0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #200 -: Януари 08, 2012, 21:29:34 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=RICGqS2UtmU
http://www.youtube.com/watch?v=ttmJ_psfVSI
http://www.youtube.com/watch?v=6-JIApV1pEw

Всъщност, в Шопен, на Рихтер никой няма равен.
И не само в Шопен...  :wink:
« Последна редакция: Януари 08, 2012, 21:33:28 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #201 -: Януари 08, 2012, 21:46:25 pm »
Изчетох с огромен интерес дискусиите до тук, видях, че коментирате ранното лягане и ставане...
Съвсем наскоро, точно преди празниците, прибирам детето от градина, в 18 ч. вечерта и ме пресрещна една възрастна германка. И докато се любувахме на кучето й, тя се закача с децата и изведнъж каза - дават децата си на градина, слагат ги да спят в 6 вечерта и кой ще ги възпитава тия деца?...
И на мен ми стана леко страшно... Защото е вярно, че не ги възпитават особено по този начин... И пропускат много от живота им...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #202 -: Януари 08, 2012, 22:09:29 pm »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #203 -: Януари 08, 2012, 22:16:10 pm »
Не знаех че е починал... .
« Последна редакция: Януари 08, 2012, 22:34:15 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #204 -: Януари 08, 2012, 22:28:59 pm »
Вероятно сте прав, но не предлагам състезание  :). Отдавам чест на талантлив човек, който днес ни напусна.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #205 -: Януари 08, 2012, 22:32:11 pm »
О, простете- не знаех... .
Съжалявам.
Да изтрия ли?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #206 -: Януари 08, 2012, 22:33:01 pm »
Не, разбира се. Richter е прекрасен.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #207 -: Януари 09, 2012, 02:28:53 am »
докторе, като говорех за зависимост от форума, визирах себе си, наистина не се опитвам да ви анализирам, това го правeх в първи курс, втория семестър, сега си говоря с хората, а терапия правя на клиентите си. да, те също са хора  :)

много ми е облекчено, че си говорите за късното лягане на децата, беше ме шубе да питам по другите теми, щото и нашето бебе си ляга с нас и спи до обед, та бях започнала да се притеснявам, че родителстването ми е съвсем сбъркано, даже четох книги за особените ползи от сънят рано вечер.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #208 -: Януари 09, 2012, 13:57:43 pm »
Елена, какво прочете като плюс на ранното лягане? Чувала съм мнения, че сънят до полунощ е най - здравословен.

Децата на моите познати не са ходели по цял ден на градина, а почасово за 2-3 часа. Имали са предостатъчно време да общуват с родителите си.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #209 -: Януари 09, 2012, 15:10:05 pm »
Мисля, че би трябвало преди да се "осъждат" родителите, слагащи децата си да спят рано, да се уточни дали в детската градина децата им спят. Не знам как е в Германия, за където конкретно става въпрос, но в Италия в детската градина не се спи следобяд. Така че за мен е съвсем нормално дете, станало в 7,30 ч. (примерно) да иска да спи вечер в 19,30, ако не и по-рано. Все пак на тази възраст децата (по принцип) имат нужда от 11 часа сън сумарно на денонощие.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #210 -: Януари 09, 2012, 15:30:12 pm »
19.30-20 е различно от 18... .
18 е късен следобед. 19.30-20 е вечер.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #211 -: Януари 09, 2012, 16:45:32 pm »
Точна така, Тик - так, децата не спят наобед.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #212 -: Януари 09, 2012, 19:56:01 pm »
19.30-20 е различно от 18... .
18 е късен следобед. 19.30-20 е вечер.
Съгласна съм. Но всичко зависи от самото дете и нуждите му от сън, мисля. Моят опит е различен, детето ми спи по-малко от "норматива", ляга късно и става рано (веднъж спа непробудно 12 часа и я проверявах няколко пъти да не е с температура  :lol:). Но имам преки наблюдения върху детето на съседите ни - почти целите първи две години в детската градина заспиваше към 18-18,30 ч и спеше непробудно до 6,30-7 сутринта. Това без те да го приспиват или принуждават да спи - просто се изморяваше, имаше нужда от сън.
Учителката на нашата група специално разговаряше с нас, родителите, за това, че децата сутрин влизат изморени в училището и трудно успяват да се концентрират - да намалим извънучилищните занимания. Нали искаме да отгледаме "гении", децата след училище са на какви ли не спортове, изкуства, езици... и това след 7-часови занимания в градината. Много им е натоварването, няма как да не заспиват рано, след като не спят следобед...
Но ако става дума за съзнателно обръщане на режима от страна на родителя, тогава вече говорим за друг случай.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #213 -: Януари 09, 2012, 20:04:48 pm »
Мисля, че би трябвало преди да се "осъждат" родителите, слагащи децата си да спят рано, да се уточни дали в детската градина децата им спят. Не знам как е в Германия, за където конкретно става въпрос, но в Италия в детската градина не се спи следобяд. Така че за мен е съвсем нормално дете, станало в 7,30 ч. (примерно) да иска да спи вечер в 19,30, ако не и по-рано. Все пак на тази възраст децата (по принцип) имат нужда от 11 часа сън сумарно на денонощие.
Много ми е странно малките групи как издъжат да не заспиват по пода. Дъщеря ми през уикендите се инати да не спи, но сложиш ли я да седне някъде и е откъртила на стола. Тук е задължително да имат следобеден сън ( шефът ми, холандец пък смяташе това за странно), но спят рано - 12:00-14:00.


