0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #140 -: Октомври 21, 2011, 12:35:54 pm »
момичета, как се разбира при направена инсеминация, че има ниска преживяемост на сперматозоидите?
сега се замислям, че от всички спермограми, които сме правили, този компонент не ни е тестван. може всичките да са станали негодни много бързо след инсето.
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #141 -: Октомври 21, 2011, 13:21:30 pm »
момичета, как се разбира при направена инсеминация, че има ниска преживяемост на сперматозоидите?
сега се замислям, че от всички спермограми, които сме правили, този компонент не ни е тестван. може всичките да са станали негодни много бързо след инсето.
Не се притеснявай чак толкова.Така или иначе материалът се обработва и се пресява така да се каже най- доброто  :wink: По скоро самото количество на качествения материал е от значение тук иначе на мен ми казаха,че и при обработения материал преживяемостта е голяма.Е,хайде късмет и скоро да се похвалиш с  :bfp:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #142 -: Октомври 21, 2011, 13:23:22 pm »
Благодаря, sugari75, ние опитваме с 8 мл, при норма 10-20,морфологията ни също не е особено добра, но да видим:)
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #143 -: Октомври 21, 2011, 13:40:53 pm »
Йоли, ти къде прави инсеминациите? Решила съм да започна при д-р Методи Генов, но все пак не е излишно някой да ми препоръча :oops:
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #144 -: Октомври 21, 2011, 13:46:30 pm »
момичета, как се разбира при направена инсеминация, че има ниска преживяемост на сперматозоидите?
сега се замислям, че от всички спермограми, които сме правили, този компонент не ни е тестван. може всичките да са станали негодни много бързо след инсето.
Не се притеснявай чак толкова.Така или иначе материалът се обработва и се пресява така да се каже най- доброто  :wink: По скоро самото количество на качествения материал е от значение тук иначе на мен ми казаха,че и при обработения материал преживяемостта е голяма.Е,хайде късмет и скоро да се похвалиш с  :bfp:
Здравей, sugari75. Чудя се как можем да сме сигурни, че материалът е добре обработен. Чета, че ако не е направена добре обработката, може да се получат инфекции и т.н.
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #145 -: Октомври 21, 2011, 13:50:21 pm »
Ами няма от къде да сме сигурни, но реномето на клиниката може да ни е един от критериите.


Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011
« Отговор #146 -: Октомври 21, 2011, 19:04:40 pm »
вестичка, не :D Чувствам се като дете с кутия коледен подарък в ръцете. Има шанс да е пълна, но може и да не е. Докато не съм я отворила, имам надежда, така да се каже. Тръпна в очакване, но ще изчакам до утре, а и гледам мисълта ми да е заета с нещо друго. Имам един тест, който още малко и ще излезе от срок на годност, мисля да го метна утре. Ама се чудя да не би да е рано?! Док каза 15-тия ден и той е утре.
« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 20:58:05 pm от Marilena »
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #147 -: Октомври 21, 2011, 20:28:04 pm »
Marilenka,стискам силно палци за утре миличка..и аз моя го направих на 15-ти ден :)
Как сте момичета ?



Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #148 -: Октомври 21, 2011, 23:03:42 pm »
 кутията ти със сигурност ще е пълна и ще получиш най хубавия подарък на света чакам утре потвърждение две искрящи червени черти
Красиfile:///
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #149 -: Октомври 21, 2011, 23:09:05 pm »
Момичета, моля ви тук или на лични ми кажете колко отгоре се дава, освен цената обявена в оайтовете на клиниките.С мъжа ми планираме да опитаме с инсеминация около нова година и се интересувам от общата сума, за да преценим дали ще имаме възможност да я направим.
 

Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #150 -: Октомври 22, 2011, 01:16:00 am »
...иначе на мен ми казаха,че и при обработения материал преживяемостта е голяма
В чуждестранните източници (интернетски) пише точно обратното. Можете да потърсите в Google How long does washed sperm live?

Златен дъжд, ако си се насочила към конкретна клиника, ще е по-лесно, ако посочиш името й. Въпросът ти е многостранен и  няма еднозначен отговор, но пределният максимум, който евентуално бихте платили е пряко сили 1000 лв. Зависи дали имате всички предварителни изследвания (вирусологии, микробиологии, спермограма, проходимост на тръбите, хормони), също така дали ще си със стимулация и каква (хапчета/инжекции) и не на последно място - в ценоразписите на някои клиники посочената цена за инсеминация е с включените УЗ прегледи за проследяване, а в други УЗ се заплащат отделно.
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #151 -: Октомври 22, 2011, 08:48:21 am »
Йоли, ти къде прави инсеминациите? Решила съм да започна при д-р Методи Генов, но все пак не е излишно някой да ми препоръча :oops:

