможно е разбира се, въпрос на организация и приоритети. Аз лично, при наличие на детска кухня, никога не бих седнала да готвя - не ми е приоритет това, аз да съм го сготвила, а и не обичам да готвя манджи. Ако има ядене, хич не ме интересува от къде е дошло, само да го има.  Сигурна съм обаче, че при добро желание, бих намерила време и начин да се организирам така, че да го свърша. Само не знам как успяваш да ги изведеш след работа. На мен много ми се иска и съм го правила през лятото, но тогава ядеше суха храна, защото тя се храни около 30-40 минути след като съм се прибрала и трябва да избера или излзиане, или хранене по това време, или да нося с мен нещо в парка.


  
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #532 -: Януари 28, 2012, 10:00:31 am »
Аз пък от всичко най-много мразя нещо, което трябва да ме улесни да ме затруднява максимално- приметно ДК- точно между 11:30 и 12:30, та заверявай купони, ами събота и неделя, ами празниците- кво правим, чакай на опашки ... ами в лошото време, ако няма на кого да оставиш децата, кой взема кухнята- сняг, дъжд, мъгли- как да стигнеш ...
ДГ- същата работа, нашата е на 10 км от нас, та водене,вземане, пари за това, за онова, почивни дни по всички празници- ами ако си в частна фирма, в която национални празници не признават кво правим с децата
общо взето го правя от мързел, като ударя чертата плюсовете на домашното отглеждане са повече и по-финансово изгодни даже :)
Боби, лятото излизаме към 6-7 часа и се прибираме в 9-10
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #533 -: Януари 28, 2012, 10:43:39 am »
Аз пък от всичко най-много мразя нещо, което трябва да ме улесни да ме затруднява максимално- приметно ДК- точно между 11:30 и 12:30, та заверявай купони, ами събота и неделя, ами празниците- кво правим, чакай на опашки ... ами в лошото време, ако няма на кого да оставиш децата, кой взема кухнята- сняг, дъжд, мъгли- как да стигнеш ...
ДГ- същата работа, нашата е на 10 км от нас, та водене,вземане, пари за това, за онова, почивни дни по всички празници- ами ако си в частна фирма, в която национални празници не признават кво правим с децата
общо взето го правя от мързел, като ударя чертата плюсовете на домашното отглеждане са повече и по-финансово изгодни даже :)
Боби, лятото излизаме към 6-7 часа и се прибираме в 9-10

А кога вечеряте, преди това ли? При нас Ивана си ляга в 20:30,а лятото сигурно ще е към 21:00, че да не е по светло. Аз се прибирам с тях към 18:00 и в 18:30 яде Андреа, после започва Ивана и докато свърши става към 19:00-19:30. После има половин/един час игра и после от 20:00 се започва едно приготовление - да се приберат играчките и да се изкъпе и то станало време за спане. Слагам я да спи в 20:30 и докато свърша нещо става време да храня Андреа пак в 22:00 и с нея гледам телевизия докато я държа повдигната половин час, заради рефлукса. Обикновено заспивам с нея на дивана и както днес се събудих чак в 01:30 и ето ме тук първа писателка посред нощ.  Та като порастнат малко ще трябва и аз да сменя нещо от това разписание, че просто не се издържа всичко така на бързо да се прави непрекъснато. Като стъпя в къщи вечер нямам време до тоалетната да отида първият един час :-). Единственият начин да готвя е да е приготвено частично от предишният ден или да е нещо много на бързо, което аз не квалифицирам като домашна кухня, а е по-скоро нещо приготвено набързо. Ако има някакава по-сериозна манджа, то е защото мъжът ми я е сготвил, защото той обича и обикновено през уикенда готви.Закуски обаче винаги правя и единственото готово ми е една овесена каша, която яде от време на време.
 Нашата ДГ е на 10 минути от нас и ми е по път като се прибирам да ги взема.   
« Последна редакция: Януари 28, 2012, 10:49:45 am от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #534 -: Януари 28, 2012, 10:44:06 am »
Аз ...си гледам синчето.
И му готвя всеки божи ден вечер, след като се прибера у дома. И оставям готова храна за следващият ден.
Сам си пазарувам... заедно с моят Ян Бибиян.

Стоплихте ми сърцето със споделеното. Много се радвам, че и Вие споделяте щастието от родителството, освен че ни съветвате и помагате.
Да Ви е живо и здраво момченцето! И да се научи като Вас да готви! :D

и аз това си помислих... след споделеното ни ставате още по-близък - вече и като родител.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #535 -: Януари 28, 2012, 10:47:27 am »
Аз пък от всичко най-много мразя нещо, което трябва да ме улесни да ме затруднява максимално- приметно ДК- точно между 11:30 и 12:30, та заверявай купони, ами събота и неделя, ами празниците- кво правим, чакай на опашки ... ами в лошото време, ако няма на кого да оставиш децата, кой взема кухнята- сняг, дъжд, мъгли- как да стигнеш ...
ДГ- същата работа, нашата е на 10 км от нас, та водене,вземане, пари за това, за онова, почивни дни по всички празници- ами ако си в частна фирма, в която национални празници не признават кво правим с децата
общо взето го правя от мързел, като ударя чертата плюсовете на домашното отглеждане са повече и по-финансово изгодни даже :)

мини, като прочетох горното и се сетих за народната приказка за просяка и орача.
просякът рекъл: ех, твоята е лесна - ори, мели и яж!
а моята е много трудна - проси го, носи го, меси го, печи го, пък чак тогава го яж....