  
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #214 -: Януари 09, 2012, 21:29:58 pm »
"Вечерна серенада" - романтична, красива, меланхолична музика.

Харесвам Шуберт! За краткия си живот - починал е  на 31г. е създал впечатляващи неща!

http://www.youtube.com/watch?v=2vE8qGu99aE

Не съм забравила и за обещаното, за което от Вашите мнения тук-там останах с впечатлението, че Ви харесва също така. Колебанието ми е по-скоро не дали да го спомена, а колко и под каква форма, защото е много старо, много дълбоко и затова много интимно увлечение, чийто свят съм преживявала десетки пъти. А има и елемент на ревност, но по-скоро от това да не го направя прекалено публично, макар да съм сигурна, че и други хора го харесват по свой си начин.
 Просто не съм площаден тип човек, който ще излезе и ще крещи за себе си и за интересите си и ще манипулира харесване по този начин. Предпочитам да се крия зад смешното, иронията и хумора. А, когато се налага да се покажа даже и поради някаква нищожна рекламна причина, го преживявам след това. И в случая за мен не е равнозначно като все едно шеговито да спомена Колин Фърт, който е едно увлечение, което носи много повърхностни емоции, защото К.Ф. прилича на красив расов кон, който умее ограничен набор от номера, но пък е красив. С извинение, разбира се, към актуалните му фенки!

Впечатлих се, че и Вие харесвате, очевидно силно, същото нещо. Стана доста загадъчно, но не обещавам, че ще се стигне до разплитане в този случай! Макар че, може и нещичко да спомена някой ден...

Засега - серенада! Ехей, хората какво не биха дали да им предложат серенада! :D
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #215 -: Януари 09, 2012, 22:26:43 pm »
Хич не е романтично следващото, но ми напълни душата!
Докторе, на гърците май флашмоб не им трябва, те сами си правят:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=9crjWG-Y_N8#!
[/url][/url]
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #216 -: Януари 09, 2012, 22:28:43 pm »
флашмоб?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #217 -: Януари 09, 2012, 23:25:22 pm »
Розичке, К.Ф. е удоволствие за сетивата - глас, стойка, мимика... Прекрасни образи, пресъздадени на екрана, невероятен актьор. Повече от расов кон е, бих казала 8)
Личи ли ми, че го харесвам :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #218 -: Януари 10, 2012, 00:28:56 am »
[/url][/url]
*
Re: Оценка на моториката № 2
« Отговор #219 -: Януари 10, 2012, 00:37:01 am »
Ганюшо,

Да, да, съгласна съм с абсолютно всичко, което си изброила за К.Ф като достойнства! Подозирах, че ще го защитиш пламенно, защото знам колко го харесваш, че и повече. Това само една жена може да го разбере. Обаче, ако го погледнеш с по-обективни очи...абе, не е толкова разностранен чак, което не е и задължително, може би само за споменаване става. Точно него обаче е по-добре да го гледаш със субективни очи, сетива и емоции...Прощавам му, че не мога да съм напълно обективна, защото ако беше една идея по-некрасив едва ли щях да съм толкова снизходителна и харесваща го... :D

Но! Възприемането на изкуството е нещо толкова субективно и лично, че не си струва да се спори за това. Едва ли някой може да мине тук за единствено и най-компетентен. :D

Лека нощ!