Аз се насочих към клиниката на д-р Владимиров..имаше и някои неща,които не ми харесваха / особено в докторката / , но ето че стана.
Златен дъжд при мен с стимулация само с Клостилбегит / хапчета / + самото инсе + Уз прегледи преди инсето - излезе някъд около 500 лв..
Но както Кафенцето е написала,много е важно с каква стимулация ще бъдеш ти и доста парички отиват за предварителните изследвания ..знам,че спермограма имате..Успех


Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #152 -: Октомври 22, 2011, 09:54:58 am »
Йоли, какво стана с прегледа?
*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #153 -: Октомври 22, 2011, 09:58:14 am »
Миличка,видя се сак 18 мм и вътре една миниатюрна точица ...доктора каза,че било рано за сърдечна дейност и да взема да се успокоя,защото съм гледала като пребозала  :?
Дано всичко е наред,явно наистина трябваше да си изчакам прегледа при Димитрова другия петък,ама аз нали бързам ..


Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #154 -: Октомври 22, 2011, 10:42:17 am »
Моят тест е отрицателен :balk_144: имам си и ПМС, само дано цикълът ми да е малко по-обилен от предишния.
Температурата ми е все още висока (даже прекалено), така че имам мъничка надежда, докато не ми дойде.
Чудя се дали да продължавам с Утрогестана или да го спирам :ask:
Момичета, хубав ден, аз отивам да се поразсея с малко шопинг  :balk_115:
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #155 -: Октомври 22, 2011, 11:03:11 am »
Мариленка, съжалявам миличка  :bighug: Но винаги има надежда докато не ти дойде, а най-лесно можеш да провериш с кръвен тест и тогава да решаваш дали да спираш утрогестана.
Златен дъжд, ния сме в Щерев. Първата ни инсеминация излезе всичко 710лв, При нея правихме и кръвни изследвания за Спин, Хепатит и др, които са задължителни, а ние не бяхме праавили повече от година. Те бяха 120лв за двамата. Втората ни инсеминация излезе 590лв. И двата пъти ме стимулираха с Фемара - 90лв за десет хапчета за 5 дни, но това е включено в паричките, които ти казвам. Мисля, че клостила е по-евтин, а инжекциите по-скъпи. Това е в общи линии, Успех мила!



*
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #156 -: Октомври 22, 2011, 11:51:06 am »
Съжалявам Мариленка  :(  :bighug:

Златен дъжд, ния сме в Щерев. Първата ни инсеминация излезе всичко 710лв, При нея правихме и кръвни изследвания за Спин, Хепатит и др, които са задължителни, а ние не бяхме праавили повече от година. Те бяха 120лв за двамата. Втората ни инсеминация излезе 590лв. И двата пъти ме стимулираха с Фемара - 90лв за десет хапчета за 5 дни, но това е включено в паричките, които ти казвам. Мисля, че клостила е по-евтин, а инжекциите по-скъпи. Това е в общи линии, Успех мила!
:good_post: И аз съм в Щерев и моята първа инсеминация беше около 700-750лв(незнам точно), нооо ако не си от София прибави още парички за пътни 2-3 пъти + хотел ако няма къде да останеш. Абе с две думи 1000 лв.ще стигнат.


Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #157 -: Октомври 22, 2011, 11:57:40 am »
Моят тест е отрицателен :balk_144:

Чудя се дали да продължавам с Утрогестана или да го спирам :ask:

Най-добре се обади на лекаря си .На мен ми казват след процедурата кога да си направя пиклив тест и ако е отрицателен да спирам(в моя случай дуфастона).Искренно се надявам да си като Джоли  :crossfingers:-първо и показа теста -,а виж как ни зарадва след това.Така ,че обади се и попитай лекаря за Утрогестана. :bighug:
Свободата означава да чувстваш това, което сърцето ти желае, независимо от мнението на околните.Паулу Коелю
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #158 -: Октомври 22, 2011, 12:32:42 pm »
Миличка,видя се сак 18 мм и вътре една миниатюрна точица ...доктора каза,че било рано за сърдечна дейност и да взема да се успокоя,защото съм гледала като пребозала  :?
Дано всичко е наред,явно наистина трябваше да си изчакам прегледа при Димитрова другия петък,ама аз нали бързам ..
Знам, че винаги трябва да се тревожим за нещо, особено пък след толкова мъки и проблеми, но всичко ще е наред :D
Re: Инсеминации - октомври, ноември, декември 2011 година
« Отговор #159 -: Октомври 22, 2011, 12:43:16 pm »
Момичета, в четвъртък съм на ултразвук и ще видим дали ще започнем инсеминация от този месец - ще ми бъде първа. Доколкото съм чела инсеминациите не могат да се правят до безкрай, в различни източници срещам,че максимума им е 4 или 6. Дали е така?!