0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #340 -: Януари 20, 2012, 17:10:28 pm »
Докторе, с Вас сме! Стискам палци да не бъдете сериозно засегнат, дано нещата се разминат леко. Правилно отбелязва Елена, когато гори къщата на съседа, няма как да не замирише и у нас :( То не че и у нас не дими, де :lol:

И аз много искам да си дойдете в БГ и да откриете практика тук - определено имаме  нужда от педиатър от Вашия калибър, така че най-малко още един пациент в наше лице имате :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #341 -: Януари 20, 2012, 17:16:33 pm »
Докторе, с един кабинет няма да минете май, така като гледам ще трябва да отворите цяла болница :D
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #342 -: Януари 20, 2012, 17:22:29 pm »
Докторе, с един кабинет няма да минете май, така като гледам ще трябва да отворите цяла болница :D

И да обикаля из градовете :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #343 -: Януари 20, 2012, 17:24:55 pm »
Докторе, с един кабинет няма да минете май, така като гледам ще трябва да отворите цяла болница :D

Аз вече си представям протестиращи педиатри пред парламента с молба да се изгони от страната "извънземния доктор" като кризисна мярка... срещу фалит  :lol:


*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #344 -: Януари 20, 2012, 17:46:32 pm »
Докторе, с един кабинет няма да минете май, така като гледам ще трябва да отворите цяла болница :D

Аз вече си представям протестиращи педиатри пред парламента с молба да се изгони от страната "извънземния доктор" като кризисна мярка... срещу фалит  :lol:


Яко :-))
още един пациент се присъединява


*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #345 -: Януари 20, 2012, 17:52:47 pm »
Докторе, с един кабинет няма да минете май, така като гледам ще трябва да отворите цяла болница :D

Ами това е идея за педиатрична болница, мисля си нямаме такава все още, макар дочух по ТВ, че ще се прави такава. Ама то нали има един лаф, да не го пиша, че звучи грозно, но пък е истина.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #346 -: Януари 20, 2012, 18:02:54 pm »
Попътен вятър д-р Бърди. Дано промените минат възможно най-леко за Вас.

Благодаря Ви за всяка минута отделено време и за това, че децата ни са здрави.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #347 -: Януари 20, 2012, 18:04:39 pm »

Благодаря Ви за всяка минута отделено време и за това, че децата ни са здрави.

Аз също!
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #348 -: Януари 20, 2012, 19:29:55 pm »
Докторе, с един кабинет няма да минете май, така като гледам ще трябва да отворите цяла болница :D

Аз вече си представям протестиращи педиатри пред парламента с молба да се изгони от страната "извънземния доктор" като кризисна мярка... срещу фалит  :lol:


Ха-ха-ха, може пък "колегите" му да се научат да мислят повече за пациентите си, да четат повече и да се развиват?!  :wink:
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #349 -: Януари 20, 2012, 19:45:16 pm »
като гледам се размечтахме, дайде да поспрем, че туко-виж сме решили да се вдигнем и да емигрираме в гърция. на педиатричен туризъм  :D. туко виж се оказал д-р бърди инструмента за излизане на гърция от кризата - потоци бг майки с децата си идват на преглед - туристическата индустрия процъфтява покрай тях, а така също и транспорта, потреблението на мед консумативи чувствително се увеличава, аптеките в радиус от два км замогват и започват да назначават нови хора.
поради всичките подаръци, които неминуемо получава доктора (стари дертове за консултациите в нета) се отваря постоянно пазарче, което прави чудеса за квартала, завърта се търговията и скоро града се съживява. докторът няма къде да ходи и трябва да назначи още поне 3ма на щат, наема по-голяма къща.... слънце грейва над слънчева гърция. учени идват да изследват икономическата сила на педиатрията; заглавията в международната преса са в стила "педиатър съживява гърция"  :wink:

джиджи - не се пали, беше закачка към доктора, пък и не мисля, че някой от хората, за които с него си говорехме е "седнал да те учи на морал"

шегата настрана, лошо е това, което се случва в гърция, пък и не само.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #350 -: Януари 20, 2012, 19:59:33 pm »
след всичко казано аз Ви пожелавам здраве и дух, другото се нарежда ... все някак си
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #351 -: Януари 20, 2012, 20:09:36 pm »
като гледам се размечтахме,...
Мечтите са безплатни, но дано се наредят нещата и за Бърди и за Гърция!
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #352 -: Януари 20, 2012, 20:58:02 pm »
Не ми се вярва ЕС да остави Гърция да фалира, дано се окажа права.

Докторе, здраве и късмет  :) Благодаря за съветите!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #353 -: Януари 20, 2012, 21:01:12 pm »
Не ми се вярва ЕС да остави Гърция да фалира, дано се окажа права.

Докторе, здраве и късмет  :) Благодаря за съветите!
Здраве за Жорко!
Има за всичко решение.