колко плащаш за гледачка на двете деца, ако не е тайна? в София, за целодневно отглеждане на едно дете, тарифите преди 3 години (когато се интересувах) вървяха към 600-700 лв. държавната детска градина е 60 лв. при нас никак не може да се получи домашното отглеждане да е по-евтино от това в градина.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #536 -: Януари 28, 2012, 11:44:32 am »
Не мисля, че домашното отглеждане е по евтино, даже ми се струва абсурдно това твърдение. Когато Тони беше на 9 месеца търсих усилено детегледачка. Това беше през 2007 г., е не можах да намеря. Или искаха баснословни суми или ми се струваха супер издухани лелички, на които не може да поверя детето си. Искаха ми повече пари, защото като идваха у дома виждаха, едно според тях доста трудно дете. Не ядящо и не спящо, пък отгоре на всичко и инатливо. За това тарифата трябвало да бъде поне 1/2 отгоре, тоест искаха ми 500-600 лв. При условие, че не беше ясно дали ще го бъде бизнеса ми, защото с влизането на ЕС, работата с митницата доста се облекчи и де факто нямаше много работа за такива като нас. Реших да изчакам и намеря хем по сърце, хем по джоба ми жена. Така с търсене навършихме 2 г. и тръгнахме на ясла, една седмица ни стигна да се тръшнем до май месец у дома. Пак не можах да намеря детегледачка. И си останах у дома, да е жив и здрав мъжът ми. С една заплата обаче е труден живота. Казвах си, здравето на детето е по важно за мен и винаги ще намеря работа. Да ама не, дойде кризата и стана още по сложно ...
Дали ще работя и ще си давам заплатата за гледачка или ще си седя у дома и ще си гледам децата, предпочитам второто.

П.П. И все пак, зависи от заплатата и от това, че жена след отглеждане на малко дете не бива за дълго да отсъства от работа, защото губи социални контакти полезни за по нататъшното й развитие в професионален план. Въпрос на приоритети
« Последна редакция: Януари 28, 2012, 11:48:21 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #537 -: Януари 28, 2012, 12:57:55 pm »
Аз пък от всичко най-много мразя нещо, което трябва да ме улесни да ме затруднява максимално- приметно ДК- точно между 11:30 и 12:30, та заверявай купони, ами събота и неделя, ами празниците- кво правим, чакай на опашки ... ами в лошото време, ако няма на кого да оставиш децата, кой взема кухнята- сняг, дъжд, мъгли- как да стигнеш ...

Мини, все едно моите мисли си писала... За мен беше немислимо да оправя двамата, да излезем, да вземем храната, да се приберем, а те вече да са нервни и гладни. За същото това време спокойно си им приготвях обяда. А и знам какво има вътре, в това което приготвям - най-важното за мен.
Яд ме е все още, че трябваше малките да тръгнат рано на ясла, но финансово нямаше да оцелеем по никакъв начин с великата сума от 240лв майчинство. Само памперсите и млякото ми бяха по 300лв на месец...
Докторе, шапка Ви свалям, вече сте ми не само образец за лекар, а и за родител!
Тъжно ми е единствено,че когато някой друг напише същото като вашите думи, незабавно бива обявен за комплексар и т.н...
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #538 -: Януари 28, 2012, 13:00:15 pm »
На мен ми е трудно, както на всички останали.
Но не смятам да променям нещо, защото вярвам в това, което правя.
Френската кухня е за събота-неделя.
През седмицата има много неща, които са вкусни, и може да се правят сравнително бързо.

Всичко може- стига да има желание и добра организация. Е... и пари. Да.
« Последна редакция: Януари 28, 2012, 17:08:31 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #539 -: Януари 28, 2012, 13:12:59 pm »
Принципно всеки си има своята истина и си я следва.
Мен никога не са ме събаряли мненията на другите за мен,най вече когато виждам че съм права за себе си и околните.

Ето по примера на д-р Бърди пак до стандарт на живот става въпрос, имаши ли парички имаш си и ... куп неща.
Рибата за нашият дожоб, имам в пред вид масовите потребители е скъпа храна, а не би трябвало. Уреди колко щеш, но живеем в малки жилища и не може винаги всички да са ти под ръка на мига и ....

Мими26 не съм прочела обвинения към някой потребител, а това че някой се припознавата като такъв си е негов проблем.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!