Благодаря на всички за добрите думи.
Лошото е че вече 13 месеца не са ни плащали Застрахователните каси за пациентите си.
Такъв хаос е... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #354 -: Януари 20, 2012, 21:06:31 pm »
Д-р Бърди, както сам казвате има решение за всичко!
Здрав да сте, другото се нарежда, нали?
Обичаме Ви  :D
"Спри да живееш за това, което е зад ъгъла и започни да се наслаждаваш на разходката по улицата."
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #355 -: Януари 20, 2012, 21:17:16 pm »
И от нас здраве, Докторе!
Аз продължавам тайничко да се надявам да се приберете един ден в България и да станете лекар на детето ми :)
*13 месеца!? И как очакват те да живеете и да преглеждате пациенти...

*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #356 -: Януари 20, 2012, 21:35:29 pm »
Пазете се, Докторе!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #357 -: Януари 20, 2012, 22:25:32 pm »
Пазете се Докторе! Мислим ви всички тук и ви обичаме!
За Бг знам, че няма да се върнете, ама ако решите да сменята страната на живот (Канада, Финландия или някоя друга по-хладна) да ни известите. Я колко кандидат-емигранти сме се събрали :) Само казвате къде и другно се пренасяме. ще имате практика до живот с нашите деца и внуци.
[/url][/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #358 -: Януари 20, 2012, 22:40:54 pm »
Преди много, много години ( вече 19) в нашата уж "елитна болница" ( където току що бях почнал ) дойде екип от Голяма Американска Болница ( всъщност 2-та в класациите им за премиум здравни заведения).
2-3 Педиатъра от спешното им отделение... мисля имаше една жена... .
Дойдоха да провеждат курс по Спешна Помощ и Реанимация в Педиатрията- седмица, базови неща. Носеха си и манекен за всички упражнения на "практика". Нещо като от сериала "Спешно Отделение", но на живо.

Малко е да кажа, че дори и след толкова изминали години, за съм все още поразен, впечатлен. Има една точна английска дума за това- "dumbfounded". Това бяха не само великолепно подготвени и обучени хора, но хора обикновени, достъпни, взискателни и справедливи. Хора с друг морал. С една дума, цяла седмица се въртях около тях почти по цял ден.
После дойдоха на конгрес други чужденци- големи имена в химеотерпията на деца с онкологични заболявания- немци, един бразилец ( европеец, живеещ там). Елит, с една дума. На научната конференция "съблякоха гол" Бг светило с име "Драган Бобев" ( Бог да го прости! ). Идеше ми да потъна от срам, гледайки как покойният Професор говореше нонсенси, и останалите светила го опонираха открито "от място".

От тези две малки неща, аз за пръв път разбрах в действителност, колко е зле нашата, родната ни Медицина, и Педиатрия в частност, и колко ние сме тъжна картинка като лекари и професионалисти- кой жертва, кой съзнателно извън борда. Разбрах също, че само добри намерения и Бг душа, и състрадание, не СТИГАТ. Че трябва и да можеш, и знаеш, за да "стане". И че само с добрата си душа не можеш да оправдаеш лекарското си безсилие и некомпетентност.

Тези хора, които видях, не само че бяха вдъхновение за всеки един лекар, но и бяха извор на знания и опит. Непосредствени, вътрешно уравновесени и много почтенни, те бяха в пълен контраст с родните ни навици и обичаи на паника, бездушие, тотална некомпетентност и лоши лекарски рефлекси. Всъщност, ако с една дума може да се характеризира огромното болшинство от Бг Медицина днес- то това е или "бодри, недоволни", или "паника поради незнание".

Така че Боби ... "хей Тексас", от тези години и насам, въпреки всичко, аз лично дължа огромна благодарност на всичко Американско ( помагала, учебници, ръководства, статии) което съм прочел по Педиатрия, и което ми е помогнало с работещи решения и разкошни клинични подходи.
И с годините разбирам, защо тези хора станаха елита на световната Медицина и Педиатрия.

Руското, Бг ( по проекция) е задушаващо, догматично, глупаво, НЕРАБОТЕЩО. Ние Бг никога няма да се променим в Педиатрията, ако пряко не дойдат тези хора и да ни "заповядат" какво и как да правим. Поне като за начало, да се научат младите, да имат правилни основи и работещи рефлекси.
Да има на какво да стъпим... . иначе все същите наивници ще си останем, със "сокчетата", "вит Ц и Калциевия глюконат".
« Последна редакция: Януари 20, 2012, 22:53:09 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #359 -: Януари 21, 2012, 01:13:00 am »
Ох, Докторе, това е една болна за мен тема... Винаги съм уважавала лекарите и съм се възхищавала какво правят за хората. Моята майка е лекар и смея да твърдя, че е много добър лекар, който също като вас обожава професията си. Малко са хората, които с плам, с желание, с отдаденост вършат работата си.
Лошото е, че можещите и желаещите да се развиват лекари, напускат Бг, също както Вие и моята майка сте направили. Лошото е, че все по-малко стават желаещите да следват медицина. Лошото е, че нивото и качеството на здравеопазването падат все по-надолу и по-надолу.
Казвате "Ние Бг никога няма да се променим в Педиатрията..", аз се опасявам, че никога няма да се промени здравеопазването като цяло в Бг. Надявам се да греша.

Извинете ме, че подхванах такава мрачна тема. Ако сметнете за нужно, можете да изтриете публикацията ми.